Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
9436. trapiti (válaszként erre: 9435. - Trapiti)
2012. jún. 30. 23:36
...és kép alapján az enyémben sincs feszültség... ;)
9435. trapiti (válaszként erre: 9434. - Szanya)
2012. jún. 30. 23:35

Biztos voltam benne hogy ezt írod...


Szerintem pedig, nincs az a gyerek, aki egy számára nehezen érthető világban döcögősen alkalmazkodva, nehezen kommunikálva ne gyűjtene be egy csomó frusztrációt.

9434. Szanya (válaszként erre: 9433. - Trapiti)
2012. jún. 30. 22:55
Küldjek képet az enyémről? :)
9433. trapiti (válaszként erre: 9432. - Zebracsikó)
2012. jún. 30. 22:24
Azért én elég nehezen tudok elképzelni olyan autista gyereket, akinél ezek nem állnak fenn...
9432. zebracsikó (válaszként erre: 9427. - Edina 2)
2012. jún. 30. 22:09

azt hiszem itt a félreértés:


nem a beszédértésen meg a rugalmatlan gondolkodáson segítHET ez a módszer, hanem a stresszen, feszültségen, szorongáson, diszharmónián.

Ha ezek nem állnak fenn, akkor egyértelmű, hogy nem Nektek szól a módszer.


Én se gipszeltetem be a lábam, ha nincs eltörve!

9431. trapiti (válaszként erre: 9430. - Edina 2)
2012. jún. 30. 21:59

De ahogy írod, van még min dolgozni... Amin biztosan tud segíteni a módszer az az, hogy kevesebb feszültség legyen a gyerekben (és ezáltal a szülőben is). Nálunk ami látványosan javult - bár nem autista, ezért gondolom sokak számára úgysem lesz hiteles amit írok - az a figyelme, a beszéde annyiban hogy kifejezőbbé vált, csökkent a hadarás és megszűntek a megakadások ami jellemző volt rá. Mivel jobban tud figyelni, a visszakérdezések is megszűntek. A másik nagy változás a társas kapcsolatokban állt be, a kortársai könnyen elfogadták, eddig minden kis lépésért megharcoltunk, mot az ovistáborba már első nap beilleszkedett, vele akart mindenki játszani, holott eddig minden gyerekközösségben periférián volt pl. azért mert nem volt hajlandó alkalmazkodni a játékokban, nem mondott le az elképzeléseiről. Nehezen tudta kezelni az érzelmeit, nagyon impulzív volt, sokszor pl. megharapott amikor már sehogy sem tudta kifejezni a szeretetét. Ez szépen oldódott, nem bánt, képes finoman közeledni hozzám, és a gyerekekhez is. Elkezdett érdeklődni a kicsik és a kortársak iránt is. Eddig inkább a felnőttek és azok a nagyobb gyerekek érdekelték, akik valami olyat tudtak, amit ő nem. A játékaiban sokkal árnyaltabban jelennek meg az érzelmek, elkezdett pl. többszemélyes szerepjátékokat játszani, ami eddig nem volt. A rajzaiban is most hagyott fel a teljes lapot kitöltő királylányok (esetleg terhes királylányok - ebből napi 5-6 készült eddig) rajzolásával, helyette többalakos rajzokat készít, eseményeket, érzelmeket rajzol meg, mosolygós, vidám, síró, álmos stb. arcokat.

Őt rengeteg negatív hatás érte a terheség alatt és a születése körül, amik nyomott hagytak. Ezek enyhülni látszanak, pl. korábban úgy evett mint aki az életéért eszik, nem volt korlát, minden alkalommal nekem kellett határt szabni, ami sokszor vezetett konfliktushoz. Ez a probléma gyakorlatilag megszűnt, kb. feleannyit eszik, és már előre mondja hogy mennyit szeretne, általában az is kicsit sok lesz, de otthagyja. Akkor sem eszik többet, ha előtt marad az étel, eddig csak azt nem ette meg amit eltettem, még akkor is járt a hűtőre megnézni, hogy megvan-e még... EGy csomó olyan dolgo is megváltozott, amire nem is számítottam, illetve amihez már annyira hozzászoktam, hogy nem is éreztem problémának, csak most hogy megszűnt... nem tudok jobban fogalmazni, megszűnt az az érzésem, hogy állandóan résen kell lennem, mert egy időzített bomba a gyerek. Megbízható és összeszedett lett, én pedig kiengedhettem... Az egészben a legjobb, hogy sokkal nyugodtabbak, békésebbek a napok, nincsenek konfliktusaink, közelebb kerültünk egymáshoz, nem mérgezi a napjainkat az hogy állandóan harcolunk.

9430. Edina 2 (válaszként erre: 9429. - Trapiti)
2012. jún. 30. 21:39

Ez így van, mostmár .

3,5 évesen még súlyos nem beszélő auti volt , de a fejlesztések felhozták .

9429. trapiti (válaszként erre: 9427. - Edina 2)
2012. jún. 30. 21:27
Én biztosan nem fogom tudni előre megmondani, hogy segít-e a gondolkozásán, vagy a beszédértésen. Ha úgy érzed, nincs rá szükséged, teljesen rendben van, nem kell mindenkinek ugyanazt az utat járnia. Ráadásul mint tudjuk, az autizmus is egy spektrum, ezek szerint a Te fiad szerencsére nem a legsúlyosabbak közé tartozik.
9428. trapiti (válaszként erre: 9427. - Edina 2)
2012. jún. 30. 21:24
Gratulálok, szép eredmény.
9427. Edina 2 (válaszként erre: 9407. - Trapiti)
2012. jún. 30. 21:19

Na akkor kapaszkodj most meg.

Az Én fiam egészséges autista és megtanult beszélni .


A fiam akkor lett igazán kiváncsi a kommunikációra mikor végre felvették normál óviba .


Kinn játszottak, mikor a fiam :

-Marci kék a biciklid !

-Igen , nekem is olyan színű mint a tiéd .

-Marci Te tudsz beszélni?

-Persze mindenki tud beszélni !!!


Ez annyira meglepte , hogy innentől kezdve tudatosan figyelt és próbálta megérteni a többi gyereket .Ami előtte nem volt jellemző mert auti csop, sokan nem beszéltek.

Erre segítetta PECS.

És ma már beszél.


Normál óviba tanulta meg a viselkedést , a barátkozást , csapat játékokat ,a kommunikáció lényegét , és még sorolhatnám.

Mivel nincs két egyforma auti gyerek ezért mindenkinél más a fejlődés.


De a most 9 éves autista gyerekemre , első találkozásnál senki nem mondja meg , hogy autista .

Ha a beszéd értésén és a rugalmatlan gondolkodásán segít a láb masszirozás az szuper lenne.

9426. trapiti
2012. jún. 30. 21:00
Én azt tudom, hogy kerestem valamit, ami megkönnyíti a gyerekem életét. Amitől kevesebb feszültség lesz benne, kevesebb szorongás és félelem, kisebb lesz a nyomás. Egy csomó más fejlesztés mellett, amikkel az a tapasztalatom, hogy nagyonis igénybeveszik a gyereket, mindenhol teljesítenie kell azért hogy majd egy-két-három év múlva jobb legyen neki. Ezek fontosak, de ha létezik módszer, ami úgy segít neki, hogy ezért nem kell erőlködnie,akkor én azt megpróbálom. Van olyan is, amit jónak tartok, de annyira drága, hogy egyelőre nem tudom kifizetni (a Tomatisra gondolok), ez elérhető volt, és úgy gondoltam, hogy rosszat nem tehet, maximum nem történik semmi változás. Nem így lett... A hiperaktiv gyerekemből nm lett "normális" ettől. Viszont megszabadultunk egy csomó tehertől, harctól, konfliktustól, jobban működnek azok a dolgok amiben komoly elmaradásai voltak. De ha csak annyi az eredmény, hogy nyugodtan alszik miközben szépeket álmodik, és nem ergősik éjszaka mint egy űzött vad és nem vígasztalom amikor felébred és elmondja, hogy azt álmodta hogy visszajött érte aki szülte és elvitte tőlünk... hát már ezért megérte. És lehet hogy Laci nem mindig úgy fogalmaz, hogy az minden fórumolvasónak tetszik, lehet hogy nem tapasztalt eléggé ahhoz hogy bízzatok benne, de nem tehetem meg, hogy ne álljak ki mellette, az elmúlt 4.5 évben egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány ember volt aki mellénk állt. Még akkor is így van ez, ha alkalmat a gúnyolódásra, nem zavar. Az egyetlen ami fontos, az az, hogy a kislányom jobban van.
9425. trapiti (válaszként erre: 9423. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 30. 20:46

Én nem vagyok keleti ember ;)


Nem mondtam, hogy vágj bele!

9424. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9422. - Trapiti)
2012. jún. 30. 20:44
Szeretettel várjuk.
9423. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9417. - Trapiti)
2012. jún. 30. 20:43

Ez érdekes leírás pont egy keleti lelkületet igénylő gyógymódnál.. Egy keleti ember sohase írna ilyet..


Én csak előremutatónak gondolom a téma körbejárását, és az egymásrahangolódást. Saját magunknak a gyógyító módszerre való hangolását, a terapeutának meg a ránk való hangolódását..


Annak, hogy görcsölve belevetem magam valami olyanba, amivel kapcsolatba fenntartásaim vannak (még), csak azért, hogy le ne maradjak valamiről, számomra nem megnyugtató.

9422. trapiti (válaszként erre: 9421. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 30. 20:41

Pl. amit belinkeltem a témában, arra senki nem reagált... ;)


Nyilván meg fogja tenni a szükséges lépéseket.

9421. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9419. - Trapiti)
2012. jún. 30. 20:40

Azért legalább meg kéne kérdezni (mindamellett, hogy nekem is vannak a szent-helyekkel fenntartásaim)...


Nekem van időm kivárni egy-két véleményt, és máshol is utánajárni a dolgoknak..


Aztán majd meglátjuk..

9420. trapiti (válaszként erre: 9418. - Zebracsikó)
2012. jún. 30. 20:34
Sajnos ma Mo-on ok.
9419. trapiti (válaszként erre: 9416. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 30. 20:33
Bár pl azok alapján amit a Dévény módszer körül csináltak az elmúlt 30 évben, nem lennék olyan biztos benne sajnos, hogy a mérvadó helyek elfogadják-e hogy valami olyasminek is lehet haszna, amit nem ők csinálnak...
2012. jún. 30. 20:33
"És ha a teknősbéka biztosan jár a lábán, ok ez arra, hogy szárnyát szegjék a sasnak? "
9417. trapiti (válaszként erre: 9416. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 30. 20:32
Ezzel nincs semmi gond szerintem... mondjuk az időfaktor azért számít. De tényleg mindenki maga dönti el mihez kezd az adott helyzettel.
2012. jún. 30. 20:30

Én továbbra is azt mondom, ha valami tényleg annyira jó, és javulást hozó, azt előbb-utóbb a mérvadó helyek sem fogják elutasítani...


Ha majd Solt Anna azt mondja hajrá, akkor majd merem. Addig nem.


Sajnos a családban is láttam már egy-két "tuti", másnál bevált dolog kudarcát..


Nem utasítok el semmit, de nekem ennél több infó, több tapasztalat kell..

9415. trapiti (válaszként erre: 9414. - Szanya)
2012. jún. 30. 20:29
Csak nehéz megérteni... nekem egyébként még jó is ha nincs más gyerek, jobban ráér az enyémre ;)
9414. Szanya
2012. jún. 30. 20:28
A stresszgyártó masszőr marketingese. :D
9413. trapiti (válaszként erre: 9411. - Labolen)
2012. jún. 30. 20:23

Csak kérdeznék mennyivel visz előre az, hogy szavakon lovagoltok... klnek ad esélyt? nyilván nem magának, mert Ő köszöni jól van és személyesen nem érintett tehát tulajdonképpen tehetne erre az egészre, meg arra, hogy mi van a gyerekekkel... de nem, van egy eszköze, megpróbálja minél több gyerekhez eljuttatni.

Hogy a gyereknek mennyi esélye van, nem tudhatot, majd az idő megmutatja... annyiról volt szó, hogy könnyebbé tehetné az életét, javíthatná az állapotát és megcsinál két kezelést ingyen. Lehet ezt nem kérni, mindenki eldöntheti, de támadni fölösleges, attól nem lesz a gyerekeknek jobb - bár a Bogyó és Babóca kiállítás már pozitív eredmény ;)

9412. Szanya (válaszként erre: 9411. - Labolen)
2012. jún. 30. 20:10

Nekem is úgy felidegesített, hogy nem kellett biztatgatni, hogy menjek el a gyerekkel Bogyó és Babóca kiállításra. Pedig a hőség miatt nem nagyon akartam kimozdulni a klíma alól. :)

A strandon azért biztos jobb volt. :)

9411. labolen
2012. jún. 30. 20:05

"aki szeretne adni a gyerekének egy esélyt..."

Ha nem simogatod a lábát, akkor már nincs is esélye egy teljes és boldog életre? Ha nem hiszek benned, akkor már nem is segíhetek semmivel a fiamnak?

Ha felhívlak, nem a gyerknek adok esélyt, mert az már van neki, hanem a kezelésednek és neked.

Az egy más kérdés, hogy ilyen erőszakos és dilettáns emberrel nem szívesen beszélek a gyerekemről. És a dilettantizmus az autizmussal kapcsolatos. Hogy hogyan masszírozol, az más kérdés. És ne hivatkozz egy gyerekre úgy, mintha tömegeket gyógyítottál volna ki az autizmusból, és hogy az én hitetlenségem miatt a fiam elesik az egyetlen és üdvözítő gyógymódtól. Pláne, hogy nem is gyógyítható ez az állítólagos betegség.


szanya: tényleg jó kis stresszoldás ez, én ma háromszor borultam ki ezek miatt a hozzászólások miatt! De a strand jó volt. :)

9410. kismackó2006 (válaszként erre: 9407. - Trapiti)
2012. jún. 30. 19:46
Én inkább olvasóként vagyok jelen ebben a vitatémában. De trapiti nagyon frappáns hasonlatot írtál. Valóban ez a lényege az egésznek. Ha így lenne, mi lennénk a legboldogabbak, de nagyon nem így van. Soha nem is lesznek olyanok sajnos, mint a többi gyerek. Az átlag.A fejlesztés az más kérdés. Az autizmusnak rengeteg arca van. Nagyon kevés az a százalék, aki önálló életet fog élni valaha is. Nézőpont kérdése tudom, de a társadalom úgyis azt mondja, hogy beteg, vagy fogyatékos (mindegy). Hogy én miként tekintek a gyermekeimre? Hát az majdnemhogy mindegy, a problémán nem változtat. Nyilván a legpozitívat kell nyújtani a gyermeknek, nyilván hogy nem éreztetni vele semmit, s persze mindent megtenni annak érdekében, hogy legalább közelítsen az átlag felé.
9409. Szanya (válaszként erre: 9408. - Trapiti)
2012. jún. 30. 18:58
Az Autizmus Alapítvány képzésein minden kérdésedre választ kapsz. Orvosokat és laikus érdeklődőket is fogadnak. :)
9408. trapiti
2012. jún. 30. 17:21
Egyébként az alapján amit mondotok, pszichés és mentális betegségek pl. nem is léteznek, azok is csak a létezés speciális módjai, ugye?
9407. trapiti (válaszként erre: 9406. - Edina 2)
2012. jún. 30. 17:20

Ha nem sikerül, az a nyelvtudás hiánya :) amit ha egészséges vagyok, meg fogok tanulni a bennszülöttektől, idővel ugyanazt a nyelvet fogjuk beszélni.


Az autista gyerek nem szűnik meg attól autista lenni, hogy összezárod egy csomó nem autistával.


Rossz példa ;)

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook