Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? fórum

Melyik az a házimunka, amit a legjobban utálsz? Amit szívesen kihagynál az életedből? Melyiket szereted a legjobban? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 3. 14:33

visszajövök megint, ma jött az Adóhivataltól valami nyomi papír, hogy fizessünk épitményadót !!!!!! A lakás után, amiben lakunk??? Ez eddig nem volt. Meg ha van garázs... van, igaz, de nincs kiadva és nincs benne autó, de az kit érdekel...

majd a fiamat felhívom ma, mi a csudát csináljunk ezekkel a papírokkal? (a WC-ben sem jó.....)

2012. jan. 3. 14:31

Pedig általában rossz a kedvem Andikám, mitől legyen jó?

Igaz, tudok örülni apró dolgoknak, pl. most nálunk süt a nap... nem síkos az út (tehát nem csúszom el), meg kevesebb lesz a gázszámla, és annak, hogy naponta 1-2 képet szerkesztek, ami nekem tetszik és jó szórakozás is..

2012. jan. 3. 14:27

sziasztok!

Férjem most benn van a Kardiológián, holnap lesz a szívkatéterezés. Izgulunk... Gondolom, fél tőle.

Holnap reggel megyek ki hozzá, de nem szabad ennie reggel.


Sajnos, minden része rossz szegénynek, így hát hová utaznánk? Folyton orvosokhoz jár és kezelésekre (fizikoterápia).

2012. jan. 3. 13:56

Köszönöm szépen a jókívánságot!

Majd utaztok Ti is, ha jobban lesz a férjed!

És ne legyen rossz kedved soha!!!!!

2012. jan. 1. 15:09
Ma pogit sütöttem, de nem a krumplisat. Finom lett!
2011. dec. 31. 13:34
Sziasztok, B.Ú.É.K.! Pihizzetek is!
2011. dec. 30. 13:25

Sziasztok! Én is főztem, meg rossz kedvem lett (inkább nem részletezem, mitől).

Andikám, jó pihenést nektek! De jó lenne nekünk is elutazni valahová...

MINDEKINEK JÓ Szilvesztert kivánok és B.U.É.K.!

2011. dec. 29. 17:46

SZIASZTOK!

Főztem egy keveset, de csak mára, - reggel utazunk.

Irány Hévíz és Zalakaros!

MINDENKINEK VIDÁM SZILVESZTERT, ÉS EGY SZEBB, BOLDOGABB, GAZDAGABB ÚJÉVET KÍVÁNOK!!!!!!

2011. dec. 29. 17:40

Sziasztok, jó estét!

MA nem kellett főzni, volt mit enni. Teregettem, vasaltam, kicsit takarítottam, és énekeltünk egy esküvőn.

2011. dec. 28. 20:00

Az ünnepelt csokit hozott és azzal koccintottunk a gyógyvízben. Így ünneplünk, mióta 0 tolerancia van. Utána az automatánál fogyasztottunk forró csokit vagy ki mit kért.

Ma mi is megnéztük Gyurikáról készült videót a karácsonyi kórusbeli szerepléséről és gyönyörködtünk. Ő abban a zeneiskolában tanul, amelyikben Szabó Ádám is tanult (tudod a harmonikás).

2011. dec. 28. 18:33

Andikám, hogy lehet a Dagályban ünnepelni? Nem esztek ott, ugye? Csak fürdeni lehet és beszélgetni, az jó lehet!

Ma d.u. egyébként voltunk a nászasszonyomnál, meghívott egy kis dumcsira. Utána mentünk kórusba, de ott kiderült, hogy nem kellett volna menni, na de én úgy emlékeztem... mert múlt héten sem próbáltunk és majd 8-án énekelünk. Nem is fogjuk jól tudni az éneket, hacsak nem valami régi dolgot veszünk elő.

2011. dec. 28. 18:29

Köszi Andikám!

Ma sütöttem meg a Fiti-féle krumplis pogit, de csak fél adagot, mert másfél kg-ból nem mertem nekifogni. Még nem csináltam ilyen nagy mennyiséget. Férjem és fiam megkóstolta, én még nem, egyébként is pénteken jönnek hozzánk a fiamék délután, és akkor akarom elővenni. tegnap még nem tudtam eldönteni, hogy ma fogok-e sütni. Voltam ügyintézni, magamnak főzeléket főztem, férjem ette a fiam és menyem által főzött töltött káposztát, holnapra is van...

2011. dec. 27. 19:26

Ma hajnalban keltünk, János-napot tartottunk a Dagályban, ott gyűlik össze a társaságunk szombatonként, név- és születésnapokon.

Kínai ebédet készítettem, nagyon jól sikerült.

A káposztát és kocsonyát még ünnepek előtt megettük.

A sütik elfogytak, holnap bólyi túróst sütök.

Te meg csak énekelj Ágikám, ha örömöd van benne! Az az elvem, hogy mindenki tegye azt, amit szeret.

2011. dec. 27. 18:12

A krumplis pogit ki kellene már sütni, de az énekkarral annyi a fellépés, meg a próba, hogy alig jutunk lélegzethez...

Ma voltunk már egy kis kaját vásárolni, nehogy éhen haljunk... van még töltött káposzta, abból, amit idehoztak, mert eredetileg ők hívtak meg minket 25-ére és Tamás fiamékat.

2011. dec. 27. 18:09

Ögye mög a fene a ... margarint, tényleg sok benne a víz !

Köszi a jó kivánságot a menyemnek! Fiam azt mondta, hogy már azt mondja menyem, hogy megmarad...

A nagyobbik fiamat vártuk 25-ére a Családdal, itt voltak a kaják (kisebbik fiamék főzték, elhozták). Erre beteg lett a nagyobbik fiam! (vírusos hányás, hasmenés).Ma mondta, hogy már jobban van..

2011. dec. 25. 19:03

Jobbulást kívánok a menyednek!

Szerencsés vagy,hogy így kímél!


Elmentettem a pogidat, majd kipróbálom.


Én Terus néném pogácsáját sütöttem.

Ramát nem használok, sok benne a víz. Akkor jöttem rá, amikor egyszer csokimázt akartam készíteni és különvált a zsiradék a víztől. Emiatt még a jó tészta is elázhat!

2011. dec. 25. 13:24

Ma nem mehettünk a fiamékhoz, menyem beteg. Itthon ücsörgünk.

Várjuk holnapra a nagy fiamat családdal, itt ebédelnek, de a menyem küldi a kaját.

2011. dec. 24. 18:02

Elolvastam, sőt leírtam a Fiti féle pogit.

Nekem úgy tűnik, hogy kevés benne a tej vagy rosszul látok: másfél deciliter ?

Amit én sütök (nem krumplis):

50 dkg liszt

30 dkg Rama

1 e.k. só

2 dkg élesztő, pici cukorral, tejben felfuttatva

1 egész tojás

1 tojás sárgája

tejföl, amennyit felvesz

10 dkg reszelt rokfort sajt (de ezt ki is lehet hagyni).

Pihentetni kb. 1 óráig.

A fehérjét pirospaprikával verjük össze és kenjük a pogik tetejére.

2011. dec. 24. 13:33

Nem viselt meg a dolog, zeneszó mellett jól szórakoztam! Nálunk mindenki szereti, - a férjemnek az a reggeli egy csésze tejjel.


Utána néztem a pogácsának. A helyes cím:


Fiti féle krumplis pogácsa - finom!!!!

2011. dec. 24. 13:23

Biztos finom a Te krumplis pogid is, majd írd le a receptet. Van egy olyan a "tudásbázis"-ban, hogy "milyen krumplis pogácsát ismertek?". Fiti oda is leírta az övét, de a receptek között is úgy szerepel, hogy "Fiti-féle krumplis pogi".

A mirelit ételről nem tudok beszámolni, még soha sem vettem, biztos rossz, ramaty lehetett a szilvás gombóc.

Tudod, hogy én nagyon szeretek főzni!

Tegnap előkészültem, ma paníroztam. Most lepihenek, 4-re jönnek a gyerekek.

További szépet! Puszillak!

2011. dec. 24. 13:19

Hogy lehet ennyi bejglit sütni??

A mákos-diós linzerrel is van elég munka, nem?

Egyébként mi kicsit kövérek vagyunk, nem kell annyi süti..

Ja, és a sütőm sem jóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!

2011. dec. 24. 13:15

Te ügyes vagy! A Fiti-féle krumplis pogi engem is érdekel! Benne van a recepttárban?

Már csináltam krumplis pogit, de nem mondta senki, hogy ez jobb, vagy rosszabb, mint az én receptem. Amit sütök (pogit), az a fiam és a kisebbik unokám kedvence. Elég ritkán sütöm, öregszünk, öregszünk...

A mirelitekről: vettünk szilvásgombócot egyszer és azt hiszem: utoljára! Mondta a szembe-szomszéd-öreg barátnő-félém, hogy most leértékelt és az unokája szereti. Meg sem közelítette az enyémet! Vacak volt (magyarul).

2011. dec. 24. 07:43

Látod Ágicám, milyen feledékenyek vagyunk!

Hát be van dugva erős paprikával a lyuk!!!! DDDDDD

2011. dec. 24. 07:42

BOLDOG KARÁCSONYT!


Nézzétek, hallgassátok és gyönyörködjetek!


dWFEVYXODyY

2011. dec. 23. 19:45

Előtte betanítanám, hogy használja a klotyót és húzza is le.

Én sem ettem még mirelitet.

Tegnap a temetőben voltunk, hazafelé meghívtam a férjemet egy kínai kajáldába, - ettünk csípős savanyú levest, bundás rákollót, mézes csirkét, sült tésztát. Halat holnap eszünk, - jön a család.

4 tepsi mákos-diós linzert és 12 rúd bejglit sütöttem. Most kel a "Fiti-féle krumplis pogi".

187. Bártfai Andrea (válaszként erre: 186. - 274c9996b8)
2011. dec. 23. 19:38
Jó étvágyat!
2011. dec. 23. 18:32

Utalni nem utalok semmi hazimunkat , de tölem nyugodtan barki elvegezheti helettem :)

Amit szeretek az a hazimunka eredmenye pl szeretek enni :)

185. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 178. - Snowgirl)
2011. dec. 23. 18:14
én meg közben énekelni szoktam, ha eszembe jut, persze..
2011. dec. 23. 18:12

Andikám, zseni vagy! De az egér odapiszkít, ugye és akkor azt kell takarítani.

Nem tudom, milyen a mirelit készétel? Nálunk holnap panírozott hal lesz, ezt kisütöm, meg hozzá rósejbni. Ma volt: mákos laska (kedvenc), mákos pozsonyi kiflit sütöttem ünnepre, majd holnap megkóstolom...

Az ágyneműk jó részét nekem sem kell vasalni, krepp, frottír. Ingeket vasalok a férjemnek (2 perc egy ing vasalás).

2011. dec. 22. 21:26
A mosogatást utálom a legjobban, de azt tényleg iszonyatosan. A többit szeretem csinálni, de a legfőbb kedvenceim a vasalás, a porszívózás, és a teregetés. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook