Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
10486. labolen
2013. jún. 10. 14:49

Mi meglévő diagnózissal mentünk hozzájuk, sose kellett egy hetet menni. A szülőtréning előtt két alkalommal volt a fiam és a férjem, mikor én mentem az iskolaválasztás miatt friss papírért, kb fél órát voltunk bent, a gyereket meg se nézték jó formán.

Szerintem egy felülvizsgálat miatt nem kell bent lenni egy hétig. Már ha megalapozott az egy évvel ezelőtti diagnózis.

10485. NAZARET (válaszként erre: 10480. - NAZARET)
2013. jún. 10. 14:20
Senki??
10484. sztolyka (válaszként erre: 10483. - Bazsóné)
2013. jún. 10. 14:08

a mi fiunk ép értelmű autista gyermekkori autizmusa van.ott azt mondták,hogy nincs ilyen diagnózisu gyerek náluk.kicsit megijedtem,amikor láttam az ott tanuló gyerekeket.nem volt rossz benyomásom,2009-ben voltunk,akkor még nem volt kollégium a számukra.

az igazgató és a tanárok is nagyon szimpik voltak.

integrált suliba jár most a fiam.

10483. Bazsóné (válaszként erre: 10482. - Sztolyka)
2013. jún. 10. 10:17
Igen az államkincstár utcájába.És mi a véleményed a suliról?
10482. sztolyka (válaszként erre: 10479. - Bazsóné)
2013. jún. 9. 10:47
az államkincstár utcájába?mi néztük azt a sulit egyszer!
10481. labolen
2013. jún. 8. 16:00
Friss diagnózissal rendelkezőknek javasolnám az auti.hu oldalon a menüpontok átnézést, nagyon sok hasznos információ van összegyűjtve terápiákról, vizuális eszközökről, fejlesztő helyekről, befogadó intézményekről. És egy nagyon jó közösség a fórumon, csomó témában van már topic, amiket szintén érdemes tanulmányozni.
10480. NAZARET
2013. jún. 8. 10:01
Mi hamarosan megyünk a Vadaskertbe vizshálatra. A tavaly kapott diagnozist, autizmus sprektum zavart kell felűl vizsgálni. Minden esetben csinálnak egy hetes vizsgálatot is? Mert ezt én nem tudom vállalni.
10479. Bazsóné
2013. jún. 8. 08:44
Sziasztok!Szívesen beszélgetek veletek autizmus témáról,autista gyerkőcökről.Az enyém 16 éves,és nem könnyű eset.Középsúlyos.Mi az Autizmus kutatócsoporthoz járunk évente,Bp.Delej utca.Autista csoportba jár,Szolnokon.Én csak azt tanácsolom,tudom nem könnyű,hogy fel a fejjel,azt nézd miben tudsz neki segíteni,ne nézz rá másképp mint eddig,mert észreveszi,és nem fogja érteni,hogy mi történik.Amennyiben enyhe autista,ez még sokat változhat,járhat pld rendes iskolába,képes lessz szakmát tanulni stb..Sok ilyet ismererek.Van aki érettségizett.De ez természetesen a kapott fejlesztéstől is függ.A diagnózis biztos,azért ezzel foglalkozó szakemberek "nem szoktak mellényúlni".Továbbiakban,minden attól függ megkapja-e a számára szükséges fejlesztéseket.
2013. jún. 8. 08:27

Sziasztok!

Tegnap kaptuk meg a diagnózist, hogy az 5 éves kisfiam autista. A Vadaskert Alapítványnál voltunk. Azt nem mondták, hogy enyhe vagy ilyesmit, csak hogy gyermekkori autizmus. Nem tudom felfogni, elfogadni. Egyszerűen nem értem, hogy amiért visszahúzódó és keveset beszél máris autista? Nagyon magam alatt vagyok, félek, egész másképp nézek rá és rettegek, hogy milyen lesz az életünk. Ti hogyan fogadtátok el? Biztos ez a diganózis? 100%? Lehet, hogy 1 év múlva mást mondanak?

10477. tarcalibetty (válaszként erre: 10476. - 091111)
2013. jún. 8. 08:09

szia!

Juj de örülök,hogy írtál.Megkérdezhetem merre laktok?Mi a 3.kerületben. A telefonszámom 06703290144,email címem:tarcalibernadett7@gmail.com


Én teljesen tanácstalan vagyok a témában,mivel a fiamnál úgymond enyhék a tünetek még a közeli rokonok közül is akadtak akik meglepődtek s kétkedve fogadták a diagnózist.

Hallottam olyat hogy ezeket a gyerekeket vizuálisa lehet megtámogatni fejleszteni,te tudod ez mit takar?

Július 29ére kaptunk időpontot a Sote Bólyai utcai klinikájára,azt mondták itt nagyon jó szakemberek vannak a témával kapcsolatban ha gondolod megadom a számukat.Itt egy ambuláns vizsgálat után egy hetes vizsgálat során határozzák meg hogy az autisztikus tünetek elérik e a betegség értékét ill milyen komoly a helyzet.Azt hallottam léteznek szülőtámogató csoportok is ahol segítenek megtanulni fejlesztő technikákat otthonra is,Jó lenne egy ilyenbe bekerülni.

10476. 091111
2013. jún. 7. 23:40

tarcalibetty

Szia!

Teljesen ugyanebben a cipőben járunk. Az én kisfiam is 3,5 éves és a többi is stimmel, amit írtál. Szívesen beszélgetnék veled.

2013. jún. 7. 22:56

3,5 éves kisfiamnál megállapították hogy speciális nevelési igényű,enyhe fokú autizmus spekrum zavara van,

Ő beszél nem is akármilyen szókinccsel,de még nem szobatiszta

Az eddigi vizsgálatok alapján azt mondták,hogy ő nagy valószínűséggel közösségbe integrálható,mert megvan hozzá a képessége.

Ez azt hiszem jó hír..de teljesen tanácstalan vagyok a témában. Jó lenne beszélgetni valakivel,mert nem igazán tudom mit kezdjek ezzel a diagnózissal,hogy segítsek a gyerekemnek.Most igyekszünk bekerülni a kerületben egy fejlesztő oviba(ez egy integrált ovi egészséges társak közé kerülne)Járt is már közösségbe és ugyan hosszabb idő alatt de egész jól beilleszkedett,Már kommunikál és néha próbál egy egy játékba bekapcsolódni,ez jót jelent igaz??

10474. labolen
2013. jún. 6. 19:06

Én esetleg ezek közül hívnék fel pár helyet, (már ami közel van hozzátok), hogy tudnák-e fogadni a fiadat és mikor. Én mindenképpen altatásos, vagy bódításos kezelést keresnék a fiamnak.

[link]

Az auti.hu fórumán van olyan szülő, aki már végigment ezen, esetleg ott is megkérdezheted, biztos írnak majd a tapasztalatokról.

10473. NAZARET
2013. jún. 6. 18:05
Szeretném megkérdezni, hogy 4 és fél éves autista kisfiam fogászati kezelését hogyan oldjam meg. Az ovodában volt szűrés és ott mondták, hogy vannak szuvas fogai. Ti hogyan oldanátok meg? Mindennap mossuk a fogát.
10472. frogi
2013. máj. 29. 18:06
Az auti megkap mindent mint eddig. Csak az nem mindegy ki adja a papírt.Én most intéztem és azt ellenőrizték a MÁK-nál, hogy az orvos aki kiállította kiállíthatja-e. Ma kaptam pont meg.
10471. 325b42d966 (válaszként erre: 10470. - Sztolyka)
2013. máj. 28. 12:58
jár
10470. sztolyka (válaszként erre: 10469. - Sztolyka)
2013. máj. 28. 12:28
a változások miatt kérdezem!
10469. sztolyka
2013. máj. 28. 12:27
Az lenne a kérdésem hozzátok,hogy az emelt családi pótlékkal mi a helyzet?jár nekünk?
10468. 325b42d966 (válaszként erre: 10467. - Frogi)
2013. máj. 23. 20:00
köszönöm.A Benedek Eleket szeptember-októberben kell hívnom ,a Bárczyt hétfőn.Mindenhol kedvesek voltak telefonon beszéltünk,valami reményt talán kapok valahol.
10467. frogi (válaszként erre: 10466. - 325b42d966)
2013. máj. 23. 15:59

[link]

Ezt nézd meg. Már most menj érdeklődni. Ha nem jársz sikerrel sehol még mindig van

[link]

vagy a [link] tankerületi vezető segíthet. Csak egy jó tanács mindenhova írásban fordulj ez lehet email is. Visszaigazolást kapsz.

10466. 325b42d966
2013. máj. 22. 12:58

Sziasztok!

Tanácsokat szeretnék kérni.Mi még a 2013-2014-es tanévet maradhatunk a korai fejlesztős oviba de azután már nem .Szigethalomról-pestre a vágóhíd utcába járunk mindennap reggel hév délután autó.a lényeg :ami szóba jöhet az a Bárczy Gusztáv a Klinikáknál ,de ezen kivül van még Erzsébeten a Benedek Elek ovi és suli és a 3.kerületben óbudán amit nem tudok vállalni mert messze van.tegnap voltunk a Bizottságnál ők kijelölik bármelyiket csak szóljak de ők nem segíthetnek nincs már ilyen azt mondták.kérdeztem hogy akkor ha semmi nem jön össze mi lesz és heti 10

óra itthoni fejlesztés utazó gyógypedagógustól gondolom.,ők ezt írhatják elő nekünk.mit tegyek adjatok tanácsot ,időben szeretnék tenni valamit.Erika

10465. Szanya (válaszként erre: 10464. - Pantuf)
2013. máj. 21. 17:09
A TEACCH szemlélet szülőhazájában azért eléggé képben lehetnek. (Egyébként egy szakember mondta, aki volt kint intézményt látogatni. Nem részletezte.)
10464. pantuf (válaszként erre: 10460. - Szanya)
2013. máj. 21. 13:15
Csak kiváncsiság azt hogy érted, hogy például Belgiumban jobb a helyzet?
10463. pzm3
2013. máj. 21. 08:56

A győri Gézengúz alapitványról tudtok valamit?

Nekem ajánlották,hogy vigyem el oda a kisfiam,amig a korai fejlesztőben nem fogadnak.

10462. Szanya (válaszként erre: 10461. - Emese6)
2013. máj. 20. 16:11
Itt már az ovik némelyikében is felvételi van, olyan nagy a túljelentkezés. :S
10461. Emese6 (válaszként erre: 10460. - Szanya)
2013. máj. 20. 15:10

Ma is végigjártam 2 iskolát, az egyikben megint azt mondták, hogy meg kell vizsgálják. 1 napra be kell vinnem szegénykémet és "nagyító alatt" megnézik. Állítólag több szaktanár is majd vizsgálja, hogy milyen a nyelvértése stb.

Igen én is azt szoktam otthon mondani, hogy beszédfejlődési rendellenessége van, de volt amikor próbálkoztam az igazsággal és nagyon nem voltak jók a reakciók.

10460. Szanya (válaszként erre: 10459. - Emese6)
2013. máj. 20. 10:23

Ez nagyon rosszul hangzik! Ez melyik ország?

Itt is van azért előítélet, csak talán diszkrétebben kezelik. Nem kell feltétlenül mindenkivel közölni a diagnózist. Az iskolával persze muszáj, de a játszón meg a barátoknak elég annyi, hogy idegrendszeri fejlődési zavar, szociális és kommunikációs fejlődési zavar, vagy valami hasonló. Én egyébként magamtól nem szoktam magyarázkodni, kérdezni meg nem szokták.

Rendes iskola: ha nagyon-nagyon enyhe problémák vannak, akkor van csak esély a normál sulira. Ha az átlagnál magasabb az IQ és a kommunikáció is közel normális és kevés a viselkedészavar. Nagyon minimális az esélye, hogy itt normál suliban kap segítséget a gyerek. És bármikor kirakhatják. Vannak országok, ahol jobb a helyzet, de ott is területenként eltérő. Belgium, Dánia pl. állítólag jó.

10459. Emese6 (válaszként erre: 10458. - Pantuf)
2013. máj. 20. 09:35

Ahol élünk itt minden orvos v. pszichológus,logopédus iszonyú pénzbe kerül.Csak példának: egy pszichológusi vizsgálatsor 60.000,-FT-tók kezdődik, logopédus 15eFt/óra!

Otthon TB-t fizetünk. Megjegyzem itt az állami iskoláknak is van havi díja,a magánsikolák pedig megfizethetetlenek. Így aztán ha a lányomat államiba nem veszik fel, akkor nem tudom mi lesz velünk. Nem tudom más tapasztalta-e, de ha kimondom az "autista" szót akkor mindenki úgy reagál rá, mintha azt mondtam volna "leprás". Az iskolák azonnal bezárják előttünk az ajtókat, az emberek 1 lépéssel hátrébb állnak a játszón és a barátok is szánakozva néznek ránk. Szörnyű érzés, főleg most, hogy épp beiskolázást csinálok végig és minden nap kénytelen vagyok ezzel szembesülni!

Gondolkoztam rajta, hogy visszaköltözünk MO-ra, talán ott nincs ekkora előítélet és sokan írtátok, hogy rendes iskolába jár a gyermeketek.

10458. pantuf (válaszként erre: 10457. - Emese6)
2013. máj. 19. 21:38
Ez engem is érdekelne. Te, hogy intézeket vizsgálatokat? Mikor foglalod le? Elgogadják a Mo-i TB kártyádat vagy fizetned kell?
10457. Emese6 (válaszként erre: 10456. - Szanya)
2013. máj. 18. 16:47
De külföldön lakunk, csak nemsokára megyünk haza az éves látogatásunkra. Ilyenkor szoktam elmenni az otthoni vizsgálatokra. Vadaskertbe elmegyek mindenképp, ott már voltunk is 1x.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook