Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
9796. zebracsikó (válaszként erre: 9795. - Gizi234)
2012. aug. 2. 09:33

[link]


a DSGM II. módszer lehet jó Nektek, ez 3 éves kortól segít


vagy az INPP terápia, ami a fennmaradt csecsemőkori reflexeket építi le

9795. gizi234
2012. aug. 2. 09:21

Indus, nagyon jó úton haladsz, mert látod a kisfiad pozitív oldalát is. Mert bizony sosem szabad elfelejteni, hogy bármi is a diagnózis, ő ugyanaz az drága kisember, akit szeretsz. (ezt én is mindig próbálom észben tartani.:)) Meglátod, ha csináljátok a fejlesztéseket, nagyon sokat fog fejlődni! A TSMT szerintem szenzációs találmány, nekünk rengeteget dob a gyereken, szóval hajrá! Ezért is írok most, egyébként.

Én nem a diagnózist akarom döntögetni, szó sincs róla.

Tudom, hogy többeknek volt problémája a mozgásfejlődéssel is. Nekünk látszólag nem volt gond, látszólag.... 1 évesen már járt a fiam. De nem kúszott, szinte alig mászott. A gond már lényegében születésekor fennállt. Elsőre azt vettem észre, hogy nem tudja nyitni a jobb szemét. Természetesen azonnal mentem vele az orvoshoz, aki megnyugtatott, hogy semmi baja, csak még lazák a szövetek az arcában, attól nem nyílik. (???) Aztán, jobb oldalra nem tudta tartani a fejét, nagyon laza volt. Orvos: semmi baja, majd megerősödik. Aztán, kimaradt a kúszás, mondhatni a mászás is, egyből felállt és aztán elindult. Orvos: ugye, hogy nincs semmi gond, hisz jár!! Ja.... A gondok ekkor kezdődtek. Amikor elkezdtük a fejlesztést, minden fórumon elmondtam ezt, hogy gondok vannak a jobb oldalával. Tudomásul vette mindenki, de különösebb konzekvenciát nem vontak le. Most, hogy elkezdtük a TSMT-t a gyakorlatok során szinte ordít a különbség. Balra tökéletesen csinálja a feladatokat, jobbra viszont mondhatni sír, nagyon rosszul esik neki, sokkal-sokkal gyengébb a jobb lába, karja. Egyébként jobb kezes. Futás közben is lehet látni, hogy a jobb lábát kicsit húzza, gördeszkán nagyon erőtlenül löki magát vele.

Szóval... Nyilván a kúszás-mászás is ezért maradhatott ki, mert gondok vannak a jobb oldallal...:(:(:( és ezzel sikeresen összekuszálódott benne sokminden. Szóval, azt akarom kérdezni tőletek, hogy szerintetek mivel lehetne megerősíteni a fiamat? Mit lehet ezzel kezdeni? Dévény tornát 2,5 éves gyereknél - ezzel a problémával - érdemes elkezdeni, vagy más jellegű dologra van szüksége? Nyilván a TSMT is dob rajta, mert rákényszerül szegény, hogy mozogjon, csak nem tudom, hogy az esetében ez elegendő-e.

9794. INDUS11
2012. aug. 1. 23:19

Na, és felhívtam az ismerős pszichológust, aki azt mondta, hogy természetesen kérhetjük az anonimitást. Csupán akkor nem tudjuk eltitkolni, ha valamilyen ingyenes fejlesztésben veszünk részt.

Erre pedig azt mondta, hogy ilyen NINCS ebben a városban ilyen korú gyereknek (és jelzem, hogy autizmusról szó sem volt még, amikor a lehetőségekről tájékozódott)! Hívta a kollégáit, kért számunkra segítséget, de nem volt. Elképesztő amúgy. Ellenben a tsmt-hez ingyen jutunk, ez már valami. A családi napközi és a gyp fejlesztés saját zsebből megy, de legalább megy.

Én most nagyon bizakodó lettem.

Szegénykém, amíg azon pörögtem, hogy mi a baj, egyfolytában jött oda hozzám "bizonyítani". Elárulta, hogy a szilva, az gyümölcs.. :), és hozta a foglakoztatós füzetét is, amiben megmutatta egyszer, hogy hol van a zokni...

Én úgy elszégyelltem magam akkor. Csak a jeleket kerestem, kutattam rajta. A saját gyerekemen. Megérdemelnék egy nagy pofont... :(

Most, hogy nem keresem, nem is látom a tüneteket, "csak" az értelmi- beszédfejlődés elmaradását.. Így sokkal jobb. És reménykedni is könnyebb.

Hetek óta hasmenésem van/volt, olyan szinten bestesszeltem magam.. :S

Na, megint jól kifakadtam :)

9793. INDUS11
2012. aug. 1. 23:07

Képzeljétek! Megpuszilt ma a kisfiam, normálisan, a szájával!!!!!

Igaz, egy újabb Bogyó Babócás meséért, de akkor is..

Szép holnapot nektek!!! :)))

9792. Tavaszvirág (válaszként erre: 9783. - 325b42d966)
2012. júl. 31. 20:55

Szia!


Mi az államkincstáros papírral intéztük. A lejárat dátuma az államkincstáros papíron levő lejárattal megegyezik. Anno nekünk 2 évre adták meg a kincstáros papírt. Betelefonáltam ,aznap fogadtak. Fényképezés, csodálkozás, hogy ez a gyerek milyen aranyos, miért van diagnózisa.


Viszont asúlyadó mentességről mi sem tudtunk.....


Üdv,

9791. labolen (válaszként erre: 9789. - 325b42d966)
2012. júl. 31. 13:13
Önkormányzat intézi. Azt hiszem. Mi nem igényeltük sose, nálunk biztos nem adtak volna ilyet se. Nem is tudtunk róla amúgy.
9790. nagymacika (válaszként erre: 9789. - 325b42d966)
2012. júl. 31. 13:09
kérdezd meg az okmányirodán ,hátha segítenek.
9789. 325b42d966 (válaszként erre: 9788. - Nagymacika)
2012. júl. 31. 13:04
azért próbáljak meg mentességet kérni még erre az évre?mert még fog jönni csekk idén.ezt hol igényelhetem meg?
9788. nagymacika (válaszként erre: 9787. - 325b42d966)
2012. júl. 31. 13:00
igen mentesség járt rá. Évek óta nem fizettük ,de most múlt héten kaptam egy leelet amiben közlik jövő évtől fizetni kell. Fel is hívtam őket és mondták az igazolány továbbra is jár ,de erre a diagnózisra fizetni kell jövő étől.
9787. 325b42d966 (válaszként erre: 9786. - Nagymacika)
2012. júl. 31. 12:57
ezt eddig is fizettük nem tudtam hogy nem kell
9786. nagymacika (válaszként erre: 9783. - 325b42d966)
2012. júl. 31. 12:52
Igen jár . Az okmányirodában kell intézni természetesen kellenek hozzá az orosi állapotot igazoló papírok. Öt évre adják ,de jövő évtől már súlyadót is kell fizetni az autóra,.
9785. 325b42d966 (válaszként erre: 9784. - Labolen)
2012. júl. 31. 12:31
köszönöm szépen
9784. labolen
2012. júl. 31. 11:50

Autizmusra biztosan jár, érvényes orvosi igazolással a helyileg illetékes okmányirodában kell jelentkezni érte. Hívd fel őket előre, hogy milyen papírokat kell vinni, és milyen napokon intézik ezt a részt (nálunk nem minden nap). Kell hozzá a gyerek is, mert lefényképezik. Változó szerintem, hogy hány évre adják meg, de időnként meg kell újítani. Ingyenes azt hiszem. Azonnal kézhez kapod.

Mi legalábbis így intéztük egy-két éve.

Ha valami változás van azóta, akkor bocs.

2012. júl. 31. 10:28
Érdeklődni szeretnék hogy jár-e nekünk parkolási kártya ha autista gyermeket (kisfiú 3-éves)és egy középsúlyos értelmi fogyatékos kislányt nevelünk(5-éves)melyikre jár és hol kell igényelni?köszönöm a segítséget.
9782. labolen (válaszként erre: 9781. - Edina 2)
2012. júl. 31. 10:12

F84.5 kódunk van a bizottságtól, szóban meg azt írták le, hogy megismerés és viselkedés tartós és súlyos rendellenessége miatt: asperger tüneteit mutatja. Ezt értelmezze aki akarja! :D

Az ovink "megismerés és viselkedés tartós és súlyos rendellenessége" ezt integrálja, autistát nem.

Így vagyunk itt. Szerintem is jogsértő, de már mindegy.

Kérlek, hagyjuk ezt a témát, mást biztosan nem érdekel, és csak offoljuk a topicot.

9781. Edina 2
2012. júl. 31. 06:48

BNO kódok az autzizmus diagnózishoz.


F84 Pervazív fejlődési zavarok

F84.0 Gyermekkori autizmus (autismus infantilis)

F84.1 Atípusos autizmus

F84.5 Asperger szindróma

F84.8 Egyéb pervazív (átható) fejlődési zavar

F84.9 Nem meghatározott pervazív (átható) fejlődési zavar


DE visszakerestem nekünk a legelső kód:

F79 Mentális retardáció, k.m.n. EZ 3,5 évesen

utána következő évben már az óvi, és iskola kezdéskor is.

: F 83. és F 84.

F83 Kevert specifikus fejlődési zavarok


Én ezek alapján írtam az Oktatás témát , hogy mi jár és mi a törvény.

9780. Edina 2 (válaszként erre: 9779. - Labolen)
2012. júl. 31. 01:52

BOCS :)

Szanya most írta, hogy nincs auti. diagnózisotok.

Amiker írtam az csak autizmus diagnózisnál érvényes , ez rátok nem vonatkozik akkor .

9779. labolen
2012. júl. 31. 00:18

Elolvasom, amit írsz.

De most már inkább ne írj. Jó éjt.

9778. Edina 2 (válaszként erre: 9777. - Labolen)
2012. júl. 31. 00:10

El sem olvasod, hogy mit írok !! :(


"Ezt csak azért írtam le, mert ha ezt elolvassa más szülő, jó ha tudja, hogy nem törvényes és jogilag meglehet fellebezni."


A hangsúly a "más szülő" !


Az óvodát helyben intéztem el ,A Tanulási.biz.-nál beleírattam a papírjába, hogy gyógyped asszisztens szüksége , kértem őket ezt jelezzék a jegyzőnek és polgármesternek is , mikor úgy tünt , hogy ennek ellenére nekem kell lenni Óviban a gyerek mellet akkor írtam az Ombucmannak .Ezek után az alapító okiratba bekerült az autizmus ellátás . És megoldotta a polgármester lett a gyerek mellet gyógypedagógus.

Mert akkor még a lányom kicsi volt , nem tudtam naponta beutazgatni a fiammal , helyben kellet megoldani az oktatásást és az iskola is így lett vólna , ha nem jön egy jobb lehetőség.


Van akinek sokkal súlyosabb auti a gyermeke , és neki nagyon kéne fejlesztés, ha nem is auti.spec de gyógyped. fejlesztés legalább , és mondjuk nem teheti meg , és nem is tudja fizikailag megoldani , hogy más városba vigye a gyermekét , jó ha tudja, hogy jár neki törvényszerint és az AOSZ jogásza segíthet vagy az Oktatási jogok biztosa , normálisan elintézni, hogy megkapja ami a gyermeknek jár. És ez nem szivesség az önkormányzattól vagy az intézménytől.

9777. labolen (válaszként erre: 9776. - Edina 2)
2012. júl. 30. 23:22

Nem keverlek össze senkivel.

Minek fellebbezzek? Azt akartuk, hogy ide járjon.

Hagyjuk ezt az egészet. Nekem nincs gondom az ovival, szeret idejárni a fiam. A sulit is remélem jól veszi majd. Nem tagadom, jó lenne, ha kapna auti spec fejlesztést helyben, de szerintem erre semmi esélyünk, akkor sem ha kiharcolom az alapító okirat változtatását. És ez főleg amiatt van, mert nincs sok auti spec gyógyped.

Elfáradtam mára, és főleg meguntam.

És most kitöröltem egy csomó mondatot.

9776. Edina 2 (válaszként erre: 9774. - Labolen)
2012. júl. 30. 23:10

Abból amit írsz ,inkább úgy tünik , valakivel összekeversz.


Onnan indult a dolog, hogy a Tanulási kijelőlte nektek a nem integráló ovit és nem kaptok fejlesztést. Ami teljesen a törvénnyel ellenkezik.Ezt csak azért írtam le, mert ha ezt elolvassa más szülő, jó ha tudja, hogy nem törvényes és jogilag meglehet fellebezni.


Nincs jogom itélkezni.Nem is teszem.


Ha tudok jobb sulit és megtehetem, akkor nyilván oda viszem. Az alapítványiban imád járni a fiam , haza se akar jönni.


A lányom rajong a tanárokért , nem az okatatással van gondja , hanem a milliomos lenéző kirekesztő tiniktől szenved itt a II.ker.-ben . Ezzel nem lehet mit kezdeni egy szülőnek. Keresünk egy átlagos iskolát.

9775. labolen (válaszként erre: 9773. - Szanya)
2012. júl. 30. 22:45

Szanya köszi. :)

Én is így vagyok ezzel. A fél oviscsoport vele megy, ismerősökkel lesz együtt, és a barátjával-unokatesójával. Én is oda jártam, a családom 30 éve itt él. ez egy kis családias suli, vannak itt már más problémás gyerekek is, akiket visznek a hátukon. Jelen pillanatban ennél jobb helyet nem tudok a fiamnak. Ha nem megy, persze nem fogom erőltetni, megyünk alapítványiba. De egy próbát megér. Viszont ha önként felveszik, akkor nem fogok nyitott kapukat döngetni, inkább amolyan trójai faló leszünk. ;)

9774. labolen (válaszként erre: 9772. - Edina 2)
2012. júl. 30. 22:41

Nagyjából azért ismerem.

Akkor most miről is beszélünk igazából?

A lányodat most viszed másik suliba. A fiadat elvitted egy alapítványiba. Nem igazán küzdötök, inkább csak elmentek. Hát mi sem küzdünk előre, meglátjuk mi lesz. Majd küzdök, ha kell. Vagy elmegyünk mi is, mint ti. Azért annyira nem különbözünk szerintem, mint gondolod.

De légyszíves ne ítélj már el megint, mert nem vagyunk egy véleményen.

9773. Szanya (válaszként erre: 9771. - Labolen)
2012. júl. 30. 22:38

Az a baj, hogy ez olyan akkor, mint egyes helyeken a roma szegregáció. Inkább megszegik a törvényt sorozatosan mert olyan nagy a félelem meg a város lakóinak a nyomása. Pedig már kint volt az ombudsman, írt róluk a sajtó és mégis.


Szerintem a fiadnak valóban nem kell asszisztens és gyp óra, hozzáértő pedagógus kéne, de az meg nem lesz attól, ha pereskedsz, ha most nincs. Ha viszont van, akkor szintén minek perelni, meg kell próbálni, hogy bírja-e. A gyógyped.-ünk szerint alsó tagozaton még menni szokott a dolog, utána nyílik az olló. De ha 4.-ig ott van, Nektek már az is egy nagy dolog, hiszen addig is a barátai közt van, NT példát lát. 5.-től is lehet járni alapítványiba (ha kell).

9772. Edina 2 (válaszként erre: 9763. - Labolen)
2012. júl. 30. 22:27

Azért nem harcoltam a suliért , mert nem volt jó a tanári gárda, Senkinek mégcsak lövése sem volt az autizmushoz. Ezért elkezdtem keresgélni és találtam egy jót ami ép értemű autiknak akkor índított csoport volt kisérleti jelleggel.Nyilván ha van egy nagyon jó hely és megtehettem, hogy vidékről behordom a gyereket Budára naponta akkor ez volt a logikus döntés. Mert a gyerek itt minden fejlesztést megkapott olyan embertől aki folyamatosan tartotta a kapcsolatot a Vadaskertes Gyógypedünkkel és az Alapítványtól jött ki Ősziné Patricia tanácsokat adni konzultálni.


De ha ez nem lett vólna, vagy anyagilag nem tudtam vólna megtenni , akkor nyílván helyben kiküzdöm.


A lányomon nincs SNI és normál suliba jár , itt nincs mit kiküzdeni. Mivel megtehettem, hogy beköltözöm Budapestre így közel van a fiamnak az Alapítványi suli, ahol megkap minden fejlesztést + valószínű szeptembertől mint gyógyped.asszisztens itt fogok dolgozni a suliban , ezért ez a lehető legjobb megoldás most nekünk suli ügyben.


Mikor iskolát kerestünk Ősziné Patricia Az autiuzmus Alapitványtól azt tanácsolta , hogy Ne engedjem magán tanulónak a fiam ,helyben meg kell oldja az önkormányzat az integrált oktatását , Ők szakmailag segítenek és az AOSZ jogásza is. Szóval ha nem indult volna az ép értemű osztály , akkor megyek ezen a vonalon tovább.


A nézetkülömbség abból is adódik , hogy nem ismered a teljes történetünket.

9771. labolen (válaszként erre: 9769. - Szanya)
2012. júl. 30. 21:44
Naná, hogy ezt nem akarják. Meg is mondták. de azt hiszem, hogy nem is a pénz az igazi gát, hanem, hogy akkor több ilyen gyerek is idejönne a környező településekről. És ettől retteg ott az a sok tudatlan. Mikor azt gondolja, hogy szegregált suliba kéne vinnem a gyereket, mert ott a helye. Mit akarok én itt a helyi suliban... Fogalma sincs arról, hogy mit tud a fiam, és mire képes. Leragadt az esőember képnél, és kész. :(
9770. labolen (válaszként erre: 9768. - Szanya)
2012. júl. 30. 21:40

A másik meg, hogy minek pereskedjek évekig, hogy felvegyék a suliba, ha közben a hercehurca miatt már maga az iskola is a pokolba kíván minket? Most meg azt mondják, hogy gyere felveszünk, nézzük meg mi lesz. Aztán majd csak könnyebben ad valamit az önkormányzat, ha már bent van a gyerek.

Asszisztenst amúgy sem kapna a fiam, még a bizottság sem ítélné meg szerintem. Akkor azért hadakozzak, hogy legyen gyógypedagógiai fejlesztése, aki esetleg nem is ért az autizmushoz? Viszont kiveszi a gyereket óráról, vagy ott kell maradni délután, hogy kognitív fejlesztést kapjon, és párokat keressen, vagy színezzen...

Nekem ez a véleményem. Viszont jó hallani, hogy legalább valakinek könnyebben mennek ezek a dolgok, és hogy valahol működik a rendszer. Nekünk ez jutott. És nem hiszem, hogy az én hibám, hogy ez van.

9769. Szanya (válaszként erre: 9767. - Labolen)
2012. júl. 30. 21:35
Pont ez kerülne sokba, ezért nem akarják. Vesztenek a gyereken kb. 1,5 gyereknyi normatívát, plusz még fizetniük kellene adott esetben az asszisztenst vagy gyógyped.-et.
9768. Szanya (válaszként erre: 9766. - Labolen)
2012. júl. 30. 21:34

Nem, ilyen rendelkezés nincs, mindenképp biztosítaniuk kellene, csakhogy ezzel általában le tudják szerelni a szülőket. A pereskedés évekig tart, inkább belemennek, ha el is vesztik, addigra úgyis új polgármester lesz új gárdával, kit érdekel akkor, hogy az előző ezt rosszul tette? Majd cikkeznek egy párat erről a helyi lapban politikai felhanggal max., de amúgy kifizeti szépen a perköltséget stb. az önkormányzat és ennyi. Mindenesetre a jelenlegi banda "takarékos". De a szülők nagyon ritkán indítanak pert, mert a saját gyereküket akarják jó helyen látni, dolgozni, hogy ne haljanak éhen, stb., nincs idejük, kedvük, energiájuk a pereskedésre.

Az AOSZ szerint mindent helyi szinten kell intézni. Ez így is van. De pl. egy 8 osztályt végzett mezőgazdasági munkás ezt vajon le tudja magának menedzselni? Ugyan már...

9767. labolen (válaszként erre: 9765. - Szanya)
2012. júl. 30. 21:27
Szanya szerintem könnyebb úgy, ha van integráló intézmény. Akkor van mit betartatni. Valahogy akkor egyértelműbb. Nekem itt azt kéne elérnem, hogy legyen integráló a suli. Azt meg nem akarja az önkormányzat, mert nem akarnak több olyan gyereket, mint a fiam. Ezt mondták legalábbis. De ezt már sokszor írtam, nem is akarom magam ismételni. :)
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook