Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lézeres szemműtét fórum

Lézeres szemműtét (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10224. makimajom02 (válaszként erre: 10221. - Bözsi néni)
2022. aug. 30. 14:43
Most voltam megint kontrollon, mert úgy éreztem romlott, de nem még mindig -75 és -1 a szemeim. Kb egy éve hordok megint rendszeresen -75-ös kontaktlencsét. Azt tanácsolták, hogy nézzek sokat távolra, meg a jövőben nem kell jönnöm kontrollra?csak ha esetleg újra akarnám műttetni.
10223. Kamici26
2020. okt. 29. 01:42
Sziasztok! Az elmúlt fél évben kétszer is kialakult szaruhártya-gyulladás a kontaktlencse miatt, mindkét alkalommal a szemem fehér részén. Esetleg valaki tud valamit arról, hogy ez lehet-e kizáró ok a műtétre?
10222. sashi6 (válaszként erre: 10220. - Makimajom02)
2020. jún. 16. 11:22

Szia, nem tudom azóta voltál-e kontrollon, de a leírtak alapján szerintem csak száraz a szemed. Használj tartósítószer mentes műkönnyet és jobb lesz. A szemszárazság akár 1 dioptriányi látásromlást is okozhat. Nekem is elő szokott jönni a probléma mivel egész nap számítógéppel dolgozom. A műtét előtt is volt, csak akkor még nem tudtam, hogy ez a baj, sokkal többet tudok a szem működéséről, mióta megvolt a látásjavításom:)

Tudom, hogy másik klinikán voltál, de itt van egy jó cikk a szemszárazságról, bár kicsit más irányból közelíti meg a témát, de a végén vannak hasznos tanácsok: [link]

10221. Bözsi néni (válaszként erre: 10220. - Makimajom02)
2020. febr. 12. 21:48

Ugyan nekem nem műtötték a szemem, de ez nem normális dolog. Mindenképpen menj vissza, és mondd el a panaszaidat.


És legyél határozott, ne engedd magad lerázni! Gondolom, nem kis pénzt fizettél ki a műtétért, hát jár neked az odafigyelés. Meg a segítség.

2020. febr. 12. 21:17
Sziasztok, én a Sasszemnél voltam 2017-ben. Az műtétet követő első félévben nagyon jól láttam (pl a busz végéből láttam a kijelzőt), de azóta mintha romlott volna. Az egy éves konzultáción ezt jeleztem a doktornak, de azt mondta majd elmúlik. Viszont nem múlt el, még ma is sokszor hunyorognom kell, hogy lássam a kijelzőt, az éles neonfények nagyon zavarják a szemem és sokszor bekönnyezek miatta, a folyosó végén lévő emberek arcát pedig homályosan látom. Ez mennyire normális? Más is járt már így? Nem merek visszamenni konzultációra, mert félek, hogy megint nem vesznek majd komolyan.
10219. Nati007
2019. aug. 15. 06:48
Sziasztok, eléggé kihalt a fórum de hátha lenne valakinek friss élménye. Femto lézerkezelést választanám, a helyen viszont gondolkozom. Sasszem vagy St. James ? Vélemények, tapasztalatok? Köszönöm :)
10218. intel73 (válaszként erre: 10193. - Édes kis butus)
2018. nov. 28. 20:10
Megírnád, hogy hol és ki műtött?
10217. Mono2
2018. nov. 25. 06:45
Sziasztok! Van olyan köztetek, aki a Femto kezelést választotta és visszaromlott a szeme? Mennyi idő kell, hogy a szem ne ingadozzon, hanem beálljon a műtétet követően ( egyszer 120%, majd gyengébb stb.)? Köszönöm a válaszokat! 🙂
10216. Andris1980 (válaszként erre: 10212. - Mere8)
2018. nov. 19. 09:45
Szia, meglátásom szerint az ofotért szemészeti tanácsai a legkevésbé sem irányadóak a lézeres szemklinikák szolgáltatásaival kapcsolatban. Ennek az az egyszerű oka, hogy sajnos konkurenciának veszik őket. Úgy gondolják, hogy ha megműtetnek, akkor más soha nem fogsz náluk vásárolni. Emellett meg nem is olyan jellegű vizsgálatokat végeznek, amelyekből szakmailag megalapozottan megállapítható, hogy alkalmas vagy-e műtétre. Szerintem nézesd meg a szemed látásjavító klinikával, az biztos nem árt.
10215. Cippora (válaszként erre: 10212. - Mere8)
2018. okt. 11. 13:58

Ezt kik mondták?

Èn teljesen jól latok szürkületben és èjjel is.Vezetek is termèszetesen. Ha ez így lenne ahogy mondanàk ,annak híre menne és senki nem műttetnè meg.

Foltokat làtok olykor de az a műtèttől független,màr előtte is làttam. Sok ember làt,van is ennek valami neve ès teljesen normàlis jelensèg.

10214. viva70 (válaszként erre: 10212. - Mere8)
2018. okt. 9. 23:59
Szia! Én már régi szem műtött vagyok (16 év), de az esti szürkület, borús idő, rosszul megvilágított helyiség valóban nem túl jó. A teljes esti sötétség, meg a kellően megvilágított helyiség már jobb, de ami igazán jó az a napfény.
10213. Handa27
2018. szept. 14. 21:42

Sziasztok!


Nekem kedden volt a Budai Szemészeti központban Diamond Femto műtétem. Mind a két szemem -3,25 volt. Már ahogy felültem nem kellett szemüveg másnap már simán kocsit vezettem 😊

10212. mere8
2018. szept. 14. 16:36
sziasztok! Voltam az ofotértben és ott azt mondták hogy nem ajánlják ilyen dioptriánál mint az enyém( -1,75) viszont szemüveget nem tudok hordani a munkám miatt, kontaktlencsét pedig egyszerűen nem bírja a szemem már 5 félét kipróbáltam és a legjobb fajtákat.. Szeretném megműttetni. Viszont azt mondták hogy egy megműtött szem szürkületben rosszul lát sőt este már vezetni se tudok majd.. Ez igaz??? Tényleg em fogok majd jól látni sötétben? Állítólag foltokat is lát az ember
10211. eraska001 (válaszként erre: 10210. - Sashi6)
2018. aug. 22. 18:48

Szia Sashi6!


Köszönöm hozzászolásodat kedden megyek vizsgálatra a sasszemklinikra onnan idáig csak jot hallottam és ismerösökön keresztül tapasztaltam bár nem ilyen jellegü volt a mütét. Jövöhéten minden kiderül bár attol én is tartok, hogy az egyik szem másmilyen lessz mint a másik

10210. sashi6 (válaszként erre: 10209. - Eraska001)
2018. aug. 16. 12:01

Szia Erika! Óvatosan ezzel a kezeléssel.

Az agya vagy megszokja az embernek vagy nem.

A Budai Szemészeti központban úgy csinálják ezt a vizsgálatot, hogy feltesznek a vizsgálatkor egy kontaktlencsét, ami "imitálja" a műtéti eredményt és hazaengednek pár napra, hogy kipróbáld, vajon hozzá tudsz-e szokni. És csak akkor műtenek meg, hogyha jól érezted magad benne.


Sok helyen ezt az eredményt csak ott a rendelőben teszik fel és körbenézel, azt mondod ok. Csak épp pont azt nem érzékeled, hogy milyen lenne nagy távolságra nézni, mozgó dolgokat, pl. autókat érzékelni.


Amúgy is azt mondják amíg teljesen hozzászoksz az kb 6 hónap, de még mindig jobb ha pár nap alatt ki tudod próbálni milyen érzés. Én elmennék egy ilyen vizsgálatra előtte.

10209. eraska001 (válaszként erre: 10197. - Bogi11)
2018. júl. 24. 19:25
Szia Bogi! Látom ugyan nem igazán friss a kérdésed, de én is szeretném tudni, hogy müthetö- e a közel s távol látás is. Te belevágtál már? Én 51 éves vagyok és a klinikán a telefonos diszpécser azt mondta, hogy az egyik szemen a rövidlátást a másik szemen a távollátást csinálják meg és utána az agynak kell feldolgozni hogy müködjön. Szerinted ez lehetséges? Elég szemmegeröltetö munkám van és félek belevágni ha ez igy van bár csak a vizsgálat után fogok pontos infot kapni. Elöre is köszi a választ. Szia jó egészséget Erika
10206. sashi6 (válaszként erre: 10204. - Isabealle)
2018. márc. 22. 11:09

Szia! Én ott csináltatttam! Nézd meg az utolsó posztot! Maximálsan elégedett vagyok azzal a hellyel! Neked is jó szívvel ajánlom! :) Hajrá, szerintem nyugodtan vágj bele! Én az OptiLASIKot választanám, nem a PRK-t, nekem a sorrend ez volt: DiamondFEMTO - aztán a lasik és aztán a PRK.

Egy ismerősöm úgy vette a femtot meg, hogy a lasik árát fizette ki és utána törlesztette 1 évig a maradékot, és így lett DiamondFEMTO. Ez is egy jó opció szerintem.

Voltál már náluk? neked mi volt a tapasztalatod?

10205. Isabealle
2018. márc. 12. 08:43

..ha valakinek van véleménye a PRK kezelésről,és a Touch free, vagy optikLasik-ról, kérem segítsen...:)

Akár priviben is írhattok.

De nagyon nehéznek tűnik a döntés.

10204. Isabealle
2018. márc. 12. 08:32

Sziasztok! Tudna valaki segíteni,aki a Budai szemészeti központban csináltatta a műtétet?

Tapasztalatok, vélemények érdekelnek azoktól,akik már túl vannak a műtéten.

10203. sashi6
2017. dec. 13. 12:04

Sziasztok!


metzgerga nagyon sajnálom a rossz élményedet, de szerintem mindenképp menj el egy másik klinikára is, ne hagyd annyiban a saint jamesnél sem, amíg nem reagálnak valamit! És írd meg hogy mi lett jó? Még jó, hogy nem a műtétem előtt olvastam a kommentedet, elég rémisztő.


Én is lézerszemű vagyok már 1 hete! Karácsonyi ajándékba kaptam a lézeres szemműtétet, ennél jobb ajándékot soha nem kaptam még Mi a Budai Szemészeti Központban a Diamondfemto műtétet választottuk, főleg, mivel nagyon sokan ezt ajánltották, és ajánlottátok.


Én egyelőre abszolut minta ember vagyok, kb mindennel elégedett, szóval mindenkinek ezt kívánom! És ne féljetek!


Picit részletesebben is leírom:

Először vizsgálatra mentünk, ami ingyenes volt. Itt az volt a nagyon szimpi, hogy minden kezelést részletesen elmagyarázott a doktornő, le is rajzolta a különbséget, és tényleg nem akart rábeszélni a legdrágábbra! A kedvesem már eldöntötte előre, hogy a femtot választjuk, de mégis jó volt hallani az összesről, megerősített minket a döntésben.


Plusz a párom elég kötekedő, és ez sem akarsztotta ki a dokit. Főleg, hogy a végén nem is foglaltunk időpontot, mert le kellett egyeztetnem a főnökömmel. De teljesen korrektek voltak, mondták, hogy ez természetes, aludjak rá párat.


Ami gond volt hogy elköltöztek a MOM Parkból és én nem vettem észre, hogy írtak róla emailt, szóval volt egy felesleges körünk a Mom parkban, de igazából 3 perc seta onnan, de egy kicsit így elkéstünk és lehet emiatt picit várni kellett.

És nekem nagyon csípett a szemcsepp amit a vizsgálaton adtak, végig markolásztam a párom kezét, de azért ki lehetett bírni.


A műtét napját nagyon vártam, jól bereggeliztem, elmentünk kávézni és úgy mentünk az új rendelőbe. Elég profi volt, hogy még egyszer megvizsgáltak és a doktornő aki először vizsgálat megismert és odajött köszönni, hogy na látja jöttem végül műtétre, nagyon örül, sok sikert, és hogy akkor majd figyel ha kijöttem a műtőből és megnézi ő is a műtét után a szemem. Szerintem nem is ő volt beosztva erre a munkára aznap, de ez nagyon jól esett nekem, hogy ilyen rugalmasak.


Nem ő műtött, hanem egy másik doktornő, de nagyon profinak tűnt, a hangja a műtőben nagyon megnyugtató volt. Sőt! Volt zene a műtőben és megkérdezték, hogy az a zene ami megy az tetszik-e. Ilyen kellemes jazz volt, nekem nagyon segített, hogy ne izguljak.


Fájni semmi nen fájt, annyira elrepült ahogy izgultam, hogy szinte el is felejtettem hogy most épp szemműtétem van.


Mondták a műtét után hogy oda lehet adományozni a szemüvegemet, de valahogy annyira de annyira nem tudtam elképzelni nélküle az életemet, hogy nem adtam oda. Nevettek is, hogy pedig higgyem el, hogy nem fog kelleni. Na 1 hét után lassan kezdem elhinni, pár reggel még mindig az első, hogy kotorászok az éjjeli szekrényemen, aztán rájövök, hogy hopp nemkell.


Én most nagyon vidám vagyok és egy kis könnyezésen és fényérzékenységen kívül semmi gond nem volt, szóval én nagyon ajánlom hogy vágjatok bele! Ha bármi gond lenne tuti arról is írni fogok, de remélem, hogy nem less.

10202. metzgerga
2017. dec. 4. 17:11

Sziasztok!


En a St. James-szel kapcsolatos tapasztalataimat szeretnem megosztani.


Kb 13-14 eves korom ota romlott a szemem, ami azt jelenti hogy bo 15 ev alatt a bal szemem -3,75-osre a jobb pedig -6.75-osre romlott. Szemuveget kb sosem hordtam, csak kontaklencset. Ennel a dioptrianal mar azt jelenti, hogy messzire majdhogynem semmit sem latni.


Iden juniusban 2 hetig otthon voltam, amikor a csaladom unszolasara eldontottem, hogy akkor en is megmutetem a szemem.

Jelentkeztem is a St. Jameshez(vasarnap), mar masnap felhivtak, hogy idopontot adjanak pentekre. Penteken elmentem, mindenfele vizsgalatot csinaltak, majd megallapitottak, hogy alkalmas vagyok a mutetre, amit hetfon meg is tudnanak csinalni, arra tekintetve, hogy kulfoldon lakom. Mindenki nagyon kedves volt velem es figyelmes is. A Femto Lasik mutetet valasztottam/javasoltak, mivel attol masnap mar semmi bajom nincs a mutet utan es sokkal jobbak a javulasi eselyek is mint a PRK-nal. Hetfon el is mentem, kifizettem a majdnem felmillio forintot, amivel ugy voltam, hogy nem erdekel, mert meg van ra az eselyem, hogy soha tobbe ne kelljen kontaklencset viselnem. Hetfon megcsinaltak a mutetet. Arra tisztan emlekszem, hogy az orvos mondta a bal szememnel az asszisztesnel, hogy valamit mashogy csinaljon, mert nem lesz igy jo a lezer. Kb 1 oraig lattam homalyosan utana semmi bajom nem volt. Meg orultem is, hogy ezt valasztottam. Kedden es penteken mentem vissza kontrollra, ahol mindent normalisnak talaltak, de soha egy szoval sem emlitettek, hogy mekkora dioptria maradt a szememen. Kisse zavaro volt, hogy mindig mas vizsgalt meg. Elmondtam nekik, hogy a jobb szememmel ,ha fenybe nezek akkor korulotte a szivarvany szineit latom. Azt mondtak ez mutet utan elofordul, es hogy majd elmulik. A bal szememmel nem lattam annyira elesen, mint a jobbal, azt mondtak, hogy fel ev van ra, hogy valtozzon. De egyszer sem emlitettek, hogy mekkora rajta a dioptria, utolag rajottem, hogy miert nem. Azt mondtak, hogy egy honapos kontrollra Angliaban menjek el. Eltelt az egy honap a szemem semmit sem valtozott, annak ellenere, hogy minden forumot vegig olvastam, es sokan irtak, hogy ez valtozik majd meg. Szoval elmentem az egy honapos kontrollra Angliban, ahol elmondtak a dipotriamat is. Mindket szem -0.25-os es a bal szememmel azert latok rosszabbul, mert maradt rajta cilinder... Azt is mondtak, hogy a bal szememet NEM is szabadott volna megmutetni, mert pigmentes... Kicsit elgondolkodtato nem? Eltelt kozben 1-2-3-4-5 honap, de nem telt el ugy nap, hogy ne gondoltam volna ra, hogy vajon holnap lesz e az a nap, amikor mindket szememmel a beigert eles latasom lesz??

De ez nem jott el, meg mindig pedig mar csak 2 het van hatra a fel evbol. Oktoberben irtam a ST Jamesnek a fel eves kontroll miatt. Hagy ne mondjam, hogy meg arra sem meltattak, hogy az e-mailemre valaszoljanak, pedig amikor a mutet arat kellett kifizetni akkor nagyon segitokeszek voltak... Vegul kaptam idopontot. Elmentem, kb 3 perc alatt lerendeztek, egyaltalan nem voltak kedvesek, es meg en ereztem magam szarul. A doktorno azt mondta, hogy o ezzel nem tud mit csinalni, kb ez van. Ha ugy gondolom 1 ev utan menjek vissza, de nem muszaj. A korrekcios mutetet sem ajanlotta fel es megint nem mondtak el, hogy milzen dipotria van a szememen.


Mindenbol annyit szurtem le, hogy addig teljesen jo voltam, ameddig kifizettem a felmilliot, majd utana kb le se szartak, annak ellenere, hogy tudom, hogy ok basztak el valamit a szememmel, mert nem hiszem el, hogy a bal szememen amin fele akkora volt a dioptria, rosszabbul sikerult a mutet, mint a jobb szememen. Tudom, hogy azert nem mondjak meg a szemed dioptriajat, mert az oket rontja, csak odamondjak, hogy hany szazalekos, ugyan mar...

Szoval koszonom St. James, hogy elbasztad a szememet, mert ennek koszonhetoen, nem 0-as egyik szemem sem, es korral ez majd meg romolni fog, es soha tobbet kontaklencset sem hordhatok majd, mert a szemem nem fogja mar birni. Elgondolkodtam, hogy lehet ok basztak el valamit, mert a bal szememet nem is muthettek volna, raadasul a mutet alatt is valamit csinaltak a bal szememmel, gondolom ezert nem latok vele elesen az elso naptol kezdve.


Udv

10201. Édes kis butus (válaszként erre: 10198. - Cippora)
2017. nov. 25. 00:48
Csodálatos a látás öröme! 4 hónapja konkrétan megváltozott az életem és ez minden pénzt megért! Nagyon javasolják, hogy műkönnyet használjak, de nincs szükségem arra sem. Kontrollvizsgálatoknál is megállapították, hogy nem száraz a szemem, holott műtét előtt folyton ezzel volt a problémám...és sokat is pislogtam, mintha "tikkelnék" kb....De elmúlt az is. Ez a műtét egy csoda.
10200. Andris1980 (válaszként erre: 10193. - Édes kis butus)
2017. nov. 2. 16:15
szia, milyen műtéted volt? Femto? Azóta, hogy állsz?
10199. júliusi (válaszként erre: 10194. - Gas015)
2017. okt. 29. 07:34

Nem ertem,a bal szemedet nem lehet muteni,mert tompalato,75% ban latsz vele...A jobb eros minuszos.Ha azzal jol fogsz latni,a balon kell meg attol kontaktlencse vagy szemuveg...

En eros minuszos vagyok,de csak ugy vagnek bele,ha mindket szemem mutheto...A fiamnak sikerult a mutet,azota is jol lat.halistennek

10198. Cippora (válaszként erre: 10194. - Gas015)
2017. okt. 28. 22:53
Szia.Èrdekelne az eltelt időben hogy alakultak a szemeid?
10197. Bogi11
2017. szept. 11. 20:33
Kérdezném, hogy van-e itt valaki, akinek az egyik szemét közellátóra, a másikat távollátóra műtötték? És ha igen,akkor milyenek a tapasztalatai? 57 éves nő vagyok. Májusban műtöttek. A távollátás még csak rendben van, de zavar, hogy olvasáshoz, szgéphez szemüveg kell. Ezt a megoldást javasolták. Érdemes belevágni?
10196. gas015
2017. szept. 8. 10:12

Lehet, hogy túlparázom, de mennyi az esélye annak, hogy a mostani LED-es energiatakarékos izzók annyi UV-t bocsájtsanak ki, amennyi a szememet károsítaná 2 hónap alatt (FEMTO regenerálódási időszak). Konkrétan erről a típusról van szó: [link]

Totál laikus vagyok, szóval ha egy hozzáértő meg tudna nyugtatni adott esetben felhívni a figyelmemet a veszélyekre, azért nagyon hálás lennék. Semmi kedvem sincs 250k-t csak úgy kiszórni az ablakon miközben lassan egy hete a négy fal között ülök. :D

10195. kinga08
2017. szept. 7. 18:52
Barátom tesója nem rég volt lézeres szemműtéten, ott azt mondta az orvos neki, hogy kell egy kis idő a javulásához. :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook