Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
9620. border05 (válaszként erre: 9618. - Kakaosital)
2013. júl. 8. 21:14

tudom,min mész keresztül

én a mai napig szégyellem, pedig tudom,hogy hülyeség, mert nem tehetek róla

de mégis

de hidd el, nem gyengeség

én csak azért szégyellem, mert nagyrohamaim vannak, és tudom,milyen a látvány

ezen túl kell lépnünk valahogy, akármilyen nehéz is

fel a fejjel

és szerintem a jó barátaid megértenék, ha igazi barátok

ha meg nem, akkor nem kár értük

nekem volt olyan,hogy akit a barátomnak hittem, elfordult tőlem,amikor epis lettem

nagyon fájt, de talán jobb is így, mert nem volt igazi barát

9619. eb2870e056 (válaszként erre: 9618. - Kakaosital)
2013. júl. 8. 17:40
Akkor sírj! Én is kisírtam magam párszor ezmiatt még régebben, engem a párom, nagymamámék és apáék támogatnak. A munkahelyemen is tudja már szinte mindenki, valaki sajnál is (bár ezt nem szeretem), de olyan ember nincs, aki máshoigyan nézne rám ezmiatt. A sírás után jobb lett, mintha kitisztult volna az egész lelkem stb.. Szerintem a szüleid segítenének neked. Hány éves vagy és milyen munkahelyen dolgozol? Ha gondolod, írj nekem privit és beszélgessünk :)
9618. Kakaosital (válaszként erre: 9617. - Eb2870e056)
2013. júl. 7. 19:04

Lehet, nem tudom. Egyelőre talán elmondhatom, hogy szerencsés vagyok, hogy eddig csak éjszaka volt rohamom, s csak itthon sehol máshol, illetve roham után mindent tudok ugyanúgy csinálni, ahogy eddig, annyi különbséggel, hogy akad némi izomláz, nyelvfájás.

Szedem ugyan a gyógyszert, de nem tudom mit tudnék még azért tenni, hogy jobb legyen. A legjobb talán az lenne, ha beszélhetnék valakivel őszintén, aki mellettem állna, megvigasztalna, átölelne... Beszéltem már más epilepsziással, ő azt mondta, hogy nálam ez a Deja Vu dolog kis roham. Ebből van több, pár másodperces, de többnyire akkor jön, ha gondolok rá.


Szülők kizárva, mert nem szeretném őket terhelni, idegesíteni. Kollégák kizárva szintén, nehogy valamelyiknek eljárjon a szája és kirúgjanak emiatt. Barátok, ismerősök megint kizárva, mert akivel nagyon jóban vagyok előtte nem akarom gyengének mutatni magam, akivel meg nem vagyok annyira jóban annak meg magától értetődő, hogy nem akarok mondani semmit.

Néha úgy érzem talán egy jó nagy sírás kellene....

9617. eb2870e056 (válaszként erre: 9615. - Kakaosital)
2013. júl. 6. 23:12

Normális vagy, normális élettel!!!!!

Nekem is szoktak lenni kisebb rosszulléteim,próbálok nem gondolkozni rajta. emberekkel vagyok körülvéve a munkahelyemen is, nem félek. Ha vmi baj van, szólok és segítenek.. Eleinte én se fogadtam el, hogy epis vagyok,de mára szinte el is felejtem. Na persze ez csak idézőjles. Mindent ugyanúgy csinálok, mint azelőtt, élem a fiatalkoromat ;-)

9616. pannika65 (válaszként erre: 9615. - Kakaosital)
2013. júl. 4. 16:22
Akkor alvajárás is létezik epilepsziában? A cuccaidhoz föl kelled kelned, átpakold és kárt tegyél bennük.? Nálunk olyan történt, hogy reggelre a férjem és az én szemüvegünk jobb oldali szára lötyögött, sőt az enyém el is volt törve. Hát olyan fura volt, hogy egyszerre?? Közel egymás mellett voltak, este még nem volt semmi bajuk. Véletlen egybeesés? Nálam csak éjszaka vannak rosszullétek.
9615. Kakaosital (válaszként erre: 9614. - Border05)
2013. júl. 4. 06:28

Annyi a szerencsém, hogy most ébredés előtt, többnyire éjszaka, hajnalban vannak. Magukra a rohamokra nem emlékszem, felébredve nyelvelharapás, olykor állkapocs fájás, illetve a cuccaim teljesen máshol vannak, néha előfordul a sérülésük is.


Munkahelyemen egyelőre még tudom titkolni az állapotomat, de nem tudom meddig, s utóbbi idegesít, s kezdek rettegni. Többen tanácsolták éljem úgy az életem, mint a betegség előtt, de nem megy. Folyamatosan pörög az agyam, hogy miért pont én, miért pont most. Szeretnék normális lenni, normális élettel, korlátok nélkül!!

9614. border05 (válaszként erre: 9613. - Kakaosital)
2013. júl. 4. 00:56

milyen rohamaid vannak?

lehet,hogy ettől a hülye melegtől van

2013. júl. 3. 18:30

Hát nálam kezdődnek megint a rohamok....

Teljesen magam alatt vagyok.... :(

9612. border05 (válaszként erre: 9611. - Adél78)
2013. jún. 28. 17:07
hát megoldás, az nincs
9611. Adél78 (válaszként erre: 9609. - Kompen)
2013. jún. 26. 10:15

Az egyik probléma, ha munkába akarsz állni, beteg vagy nem alkalmazunk stb

leszázalékolás szóba sem jöhet mert ahhoz meg majdnemhogy egészséges vagy

csak kell lennie valami megoldásnak :-((((((

2013. jún. 25. 19:40
Sziasztok! Jelentős állapotrosszabbodás (gyógyszeremelések,váltások,mindennapos többszöri rosszullétek)miatt amely miatt a júniusi munkábaállásomban csak 6 napot tudtam dolgozni 4 órás megváltozott munkakörben. (jelenleg is át és beállításon vagyok) . Június 5-7 ill. június 14-től folyamatos táppénzen vagyok. Az előző felülvizsgálat szerint 43 %-on vagyok jelenleg és támogatást nem kapok mert nincs meg a megfelelő munkaviszonyom. Mire számíthatók szerintetek azzal kapcsolatban amit most fogok beadni ?
9609. kompen (válaszként erre: 9606. - Adél78)
2013. jún. 25. 18:10

Én őt kérdeztem e-mailben: Homonnai Andrea

Rehabilitációs főreferens, HomonnaiA@lab.hu A probléma ott van, hogy ők megadják az általad végezhető munkakörök listáját, de amikor azt kérdezed, hogy és melyik vállalat, vállalkozás vagy intézmény alkalmazna téged akkor széttárják a kezüket. Vissza a munkaerőpiacra, ez a jelszó, csak elfelejtik, hogy van 500.000 egészséges ember aki nem kap munkát, akkor miért egy beteget alkalmaznának?

9608. Edó21
2013. jún. 24. 14:24
Hogy viselitek ezt az időjárást? Van akinek sűrűsödnek a rohamai ilyenkor?
9607. Adél78 (válaszként erre: 9598. - 3532273647)
2013. jún. 22. 18:19

Pl Betegjogi képviselő ő nem csinál semmit mert nem tud. Nem is értem hogy lehetnek ilyen megalázó szabályok

a másikról inkább nem írok semmit, onnét még várom a biztos választ. Ott vizsgálják az ügyemet.

9606. Adél78
2013. jún. 22. 18:17

Mondjatok olyan oldalt, vagy soroljátok fel milyen munkát végezhetünk. Jobb akkor mondták volna ezt, mikor elkezdtem a sulit, most az összes bizimet (3 szakma) kidobhatom a kukába pffff

A 23 év alatt mióta "beteg vagyok" (idézőjel azért mert nem érzem magam annak) sose éreztem ilyen senkinek magam :-(

9605. kuli 57 (válaszként erre: 9355. - Eb2870e056)
2013. jún. 18. 17:24
En nem ajulok el,de reggel fulzugasra ebredtem,szedultem es szagokat erzek.Delbe roham,ami a halantekomnalkezdodott ,hatalmas feszulessel mintha robbanna a fejem es utana szaj zar,nem tudom mozgatni a szam,arcom feszul.
9604. kuli 57
2013. jún. 18. 17:16
Sziasztok! Most olvastam vissza par oldalt, latom nem en vagyok az egyeduli aki nem akarja elhinni, hogy epis. A tegnap is volt egy kis rohamom, utana nagyon felhos volt a latasom es izomlazam volt,fajt a fejem, ma sem voltam jol, de nem volt roham.Zavaros a gondolkodasom ,a fejem,mintha usznanak el a gondolataim nem tudok osszpontositani es nagyon felejtek .Udv
2013. jún. 17. 14:29

Sziasztok!

Valaki szedett közületek Vimpaptot? Milyen volt a hatása és mellékhatása?

9602. pannika65 (válaszként erre: 9601. - Kuli 57)
2013. jún. 16. 13:25
Szia kuli, én is a Levilt szedem, napi 1ooo mg-ot, mellé Gordiust másfél éve. Nálam arc zsibbadás volt, karrángás, széklet-vizelet inger, néha többször is kell menni. Még jó, hogy ez ritka, és hogy kizárólag éjszaka ébredek különböző rosszullétekre. Egy órahosszig is eltart.Sajnos mostanában sürüsödnek ma éjszaka is szívdobogás fejzúgás stb roszullét. Mind magától múlik, de félek az éjszakáktól. Halasztom az orvoshoz menést, mert gyógyszerváltást akar a neurológusom, attól is félek. Én későn lettem kezelve, talán azért nem hat már a gyógyszer ? 58 évesen észleltem a tüneteket, amiket a magasvérnyomásnak tudtam be. Csak másfél éve jöttek rá, mi bajom, én se tudom elhinni. Csak a remegés, fázás-borzongás szünt meg, más rosszullétek sajnos jönnek.
9601. kuli 57
2013. jún. 16. 10:04
Sziasztok,remelem elolvassatok!En 55 eves vagyok es most diagnosztizaltak epilepsziat nalam,nem jon hogy elhiggyem.Volt 3 olyan esetem mikor az arc idegeim lemerevedtek volna ,meg a szamat sem tudtam kinyitni,surgossegi,kaptam valami infuziot ,helyrejottem. Kovetkezett CT, EEG, MRI.Az EEG kep kimutatta az epilepsziat. Most szedem a Levetiracetam gyogyszert,azota csak egyszer volt ilyen arc lemerevedes,szaj zar. Hallottatok meg ilyen esetrol,nalunk meg a kornyezetemben nincs senki epis akivel beszelhetnek errol.Irjatok !
9600. Edó21 (válaszként erre: 9595. - Moofly)
2013. jún. 15. 23:52
Szerintem sem lehet összehasonlítani egyetlen epilepsziás beteget sem. Nincs kettő egyforma..
9599. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 9596. - Moofly)
2013. jún. 15. 17:13
27 ev alatt az osszes kombinaciot kiprobaltak . LGS van ami azt jelenti,h.barmilyen rohamom lehet es csoda ha tartosan qohammentes vagyok es nem epulok le szellemileg es az EEG-m se kiugroan rossz.
9598. 3532273647 (válaszként erre: 9588. - Adél78)
2013. jún. 14. 11:17
Az biztos,hogy a kórháznál felesleges panaszt benyújtani,hiszen ők rábólintottak.Hol tettél panaszt?Engem nem megaláztak,csak több helyen sajnálattal közölték,hohy nem vagyok alkalmas
9597. Adél78 (válaszként erre: 9588. - Adél78)
2013. jún. 14. 10:41

Látom, összeszokott társaság vagytok, akik nem fogadják be az újakat.

Mindegy megoldom egyedül...

9596. moofly (válaszként erre: 9586. - 4b724ddbc4)
2013. jún. 14. 09:24
Attól függ mit értünk "nem hat" alatt.Mennyire nem hat? Milyen epire nem hat? (úgy értem ha behatárolható a roham kiindulása,felmerülhet műtét lehetősége is) De ugye erre a doki többet tud mondani mint a "nem tudom" "attól függ"
9595. moofly (válaszként erre: 9591. - Nőci1)
2013. jún. 14. 09:18

Hehe,ez aranyos.

Rengetegféle gyógyszer,és annál több kombináció lehetséges,és nem egyforma két roham sem.Tényleg úgy gondolod hogy ötletet adsz egy orvosnak ha felsorolod a gyógyszereket meg a lehetséges kombinációkat? :D

Bízd rá,ő ezt tudja.Azért orvos.Nem szedheted úgysem azt,amit még "nem próbáltál" vagy ami épp szerinted vagy mások tapasztalata által jónak tűnik.

A mi dolgunk az,hogy megjegyezzük/leírjuk a tapasztalatokat,észrevételeket,panaszokat stb,és beszámoljunk róla.-és majd ő eldönti milyen gyógyszerkombinációt alkalmaz. :)

Egyébként meg ez a "van még sok fajta" gyógyszer szöveg nálad nem tiszta,hisz van olyan rohamtipus amire csak háromféle adható.És innen jön a kombináljuk mással téma.Szerintem ezt ne te kombináld mert zakkant leszel tőle. :D ;)

9594. 3532273647 (válaszként erre: 9593. - Pannika65)
2013. jún. 13. 22:42
Elhagyni szerintem nem,ill. az orvossal kell megbeszélni.Ha a cukrot beállítják,az epi sajnos marad
9593. pannika65 (válaszként erre: 9585. - 3532273647)
2013. jún. 13. 22:04
Kösz Ildi. Akkor nálam is ez lehetett, most kaptam gyógyszert, és állítják be vele a vércukrom. Kétféle epi gyógyszert másfél éve szedek. Ha jó lessz a vércukrom, epi gyógyszer elhagyható ? Dokit kell megkérdeznem ugye.
9592. 3532273647 (válaszként erre: 9591. - Nőci1)
2013. jún. 13. 21:02
Szerintem az orvos nem örülne,ha úgy mennél oda,hogy még nem próbáltuk ki az X meg a Z gyógyszert nem lenne azok közül valamelyiket felírni?
9591. Nőci1
2013. jún. 13. 20:17
Jó lenne leírni,milyen gyógyszer kombinációk vannak,ha mindenki leírná lehet valakinek segítene ,hisz szerintem még van sok fajta gyógyszer . ha orvoshoz úgy megyünk,ezt még nemszedte talán adunk ötletet is :-)
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook