Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik életre-halálra fórum

Lombik életre-halálra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lombik életre-halálra

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
128148. náa2020 (válaszként erre: 128144. - Bimbicsip)
2020. jan. 5. 14:24
Köszönöm a választ. Kicsit megnyugodtam. Egyébként pont ma jött meg (mert miért is ne). 3.nap lesz a pesti időpont. Meglátjuk :)
128147. napocska789
2020. jan. 5. 09:53

Sziasztok!

43 éves vagyok, és lombikra készülök. Kettő intézményt néztem ki, a Kaáli Budapesten és a Forgács . Szeretném tb alapon csináltatni csak kérdésem kb.mennyi a sorbanállás, hetek? Hónapok ? Köszönöm ha irtok !

128146. bugi83 (válaszként erre: 128140. - Dorca83)
2020. jan. 4. 08:04
Szia. Nekem pergoveris, suprefact szurikat kellett szúrnom.
128145. Hope :) (válaszként erre: 128139. - Bszzsu)
2020. jan. 3. 22:10
Szia! Ha van ismerősöd Romániában, akkor a Profertil ott a legolcsóbb. Kb egy éve 100 euróért tudtam megrendelni 3 havi adagot a hivatalos román oldalról, csak sajnos külföldre nem szállítanak.
128144. bimbicsip (válaszként erre: 128142. - Náa2020)
2020. jan. 3. 18:23
A 2. vagy 3. ciklusnapon kell kezdeni a szurikat általában. Az első uh a 7-9. napon lesz, aztán két naponta kell majd menni uh-ra, egészen a leszívásig. A leszívás után a beültetés az embriók számától és minőségétől függően a leszívástól számított 2., 3. vagy 5. napon lesz.
128143. marlaa (válaszként erre: 128142. - Náa2020)
2020. jan. 3. 17:05
Semmi gond nem lesz, ha egy nappal kesobb kezded.
128142. náa2020
2020. jan. 3. 15:12

Sziasztok,


Aki már túl van a lombik kezelésen, kérem segítsen nekem. Kaáliba járunk párummal és január 7.-én kell felmennünk Pestre Dr. Sajgó Attillához, aki ha jól tudom, kiírja a kezeléshez szükséges szurikat, stb. A problémám az, hogy nekem pont 7.ére fog megjönni a mensesem (29. nap), de lehet hogy előtte egy nappal. Pontosan hanyadik naptól kell elkezdeni a szurit? Mi van akkor, ha 6.-án már megjön? Félek, hogy emiatt csúszunk még tovább :( Pontosan hogy történnek az események innentől kezdve? Nagyon ekvés információt közölnek sajnos az emberrel. Előre is köszönöm a segítséget! Szép napot!

128141. bimbicsip (válaszként erre: 128140. - Dorca83)
2020. jan. 3. 14:52
Szia! Jelenleg egyiket sem használom, de mindegyikhez volt már szerencsém. Miért kérdezed?
128140. Dorca83
2020. jan. 3. 08:20

Sziasztok,

Használ valaki prolutex-t, pergoverist vagy crinenot? Köszi

128139. bszzsu
2020. jan. 2. 19:26
Sziasztok! Segítségeteket kérem! Profertilt és dhea - t honnan tudnék kedvező áron beszerezni? Tipp? Előre is köszönöm!!!
128138. Pompom
2019. dec. 21. 14:05

Sziasztok! Olyan lombikosokat keresek, akik PGS-t csináltattak és a következő eredményt kapták: az embrió beültetésre javasolt, de megjegyzésben ezt írták nekik: Poor quality of investigated DNA, decreased chance of capturing mosaic aneuploidy./A vizsgált DNS rosszabb minősége miatt a mozaikos aneuploidia nem kizárható.


Akik ilyet kaptak, azok végül, hogy döntöttek az embrióról?

128137. Zsazsa2020 (válaszként erre: 128136. - Arliss)
2019. dec. 13. 21:45

Nekem a doki azt mondta a puffadás,hasfájás természetes.

Valamit valamiért- ezt mondta.

128136. Arliss (válaszként erre: 128126. - C235b3d767)
2019. dec. 13. 13:41

Szia :)


Igen, azóta van már pozitív tesztem, kedden UH :)))


Aztán az is kiderült, hogy a puffadásomat a lencseleves okozta, amit ettem :D azért nem gondoltam, hogy az lehet a bűnös, mert sose volt tőle ilyen problémám.

128135. 9e8b75449a (válaszként erre: 128133. - Conejo)
2019. dec. 11. 19:29
Lombiknál pontosan lehet tudni a fogantatás időpontját, a kiírt időpont elvileg nem változik☺ A baba fejlődése maradhat el, ami jel lehet, hogy baj van. A kisfiamnál a kiírt dátum maradt, de a gép mindig egyre későbbre tolta, onnan sejtettem, hogy baj van.
128134. 9e8b75449a (válaszként erre: 128132. - Bimbicsip)
2019. dec. 11. 19:26
A 12. heti genetikai ultrahangon korrigálták, onnantól kezdve 4 nappal korábbi dátum szerepelt mindenhol a menzesz utolsó napjaként.
128133. Conejo
2019. dec. 11. 19:08

Szerintem orvosa válogatja, nekem a meddőségin azt mondták, onnantól kell, amikor kezdődött a stimu, a fogadott szülészem pedig a mensi első napjától számolja.

Egyébként pár nap az eltérés és a terhesség alatt változhat a kiírt időpont a babától függően.

128132. bimbicsip (válaszként erre: 128131. - 9e8b75449a)
2019. dec. 11. 19:08
Nekem a terhességet az utolsó menzesz első napjától számolták a Kaáliban. Igazából tök mindegy, (ha az embernek van ciklusa), mert akkor +/- 1,2 nap igazán nem számít semmit a lényeget illetően.
128131. 9e8b75449a (válaszként erre: 128130. - Bimbicsip)
2019. dec. 11. 17:17
Nem. Korrigálnak. Leszívás mínusz 14 nap. Onnan számolják.
128130. bimbicsip (válaszként erre: 128129. - C235b3d767)
2019. dec. 11. 16:58
Szia! Igen, az utolsó menzesztől számolják.
128129. c235b3d767
2019. dec. 11. 10:51

Sziasztok

Olyanról érdeklődnek,vagy segítségeteket kérném ,nov 25.én volt ET,dec 9.én pozitívat teszteltem.

Az utolsó menszestől számoljak ilyenkor is a terhességet?

128128. bargab (válaszként erre: 128124. - Sárgafrézia)
2019. dec. 11. 10:40

Talán még egy dolog. Szerintem fontos, hogy legyen bizalmad az orvosodban. Mi itt átmentünk 1-2-3-10 lombikon, reméljük az orvosod pedig már több ezren is túl van. Mi magunkat ismerjük "csak", de azért valljuk be, hogy minden orvosi összefüggést nem tudunk, sőt nagyon keveset tudunk. Bízni kell az orvosban. Persze ez is egy érdekes önismereti tanulás, hogy az ember élete legintimebb pillanatában hogyan tud egy vadidegenben megbízni. (Van, amikor sehogy, és nem működik a két fél, ez szerintem sem nem az orvos, sem nem a páciens hibája, csak így alakult. Ekkor tovább kell keresni, mert vannak, akik támogatóak, és mindenkinek szüksége van erre a támogatásra, de nem mindig találjuk meg elsőre.)


Még valami, bocsi, órákat tudnék erről írni... ha stresszes vagy (ki nem az?), írd fel előre a kérdéseket, és amíg mindre nem ad valaki választ a centrumban, ne gyere ki. Én is voltam úgy (igaz már sokadjára), hogy nagyon hamar lezavartak, és amikor kijöttem, jöttem rá, hogy hiányérzetem van. Vártam kicsit, amíg a következő végzett, és rákérdeztem az asszisztensnél.


Nem tudom a SOTE-n hogyan zajlik, de nekem mindkét magánkórházban, ahol eddig jártam, nagyon sokat kellett várni, akár a konzultációra, akár az UH-ra. Ez főleg, amikor dolgozik az ember, elég nagy feszültséget tud generálni, szóval érdemes ezt is kitapasztalni, és nem izgulni azon, hogy fél nap elment. (Nekem azért ez két évembe telt, de már nem izgulok semmin, és kívánom, hogy neked ne kelljen ilyen sokat várni a gyermekre.)

128127. bargab (válaszként erre: 128124. - Sárgafrézia)
2019. dec. 11. 10:05

Sziabia!


Pár gondolatomat megosztom veled, hátha tudok segíteni. A SOTE-t ugyan nem ismerem, de az biztos, hogy kijelenthető, hogy minden meddőségi központ le van terhelve, és sajnos senkinek nincs ideje a lelkünkkel foglalkozni.


Először is pont ezért biztos keresnék a helyedben egy lelki segítőt, legyen az pszichológus vagy valamilyen önismereti tanfolyam vagy egy meddőségi csoport. Nagyon sokat segít szerintem, egyrészt elfogadni a helyzetet, másrészt pozitív irányba terelni a lelkünket.


Fontos, hogy a lombik nem bűn, nem stigma, hanem segítség. Most nekünk ebben az életben csak így lehet. De lehet!


A női szervezet csak energiatöbbletben képes megfoganni. Így tudatos pihenés és egyéb zavaró tényezők kiiktatása segít(het). Van akinek annyi elég volt, hogy 3 hónapig nem dolgozott és megfogant.


Hormonháztartás rendbetétele, megfelelő mozgás (női joga, Aviva de stimu alatt nem!, tánc) viszont előtte igen, hogy legyen vér-és nyirokkeringés az alhasi részen. Szervezetnek megfelelő táplálkozás (esetleg glutén, tejtermék elhagyása, mert mikrogyulladást tud okozni a szervezetben).

Minden női minőséget elősegítő tevékenység. Női minőség a befogadás, férfi pedig a kiáradás.


Férfi oldalon is viszonylagos stresszmentesség, megfelelő mozgás.


Vizsgálatok tekintetében nem tudom hogy álltok? Miket csináltattatok meg? (Mindkét oldal)


Stimuláció: long protokoll lesz vagy short? Nekem volt mindkettő így ami fontos különbség, hogy a longnál a menstruáció előtt, ha jól emlékszem a 24-ik ciklusnapon kezdtük a “bulit”. Míg a shortnál a harmadik ciklusnapon. Elvileg a gyógyszerek beadását meg kell mutatnia egy asszisztens hölgynek a protokoll elkezdése előtt. Kérdezd azt is meg, hogy melyik gyógyszert mikor kell beadni. Lehet, hogy írnak fel vérhígítót is, és szteroidot. Van esetleg Leiden vagy MTHFR mutációtok?


Határozottan de nagyon kedvesen mindent kérdezz meg. Az orvos nem biztos, hogy nyitott erre, de kérdezd meg, hogy melyik asszisztenstől kérdezhetsz vagy próbálj ráérezni, hogy ki a szimpatikus neked és mondd el, hogy teljesen kezdő vagy és lehet, hogy hülyeséget kérdezel de te megnyugszol attól, ha tudod, hogy kb.mi hogyan zajlik.


Ha elindul a stimu, akkor a nyolcadik naptól kétnaponta kell majd ultrahangra menni, hogy nézzék, hogy mennyi tüsző érik a petefészkekben. Nem minden tüszőben van petesejt, ez csak a leszívás után derül ki, és nem minden petesejt érett, de ha egy napra van az éréstől, akkor ezt megvárhatják és megtermékenyíthetik következő napon. Megtermékenyítés után telefon vagy e-mail, hogy hogyan alakulnak a kis sejtek. Érdemes lehet megkérdezni, hogy hány naposként szokás az intézetben visszakapni a picurt. 3 vagy ötnapos... a leszívás általában altatásban történik és 15-20 perc alatt megvan. Nem vészes. Nem fáj. A beültetés már ébren zajlik, ez egy icipicit lehet kellemetlen de nem fáj.


Érdemes vitaminokat szedni, gondolom azt már szedsz mert azért három hónap kell, hogy feltöltődjön a szervezet. A folsavból jó lehet vagyis jobb a folát, abból is a metilfolát, és ennek a felszívódásához kell a B12 vitamin is. Fontos még a D-vitamin szintje. Illetve hogy a vas ne legyen túl magas, mert az gyulladásra utalhat. C vitamin nagyon sok, illetve zink ami kell még a megtapadáshoz, de E vitamin és jó minőségű halolaj is kellhet.


Fontos még szerintem a megfelelő minőségű alvás.


Huhh hát még sokat tudnék írni, de nem akarlak elijeszteni.

A folyamat nehéz, idegtépő de szerintem nagyon embertépítő is.


Talán még annyi, hogy gondold át, hogy kinek mondod el, ki az akitől őszinte megértést és támogatást kapsz. Ezt az egészet csak az érti meg, aki benne van, de ez így jól is van.


Nagyon drukkolok, kitartást és sikerüljön elsőre.

Ahogy írta KaBaLa gyere a másik csoportba is, nagyon sok hasznos infót találsz.


Szeretettel: Gabi

128126. c235b3d767 (válaszként erre: 128119. - Arliss)
2019. dec. 10. 18:48

Szia

Én is ezt a kúpot használom,nekem is puffad rendesen,azóta teszteltem ET+14.napon és +. Remélem a tied is az lett.

128125. 9e8b75449a (válaszként erre: 128124. - Sárgafrézia)
2019. dec. 10. 17:29

Szia!


Két fórumot ajánlok neked, az egyik a Lombikprogram 40 felett- nekünk is sikerülni fog (akkor is, ha még nem vagy 40 éves), a másik a SOTE I. mint meddőségi központ.

Az elsőben rengeteg hasznos tanácsot és információt találhatsz, érdemes sokat visszaolvasni. A SOTE fórumot nem ismerem, de ott tudsz olyanokkal kapcsolatot tartani, akik szintén ott lombikoznak.


Sajnos az intézetek többségében nem halmoznak el információkkal, neked kell utánajárni a dolgoknak. Olvasgasd a fórumokat, kérdezz bátran!


Sok sikert kívánok!

Ági

2019. dec. 10. 16:28

Sziasztok.

Még új vagyok a csoportban, és a témában is egyelőre tájákozódom. Lombik előtt állunk. Sajnos a karácsony miatt januárra halasztották a hormonstimulációt. Sorstársakkal szeretnék beszélgetni, elsősorban olyanokkal, akik a SOTE Női Klinika kezelésében vettek részt. Az érzéseim vegyesek, ahogy a tapasztalataim is az ottani orvosok és asszisztensek hozzállását tekintve. Lelkileg épp elég megterhelő mindkettőnk számára, hogy nem lehetünk természetes úton szülők, épp elég elfogadnunk, hogy orvosoknak vagyunk kiszolgáltatva, de számtalan alkalommal gázolnak a lelkünbe vagy nehezítik meg információ elhallgatásával vagy a téjékzotatás hiányával az amúgy is nehéz helyzetünket. Példánul semmit sem meséltek a horonkezelés menetéről, én olvasgatok utána, azt sem tudom, mit fogok kapni. :(

Mire számítsak a 20.napi hormonstimuláció kezdetétől? Majd mire számítsak az "első" napi hormonszuritól? A tüszőrepesztőtől?

Milyen tünetek és mellékhatások szoktak előfordulni?

Mit szabad, mit nem szabad? Gondolok itt a házaséletre, tornára, étkezési szokásokra.

Így, majd egy hónappal a kezdet előtt mivel járulhatok hozzá én magam a kezelés sikeréhez?

Köszönöm, ha megosztjátok velem tapasztalataitokat!

128123. Arliss (válaszként erre: 128122. - Amika0405)
2019. dec. 6. 20:22
Köszönöm :) fel a fejjel és csak pozitívan!!!
128122. Amika0405 (válaszként erre: 128121. - Arliss)
2019. dec. 6. 20:05

Szia azt,hogy meddig tart atz nem tudom sajnos .Nekem kémiai terhesség lett a vége.😥😥

De egy erös klinika váltás után ujra vizsgálodunk és ujult erövel futunk neki a kövi lombikra.😊😊

Neked szoritok nagyon majd jelezd mi ujság 🙏🙏🙏

128121. Arliss (válaszként erre: 128120. - Amika0405)
2019. dec. 6. 18:34

Szia :) igazából ma teszteltem egyet, és volt halvány csík :)))) de 14.napon kell azt mondták, megismételem majd pár nap múlva. De én érzem, hogy ott van, vagy vannak, mert 2 picit kaptam vissza.

És ez a puffadás meddig tart? Mert azért elég kellemetlen. Éjszaka elég nehezen tudok aludni tőle.

128120. Amika0405 (válaszként erre: 128119. - Arliss)
2019. dec. 6. 17:30

Szia a puffadást okozhatja a pozitiv teszt is 😊😊😊

Nekem is volt és még mellé a hátfájás.igaz nem szedtem cyklogest kuppot .

Sok sikert kivánom a két csikocskát 😊😊😊Mikor tesztelsz?

128119. Arliss
2019. dec. 6. 16:15

Sziasztok!


Beültetés után 10.napon vagyok, Cyclogest kúpot használok reggel 1 és este 1. Van még itt aki ezt használja? Nagyon puffad a hasam napok óta, hol jobban, hol kevésbé, és a mellékhatásai között megtaláltam, hogy okozhatja. Tapasztalatok érdekelnének. Túlstimulálás nem hiszem, mert "csak" 8 petesejtet szívtak le. Köszönöm a válaszokat :)

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook