Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
9800. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9799. - Volgyesi.agnes)
2014. szept. 19. 10:10

Szia! Miért, mi a gond a frisiummal? Nekünk eddig bevállt, úgy tűnik. De minden szervezet és epi más és más, a bajokat, gondolom nem lehet teljesen kiszűrni, sajnos...


Megértem, hogy ez mennyire kellemetlen, és hogy félsz, de hidd el, lehet találni jó gyógyszert, amivel szinte tünetmentes is lehetsz. Szerintem érdemes bizakodónak lenni, hidd el. Ennél vannak sokkal szörnyebb betegséges, sajnos. Erre is lehet fókuszálni.

2014. szept. 18. 17:36

Sziasztok.

Voltam orvosnál, és nekem azt mondta hogy ne szedjek friiumot. eddig már több gyógyszert is kipróbáltam, most a levilt szedem. emeltünk az adagomon, 625 mg-ot szedek és mellé most behoztuk a Depakine Chrono-t. elküldött egy pajzsmirigy vizsgálatra is, hisz fogyok, de nagyon. Pedig rengeteget eszek. 2 hét és kiderül hogy az e a bajom. Remélem találunk megoldást a problémára. Próbálok pozitívan hozá álni a dolgokhoz, de elég nehéz. Eddig pontosan 3 hetente jelentkeztek a rohamjaim. Remélem ezúttal elmarad. És sokáig nem lesz. Hisz szeretnék mindennapi életet élni, mert ez így nem jó. Nem merek elmenni a keresztfiamhoz, vagy akár a másik uncsitesómékhoz mert picik. És múltkor kb. 5 percen múlt hogy ne lássák a rohamomat. És nem szeretném hogy akárki is lássa. A párom is agódik nagyon értem. És fél akárhova is egyedül elengedni. A szüleimről nem is beszélve. Én attól megyek mindenova, de azért bennem van a félelem picit.

9798. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9797. - Volgyesi.agnes)
2014. szept. 18. 09:26
Szia! Köszönjük, hogy megosztottad a történetedet. Ez a betegség nem mindig egyszerű, de jól és boldogan lehet vele élni, és csak 1-2 dologról kell lemondani.
2014. szept. 17. 09:11
Sziasztok! 21 éves lány vagyok, és 1 éve mondták ki hogy epilepsziàs vagyok. Elötte is volt már rohamom, de nem foglalkoztam vele, h 1 évben 1x volt. A másodiknál már elmentünk orvoshoz, és ott derült ki hogy JME típusi epilepsziám van. Azt mondták hogy a sok stressz, idegeskedés és kimerültség hozta elö. 1 éve probálkozunk gyógyszerekkel, és amikor azt hittük hogy 1 év után sikerült megtalálni a jót, 3 hetente lettek rohamaim. Most vasárnap is volt. Ilyen sürûn akkor nem volt mikor gyógyszert sem szedtem. Most megyek vissza az orvoshoz újra. Mert nem élek annyira stresszes életet sem és probálok minél többet aludni és pihenni. Szeretnék mindennapi életet élni, hisz csak 21 éves vagyok. Most kell élnem. Ez az én történetem. 😊😘
9796. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9795. - Corvin2)
2014. szept. 17. 08:06

Szia! Az én párom is tegretolt szedett sokáig, de rángatózások, kihagyások minden nap voltak, és roham havi szinten legalább egy.


Igen, sajnos, tudom, látom, hogy nem könnyű, sajnos munka szempontjából egy állásinterjún titkolni kell. Nem egyenes dolog, de ha már ott említed tutira nem leszel nyerő... :(


Elég gáz, hogy az orvos azt mondta nem vagy alkalmas munkára, vagy szellemi megterhelésre. Hiszen ez a betegség nem fogyaték, ezzel, egy jó orvos és megfelelő gyógyszerezés mellett tökéletesen jó életet lehet élni. Azért a 4 órás alvásokért nem foglak megdícsérni, hiszen ez egyáltalán nem egészséges dolog ám, nem csak az epilepsziának nem tesz jót, hanem úgy általában nem. Hosszú távon elemészt, szerintem ebből próbálj picit visszább venni, és többet aludni. Hidd el, most nem érzed, de később igenis számítani fog. És ezt most nem az epi miatt írom. :)

9795. corvin2
2014. szept. 16. 22:38
Sziasztok! 28 éves epilepsziás férfi vagyok. 10 éves koromban volt az első GM-típusú nagyrohamom és az azt követő évben még 3. először tegretolt szedtem amitől tünetmentesnek mondhattam magam,viszont rángaTózás,kihagyás volt bőven. 18éves voltam mikor Keppra-t írt fel a neurológusom amitől teljesen tünetmentes lettem.Nekünk epilepsziásoknak nem könnyű,főleg nem munkakeresés szempontjából,mert úgy néznek az emberre mintha leprás lenne. Világéletemben tagadtam a betegségem,hála az erős akaratomnak,ami mindannyiunknak megvan,főleg a betegség végett,soha nem volt észrevehető,pedig amióta dolgozok mindig 3 műszakos munkahelyen dolgoztam többnyire éjszakásban. Az ember epilepsziásként amit először megtanul az az hogy nincs visszavonulás meghátrálás,küzdeni kell. 23éves lettem amikor a hétköznapi feszültségek ellen,testépítéssel kezdtem el foglalkozni. Világéletemben sovány alkatú voltam hozzá pedig 180cm-es magassággal 55kg. Ma lassan már töltöm a 29et 100kg körül vagyok és mindennap edzek. Az orvosom kímélni ellenzte a fizikai aktivitást,sőt a munkábaállást is,mert sem fizikailag sem szellemileg nem voltam alkalmas szerinte. Havonta 240órát dolgozom sokat éjszakázom,és éjszakázás után a helyi sportcsarnokba járok,aztán 4óra alvás,itthon újra edzés,étkezés aztán újra munka. Soha nem éreztem magam ilyen egészségesnek. A szüleim alkoholproblémái miatt egyedül kellett 10éves koromtól megküzdeni a betegséggel,de sikerült! A történetemmel csak arra szeretnék minden kedves tagot ösztönözni,hogy nekünk minden ugyanúgy adott,és nagyobb akarattal rendelkezünk mint bármelyik "egészséges" ember,a világ és dolgai nyitva állnak előttünk,minden nap küzdeni kell és meg kell ragadnunk az összes lehetőséget. Sokan kérdezik/ték hogy nem féltem-e az éjszakázás előtt: Nos féltem,nagyonis,féltem hogyha hazamegyek és elalszom rosszul leszek és lőttek a munkahelyemnek,de egy tartalmas alvás után újra "egészségesen" és életerősen ébredtem,és azóta is így élem a mindennapjaim,jelenleg több szakmát tanulok munka mellett,esti és hétvégi napokon,egy informatikai vállakozás tulajdonosai is vagyok és főállású apja a 7éves fiamnak. NIncs olyan nap mikor ne adnék hálát az égnek,hogy ezt az életet kaptam.KITARTÁST,EGÉSZSÉGET ÉS SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK MINDANNYIOTOKNAK, ÉS REMÉLEM AZ ÜZENETEM MINDENKIHEZ ELJUT,AKINEK EGY KIS LÖKET KELL A HOLNAP SIKEREIHEZ,AZ EPILPESZIÁS-EGÉSZSÉGES ÉLETHEZ.
9794. Ncilány (válaszként erre: 9793. - Aliasdj)
2014. szept. 12. 06:42
Megyek! Megyünk :)
9793. aliasdj
2014. szept. 11. 09:21

I Marosmenti Lilanap

[link]


Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány szervezésében


2014. szeptember 13.

10:00–22:00


Jövő héten · 14 °C–26 °C Derült idő



Deszki Faluház

Tempfli tér 8., Deszka, Csongrad, Hungary, 6772

9792. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9791. - 3532273647)
2014. szept. 10. 16:18
5 napig? Te jó ég, nem semmi. Ez nagyon hosszú idő! Nem lehet egyszerű végigcsinálni. De gondolom, hogy megérte. Akkor azt hiszem erre mi is számíthatunk a jövőben...
9791. 3532273647 (válaszként erre: 9790. - Mézes-Krémes)
2014. szept. 10. 14:33
Az alvásmegvonásnál ébren töltött éjszaka után kell aludni.Én 5 napig EEG monitoron voltam,és egy 24 órás ébrenlétes periódust kellett produkálni,kontroll alatt.Gondolom,azt nézték,mennyire fáradok ki és ez hogy jelentkezik az EEG-n
9790. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9789. - 3532273647)
2014. szept. 10. 13:13
Közben kellett ébren lenni? Elvileg ő a vizsgálatik nem alhat, és majd ott viszont kelleni fog.
9789. 3532273647 (válaszként erre: 9787. - 3532273647)
2014. szept. 9. 17:35
A zuhany nálam nem vált be,utána fáztam és hívogatott az ágy-de nem mentem.Kutyáim viszont örültek az éjszakai sétának,amikor otthon voltam.A legkegyetlenebb(lehet,a nővérnek még jobban),hogy fekve,EEG monitorozás közben ébren tudjon tartani.Egész éjszaka dumáltunk,de voltak holtpontok.Egyedül csak velem kellett foglalkoznia.
9788. irkó
2014. szept. 9. 15:59
Aki esetleg már abbahagyta a lamolep gyógyszer szedését, milyen a tapasztalata van az abbahagyása után.
9787. 3532273647 (válaszként erre: 9783. - Mézes-Krémes)
2014. szept. 9. 15:13
Aktívan,,portörlés,ha ketten vagytok,kártya,beszélgetés.Több ilyen vizsgálatom volt,egyszer a kórházi majdnem sötét folyosón ültem végig.Az ügyeletes dokitól kaptam egy kisrádiót,de 3körül már nem segített.Beállítottam a telefonomat,hogy 5percenként ébresszen,tudtam,hogy gyorsan kell reagálnom,ne ébresszem fel az osztályt
9786. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9784. - Agnes1219)
2014. szept. 9. 09:25
Köszi a tippet. :) A zuhanyozás valóban jó ötlet!
9785. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9783. - Mézes-Krémes)
2014. szept. 9. 09:24
Bocsánat, rosszul írtam. Trileptal :)
9784. agnes1219 (válaszként erre: 9783. - Mézes-Krémes)
2014. szept. 8. 18:19
szia,én,csak,a frizium,is merem,és,a lamolep,rivotrilt-/convulex./szedtem.>van,akit küldtek,látás,vizsgálatra.gyogyszer,szedés,melet./én,is voltam, alvás,meg vonás, vizsgálaton, sók,zuhanyózás, sal,tul voltam,rajta,és,sétáltam.igy nem alúdtamel.üdv ágnes
9783. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9778. - Bumburka)
2014. szept. 8. 13:23
Milyen mellékhatások? Most voltunk kontrollon, és a napi 2x2 tegretolt lecserélte 2x1 tripedal-ra. Remélem jól írtam a nevét. A frisiumot megtartotta. 30-án megyünk alvásmegvonásos vizsgálatra... Kíváncsi vagyok, hogyan bírunk egy éjszakát virrasztani... :) Várok tippeket, ha van.
9782. Ncilány (válaszként erre: 9780. - Aliasdj)
2014. szept. 7. 13:34
Ott a helyünk.
9781. Ncilány (válaszként erre: 9772. - Állólámpa)
2014. szept. 7. 13:33

Olvasd szorgalmasan a régebbi hozzászólásokat...

Ment egy privát levél, elolvastad?

9780. aliasdj
2014. szept. 4. 15:28

I Marosmenti Lilanap

[link]


Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány szervezésében



2014. szeptember 13.

10:00–22:00


Jövő héten · 14 °C–26 °C Derült idő



Deszki Faluház

Tempfli tér 8., Deszka, Csongrad, Hungary, 6772


Első ízben kerül megrendezésre a Tisza-Maros torkolatánál a Lilanap /Purple day/.

-családias összejövetellel,


-köszöntő

/Mészáros László alapító, Óréné Évi és Kardos Ditke szervezőktől/


-sétakocsikázás,


-kerekasztal beszélgetés "élet az epilepsziával"címmel

moderálja Kalász László az alapítvány elnöke


- a deszki Agrirose Kft bemutatótermének vagy rózsaföldjének látogatása (időjárás függvényében) - [link]


-terápiás kutyás bemutató az Aura Segítő Kutya Alapítvány jóvoltából


-levendulabuzogány, barátság karkötő készítés


Meghívott díszvendégek:

Deszk

Újszentiván

Tompa polgármesterei



Média partnereink:


- Délmagyar

-Rádió88


Támogatóink:

- Magyar Epilepszia Liga

- Rendezvény fotó

- Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány

- Deszki Agri Rose Kft.



Kérünk mindenkit hogy, valami lilát húzzon fel, vagy legalább egy lila szalagot tűzzön ki az epilepsziával élők melletti kiállása, szolidaritásaként!


programok feltöltése folyamatosan

9779. agnes1219 (válaszként erre: 9778. - Bumburka)
2014. szept. 3. 18:04
sajnós,a gyogyszerek,melék,hatása,néha,nagyon,fúra tudleni.én,is tapasztaltam.üdv ágnes
9778. bumburka (válaszként erre: 9775. - Mézes-Krémes)
2014. szept. 3. 13:23
Nekem csökkentették a napi adagot,mert egy idő után fura mellékhatások jelentek meg.
9777. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9776. - 3532273647)
2014. szept. 3. 12:53
Igen, gyors volt, valóban. Holnap megyünk kontrolra.
9776. 3532273647 (válaszként erre: 9775. - Mézes-Krémes)
2014. szept. 1. 16:55

Szia!

Ezek jó hírek!A Frisium jó gyógyszer,sokáig szedtem.Most a Rivotril mellé rosszullét után 2-3napot szedem pluszban.

Örülök,viszonylag gyorsan be is kerültetek

Ildi

9775. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9774. - Mézes-Krémes)
2014. szept. 1. 16:36
Frisium... Talán elírtam a gyógyszer nevét, elnézést. :)
2014. szept. 1. 16:35

Sziasztok! Ígértem Ildi1970-nek, hogy jelentkezem, ha történt velünk valami. Azért itt a közösben teszem, mert ki tudja, hátha valakinek egyszer ez a "tapasztalat" is jól jön.

Kaptunk időpontot OITI-ben Barcs doktor úrhoz, aki nagyon kedves volt, és alaposnak tűnt. :) Első körben mindenféle, nagyon sok kérdést tett fel a betegséggel kapcsolatban, vagy 40 percet ültünk bent.

Azt mondta, hogy párom korábbi leletei és az elbeszéléseink ütik egymást, illetve azt is, hogy a napi rángások, remegések is rohamnak minősülnek, csak nem nagynak, és hogy ez nem normális.


A napi 2x2 tegretol mellé, amit eddig szedett felírt még reggel fél, este egy szem fresiumot. Azt mondta, ha ezzel nem lesz 100% tünetmentes, akkor teljesen más irányba fogunk kutakodni.

Most pénteken lesz 2. hete, hogy szedi. Lekopogom, eddig 100% tünetmentes. :)))) Csütörtökön megyünk kontrollra... Egyelőre ennyi! :)

9773. 3532273647 (válaszként erre: 9772. - Állólámpa)
2014. aug. 30. 07:42
Nekem 2 évembe és 10 GM ill. kis kihagyások után derült ki.Otthon voltam,másnap kerültem EEG-re,mindig negatív volt.Az utolsónál mondtam a neurológusnak,hogy nem megyek EEG-re tele vagyunk negatív eredményekkel.Rábeszélt,teljes egyértelmű epis lelet lett,ill. hogy szakrendelésre küldés javasolt.Időpont,ott megint EEG,megint rossz.Alvásmegvonás viszonylag jó,de nem negatív.5 napig monitoroztak,ott is voltak eltérések,roham nem.MR elváltozás is van,így gyógyszer...
2014. aug. 29. 22:44

Sziasztok. Indítottam egy fórumot, s ott irányítottak ide.

Történet röviden:

A három éves kisfiamról "derült ki", hogy epis. Május óta 6 gm rohama volt, mindeddig nem mutatott semmit az EEG, s az MRI sem. 3 hete is csak az EEG- s nővér kedvessége miatt( nem volt szive felébreszteni 40 perc után a gyermeket, így a 10 perc ráhúzás alatt volt 2 rohama), került végre pont az "i"-re. Most gyógyszert szed, s mióta elkezdtük növelni az adagot, nem volt rohama.

Számomra az volt a legmegböbbentőbb, hogy 3 roham után is elküldtek minket a kórházból, hogy a gyerek makk egészséges. :(

Másnál hogy történt a betegség felismerése?

Na és még az érdekelne, hogy Veszprém megyéből esetleg van-e valaki.

2014. aug. 28. 19:19
5 hét a kiírt időpontig!!! :) :):)
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook