Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kuktavásárlásnál mire kell odafigyelni? Milyet vegyek? Mekkorát? fórum

Kuktavásárlásnál mire kell odafigyelni? Milyet vegyek? Mekkorát? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 4. 18:02
Kicsit felfrissiteném ezt a topikot,én is minap mérgelődtem a kakaspörköltöm 2,5 óra alatt épphogy megfőtt!Én is drágábbat néztem ki ezekből a szuperkotlából,kb 12 ezr körül márkásat.Azért kíváncsi lennék mostanában vett-e valaki valamilyet!!
13. Gy.Ibi (válaszként erre: 12. - 3a0842d373)
2009. szept. 16. 13:23

Szia!

A pörkölt alá öntöttem vizet,elsőre nem mertem anélkül.Legközelebb nem teszek,vagy csak nagyon kicsit,mert engedett elég sokat,de ez húsfüggő.

Az íze viszont nagyon jó,ezért nem lett a maradékból másnap gulyásleves,mert mind elfogyott.

A rántott levest meg nem a kuktában főztem.

Sthal is kuktában főzött rizottót vasárnap,majd kipróbálom.Jó lenne,ha minden héten főzne egy kuktás receptet.

12. 3a0842d373 (válaszként erre: 11. - Gy.Ibi)
2009. szept. 16. 13:07

Szia Ibi,

lett leves? Milyen? Mennyi idő alatt?

A pörkölt nem lett vizesebb?

11. Gy.Ibi
2009. szept. 14. 17:49
Sertéspörkölt fél óra!Hihetetlen,de puha lett.Mindent beledobáltam,fél óra múlva jelzett,hogy kész.Semmi gőz,állítgatás,mint a hagyományosnál.Holnap levest főzök benne.
10. Gy.Ibi (válaszként erre: 7. - Gy.Ibi)
2009. szept. 14. 12:50
Ma jött meg az elektromos kukta,6 literes,23ezer postával.A dobozon magyar/is/ a felirat,de a használatin nincs magyar nyelv.Még ma kipróbálom,vacsora után megírom a tapasztalatom.Aztán vagy a konyhapulton lesz a helye,vagy beteszem az apróhirdetésbe.:-)
9. Skar
2009. szept. 3. 07:44

Én is szeretnék venni egyet, öreganyám fölajánlotta a sajátját, mivel nem használja, de egyrészt hatalmas, másrészt meg isten őrizz, hogy aluminiumot beengedjek a konyhámba! Remélem, ma már csa acélból gyártanak.

Tényleg fogas kérdés a méret, alapvetően csak magamra kell főznöm, de néha 5-6 emberre is.

2009. szept. 3. 07:34

Mi hárman vagyunk, 50 méteren belül további 4 felnőtt rokon lakik, akik néha emelgetik a fedőt a láboson :)

6 literes vettem a Lidl-ben 12ezerért. Kicsit borsos az ára, de nagyon jó minőségű anyagból van. Sima nemesacél lábosaim között sajnos van olyan, amiben pl. vízforraláskor, azon a helyen, ahol elkezd forrni-buborékolni a víz, rozsdafoltok keletkeznek. És véglegesen nem is tudom eltávolítani azokat. Azonkívül a fazék vastagított talpa alól szivárog a víz. Vagy a leves :( Erre nem jöttem még rá, melyik szörcsög ki belőle. Ez minden esetre egy olcsó(bb) árkategóriás edény volt.

Szóval érdemes a jobb minőséget drágábban megvenni.

Itt már csak az a kérdés, miket akarsz benne készíteni és az elegendő-e 5 személynek.

Sok sikert :)

2009. szept. 3. 01:31
Van Valakinek elektromos kuktája?Ódákat zengenek róla.6 literes,kivehető a tartálya,előre programozható,melegen tart,húszezer körüli az ára.
2009. febr. 23. 12:49
Nem szeretem a kuktát, így tanácsot sem adhatok.
5. salabakter (válaszként erre: 4. - Salabakter)
2009. febr. 19. 13:27
Arra figyelj csak,hogy a nagyobbban tudsz kevesebbet főzni,de a kicsiben nem tudsz sokat.
4. salabakter (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2009. febr. 19. 13:25
Nekem amíg a (3)gyerekek itthon voltak,volt egy 8literes,2db 5 literes,meg egy kicsi.Most még van a legújabb tipusúból is,ami olyan,mint a csavaros üvegek,ez jobb,ebből is 8 literes,és egy 4 literes van.De én nagyon sok mindent ezekben főzök,még az oldalast is ebben sütöm.
2009. febr. 4. 13:13
5literes szerintem eleg, Anyosomeknal akkorra volt. Nekem a kicsi van, 3literes azt hiszem, mi 3an vagyunk.
2009. febr. 4. 13:04
A család 4 tagú (2 felnőtt, 2 kisgyerek), de egy babát még tervezünk.
2009. febr. 4. 13:03
Kuktavásárlásnál mire kell odafigyelni? Milyet vegyek? Mekkorát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook