Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
1755. timycat (válaszként erre: 1754. - M0ncsa)
2011. dec. 5. 11:57

hűha frankó kis recept! Lehet kipróbálom, mert a halat még úgy-ahogy megeszik. A többi husit, legyen az akár nyers, akár főtt csak nézik, hogy az meg mi is, de meg nem kóstolnák :S


Az éjszakai hancúr szerintem teljesen természetes macskáéknál, legalábbis nálunk is megy a gyilok, csak szerencsére elég nagy a ház, sok a cica így elvannak egymással; de reggel 6-fél7kor ha nem a gyerek, akkor ők ébresztenek; igazából nem tudom melyik "faj" az agresszívabb ébresztés szempontjából :)


Nálunk van "történés", a nyulam -akit szelídítgetek mérsékelt sikerrel- szombaton felfázott, voltunk dokinál kapott szurit, de elég rongyul van :(

1754. M0ncsa (válaszként erre: 1753. - 2c56c03e37)
2011. dec. 5. 10:36

Hogyne, nagyon szivesen. Pont tegnap keszitettem a macseknak egy jo nagy adagot, egy reszet a melyhutobe tettem, masik reszet a frigoba, ezzel ellesz egy darabig.

A recept roppant bonyoluilt am :D Vettem 2 lazacfejet (kokemeny 1 euroert), megfoztem, leszedegettem a hust (mindent: szinhust, szemet, boret, mindent megeszik, csak a csontot/szalkakat kell kidobni). Lett belole egy pupos levesestanyernyi halhus. Gabonanak kapott kenyeret, ennyi hushoz 4 szelet kenyeret kevertem (kicsit szikkadt volt mar, ugyhogy kockakra vagtam a kenyeret, ugy kerult bele). Ebbe kerult 5-6 kis gerezd fokhagyma (remek fereg- es bolhairto, olvasd vissza a forumon, itt olvastam a tippet), meg 1,5 kisebb paradicsom. De zoldsegkent adhatsz repat, kaposztat, stb., csak rostos legyen.

A zoldseget es a fokhagymat is feldaraboltam, majd az egeszet peppe turmixoltam. Ennyi a a nagy macskakajakeszites, es imadja a kis szaros, nem beszelve rola, hogy tuti egeszsegesebb, mint a tap. Ja, mi a kenyeret is itthon sutjuk, szoval abban sincs adalekanyag.

1753. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1752. - M0ncsa)
2011. dec. 5. 10:09
Ha mar a hazi keszitesü kajaknal tartunk. Ha van idöd/idötök, irnatok nekem egy-ket konkret "receptet"? (Milyen hus, milyen gabona, es zöldseg, nyersen vagy föve, stb.?) Lehet, megprobalom raszoktatni arra, hogy ilyen "egeszseges" eteleket egyen. :) Mindenkinek jobb lenne.
1752. M0ncsa (válaszként erre: 1751. - 2c56c03e37)
2011. dec. 5. 09:32

Igen, sajnos ezt tudom, hogy a bolti macskatapokba fuggoseget okozo (addiktiv) anyagokat tesznek, hogy raszoktassak a cicat, es inkabb ehen pusztuljon, minthogy mast megegyen. Pont ezert mi a kezdetektol fogva hazilag keszitjuk az eledelet, ami nem azt jelenti, hogy soha nem kap tapot, mert kap, nincs mindig idonk pancsolni; de csak elvetve, nem hagyom, hogy fuggove valjon tole. Ez van, undorito uzleti fogasok, de nem tehetunk ellene semmint, max. keruljuk.

A hazi tap ellenere amugy a macsek a mi etelunkhoz nem nyul.

1751. 2c56c03e37 (válaszként erre: 1750. - M0ncsa)
2011. dec. 5. 09:17

Köszönöm a valaszodat. Igen, gondoltam arra is, hogy az esti jatekkal az ellenkezöjet erem el, de nem voltam benne biztos. Mert azert altalaban müködni szokott, 30-40 perc jatek utan siman alszik 7-8 orat.

A kaja dolog is nehez. Nem hajlando megenni semmifele "hazikeszitesü" kajat, csak a tap jön be neki. Ami egy reszröl jo, mert a kajamat letehetem melle a kanapera, kimehetek a konyhaba, es mikor visszajövök, minden erintetlen, masreszt viszont kenytelen vagyok neki azt adni, amit a boltban kapni. (Light tap ivartalanitott vagy benti macskak szamara.)

Mindenesetre megegyszer köszönöm a segitsegedet, majd probalkozni fogok. :)

1750. M0ncsa (válaszként erre: 1748. - 2c56c03e37)
2011. dec. 5. 08:41

Szia!


Sajat tapasztalatokkal tudok csak szolgalni, de ne feledd, hogy minden cica mas.

A mienket mikor hazahoztuk 2 honaposan, elso ejszaka cirkuszolt csak. A haloszobabol ki volt zarva, es masnapra megbaratkozott a kornyezetevel, nyugodt volt ejszaka. A macskak viszont maskepp mukodnek, mint az emberek, nem tudod oket "kifarasztani", sot, az esti jatek szamukra aktivitas, adrenalin. Nalunk napkozben van jatek, este mar nyugi, ejszaka szigoruan csend.


2 eves maccs mar nehezebben nevelheto, mint a kicsi, de nincs minden veszve. Probald ki, hogy este mar nem vadultok, kicsit megvakargatod, megsimized, de semmi orjonges.

A masik meg, az elelmezes. Probaljatok meg minel kevesebb feherjet adni neki (hust). A mi allatorvosunk azt ajanlotta, hogy keverjunk ossze hust-gabonat-zoldseget 1/3-os aranyban. Egyreszt, ha a benti cica tul sok feherjet kap, nem tudja "ledolgozni", es hiperaktiv lesz; masreszt, az ivartalanitas ellenere is a feherjedus taplalek hatasara kepes tuzelni, es akkor nem volt ertelme az egesznek, mert fertozodhet nemi uton terjedo betegsegekkel.


Igy nalunk keverek kaja van, es nyugis cica (ez nem azt jelenti, hogy nem jatekos, de legalabb aludni hagy minket ;))


Ha van meg vkinek vmi otlete, azert irja, le, ezek csak az en tippjeim.

1749. Zsuzsó64
2011. dec. 5. 08:22
A cicák éjszakai állatok, mienk is még 1/4 körül néha felkel. Vigasztaljon a tudat, hogy ahogy idősödik, annál többet alszik, mienk már edződött, a lefekvés idején elmegy ő is aludni, s sokszor akkor kel, amikor mi, ami 6 óra, csak ezt hétvégén is betartja.:))
2011. dec. 5. 07:16

Sziasztok!


Sejtem, hogy valoszinüleg erre a dologra nincs megoldas, megis megkerdezem, hatha tud valaki ra valami "praktikat". Az en kis (2 eves) "fiacskam" ejszaka folyamatosan randalirozik. En eleg jo alvo vagyok, engem nem zavar, fel se ebredek ra, de a parom mindig, es sokszor nagyon kiakad, hogy a szabadnapjan sem tudja rendesen kialudni magat. Amit vegülis megertek. Ra lehet valahogy szoktatni egy macskat, hogy ejszaka aludjon vagy legalabbis nyugiban legyen? Felek, hogy elöbb-utobb eljutunk addig a pontig, amikor nagyobb balhe lesz belöle es ezt nagyon szeretnem elkerülni. Az a baj, hogy delutan dolgozunk, es kesö este jarunk haza, igy meg nehezebb, gondolom. Estenkent mindig jatszom vele, hogy kifaradjon, de ez sem mindig megoldas. Van, hogy böven marad energiaja egy ejszakai bulizasra. Tud valaki valamilyen tanacsot adni esetleg?

2011. dec. 1. 17:43
Köszönöm szépen a tanácsaitok. Váladék semmi, belül a fülében semmi.Szag semmi. De nagyon érzékeny neki. Hozzá se lehet neki érni .Sokakat kérdeztem, de tanácstalan maradtam. Ezért fordultam hozzátok.
1746. syria (válaszként erre: 1743. - 25d4b44717)
2011. dec. 1. 15:13
Mindenképpen vigyed orvoshoz.
1745. timycat (válaszként erre: 1743. - 25d4b44717)
2011. dec. 1. 13:54

Több dolog lehet, a legegyszerűbb és legszerencsésebb ha csak verekedés nyomai, azok eltűnnek.

Ami a legrosszabb -szerintem- az fülrüh/fülatka; bár ha már kívül látszik az már nagyon durva fertőzés; a legegyszerűbben úgy azonosítható be, hogy nagyon büdös a cica füle, egyfolytában vakarja belül és barnás váladékos... egy állatorvost megérni a dolog. Nagyon nehéz megszabadulni az atkáktól, sőt szerintem lehetetlen, mert kiújul. Nálunk már egy ideje nem volt, de rendszeresen felüti a fejét még úgy is, hogy az enyémek nem kóborolnak

1744. timycat (válaszként erre: 1742. - Guess)
2011. dec. 1. 13:50
Valószínű kipusztultak; legalábbis ha a végtermék "tiszta". De 3 havonta célszerű ismételni a féreghajtást elkerülve vele a hasmenéses nyavalyákat valamint hogy nehogy véletlenül lefertőzzön titeket is
2011. dec. 1. 09:06

Sziasztok cicások!

Nagyon kedves fehér cicám kB1éve eltünt. Nemrég nagy örömömre haza kerűltt .Öröme határtalan, hogy megtalálta othonát, gazdiját :-)Örömbe üröm,hogy mindkét füle kívűlről tele varral és nem találok rá megoldást. Kérlek segítsetek nekünk. Köszi

1742. Guess
2011. nov. 30. 21:06
Gazdik, tud valaki valamit arról, hogy ha a cicám férges volt (mikor már hozzám került naon ment a hasija és mint kiderült ez attól volt )...kapott fáreghajtó tablettát 10 nap elteltével is...viszont nem látok a székletébe semmit, ez normális? tudjátok, hogy pusztulnak el azok?
1741. Guess (válaszként erre: 1740. - Syria)
2011. nov. 30. 10:55

köszönöm syria ,hogy megosztottad a történetedet, a soraidat olvasva szinte itt volt minden gondolatod elöttem. Amikor olvastam a másik részét eszembe jutott egy olyan saját tapasztalat, amit meg szeretnék veled illetve veletek osztani. Ezen a forumon írtam már róla, de úgy érzem mivel itt még nem megosztom veletek.Hogy mikor milyen döntést hozunk és mikor épp melyik elvárásnak feleljünk meg ez tényleg egy nagyon nehéz kérdés.

Én utcán találtam egy ici-pici csöppséget...minden itt kezdödött,minden érzésem amit ez a bájos kis állatka adhatott... elötte sosem volt cicám és bevallom öszintén kutyuli párti is voltam. a cicámat a ház elött találtam ahol épp a munkahelyem is van, se anyukája, se testvérei nem voltak vele. Félt, látszott , hogy anya nélkül szinte tehetetlen...Haza vittem, befogadtam. Az életemet megváltoztatta teljesen, nap mint nap mint sírtama nevetéstöl, az a hála mindig ott volt a szemében.nagyon egy húron pendültünk.....összebarátkoztunk,mindig az ö érdekeit néztem , próbáltam kigondolni mi a legjobb NEKI... azon a véleményen voltam, hogy nem zárhatom be a lakásba, és bizony mindig mikor dolgoztam 17-21 ig lent volt velem, ( kávézó ) annyian imádták, mindig a hátsó udvarban futkozott,játszottak vele... ne tudjátok meg milyen büszke voltam magamra, hogy megadhatok neki minden szeretet és "szabadságot". Aztán egyik este, mentem ki hogy megnézzem mit csinál a hercegnöm, és mikor meglátott futott felém. . . elcsapta az autó. :(:( ne tudjátok meg mit éreztem, és hogy okoltam magam. . . azt hozzáteszem 6 hónapig folyamatosan lent volt minden délután és az uttestre sosem ment ki, vagy át. . . . mai napig bennem van,nem volt félelem érzete, mert azt hitte mindenhol megtudom védeni és mindenhol ott vagyok...most az új cicám , nem viszem le. . . de nem tudom mi a helyes, mert sokszor picikét levinném. . . de talán a "levegözés" nem olyan. .nem is tudom hogy mikor adunk egy cicának maximális szabadságot életet. Cicámat boldognak látom, de mindig motoszkál a fejemben mikor kinéz az ablakon, hogy neki jó-e itt...hát ennyi lett volna, szép napot nektek ;-)

1740. syria (válaszként erre: 1735. - Guess)
2011. nov. 30. 07:30

Az biztos, hogy nem könnyű döntés!

Sosem felejtem el: Mamcickám, aki bakfisan szegődött hozzánk, választott minket gazdinak, 2001.11.11-én hozta világra élete első 5 kiscicáját, amiből egy eleve halott volt, egy másik pedig másnapra elpusztult. Bele sem merek gondolni, milyen megrázó lehetett neki egyedül az egész folyamat. Viszont a maradék hármat példásan nevelte. Volt olyan szombat, hogy egész nap semmit sem csináltam, csak ültem és bámultam a kis családot. A három kicsit, ahogy játszik, birkózik egymással, meg a mamát, aki bizony lekevert egy-egy maflást, ha valamelyikük kicsit durvább akart lenni a testvérével! Mikor a 3 kiskandúr elérte a kort, kerestem nekik új gazdikat, Mamcicot pedig megműttettem. És részben megbántam! Megbántam, hogy megfosztottam őt az anyaság további csodálatos átélésétől, magamat pedig az újabb tündéri jelenetektől. Ugyanakkor az eszemmel tudom, hogy jól döntöttem, mert minden évben gondoskodni több kiscica elhelyezéséről (mert macskafarmot semmi szín alatt nem akartam) nem egyszerű dolog. Mamcic anyának termett. Annyira hiányzott neki, hogy nem foglalkozhat kicsikkel, hogy nem olyan régen tisztaságmániás lett! Kerítettem neki egy kölyökkandúrt, akit azonnal örökbe fogadott, s úgy bánt vele, mintha a sajátja lett volna. Szóval az állatoknak is vannak családi érzéseik! Ennek tudatában mégis megműttettem a kiskandúrt is, aki még így is elkódorog! De Mamcickától rengeteget tanult, és nagyon sokat vannak együtt.


A másik megosztó kérdés: pl. kertes házban kegyetlenség-e a cicát nem a lakásban tartani? Ha Mamcic 3 kölykének sorsát nézem, akkor sem tudom eldönteni. Kettőt egy farmra adtam, ahol az egyik a tapasztalatlansága miatt mindjárt az első napon kutya martaléka lett; a másik 5-6 évet élt boldogan, amikor vagy megmérgezték, vagy egérnek, patkánynak kitett valamitől pusztult el. Na és a harmadik? Ő emeletre került, ahol annyira imádták, hogy degeszre etették. Mikor megláttam, milyen kövér, elborzadtam! Szóval egyik véglet sem jó, s néha nem könnyű megtalálni a mindenki számára optimális utat.

1739. syria (válaszként erre: 1736. - Timycat)
2011. nov. 29. 21:59
Az én öreg Mamcicom meg horkol alvás közben. Észveszejtő, milyen hangokat tud hallatni. :D
1738. M0ncsa (válaszként erre: 1736. - Timycat)
2011. nov. 29. 20:40

:D jaja es igy cifrazza, szakadunk a rohogestol :)))

Most is olyan hangokat ad ki, hogy hihetetlen. A legjobb, amikor ugy nyavog:

MI-HU :)))) Hogy honnan szedte, rejtely :)

1737. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1736. - Timycat)
2011. nov. 29. 15:52
Mi is szoktunk rajta nevetni, ahogy álmában jár a szája, pedig a mienk sem fiatal már...:))
1736. timycat (válaszként erre: 1734. - M0ncsa)
2011. nov. 29. 15:08
:D Nem, az említett 12 éves cicám, a mai napig szokott cumizni alvás közben; szerintem azt álmodja, hogy kiscica és az anyukájával van; édes ahogy cuppog és úgy szívja -jobb híján a levegőt- hogy majd behorpad a homloka
1735. Guess (válaszként erre: 1733. - Syria)
2011. nov. 29. 10:45
felelötlen házikedvenc tartók sajnos mindig is lesznek, de ahogy olvastam itt a fórumot, úgy gondolom mindenki szívvel lélekkel ír a kis kedvenceiröl tapasztalatairól.Én is ezt teszem, és sajnos vannak témák és mindig is lesznek amiknél megoszlik a vélemény. Ivartalanításnak is vannak elönyei és hátrányai. Igen, ha megkérdeznénk a cicust rávágná...nem akarom...de mit akar az a cica akit pl. kidobnak az utcára,éhezik,fázik, ázik...cserélne-e ivartalanított boldogságban szeretetben élö cicatársával? vagy éppen szül és a kis kölykei a szemünk elött válik kóbor cicává, majd egy kutya és autó áldozata lesz...illetve azok az aprócska életek, jó sorsba születnek-e. Örök kérdés, illetve még az is hogy mi emberek, gazdik, dönthetünk-e arról hogy a cicánkat megfosztjuk valamit, ami tulajdonképpen a fajfenntartás körforgalma...? erre is azt vágnám rá, hogy NEM...szóval syria én pusztán érdeklödtem és olvasgattam mi is a helyes döntés vagy van-e helyes döntés...de nekem a dillemám hogy mind a két részt megértem, és bizony hogy mivel hozunk helyes döntést, nem tudom...de minden gazdi tegye azt amit jónak lát, de azt szívvel lélekkel tegye!lehet hülyeséget írogattam bocsi, de ez olyan téma amiröl sokat lehetne beszélni és a gondolatok csak kavarognak az agyamban...szép napot mindenkinek..:)
1734. M0ncsa (válaszként erre: 1731. - Timycat)
2011. nov. 29. 09:38
Na, igy mar ertem, miert viselkedik ugy a macskam, mint egy vasott kolyokcica :) 6 honapos a nyavalyas, es meg mindig szopja a pokrocat a kosarban... errol mar sosem szokik le?!
1733. syria (válaszként erre: 1732. - Guess)
2011. nov. 28. 22:24

Szép is lenne, ha manapság mindenki az ivartalanítás mellett döntene!

Gondolom, ezt ezen portál látogatóira értetted. Mert pl. itt nálunk a kertvárosban (is) még mindig akad felelőtlen házikedvenc tartó. :(

1732. Guess (válaszként erre: 1731. - Timycat)
2011. nov. 28. 22:13
bizony, ahogy olvasom és hallom manapság mindenki az ivartalanítás mellett dönt...a 12 éves cicus meg zabálnivaló lehet mikor ugrabugrál:D irigyellek,hogy ennyi sok állatot tudsz tartani és mindegyiket értékeled,illetve gondozod...minden elismerésem, tényleg! :)
1731. timycat (válaszként erre: 1730. - Guess)
2011. nov. 28. 21:59

Nálunk minden cicus túlesett az ivartalanításon; 4 exkandúr és egy excsajszi van; a lányt jobban megviselte, náluk azért mégis csak hasi műtét és figyelni kellett, hogy ne rágja meg a varratokat, aztán varratszedés is volt, de még ő is hamar rendbe jött.

A kandzsikat inkább az altatás utáni mehetnék, kóválygás, ennek-annak nekimentek, elestek, de lényegében nem volt gond velük


A bolondságuk meg megmaradt, lehet az ivartalanítás miatt is, mert ugye kölykök maradtak; nagyon is, a mafla 12 éves cicámnál is néha elgurul a gyógyszer és úgy ugrabugrál, mint egy lökött kölyökmacska

1730. Guess (válaszként erre: 1729. - Timycat)
2011. nov. 28. 18:52
te jó ég micsoda sztori...! szóval Lavina is túl van már rajta...milyen kis csöppség lehetett 3 hónaposan, talán akkor a nyuszi még nagyobb is volt Töle, nem? szegénykém...de a lényeg hogy már ö is jól=túl van :):) szép estét neked!:)
1729. timycat (válaszként erre: 1726. - Guess)
2011. nov. 28. 16:31
Az én hófehérkém, Lavina 3 hónaposan esett át rajta; mert a nagy játszásban -csesztette a nyulat, az meg leharapta- elvesztette a farkát és mikor elaltatta az állatorvos farokműtétre akkor kérdezte, hogy ivartalanítson-e; hát ha lehet gondoltam; lehetett; igaz mikroszkóppal :)
1728. Guess (válaszként erre: 1727. - Zsuzsó64)
2011. nov. 28. 12:29
Köszi Zsuzsó!Én is így gondolom, picit még várok vele,de nagyon a mütét felé hajlok, csak annyira sajnálom szegénykém...komolyan! Amúgy ma kifejezett ördögfióka, már reggel felugrott oda ahova tudja hogy nem szabad, leszidtam és ilyenkor játsza a durcit, futkoz össze-vissza, ha hívom akkor is kerge...imádom:):) nagy játékos :D szépséges napot nektek! :)
1727. Zsuzsó64 (válaszként erre: 1726. - Guess)
2011. nov. 28. 08:28
Szia, az enyém is ivartalanított, s elég korán végeztettük a beavatkozást az orvos javaslatára. Ugyanolyan lett utána is, mint előtte, csak nem volt képes büdöset csinálni, mint a többi idegen macsek. Sokat van bent, ezért döntöttünk mellette, nem örültem volna, ha a wc ajtót állandóan megjelölte volna.
1726. Guess (válaszként erre: 1725. - M0ncsa)
2011. nov. 27. 16:00
köszi Moncsa, most az én cicum 5 hónapos és 2,2 kg-os vagyis még egy hete annyi volt hisz voltunk az orvosnál és ö mérte le.persze hogy segítettél, olvastam már róla, de azért kérdeztem meg, mert nálatok ez még friss dolog :):)eldöntjük majd, hogy mi legyen... köszönöm szépen vagyis köszönjük a bókot. Most épp Ö is figyeli, hogy gépelek :D naon cuki :)))
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook