Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
2012. szept. 22. 05:36
képzeljétek, valahogy bekerült hozzánk, a 10.-re egy kisegér, a macska megőrült, nyávog, szerintem még fél is tőle, legyet szoktam neki fogni, mert az magasan van, na de egeret?
2012. szept. 20. 17:58
Sziasztok!Màr jartam sok oldalon de igazabol sehol se talaltam valaszt! Es szeretnek segitseget kerni cica vasarlas ugyben !! a fajta màr megvan meg pedig a Skot logofulu cica!Szeretnem megbizhato helyrol venni de nem igazan vagyok jartas a kennelekbe!neztem par oldalt màr mind szep es jo... csak olvastam az orszagos szovetsegnel ; hogy nagyon sok a csalo es màs kepeivel adjak el a cicakat es hasonlok! Es szeretnem ha tudnatok ajanlani nekem kennelt ahol tuti egeszseges szep cicat kapok:) Elore is koszonom a valaszokat! Szep napot
2653. Cucicsillag (válaszként erre: 2652. - L.luiselotte)
2012. szept. 19. 23:50

Bizti nem szeretik ezeket a nagy zajokat, a dorgeskor erezheto erot...brrrr... Mieink is tiszta lokottek vtak ma, futkaroztak...

A kicsi megint kinezte a szambol az olivabogyot:)

2012. szept. 19. 22:50
Nagy villámlás volt, lakásunkhoz nagyon közel.És amikor csattant, szinte vezényszóra mind az 5 macska ( ja, bementettem őket a gangra, az ablakból nézték az esőt, villámot ) - lelapult a földre. Félhettek ? Mostmár újra alig lehet velük bírni, szöknének ki ...
2012. szept. 19. 06:48
így van ez nálunk is, ha valaki valamiért nagyon irritál, később vagy olyanok leszünk mint ő, vagy összebarátkozunk.....én is gondoltam már rá, hogy hozok a cicusomnak egy társat, csak a családom őt is nehezen fogadta be, két férfi, aki küzd a szeretetemért, nem mintha nem kapnának eleget, de féltékenyek tudnak lenni a cicára, ugyanakkor, a nevelést, orvost, hordozóba tevést csak én csináljam, ők nem erőszakoskodnak a macskával....
2650. Cucicsillag (válaszként erre: 2647. - Pimpa78)
2012. szept. 18. 22:34
Osszefognak szokni,csak ido kell! Na,meg a nagy a rangidos,ne erezze,hogy az uj joveveny miatt O kevsbe van szeretve. Nalunk kulonzaras volt eleinte, aztan csak felugyelettel lehettek egyutt es szepen,lassan osszehaverkodtak:)
2649. timycat (válaszként erre: 2647. - Pimpa78)
2012. szept. 18. 21:06
Megszokják egymást... nálunk a leghosszabb összeszokás 1,5 hónapig tartott, viszont utána a szembenálló felek a legnagyobb cimborák lettek. Csak figyelj a kicsire, mert a nagycica durva sérüléseket tud neki okozni. Mi csak felügyelettel engedtük össze őket, mert nálunk a nagy tuti megfojtotta volna a kicsit, nem lesből támadta hanem felbőszülve nekirontott, köpködött és tépte mint a rongyot :S Aztán szépen lassan összeszoktak maguktól
2012. szept. 18. 18:19
Szia! ebben én nem tudok segíteni, nekem egy van, de a szomszéd kutyája is fél tőle.....igaz néha mi is, amikor rohamozik....aztán csak megbeszéljük a dolgot, leszidom és néz azzal a csodálkozó tekintettel, de egy darabig nem harap bokán...
2647. Pimpa78
2012. szept. 16. 17:15
Sziasztok!Van egy 2 éves ivartalanított kandúr cicám,aki egyedül nőtt fel,nincs más állat a családban.Illetve nem volt mostanáig,ugyanis elhoztunk egy nagyon aranyos kislány cicát,de sajnos a régi macskám bántja.:( Megharapja,fellöki...stb.,nagyon oda kell rájuk figyelni.Szeretnénk megtartani a kiscicát,de féltjük a felnőtt macskánktól.Szerintetek van esély arra hogy összeszokjanak?Olyan,mintha a régi macskánk ellenségnek tekintené azt a kicsi,9 hetes cicát.:( Külön örültünk,hogy lány a kicsi,mert akkor talán jobban elfogadja a másik...de nem úgy tűnik.:( Én egésznap a nyomába vagyok a kicsinek,a nagy meg lesből támad rá.Van valami ötletetek,összelehet őket szoktatni?
2012. szept. 14. 17:23
öreg koromra én is elhízom...na pont a cicusom éhezzen?
2645. Cucicsillag (válaszként erre: 2641. - Lucamami78)
2012. szept. 7. 12:26
A kimerosnel is kaphato vesekimelo es ivartalaitott macskaknak. En reggelire szarazat adok nekik, este van a konzerv/nedves tap. Napkozben jutifali vagy nasi, Pomi rakapott mstanaban az olasz felvagottra... Erdekes.
2644. Cucicsillag (válaszként erre: 2636. - Anna0129)
2012. szept. 7. 12:24

A mostani Pom-Pom is ilyen.:) Hasonlit ahhoz a macskahoz, ami a kristalyos macskaalom tasakjan van-panzis:)

Lusta,mint a foooold!

2643. Anna0129 (válaszként erre: 2642. - Judith.budapest)
2012. szept. 7. 09:00
A miénk sem hízott még el, bár ez nem is azonnal tapasztalható náluk, hanem majd öregebb korukban.
2012. szept. 6. 16:00
nálumk minden előtte van, négy-öt féle kaja külön tálkákban, nem is kövér, hiába ivartalanított, én nem szeretem a nyávogós macskát, meg az éhezőt sem....hát én ilyen vagyok....
2012. szept. 5. 11:11
Szerencsére nem szoktam sokat venni (kimérősen veszem) igy megint aktuális a vásárlás, úgyhogy most majd olyat kérek :)
2640. Anna0129 (válaszként erre: 2639. - Lucamami78)
2012. szept. 4. 18:25

Hát azért a mostani t még nem kell kidobni :D

Csak a következőt majd úgy válaszd ki :)

2012. szept. 4. 16:07
Ó, köszi Anna, erre majd figyelek, és inkább veszek új szárazat.
2638. Anna0129 (válaszként erre: 2637. - Lucamami78)
2012. szept. 4. 15:23
Az ivartalanított cicáknak érdemes külön kosztot adni, ami direkt nekik van összeállítva, mert könnyen bekövesednek sterilizálás után. Az enyémnek is szoktam alutasakosat adni de max 1 tasak 1 héten. És én R. hills-el etetem.
2012. szept. 4. 11:20

Lányok most ivartalanittattuk cicánkat, aki 8hete szült és utána szoptatott, tehát alapból lesoványodott szegénykém.

Mit adjak neki, hogy hamarabb visszanyerje a súlyát és erejét? RC tápot adok neki és Wh.skas tasakosat. Vagy idővel szépen lassan magától megoldódik?

Köszi!

2636. Anna0129 (válaszként erre: 2634. - Cucicsillag)
2012. szept. 2. 20:06
Krémszínű? Szép lehetett, ilyen színű cicát még nem is láttam, szerintem :)
2635. l.luiselotte (válaszként erre: 2634. - Cucicsillag)
2012. szept. 1. 23:49

A tricolor fiú pedig igen ritka ... ( nekem, is volt trikolorom, Trici volt a neve - ezért a mult idő, mert megszökött az utca végébe egy idős nénihez, ő nem volt válogatós, és itthagyott két gyönyörű trikolor lányt.


Egy ügyfelem a 3 szinü macsekokat gyűjti, könnyű neki, tanyán lakik és állitólag 26 trikolorja volt 1. v 2 évvel, ebből minimális a kandúrok számja.

2012. szept. 1. 22:48

Nekem volt anno egy tricolor nostenycicusom, de kiderult, hogy olyan finnyas- hogy csak tricolorral vagy feketevel hajlando ketymetyutyulni|:)

A masik ccank, Felix edg kremszinu kandur vot, de at az a frigy nem jott letre...

2633. l.luiselotte (válaszként erre: 2632. - L.luiselotte)
2012. szept. 1. 00:05

még az előzőhöz:

szoktam venni turikban paplanokat párnákat ( némelyik sokkal diszesebb szebb,. mint amiben mi alszunk ), a gangon van egy heverő, ott 2-3 paplanból csinálok nekik " fészket". Abban teljesen összebujnak egybe, ugy hivjuk hogy a " cicagolyó ". És mert tényleg jólnevelt tiszta állatok, téli napokon amikor vki otthon van, alhatnak a gáz mellett. ( ez nagy kedvezmény, mert mi csak a szobákban fűtünk )

2632. l.luiselotte (válaszként erre: 2629. - Nikike1988)
2012. szept. 1. 00:01
Szerintem a kutyaólszerű télilakban megfagynak, én is már 100 X ki akartam költöztetni a macskacsapatot télen, de nálunk sajnos gázfütés van, és a melléképületek is jéghidegek. Télen a kazánok ,kémények közelében szoktak aludni ( amelyik véletlen kint maradt, reggelre csupa kormosan jött haza ), ezért még a fűtetlen kamra v garázs sem túl emberséges megoldás.
2012. aug. 31. 17:50
valami kazánház féle, vagy garázs sokat fog a kinti hidegen, ott már csak vackot javasolnék, jó vastag bundát növeszt télire, nem fog megfázni....
2630. timycat (válaszként erre: 2629. - Nikike1988)
2012. aug. 30. 15:36
A kutyánknak volt -westie volt és csak a nagyon mínuszban jöhetett be a garázsba- hőszigetelt, padlófűtéses háza. Úgy csináltattuk. Kívül fa lécekből volt, hogy jól nézzen ki, belül volt a hőszigetelés, mint a házaknak, ez a hungarocell-szerűség, aztán még egy réteg préselt falemez, alulra pedig ilyen villanypárnaszerűség, egy fémlap volt beépítve, ami villannyal működött-melegedett, plusz kapott puha "rongyokat" bélésnek
2012. aug. 30. 15:13

sziasztok..


A cicám kinti cica és egyáltalán nem jöhet be a házba..SZeretnék neki össze eszkábálni valami téli "lakot"..Valami kis cicaházat ahova télen el tud bújni és nem fázik..

Van valakinek ilyen?

Miből érdemes csinálni és mivel érdemes szigetelni?

2012. aug. 29. 10:29

Oké, köszönöm szépen a tanácsokat! Így, gondolkodva a dolgon, és hogy itt is megerősítitek azokat a problémákat, amikre gondoltam (persze, ennél biztos több nehézség is felmerülne, ha belevágnék) ezért inkább lemondok erről.


Egyébként a beltenyésztés eszembe se jutott, abból csak beteg kicsik lennének, szóval kizárva. Venni akartam volna egy párt (természetesen különböző vérvonalakból) és úgy elkezdeni, de ehhez még nincsenek meg a szükséges helyiségek, és a szomszédok se tolerálnák :)


Lehet, hogy ha veszek is egy kicsit, akkor egy olyan minőségűt, aki kiállitásra való, ivartalanított, igy ha a jövőben tényleg ezzel a fajtával (ragdoll) akarok foglalkozni, akkor tisztában vagyok/leszek a kívánalmakkal, és tapasztalatot szerzek hogy milyen is ez a világ. (ha meg mégse tetszik, hát csak otthon csodáljuk, szeretjük :))

2627. Nikike1988 (válaszként erre: 2626. - Anna0129)
2012. aug. 29. 09:59

akkor szerencsés cicus:)


Nem tudom ez enyémmel mit csinálhattak amikor az utcán kóborolt még szegényke:( de lehet bele sem szeretnék gondolni inkább....

2626. Anna0129 (válaszként erre: 2622. - Nikike1988)
2012. aug. 29. 09:53

Nem lett neki semmi baja, csodával határos módon, mert a 3. emeletről ugrott. Az alsó szemfogának tört le egy kicsit a hegye, ahogy az állát belecsapta a betonba és ennyi. Pár nap és helyre jött.

Viszont azóta is ki-kiül az ablakba, úgyhogy mindig rá kell szólni...

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook