Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
9740. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9739. - RedSnake0111)
2014. máj. 27. 12:36
Viszont nagyon jó, hogy előre érzed, szerintem ez nagy könnyebbség. Van még időd biztonságba helyezni magadat.
9739. RedSnake0111 (válaszként erre: 9738. - Mézes-Krémes)
2014. máj. 22. 03:50
Hát igen,még uszodában a medencében a szélén úszogatok,a feléig oda-vissza,mert ha jö,még simán ki tudok menni. Lovagolni terepen szoktunk,jó messzire elmegyünk,ott igazából a lovat féltem,hogy vele mi lenne,mert kikötni szerintem már nem lenne időm. Ezért nem is megyek egyedül terepre.
9738. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9737. - RedSnake0111)
2014. máj. 21. 11:23

Párom is tud úszni, de ő is félne bemenni élővízbe, hiszen ha szarul lesz, akkor hiába tudnak többen úszni a társaságból, hogyan húzzák ki? Egyből süllyedne. Szerintem az úszógumi nagyon jó, mert tuti nem süllyedsz el, de akkor is legyen ott veled valaki, hiszen nem lehet túl kellemes pl. elsodródni. :)


Szerintem nincsen gond a lovaglással sem. Igazából ha a veszélyes szitukat figyeli az ember, akkor még az úttesten is veszélyes átmenni, nem? Egy roham mindig benne van a pakliban. De sajnos az úszás olyan dolog, amivel szerintem nem szabad kockáztatni, mert elég csak egy roham úgy, és tuti fulladás a vége. :(

9737. RedSnake0111 (válaszként erre: 9735. - Mézes-Krémes)
2014. máj. 21. 02:09

Tényleg,ez nem is rossz ötlet:)

Élővízben én félek,hiába tudok úszni,de egy úszógumival be mernék menni.

Na meg a rohamok ugye,bár sportolás közben még sosem kapott el:)

Rendszeresen lovagolok,az sem veszélytelen,ha akkor kapna el,mondjuk egyedül nem indulok útnak.Megérzem előre a rohamot,talán még meg is tudnám állítani a lovat,de kikötni már tuti nem tudnám,és akkor mi lenne vele?

9736. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9732. - Nikice)
2014. máj. 20. 12:21
Igen, valóban messze van az igazságtól. <3
9735. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9733. - Ticsung)
2014. máj. 20. 12:20

Szia! Attól függ, hogy milyen sűrűn vagy rosszul? Szerintem úszómesternek szólni nem rossz ötlet. Vagy ne egyedül menj, és csak olyan részen ússzál, ahol leér a téged kísérő ember lába. Így bármikor ki tud emelni a vízből ő maga is.


Élővízbe az én párom ilyen derékra húzható vagány úszógumival megy be, ami szoros rajta. Mint a gyerekek! :) Ritkán van rosszul, de ez viszont akkor is muszáj.

9734. 3532273647 (válaszként erre: 9733. - Ticsung)
2014. máj. 17. 17:43
Szerintem olyan uszoda nincs..a legjobb ha többen mentek ha megoldható.A másik megoldás,hogy az uszodai felügyelő(úszómegter)hez közelebbi pályára mész,és kéred,hogy jobban nézzen rád.Nálam ez jött be,de ahogy gyakoribbá váltak a rosszullétek,nem jártam uszodába,pedig ott sohase volt baj.
9733. ticsung
2014. máj. 17. 17:17

Üdv Minkdenkinek!


Arra a problémámra próbáltam megoldást találni, hogyan tudék uszodába menni epilepsziásként, így találtam erre a Fórumra. Azt kérdezném Tőletek (valamikor olvastam a neten, hogy van ilyen), hogy tud e valaki közületek olyan uszodat Bp-en, ahol ha nem is kifelyezetten episeket várnak, de tudnak figyelni ilyesmire is.

Előre is köszi a segítséget!

9732. Nikice (válaszként erre: 9727. - RedSnake0111)
2014. máj. 17. 07:50

Rettenetesen sajnálom, hogy még ilyen érzések is társulnak utólag egy rohamhoz, de hidd el, hogy a legtöbb ember inkább, aki nem közömbös, az együttérző, és nem az jut eszébe, hogy ítélkezzen, vagy azt mondja, ez kínos. Aki meg közömbös, azért nem éri meg egy rossz gondolat sem :)

Mikor a sürgősségire kerültem kiszolgáltatottnak éreztem magam, és azon kattogtam, hogy rém ciki, tántorgok, egyebek :S. De ezek az érzések szerintem csak bennünk keletkeznek és messze vannak az igazságtól. Intelligens emberek tudják, hogy a betegségek éppen attól betegségek, hogy nem tudatosan generáljuk, nem mi választjuk és ily' módon az nem a mi viselkedésünk, hanem egy állapot.

9731. Ncilány
2014. máj. 15. 15:01

Betegségek nem szoktak válogatni.

Jó melóhellyel rendelkezik - zett a család minden tagja ( ugy tudom, legalábbis az érintett nagybátyja ).

És biza downos kislányt kaptak ajándékba. Nagyival láttam mindig, azt ismertem. Ő már régóta nyugdíjas...

Meg kell tanulnunk együtt élni vele. És elfogadni, tehetünk mást?

9730. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9728. - RedSnake0111)
2014. máj. 15. 12:42

Pedig tényleg nem lenne miért. Viszont gondolom, hogy sok negatív dolog ért már Téged is ezzel kapcsolatban. Pl. munkahelyi reakciók, vagy akár párkapcsolatban is... Hallottam ilyen történeteket sajnos.


Szerintem senki nem kevesebb vagy több a másiknál egy betegség miatt. Én a páromnak mindig azt mondom, hogy inkább lennék epis mint pl. cukorbeteg. És hogy ezzel az epivel 90 éves koráig fog élni, és lehet, hogy még vérnyomás baja se lesz. Szívlapáttal kell leütni majd! :)

Szerintem senki nem tudhatja, hogy az életben milyen betegség vár rá.

9729. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9726. - Nikice)
2014. máj. 15. 12:37
Teljesen igazad van, viszont sajnos egyáltalán nem mindenki gondolkodik így, sőőőt. :(
9728. RedSnake0111 (válaszként erre: 9726. - Nikice)
2014. máj. 14. 21:45
Én is tudom az eszemmel,hogy nem kellene szégyenkezni miatta,hiszen nem tehetek róla. De mégis szégyenérzetem van,és ezzel nem tudok mit kezdeni.
9727. RedSnake0111 (válaszként erre: 9724. - Nikice)
2014. máj. 14. 21:41
Hozzám sem szoktak hívni senkit az itthoniak,csak ha nyilvános helyen ér a roham. Én mondjuk olyan vagyok utána,hogy sokáig fekszek,és nem tudok semmiről,nem tudok felkelni,nem tudok válaszolni arra,amit kérdeznek. Ez itthon ugyebár nem gond,hagyják,hogy aludjak,ilyenkor az a legjobb.
9726. Nikice (válaszként erre: 9725. - Mézes-Krémes)
2014. máj. 14. 17:23
Úgy gondolom pedig szégyenkeznie nem kéne (nyilván az eszével ő is tudja, de az érzés megint más), de tény, hogy az emberből ha nem is sajnálatot, együttérzést vált ki. Mondjuk addig jó, míg van, aki nem közömbös. Ugyanezen a helyszínen egy éve egy zokogó kisgyerek bolyongott, és hihetetlen volt, hogy senki nem akart tudomást venni róla. A pálya másik végéről szaladtam oda, és kérdeztem meg, mi a baj, azt hittem, eltéved. "csak" darázscsípés volt, de hogy felnőttek a köridejükkel vannak ilyen helyzetben elfoglalva, hát hihetetlen. Bocsi az offért. Nem sajátítom ki a fórumot, köszönöm a válaszaitokat. Minden jót kívánok!
9725. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9724. - Nikice)
2014. máj. 14. 10:21

Igen, sajnos nyilvános helyen ez nagyon kellemetlen, elhiszem, hogy nagyon megijedtetek!


Egyedül elengedni egyébként szerintem nem mindig jó ötlet, talán érdemes hazakísérni. Persze biztos minden epis roham és minden epis ember más, de párom pl. hiába tér elméletben magához, gyakorlatban még jó darabig azt se tudja milyen évet írunk, stb. Őt pl. nem igen hagynám egyedül jönni-menni így.

Azt tapasztaltam, hogy azon túl, hogy nyűg, még szégyenli is ezt, és nem akarja, hogy sajnálják vagy betegként kezeljék.

9724. Nikice (válaszként erre: 9723. - Mézes-Krémes)
2014. máj. 14. 07:07
Szia! Köszönöm a Te tapasztalatodat is ezzel kapcsolatban. Sajnos nem tudtuk hazajuttatni, bicajjal voltunk, ő pedig gyalogosan, sportpályán, tehát minden fillér nélkü, hogy esetleg taxiba ülteti az ember. Azt mondta, hazasétál, na azt annyira már nem tartottuk jó ötletnek. De éreztem, csak nyűg neki, nyilván ő már ismeri a saját helyzetét, a mi részünről inkább (ezek szerint inkább túlzott) óvatosság volt.
9723. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9720. - Nikice)
2014. máj. 13. 13:38

Szia! A párom epilepsziás. Nem kell mentő, csak akkor, ha a rohama ismétlődik, vagy ha olyan jellegű sérülése van.


Az én párom kifejezetten nem szereti ha orvost vagy mentőt hívnak rá, nem szereti a felhajtást. A nagyroham után nagyon-nagyon fáradt, és sokáig elég ködös a tudata, ilyenkor leginkább egy puha ágyra és jó nagy alvásra van szüksége, meg egy kis felügyeletre, mert roham után egyből megesik, hogy butaságokat csinál.

9722. Nikice (válaszként erre: 9721. - RedSnake0111)
2014. máj. 13. 08:57
Én pedig köszönöm a választ! A legjobbakat kívánom Nektek!
9721. RedSnake0111 (válaszként erre: 9720. - Nikice)
2014. máj. 13. 00:56

Ha az illető ismert epilepsziás,akkor nem kell mentő. Akkor kell feltétlenül, ha ez az első rohama,illetve ha ismétlődik a roham. Az az igazság,hogy ők sem tudnak mit csinálni vele,max beviszik az SBO-ra.

Egyébként a kérdésed nem ostoba,és köszönjük,az érdeklődésedet:)

9720. Nikice
2014. máj. 10. 14:26

Kedves fórumozók!


Érdeklődni szeretnék (és előre elnézést az ostobána tűnő kérdésért), de ha egy rohamnál ott vagyunk, megtesszük amit lehet, és a beteg újra tudatánál van, akkor azért érdemes mentőt hívni, vagy csak a beteg életét nehezítem meg vele? A magam részéről megnyugtatóbban érzem, ha kiszállnak a helyszínre és pár alap vizsgálatot elvégeznek a mentősök, de mi ilyenkor a "gyakorlat"? Ill. szívesen vennék más -a nem szokványos elsősegély könyvekben amúgy is leírt - teendőt ilyen esetben, amivel segíteni tudunk embertársainkon. Válaszaitokat előre is köszönöm!

9719. aliasdj
2014. máj. 9. 18:59

2014. május 24.

10:00



Malomvölgyi-tó

Pécs, 7634


Szervező a MAGYAR EPILEPSZIÁVAL ÉLŐK ALAPÍTVÁNYA ,

Varga Jánosné Pécs-Déldunántúli területi képviselő,

László Kalász Az alapítvány elnöke


Díszvendég:

Kőváry Barna Sportoló - műsorvezető

[link]



A TÚRA /PIKNIK/ NYÍLT, INGYENES BÁRKI RÉSZT VEHET RAJTA!

A részvétel egyetlen feltétele, hogy valamilyen lilát (ruha, karkötő, stb.) viseljen az érdeklődő, ez lehet egy lila szalag is!



Támogatóink:

-Szuperinfó

-Rádió 1 Pécs

-Dunántúlinapló


-Péter Csizi Pécs Megyei jogú város alpolgármestere

( [link]

-marcomp.hu számítástechnika

-A Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány kuratóriuma

-Életmentő kártya / Epilepszia kártya ( [link]

-Rendezvényfotó ( [link]


Gyülekező Pécs Központi buszpályaudvar /távolsági/ 9 óra-9 óra 45. Kökényi busz indulása 10 órakor!



Festői környezetben , kellemes séta, szalonnasütés, szórakoztató programok.

Nyársakról, kenyérről, szalonnáról, hagymáról. az alapítvány gondoskodik.Innivalót hozzatok magatokkal amilyent szeretnétek! Ivóvíz lesz!!!Ha esetleg addig nem lesz eső,és tűzgyújtási tilalmat rendelnének el,akkor zsíroskenyeret eszünk szalonnával hagymával!!!Ha valaki esetleg hozna sütit, bármit szívesen elfogadunk és köszönjük előre is!


Érdeklődni lehet Vargáné/Katinál

Tel:06-30-372-7341


A programok folyamatosan kerülnek feltöltésre!


Bővebben:

[link]

9718. da54621ded (válaszként erre: 9714. - 0moncsika1984)
2014. ápr. 30. 01:42

Bocsi, félreolvastam a számokat.

Ha most, 3 évig nem zavart be a pacemaker, akkor most a hormonális változás okozhatott problémát.

9717. da54621ded (válaszként erre: 9716. - Da54621ded)
2014. ápr. 30. 01:35
működött, bocs az elírásért
9716. da54621ded (válaszként erre: 9714. - 0moncsika1984)
2014. ápr. 30. 01:34
5 évig működöt a pacemaker?
9715. RedSnake0111 (válaszként erre: 9714. - 0moncsika1984)
2014. ápr. 30. 01:31
jobbulást kívánok a kisfiadnak
2014. ápr. 5. 19:20
Sziasztok! Nekem egy 7 éves epilepsziás kisfiam van, 2 éves kóra óta szenved ebben a betegségben. Elég súlyos típusú az övé, 2011-ben (VNS)idegi pészmékert ültettek be neki, ami egészen idáig jól bevállt...most sajnos egy hete egyfolytában rohamozik ezért pár napra mesterségesen altatták, tüdőgyulladással fekszik az intenzíven! :( Van valakinek hasonló betegségben szenvedő gyermeke?? Minden ezzel kapcsolatos tapasztalatot megköszönnék!! Esetleg VNS???
9713. fa65ef1844 (válaszként erre: 9712. - Eb2870e056)
2014. ápr. 3. 12:00
Ennek nagyon örülök!
9712. eb2870e056 (válaszként erre: 9711. - Fa65ef1844)
2014. ápr. 2. 15:34
Igen, hálistennek nem volt rohama!
9711. fa65ef1844 (válaszként erre: 9710. - Eb2870e056)
2014. ápr. 1. 16:29
Remélem,azóta mindketten jól vannak. :)
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook