Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
188. carpe
2009. szept. 12. 22:09

hm...érdekes amiket irtok...a vérvizsgálat nem a terhesség megállapitása miatt kell...hanem azért mert a vérzsirszintet életveszélyesre emelheti.

ha vkinek túlmagas lesz ez az érték az orvos nem irja fel újból...csakis akkor ha a normális szintre csökkent...vagy ha a roaccutánnal egy időben eleve szedtek vérzsircsökkentő szert is.

sztem 3-4hónap múlva látható az eredmény...de lehet h nálam azért oly sokára mert nagyon gyulladt volt az arcbőröm.

a szájszárazság tényleg nagyon durva...

de a patik nem jöttek vissza...de a miteszerek megmaradtak...szóval sosem lesz olyan "babapopsis" sima.

187. 07e4d2b91a (válaszként erre: 186. - Májgaluska)
2009. szept. 11. 19:17
Szerintem irasd fel a bogyót, nehogy baj történjen, így mire eljuttok odáig, legalább nem kell aggódnod.
186. májgaluska (válaszként erre: 183. - 07e4d2b91a)
2009. szept. 11. 15:04
Nekem vagy 2 hétig nem száradt a szám,most viszont cserepes,de fájni nekem se fáj;viszont egy alkalamat se lehet elmulasztani,mert tegnap pl.elfelejtettem bekenni,és ma nevetés közben majdnem szétrepedt..:S Van barátom,mondjuk még nem tartunk ott,úgy ezzel nincs gond. Ha eljutunk odáig a kezelés ideje alatt tuti,hogy nagyon félni fogok:S
185. 07e4d2b91a (válaszként erre: 184. - Bl88)
2009. szept. 11. 13:57
Szia! Én két dobozzal vettem 20mg-osat, az 5000ft körül volt... tehát 1doboz kb. 2500ft körül van...de nézd meg a pirulapatika.hu-n azon rajta van. A receptet meg 2000ft-ért írta fel nekem, ő magándoki.
184. bl88
2009. szept. 11. 13:26

Sziasztok!!!

Nekem az lenne a kérdésem h a Roaccutan mennyibe kerül? Általában mennyiért írja fel az orvos?

Előre is köszönöm

183. 07e4d2b91a (válaszként erre: 182. - Májgaluska)
2009. szept. 11. 12:13

Én 2napja szedem:) Az első éjjel nagyon szomjas voltam, annyit ittam, hogy reggelig járkáltam wc-re. Többet iszom, mint eddig. A 2. napon elkezdett kiszáradni a szám, de nem sebes, nem fáj. Csak kenegetni kell. Van egy édeskés szájízem...ezt tapasztaltad Te is?

Az fura, hogy a dokid nem kérte, hogy szedj fogamzásgátlót...nem tudom van-e párod, de ha nincs is, bármikor közbejöhet a kezelés alatt egy szerelem. Nekem fogamzásgátló nélkül nem írta volna fel.

2009. szept. 10. 20:10

Sziasztok!

Én 19 vagyok,1 hónapja kezdtem a roaccutant,de nagyon féltem.Nem a depressziótól vagy ilyenektöl,mert ha észrevettem volna valamit egyböl szólok,hanem attól hogy majd esetleg a jövöben kihathat a babám egészségre,bár remélem nem igy lesz(még kb.8 évig nemszeretnék gyereket). Eddig csak a száraz száj,és kissé száraz arcbör jelentkezett,ill. a hajam kevésbé szírosodik.Az arcom olyan mint volt eddig nem vettem észre rajta javulást,remélem 1-2 hónap után már látszik valami..Most mentem el először vérvételre és a segmentem csökkent,ill. a lymphocytám és a ast-m nött(egyébknét mi az az ast?) Naponta 2x 10 mgot szedek. Én nem a vérzésem 2-3 napjában kezdtem,de felhivtam adokit,és aztmondta hogy nem(remélem nem csak rávágta). Elötte nekem csak vérvizsgálatot kért a doki,terességit nem,és a fogamzásgátló felirását sem szorgalmazta.

181. 07e4d2b91a (válaszként erre: 180. - Zizi92)
2009. szept. 9. 21:33
Sajnálom, hogy nem bírtad a gyógyszert:( És nem próbáltak felírni mást? Gyengébb gyógyszert? Mennyire vagy pattis? Én sajnos a külső szereket nem bírom, allergiás vagyok mindenre, így maradt a gyógyszer. Nincs olyan sok rajtam, mint a súlyos esetekben, de csak 23éves leszek már:(
180. zizi92
2009. szept. 9. 18:33
Remélem neked több szerencséd lesz ;)
2009. szept. 9. 16:20
Voltam bőrgyógyásznál és napi 2*20mg-ot kell szednem. Azt mondta, maximum 4hónapig, mert nekem nem annyira súlyos. Remélem végre elfelejthetem a korrektort:)
178. zizi92 (válaszként erre: 176. - 07e4d2b91a)
2009. szept. 9. 16:18
Ha mondod neki hogy nincs barátod nem kell. Nekem se kellett, sőt vérvételt se kellett, csak majd most 25-én.
177. zizi92
2009. szept. 9. 16:16
Sziasztok! Zinerytet én is használók, nekem már a második üveggel van. Egyébként nekem abba kellet hagynom a Roaccutant sajnos. Előjött pár tünete. Először is rettentően érzékeny lett a kezemen a bőr, ez még nem is érdekelt, aztán a legrosszabb. Rosszullét, fejfájás, mintha az agyamat szétakarnák nyomni, vagyis égett az egész fejem, aztán egész nap bambultam, nem figyeltem semmire, egyensúlyzavar is volt, folyamatos sírhatnékom volt, levert voltam és rengeteget aludtam, mint egy ködfátyol az agyamon komolyan :S xD Pedig én egy életvidám ember vagyok, és depis se voltam sose. Szerencsére elmúlt, miután abbahagytam. Összesen 6 szemet tudtam bevenni. 3 napig szedtem, mert 2-t kellett egy nap bevennem. A bőrgyógyászt felhívtuk ő azt mondta csökkenthetem 1-re, de én már nem mertem bevenni. Engem nem zavart volna a száraz bőr stb, de viszont a második mellékhatása, ami nálam kijött elriasztott tőle, úgyhogy abbahagytam. Most épp a 3. mellékhatását élem, pedig már nem szedem:P Rettentően kivan száradva a szám és fáj is, de arra ott a Labello. Szóval én nem jártam szerencsével:( Viszont az osztálytársaim megdicsérték az arcom, hogy olyan, mint a babáé, pedig nem is arra szedtem xD Szóval 3 nap alatt a 6 szem gyógyszer megszépített az arcom. Amire szedtem hát kis javulás látszik. Már csak a Zinerytben bízok és a házi orvos felír majd egy kissé drága vitamintablettát, ami halványítja, de a Roa lett volna a biztos szép bőr:(
2009. szept. 9. 09:20
Megvan a laborom eredménye, amit a házidoki kért...tökéletes:) csak sajna a bőrgyógyász lehet megint elküld vérvételre, terhességi teszt miatt. Vagy lehet megúszom? Nem is élek nemi életet... Nektek kötelező volt a terhességi vizsgálat?
175. 07e4d2b91a (válaszként erre: 174. - Diegóóó)
2009. szept. 7. 17:18
Akkor a két dolog nem zárja ki egymást:) Remélem nincs ilyen bajom, nagyon izgulok milyen eredményt kapok, és egyáltalán szedhetek-e majd roát:( Annyi éve küszködöm a bőrömmel:(
174. diegóóó (válaszként erre: 173. - 07e4d2b91a)
2009. szept. 7. 11:25
Nekem egy hónap után kérte az orvos az első vérvételt.Akkor vérszegény voltam.Szerinte a roa miatt.Felírta a gyógyszert akkor is és pluszban írt fel gyógyszert a vérszegénységemre is.
2009. szept. 7. 09:42
Sziasztok! Nekem az a kérdésem lenne, hogyha szedtem egy hónapban antibiotikumot, ez mennyire rontja le a vérképemet? Attól még felírja nekem az orvos a Roaccutant, ha picit változik a lelet? Itt a vörös vértestek számára gondolok. Persze tudom, ha a koleszterinem, v májam nem jó értéket mutat nem írhatja fel. És mi a helyzet a vérszegénységgel? Ők is szedhetik? Nincs ilyen problémám, csak érdekelne, ha mégis kiderülne mi lesz.
2009. szept. 5. 23:24

Sziasztok!

Én is elég régóta küzdök már az arcommal, hátammal, mellkasommal is sajnos. Volt Differin, Zynerit, Duac gél... Az utóbbit most is használom még, mert ennek némi hatása van. A dokim nem akarta felírni a Roa-t mert nem szedek fogamzás gátlót. Mindössze annyit kellet neki mondanom, hogy azon már nem múlik, hogy tőle most lemegyek egy emelettel lejjebb a nőgyógyászhoz és elmondom neki a bajom és kérek gyógyszert. Erre a doki tök meglepődött. És egyből átváltott bunkóból normálisba. Mondta, hogy ha egy hónapja szedni fogom a fogamzásgátlót és a kezemben lesz egy friss terhességi teszt akkor mennyek vissza és akkor kapok Roaccutánt. Remélem, hogy valóban így lesz, mert nagyon unom már ezt az állapotot elvégre mégis csak fiatal vagyok és ráadásul nő is.

Használta valaki már ezeket a krémeket? (duac, differin,zynerit) Nekem ezektől is száraz a szám főleg a két széle, és az arcom is elég száraz. Erre viszont nagyon jó a La-roche posey Effaclar M kréme, csak elég húzós az ára.

Valaki aki használta a Roa-t nem tudna mutatni képet az arcáról, hogy milyen lett?Találtam a neten is párat, de aztán a photoshop sok mindenre képes, ezért nektek jobban hinnék.Előre is köszi.

2009. aug. 26. 01:11
Nekem a fiam szedte kb két éve. Alá kellett neki írni, h fel lett világosítva a szer mellékhatásairól. Elég sokat fogyott tőle, mert az étvágyát teljesen elvette!:( De az arcán sokat segített...:)
170. diegóóó (válaszként erre: 169. - Zizi92)
2009. aug. 26. 00:57
Szia!Szerintem ha rendszeresen eszel mogyorót akkor nem lehetsz rá allergiás!Emiatt ne aggódj!Én is szedtem a gyógyszert és tényleg nem volt vészes az a kis mellékhatás.Viszont arra vigyázz hogy napra ne menj vele ha szeded mert érzékeny a bőr és kipirosodik nagyon a naptól.Pont jókor kezded el szedni,nyár vége van.Jövő nyárra már makulátlan lesz a bőröd.Ja és nekem sem csinált előtte az orvos semmilyen vizsgálatot pedig én éltem nemi életet szóval ez attól független.Azt azért kérdezik meg mert súlyosan magzatkárosító hatása van és jó ha mellette szedsz fogamzásgátlót,de rád akkor ez nem vonatkozik.Nekem is egy hónap után csinálták az első vérvételt.
169. zizi92
2009. aug. 25. 21:52

Sziasztok!

Én 17 éves vagyok. Ma írta fel nekem a bőrgyógyász a hasamon és a mellemnél vannak pattanások. Nagyon csúnyák és, ha megnőnek fájnak, begyulladnak. Eddig mindent kipróbáltunk, de nem jött be. Nekem előtte semmi vizsgálatot nem kért, csak majd 1 hónap múlva kell visszamenni és vérvételt csináltatni. Viszont kicsit én is félek. És olvastam azt is rajta, hogy mogyoró allergiások ne szedjék. Na most én láttam a kis papíron, amit még régen be kellett adni a védőnőnek, hogy rá volt írva a mogyoró az allergiánál, viszont, ha eszem a mogyorót, amit sokszor szoktam semmi bajom sincs. Akkor most szabad szedni? Jó lenne, mert már nagyon csúnyák, és nyáron a fürdőruhában kellemetlen, mert olyan, mintha mindenki nézné. A szedését a menzesz 2-3 napján kell kezdeni? Úgy láttam egy papíron, de ezt nem mondta az orvos. Szerencsém van, mert pár nap kérdése és megjön, de akkor kell valamitől félnem? Nemi életet még nem élek, szóval a terhesség kizárva, valószínűleg ezért nem kell a vizsgálat előtte, megkérdezte, hogy ilyen téren mi a helyzet, mondtam, hogy még nem és nem is fogok a közeljövőben még. Anya kicsit félve olvasta a mellékhatásokat és nem nagyon örül a depressziós résznek, de elmagyaráztam neki, hogy az minden gyógyszeren rajta van. Inkább a mogyoró dologtól félek. Bár szerintem fölöslegesen, mivel eddig nem volt bajom a mogyoróval. Szóval csak ennyit szerettem volna.

168. diegóóó (válaszként erre: 167. - .Alexa.)
2009. aug. 15. 12:05
Én debreceni vagyok,az "kicsit" messze van sajnos.:)
167. .Alexa.
2009. aug. 15. 11:53

Voltam tegnap a bőrgyogyinál és ahogy kiejtettem, egyből mondta, hogy Ő ezt nem írja fel. Kár. Ő ebbe a csoportba tartozik. Mondta is, hogy biztos van aki felírja, de Ő nem akar emiatt bíróságra menni :D

Ti nem tudtok vkit aki felírja?

166. diegóóó (válaszként erre: 165. - .Alexa.)
2009. aug. 13. 16:28
Na ezekre sajnos már nem igazán emlékszem.azt hiszem hogy fél évig szedtem.Az egyik napon 20 mg-ot a másikon 20+10 mg-ot.És így tovább.Az meg hogy felírja-e az bőrgyógyásztól függ.Itt nálunk is van olyan orvos aki elvből sem még ha tényleg nagyon csúnya vkinek az arca akkor sem,viszont van olyan orvos aki felírja kérésre is.De azt nem hiszem hogy indokolatlan esetben kiírnák.Ha magándokihoz mész ő biztosan kiírja csak az elég borsos,mert neki is fizetned kell és a gyógyszer sem éppen olcsó.
165. .Alexa.
2009. aug. 13. 14:49
és mennyi ideig kell szedni? és hogyan változik az adag (mg) mennyisége? szerintetek kérésre felírja a bőrgyógyász, akkor is ha nem találja túl aknesnak az arcom?
164. diegóóó (válaszként erre: 163. - .Alexa.)
2009. aug. 12. 17:20
Nem kell.Legalábbis nekem nem kellett.Majd a bőrgyógyászod úgyis elmond mindent.Szerintem jobb ha neki teszed fel a kérdéseidet.Ő csak jobban ért hozzá.
163. .Alexa.
2009. aug. 12. 14:17
Na örülök a jó válaszoknak. akkor így nincs hatással az immunrendszerre, mint pl az antibiotikum, hogy legyengíti a szervezetet meg kiöli a jó dolgokat is? nem kell szedni mást rá? :) mert ugye erős gyógyszer. Kefír vagy Normaflore?
162. 00346cf747 (válaszként erre: 158. - .Alexa.)
2009. aug. 11. 15:18
Családtagom szedte, ősztől tavaszig, kerülni kell a napozást. Teljesen rendbejött, azóta elvétve sincs pattanása.
161. diegóóó (válaszként erre: 160. - .Alexa.)
2009. aug. 11. 12:20
Én nem izzadtam.Mellékhatások nálam:a hajam nagyon száraz volt(ezt annyira nem is bántam mert amúgy hamar zsírosodott),száj szárazság(volt olyan hogy egy mosolynál szétrepedt és vérzett,de egy labelloval meg lehet oldani a dolgot),a bőröm is száradt,de a testápoló ezen is segített,volt egy kis vashiányom amire gyógyszert kaptam de miután abbahagytam a kezelést ez rendeződött.Kb. ennyi volt.Nekem összességében megérte a dolog.
160. .Alexa.
2009. aug. 11. 12:07
én nem szeretnék gyermeket egy jó ideig még, úgyhogy ez a veszély nálam nem áll fent. A szárazság és az ozzadás, hogy jön össze? :) Most akkor kiszárad az ember vagy nem....
159. vandy80
2009. aug. 10. 13:50
A férjem szedte igaz,hogy letisztult az arca,de rengeteg a mellék hatása,izzadás,szájszárazszág igazából ő tudna neked mesélni .Sűrűn kell menni laborba. Ha gondolod írj privibe és szólok neki írja le neki milyen tapasztalata volt a gyógyszerrel kapcsolatban. Azt tudom,hogy ha elkezded szedni fehívják a figyelmedet arra,hogy egy jó darabig nem lehetsz terhes,mert a babának baja lehet olyan erős gyógyszer.
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook