Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
5110. Timbolimbo (válaszként erre: 5092. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 15. 20:31
Nem tudom... De csak egy polifoam volt alattam, és lehet, hogy túl kemény volt így a talaj alattam,mert nem volt túl jó érzés a gyakorlat után. Biztos, hogy lelki eredetű problémáim is vannak, de volt már rosszabb is, mikor csak feküdtem egész nap és néztem ki a fejemből és nem volt kedvem semmihez, nem ettem, nem ittam és hasonlók. Most már kezdek jobban lenni, elkezdtem újra edzeni, itt a tavasz, csupa virág minden :) Én öt ismétléssel kezdtem, de másnap alig tudtam levenni a pólóm úgy fájt a vállam. Sajnos egyáltalán nem vagyok hozzászokva az ilyesféle mozgáshoz, de visszatértem a 3ra és fokozatosan csinálom. De komolyan mondom függőséget okoz, már 2 nap után azon agyaltam egyfolytában, hogy ha hazaérek munkából már jógázom is, pedig nem is vagyok híve az ilyesminek, én világ életemben kondiztam meg kézilabdáztam, semmi torna jellegű mozgás...
5109. kinga35 (válaszként erre: 5104. - Aca7433163)
2015. ápr. 15. 18:35
Nagyon szépen köszönöm, le is töltöttem, még ma este elolvasom!
2015. ápr. 15. 18:20

Kinga és Vagyok!

Nézzétek meg a másik linket is, amit bemásoltam. Ott nem írja, hogy terhesség alatt tilos, hanem hogy beszélje meg az orvosával, hogy végezheti-e a gyakorlatokat. A könyvben nem emlékszem, írtak-e erről, nem is érdekelt, mivel engem már nem érint ez a kérdés, de ezt a rövidebb leírást épp most olvastam végig. De azért persze nézzétek meg a könyvben is, az a biztosabb, nehogy gond legyen.

5107. aca7433163 (válaszként erre: 5105. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 15. 17:33
Pár perce találtam a fórumot, mivel nekem sincs meg a könyv, de infora lenne szükségem, és pont megláttam a linkjét. :)
5106. aca7433163 (válaszként erre: 5094. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 15. 17:30
Szia! Köszönöm hogy bemásoltad a könyv linkjét, pont szükségem van rá. Úgy csináltam, ahogy leírtad, és nekem kiadta a könyvet a kereső.
5105. Csipkerózsika (válaszként erre: 5103. - Aca7433163)
2015. ápr. 15. 17:28
Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmet, mivel én tudom a gyakorlatokat kívülről, elsiklottam felette, de most letöltöm, mert jó ha megvan... :)
2015. ápr. 15. 17:24

választanom = választani

Az 5095-ben van leírva, nekem úgy bejött a könyv, olvasható.

Egy barátnőmnek is pont aktuális lenne a kérdés, úgy hogy én is most terveztem, hogy újra elolvasom a könyvet. Ha esetleg előbb megtalálod benne a konkrét választ, írd meg, akkor nem kell keresgélnem. Már én is régen olvastam. Egyébként én két éve kezdtem, és örülök neki, hogy rátaláltam.

5103. aca7433163 (válaszként erre: 5100. - Kinga35)
2015. ápr. 15. 17:16

Szia!

Az 5094-es hozzászólásban megtalálod a könyv linkjét, csak szét kellett választanom, mert egyben nem engedte belinkelni. Az alatta levő sorral együtt másold a keresőbe, és vedd ki belőle a szóközt.

Egyébként nekem is úgy rémlik, hogy nem ajánlott várandósan, ilyenkor kifejezetten kismamáknak ajánlott jógát szoktak inkább csinálni. Mindenesetre jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!

5102. kinga35 (válaszként erre: 5101. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 15. 12:54
Köszönöm szépen a választ!
2015. ápr. 15. 12:36
Sajnos már nekem sincsen meg, de úgy rémlik, hogy állapotosan nem ajánlott.
5100. kinga35
2015. ápr. 15. 08:04
Sziasztok, valaki tudja e terhesen szabad e csinálni az 5 tibetit? Pár napja tudtam meg, hogy terhes vagyok, aminek nagyon örülünk, a tibetit pár hónapja csinálom, fogalmam sincs mi a jobb, abbahagyni, vagy inkább folytatni?? A könyvet már nem találom, régen olvastam, de nem emlékszem ír e benne erről, akinek van erről infója, írjon légyszi, köszi szépen.
5099. Csipkerózsika (válaszként erre: 5096. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 13. 17:39
Örülök, hogy bevált, az volt a célom, hogy másokkal is megosszam ezt a remek dolgot. :)
5098. Csipkerózsika (válaszként erre: 5096. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 13. 17:37

A könyökemmel volt gond, de szerencsére nem, teljesen rendbejött azóta. Igazából hamarabb is elkezdhettem volna újra, csak hát a lustaság, halogatás... :)

Ne aggódj, meg fog erősödni a csuklód idővel.

5097. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5096. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 13. 17:22
leírta = leírtak
5096. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5092. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 13. 17:21

Örülök, hogy újra elkezdted. Én is (mint többen, akik írtak itt a fórumon) neked köszönhetem, hogy elkezdtem, és eddig csak jó dolgokat tapasztaltam általa. A könyv már régebben elém került egyszer a neten, el is olvastam, de olyan hihetetlen volt, amiket leírta, hogy úgy gondoltam, kamu az egész, az a célja, hogy sok könyvet tudjanak eladni. Aztán mikor megtaláltam a fórumodat, akkor már kezdtem elhinni, hogy mégis igaz lehet, mert itt senki nem akar eladni semmit, mégis rengeteg pozitív tapasztalatot olvastam.


Nem fáj a kezed vagy a csuklód? Emlékszem, hogy írtad, valamilyen baleset miatt megsérültél, csak már nem emlékszem pontosan. Pár éve volt egy csuklósérülésem, én néha érzem, hogy fájdogál, mióta csinálom a rítusokat, de nem vészes.

5095. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5094. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 13. 17:15
A könyv linkjét csak úgy engedte bemásolni, hogy kettéválasztottam. Másold be a Google-ba, és a szóközt vedd ki belőle, akkor megnyílik az oldal.
5094. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5091. - Timbolimbo)
2015. ápr. 13. 17:12

Szia Timbolimbo! Ajánlom, hogy olvass a fórumból minél többet, rengeteg buzdító tapasztalatot fogsz találni egészségi állapot javulásokról. Nekem is segít, bár egész más jellegű problémáim vannak, mint neked, és még csak kb. két hónapja kezdtem.

Ha még nem olvastad, olvasd el ezt:

[link]

és a könyvet is ajánlott elolvasni, itt megtalálod:

[link]

uw.hu/5tibetigyakorlat.pdf

De az egészségi gondjaid alapján utána kéne járnod, nem kellene-e változtatnod az étkezési szokásaidon. Valamint ahogy Csipkerózsika írta, a lelki, érzelmi problémákat is meg kell oldani, mert ezek is okoznak fizikai tüneteket, betegségeket.

Szerintem lassan, óvatosan végezd a gyakorlatokat, és tartsd be, hogy csak három ismétléssel kezdd. Csak akkor növeld az ismétlésszámot, ha jól esik és nem érzed megterhelőnek.

2015. ápr. 13. 12:16
Meg mintha fogytam is volna. Legalábbis eltűnt a hasam. Pedig eszek rendesen... :)
5092. Csipkerózsika (válaszként erre: 5091. - Timbolimbo)
2015. ápr. 13. 12:15

Hogy lett a derekad kék-zöld? Nem kell alátenni a kezedet, csak leszorítani a földre. Arra vigyázz, hogy a feneked ne emelkedjen fel, a derekad a földön maradjon. Ha nem így van, az árthat. Vagy túl kemény felületen csinálod? Tegyél alád valami puhát, takarót mondjuk.

Egyebekben, ha a leírtakat követed, betartod a légzést, csak nyerhetsz vele.

Csodákra képes az egészséggel, igen. De ha lelki eredetűek a problémáid - ami sanszos - akkor azon a vonalon is el kellene indulnod. A hangulaton sokat tud javítani, de az érzelmi problémákat, külső-belső konfliktusokat nem oldja meg helyetted.


4 nap után én át is nyergeltem 7-es ismétlésre, mert jól megy, a kondim nem veszett el teljesen. A hangulatom javulása az, aminek most a legjobban örülök. Már majdnem el akartam menni depressziógyógyszert iratni dokihoz, most meg teljesen jól vagyok.

Persze apróbb méregtelenítési tünetek vannak: herpesz, torokfájás, dagadt nyirokcsomók, de elmúlik úgyis hamar. :)

2015. ápr. 13. 00:10

Sziasztok! 2 napja kezdtem el a tibeti gyakorlatokat. Háziorvosom ajánlotta emésztőrendszeri problémákra. Van aki hasonló dolgok miatt kezdte el? Segített?

Ja és én egyáltalán nem vagyok hajlékony, de még annyira sem mint egy átlag ember. Eléggé féltem az ízületeimet, meg a derekamat mert lehet, hogy valamit rosszul csinálok... Lehet belőle később baj? Mondjuk a 2. rítustól csupa kék folt lett a derekam...

És rettentő ideges típus vagyok, képes vagyok ezzel teljesen taccsra vágni magam, amellett hogy mostanában elég depresszív is.

No meg hát mindenféle bajom van, az utóbbi időben állandóan orvoshoz járok... :( Nőgyógyászati bajoktól elkezdve a migrénen át a stroke-ig. Még csak 24 éves vagyok, de már stroke gyanúval utaltak kórházba nem olyan rég.

Azt olvastam, hogy ezek a rítusok csodákra képesek és segítenek rendet teremteni a testben és a lélekben. Tapasztalatok, vélemények? Köszönöm :)

5090. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5089. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 11. 18:34
Szuper! Kitartást kívánok hozzá!
2015. ápr. 11. 13:53

Nnnna, végre rászántam magam az újrakezdésre. Muszáj volt, ramaty állapotba kerültem fizikailag, de lelkileg is.

4 nap után (ötös sorozattal kezdtem) sokkal-sokkal jobb a hangulatom, végre van energiám és egyre jobb a közérzetem testileg is.

2015. ápr. 11. 11:01

Ezt az oldalt most találtam, elég sok kiegészítő információt tartalmaz az öt tibetiről. Akit érdekel, olvassa el:

[link]

5087. Ilona18 (válaszként erre: 5086. - Jennyvagyok)
2015. ápr. 10. 20:21
Szia! Megosztanád a tapasztalatodat, milyen hatással volt, vagy van rád?
2015. ápr. 7. 20:03
Szia! Igen, csinálom, már több mint 2 éve.... nagyon kevés kihagyással!!! :)
5085. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5084. - Jennyvagyok)
2015. ápr. 3. 19:19

Köszi! :)

Te is csinálod az öt tibetit?

5084. jennyvagyok (válaszként erre: 5083. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 3. 18:51
Szuperrr!!! Csak így tovább!!! :)
2015. márc. 28. 21:00

Hello Mindenkinek!

Újabb jelentés. 43 napja csinálom a rítusokat, véletlenül egy nap kimaradt, addig halogattam, hogy másnap jutott eszembe, hogy nem csináltam meg előző nap. Úgy hogy ha tudom, akkor mindig reggel nem sokkal felkelés után megcsinálom, hogy nehogy megint elfelejtsem. Tegnap megemeltem 11-re az ismétlésszámot. Továbbra is jól vagyok, de megjött a menzeszem (60 nap után és peteérés nélkül), úgy hogy majd néhány nap múlva derül ki, mi a helyzet a hőhullámokkal. Eddig mindig a menzesz kezdete után néhány nappal kezdődtek, aztán egyre rosszabb lett, majd a következő menzesz előtt csökkent a számuk és erősségük. Most kíváncsian várom, hogy fog alakulni.

Viszont egyre jobb erőben érzem magam, és kedvet kaptam más mozgáshoz is. Az öt tibeti után beiktattam egy plank gyakorlatot, délutánra pedig hulahopp karikázást. Találtam egy fórumot itt a Hoxán, és olyan nagy kedvem lett hozzá, hogy ma már el is kezdtem.

Jó egészséget mindenkinek!

2015. márc. 25. 22:07

Akkor tarts ki, míg rosszul mennek a dolgok, tekintsd testedzésnek. :) Nélküle lehet, hogy sokkal rosszabbul éreznéd magad. Amúgy ha pár napot kihagynál, kiderülne.

Erről már sokszor írtam, hogy egy bizonyos idő után már nincs több jótékony hatás, csak akkor veszed észre, hogy mennyit segít, mikor elhagyod kis időre, akkor feltűnik a különbség mínuszban...

5081. Wampir
2015. márc. 25. 20:16
Azt észrevettem, hogy amikor feszült voltam, és volt rá lehetőségem, akkor megcsináltam az 5 gyakorlatot és utána sokkal sokkal jobban éreztem magam. :) De belegondolva volt némi változás.
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook