Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
462. monizsofi1982 (válaszként erre: 461. - Ice kuszi)
2009. szept. 28. 16:23

Most már azért jobb a helyzet.Az első 6 hét volt számomra a kritikus,a legelső 3 hét pedig a leg...

Hagyjuk.Próbálom élvezni az itthon töltött időt a bébimmel :)

Igen,én is jobban szerettem volna szülni a saját dokimnál,de szerencsém volt,hogy ez a "pót" doki is nagyon rendes volt.Amíg bent voltunk a kórházban,minden nap találkoztunk volt,hogy ő vizitált,és megkérdezte,hogy jól vagyunk-e,meg ilyenek.Azért ez jól esett.

A történetem nem lesz egy vidám sztori,lehet,hogy sokan megrökönyödnek,meg majd "jól megírják" a véleményüket.De sajnálom,én akkor ezt éreztem,és még most is ezt érzem,csak kicsit már halványulnak az emlékek :)

Hahó,többiek!Mizu veletek?

461. ice kuszi (válaszként erre: 459. - Monizsofi1982)
2009. szept. 28. 14:34

Nekem azt volt nehéz feldolgozni, hogy nem tudtam a saját dokimnál szülni, merthogy aznap ő lett volna ügyeletben, de mégsem volt ott. Én meg arra a napra "időzítettem", ami nem állt másból, mint abból, hogy kértem a kicsimet, hogy lehetőleg aznap szülessen meg, és végül sikerült is, magam is csodálkoztam rajta. Dokim meg sehol. Na de mindegy, a végeredmény a lényeg, ahogy nálad is, hogy túl vagytok rajta, és mindketten egészségesek vagytok!!!

Igen, vannak olyan szülésznők, akik nem voltak túl barátságosak, de voltak nagyon kedvesek is. Úgy látszik Te az előbbieket fogtad ki!:-) Én a csecsemős nővérekkel nem voltam kibékülve, de ezt azt hiszem írtam annak idején.

Ne aggódj, az elutasítás és minden rossz érzés el fog tűnni idővel!!! Már alig várom a történetedet!

2009. szept. 26. 21:15
Pontosítok: Persze nem minden esetben ragaszkodom a "Nagy könyvhöz",de a szülésnél,igen...
459. monizsofi1982 (válaszként erre: 458. - Ice kuszi)
2009. szept. 26. 21:10

Megírtam én,de eddig még nem adták le.Talán hamarosan.

Sajnos én az a fajta típusú ember vagyok,hogy szeretem,ha a dolgok úgy történnek,ahogy a "Nagykönyvben" mg vannak írva.

Pl,egy átlagos szülés két variációval:

1. Elfolyik a magzatvíz

2. Jönnek a fájások

Számomra nehezen feldolgozandó tény,hogy megindítják. Nem tudom miért,hülyeségnek tűnik,de ezt a tényt még a mai napig nem tudtam lelkileg feldolgozni,hogy nem így kellett volna történnie.

Már a kórházban is észre vettem,hogy kezdem elutasítani a gyermekem,és rosszabbodott,mikor hazajöttünk.Szörnyű ezt is leírni,de így utólag belegodolva sajnos ez történt.Majdhogynem a szülés utáni depibe estem.Szerencsére még idejében kilábaltam belőle.Még nem tudom pontosan hogyan,de azt hiszem sikerült.

A szülésznők olyan nemtörődömnek tűntek.Bejöttek,ellenőrizték a masinát,aztán elmentek.Néha kérdeztek ezt-azt,de amúgy...

Pedig aznap este egyedül szültem.Azt hittem,hogy barátságoak leznek,é így talán könnyebb lesz,hát tévedtem.Persze nekik ez már monoton munka,ahogy egy idő után szinte mindenkinek a sajátja...

458. ice kuszi (válaszként erre: 457. - Monizsofi1982)
2009. szept. 26. 14:36

Miért Te hogy jártál a szülésznőkkel meg egyáltalán a szüléssel??? Fent van valahol a hoxán a szüléstörténeted? Mert én sokat kerestem, de nem találtam!

Ne aggódj, a szülés mindenkit megvisel, nemcsak testileg, lelkileg is, főleg ha nem úgy sikerül, ahogy terveztük. Fel kell dolgozni ezt is mint minden mást, ahhoz pedig idő kell. Talán segít, ha "kiírod magadból" és megosztod másokkal!

457. monizsofi1982 (válaszként erre: 454. - Ice kuszi)
2009. szept. 25. 16:34

Remélem nem járt úgy,mint én anno a szülésznőkkel...Meg különben is.Szerintem én is azért éltem meg a szülést olyan rosszul,mert nem magától indult,és így valami megszakadt bennem.Sokáig nem tudtam elfogadni a helyztet,élvezni az anyaságot.Most úgy,ahogy...

Mi már jobban vagyunk,talán ennyivel mgúsztuk a náthát.Veletek mizu?

456. 228bb89282 (válaszként erre: 454. - Ice kuszi)
2009. szept. 23. 21:12
Nem, de kíváncsian várjuk a tapasztalatokat! :) Reméljük, mindketten jól vannak! :)))
455. biromoni (válaszként erre: 454. - Ice kuszi)
2009. szept. 23. 20:24
De jó neki:)))
2009. szept. 23. 16:18

Tudtátok hogy Szeleburdit tegnap befektették és megindították a szülést? Hogy miért azt nem tudom, most olvastam egy másik fórumon, ezt írta tegnapelőtt este.

Már biztosan babázik!:-)))

2009. szept. 22. 14:23

Sziasztok.


Kata biztos nagyon élvezte a kalandvárost. Szép idő volt és ma is az van. Nem bánnám ha még egy-két hétig ilyen is maradna.

A Parkerdő jó hely, van játszótér is, bár Nadint ez még nem fogja felvillanyozni. :) Sok mindent lehet csinálni.

A nagylányom már szívesen bébiszitterkedik, ő biztos élvezné a találkát, azt sem tudná melyik babához nyúljon..... Apát meg majd szögre akasztom... :)

Remélem jól van mindenki.

2009. szept. 22. 12:31

Én mondjuk így hirtelen a Parkerdőre gondoltam,bár nem tudom mi ott a felállás.Régebben lehetett ott játszani,meg focizni,meg szalonnát sütni,volt büfé is.Azóta ugye kezdték kiépíteni,na majd felmérem a terepet,kb 2,5 éve nem jártam arra.

Kishoresz,ez a találka az egész családnak szól,tök mindegy mekkorák a gyermekeid,meg hányan vannak,nem úgy gondoltam,hogy hozod a legkissebbet, a többieket,meg szögre akasztod :)

Zsu 83,mivel te is itt fórumozol velünk,te is nyugodtan gyere majd.A 4-5 emberbe /gyerek és apuka nélkül/ még te is beleférsz :)

Kissé hiány érzetem van,többiekkel mi van?Valaki mintha szülni ndult volna,eredmény?

2009. szept. 21. 21:46

Benne vagyok a találkában én is, majd addigra kitalálunk egy jó helyet, mire aktuális lesz.


Képzeljétek, ma a lányom iszonyúan kezelhető volt és a fiam is. Hihetetlen. Esküszöm, ha nem kértek volna enni, észre se veszem, hogy vannak. Na jó, egyedül nem brékelek a játszótéren egész nap. :D Délután a jó ötletet valósítottam meg, 3-7-ig kint nyomultunk a kalandvárosban, iszonyú jó volt! :)

450. kishoresz (válaszként erre: 449. - Fbab8271ce)
2009. szept. 21. 20:59
Hát ez igaz. Keressünk más helyet. :)
2009. szept. 21. 11:52

Majd ha lesz, remélem meghívtok engem is....:)))

Kalandváros nekünk szülőknek túlélőtábor:) múltkor egy rég nem látott ismerőssel beszéltem meg ott talit, nem is láttuk még egymás gyerekeit, az a szerencse, h neki a kisebbik még kocsibanülő volt...:)mert ő futott a lánya utána, én meg kétfelé a fiaim után...:) szóval beszélgetni nem tudtunk, azt msn-en este lehetett:)

448. kishoresz (válaszként erre: 446. - Monizsofi1982)
2009. szept. 20. 21:01
Hát szerintem nagyon jó ötlet, bár én szerintem kilógok a sorból a "nagy lányaimmal"! Vagy akár a Kalandvárosban is találkozhatnánk, bár akkor lehet nem tudnánk beszélgetni...
447. monizsofi1982 (válaszként erre: 444. - Fbab8271ce)
2009. szept. 20. 11:33
hát igen,ez a baj sajnos,márcsak "rutinból" megy minden :(
2009. szept. 20. 11:28

Tudjátok mire gondoltam?Jövőre "megrendezhetnénk" az 1. szombathelyi baba-mama találkozót.Egyelőre mondjuk csak mi,akik itt fórumozunk,4-5-en,aztán majd meglátjuk.Na?Tetszik az ötlet?Addig mindenkinek a bébije lesz akkora,hogy lehetne menni velük.Kiválasztanánk egy hétvégét,jöhetnének mondjuk az apukák is,amelyik ráér.Akinek meg nincs autója,mert olyan hehelyre mennénk /pl.Parkerdő/,az autósok összeszednék őket...

Ez csak egy ötlet,de szerintem nem is olyan rossz...

Véleményeket kérek!

2009. szept. 20. 11:11
jövőre már úgy megyek, hogy nem lepődöm meg semmin, max csalódok egy kellemeset:)
2009. szept. 20. 11:03

az a baj, hogy ez nem hivatás, hanem munka sokaknak a szülészeten, patológián!(így vettem észre)

voltam nyáron kórházban Bálinttal, gyerkintenzven, egy szavam nem lehet a nővérekre...

igaz az érdekes, h nem aludhatsz ott a gyerekeddel, csak ha külön fizeted a baba-mama szobát, de mivel intenzívre kellett mennünk, nem sima osztályra, ott meg nincs ilyen, így ültem a fiam mellett 3 nap-3 éjjel...:(

443. monizsofi1982 (válaszként erre: 442. - Fbab8271ce)
2009. szept. 20. 10:48

Nem tudom,én a fiatalabbakkal jobban szót értettem,mint az újakkal.A szoptatást egy idősebb védőnő mutatta meg,meg a fejést is.

egyébként én örülök,hogy elmondtad a véleményedet,örülök,hogy nem csak én láttam a negatív oldalát,így nem tűnök még magam számára is negatívnak,meg hisztisnek...

2009. szept. 19. 21:41

az osztályon a csecsemősökről is vegyes érzelmekkel tudok írni, az "régiek" sokkal figyelmesebbek voltak, mint az újak. Aki még nem szült, nem szoptatott, az akarja nekem elmondani, h kell? Elméletben biztos tudja, de a gyakorlat...

Dominiknál este 10kor vittek le osztályra, éjfélkor írattak alá velem egy csomó papírt( akkor kb 40 órája nem aludtam) éjjel 2kor hozták a babámat, amire végre elaludtam, felébresztettek, h etessem meg, nem volt éhes, elvégre szülőszobán már szopizott, de nem értették meg, pótlást akartak neki adni, mondtam azt nem! reggel, mikor először bekakilt, jó fél óra volt, mire találtam valakit, h mutassa meg, h kell pelenkázni, mert még soha nem csináltam. este fürdetésnél megkérdezték: Maga látta el ma a gyereket?(pelusozás, egyedül etetés stb) Mondom, persze, ki más...:S

Másodiknál már meg se lepődtem, h meg se kérdezik, kell-e segítség. De hogy nincs a kórházban egy mellszívó...

Bocs, h ilyen hosszúra sikeredett, de a fórum címére válaszolva írtam...:)Velem ez történt..vannak bennem rossz emlékek, de a lényeg: két egészséges fiam van!!!

441. fbab8271ce (válaszként erre: 440. - Fbab8271ce)
2009. szept. 19. 21:15
miket írok, ...éjjel sírnak a babusok...
2009. szept. 19. 21:09

én első fiamat Leinernél szültem, fogadott orvosom volt, a másodikat az ügyeletesnél, aki épp Ruttner volt.

Nem volt vele semmi gondom, egy rossz szavam sem lehet rá. Csak mégis más, ha az ember azzal az orvossal van a szülésnél, akivel 9 hónapon át tartotta a kapcsolatot, megbeszélte a dolgokat, ismerik egymást...szerintem kicseszés velünk, h nem fogadhatjuk meg, akit szeretnénk.

nekem szülészeten nem volt szerencsém a szülésznőkkel, elsőnél éjjel 11kor felvettek osztályra, alig foglalkoztak velem(Nedeczky volt--bezzeg a saját betegeinek, majd kinyalta a...), nappalos szülésznők le se szartak, jött délu a fogadott orvosom, jól leoszotta őket, szerencsére a szülésre jöttek az éjszakások! aki ott volt (sajnjos nem tudom a nevét), na Ő igazi szülésznő! 22 óra vajúdás után, örülök, h vele és a fogadott dokimmal szülhettem.

Bálinttal délben mentem kórházba, nem indult be rendesen a szülés, leraktak osztályra éjjelre, képzelhetitek úgy pihenni, h 2 babás anyukával vagy egy szobában éjjel szülnek a babusok, te meg csak vársz, vársz...

reggel osztály, szülésindítás, elvoltam a vajúdásommal(párommal)

fél4kor(séta közben) szóltam a szülésznőnek,h hívja a dokit, mert lecsúszott a gyerek feje!

erre ő: az nem lehet, nem érezhetem!

Mondom neki, hívja csak, mert jön a baba! Jött Ruttner doktor úr, mondta feküdjek fel, mondtam neki, most épp fájás van, nem megy(álltm az ágy mellett), a következőnél megvizsgált, és mondja látja a fejét!!!(na a szülésznő erre bocsánatot kért!)negyed óra múlva meglett Bálint...

439. 228bb89282 (válaszként erre: 437. - Monizsofi1982)
2009. szept. 19. 20:51
Ne érezd rosszul magad ez miatt egyáltalán, már írtam, sejtem min mész keresztül. Így "ismeretlenül" az ember könnyebben kiadja a bánatát, problémáit, mint esetleg azoknak, akik aggódnak érte - mármint családon belül. Mert ugye, ha rendeződnek a kellemetlenebb dolgok, a család akkor is neheztelhet a másik félre. Szóval, csak nyugodtan, ha tudunk segítünk nagyon szívesen. És kitartás!!!! Mint már mondtam, ismerős szituban vagy, mint én voltam anno 2 éve... Aminek majdnem válás lett a vége. De hidd el, karácsonyra már nem lesz panasz! :) Hanem csak a boldogsás, embered is megnyugszik, neked több időd lesz, mert kialakul végre a napirendetek. Tudom, hogy nehéz, mert úgy érzed, nem támogat a párod, nem ért meg. Ugyanezen keresztülmentem én is. Nehéz volt, de erős és ügyes lány vagy, bírni fogod!!!! :))
438. 228bb89282 (válaszként erre: 436. - Fbab8271ce)
2009. szept. 19. 20:49

Szia Zsu!


Örülünk neked! :) És nagyon izgi, hoyg talán májusban érkezhet a 3. baba! Szorítunk, hogy minden rendben leygen!

2009. szept. 19. 17:30

Jaj lányok,már tök unom magam,hogy állandóan csak panaszkodom.Pedig tudom,hogy lehetne rosszabb is...Azt hiszem még egy picit depis vagyok.Vívom harcaimat a "démonjaimmal".

Üdvözöllek zsu83!

Szeleburdiról tudtok valamit?

2009. szept. 19. 14:17

sziasztok!most találtam erre a fórumra! gyors végigolvaslak majd titeket(valószínű csak este), aztán leírom a gondolataim.

két fiam van, 2006ban és 2008ban születtek szhelyen.

elsőnél még volt, másodiknál már nem lehetett fogadott dokim.

s a lényeg, ha minden igaz, májusban is megyek majd a harmadikkal!:)

435. 228bb89282 (válaszként erre: 430. - Monizsofi1982)
2009. szept. 19. 08:30
Nyugi, ez tényleg jobb lesz! Mi anno majdnem elváltunk, amikor Kata született, bár elég sok minden a nyakunkba zúdult mindkt család részéről is pluszba. De szerintem az eleje mindekinek erőtpróbáló dolog és a pasik nem nagyon tudnak felkészülni - bár ugye mi sem, de nekünk ki kell tartani. Nálunk 8 hónapos volt Kata, amikor anno megenyhült a légkör, na nem volt egy leányálom, de onnantól iszonyúan odavannak egymásért apja és lánya. Szóval, kitartás és légy erős!!! Sejtem, min mész keresztül...
434. 228bb89282 (válaszként erre: 432. - Monizsofi1982)
2009. szept. 19. 08:28

Ott mentetek el előttem, amikor kikanyarodtatok a Wesselényire, én meg a szüleimtől jöttem. És mivel mindig ismerősnek tartottalak, nem volt nehéz. :) Meg még baba is volt melletted, a kutyusra meg emlékeztem innen a hoxáról, így hamar összeállt a kép. Mellesleg mindig megnézek mindenkit, hogy vannak-e friss képek a gyerekekről és így azért nem olyan nehéz. :))) Izgultam is különben, nehogy tolakodásnak érezd, de miután megálltam, gondoltam mármegvárom, míg kiszállsz, akkor már nem lépek le...


Én mindig vörös voltam, de egy évig - kb augusztusig - kipróbáltam,milyen is szőkének lenni. Hát nem jött be, így visszatértem a vöröshöz ismét. :)))

2009. szept. 18. 21:40
Hát ez nagyon jó. Én azt hiszem bajban lennék, ha összetalálkoznék bármelyikötőkkel. Szerintem csak néznék, és lehet, hogy nem tudnám hova tenni az arcokat... :(
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook