Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
5140. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5136. - Csipkerózsika)
2015. máj. 19. 19:10

De jó, veled örülök! :)


Én is kitartóan folytatom, most már teljesen belefér a reggeli rutin tennivalók sorába. Nagyon- nagyon ritka, hogy délutánra halasztanám. Sokkal jobban érzem magam, ha még munkába indulás előtt megcsinálom a rítusokat, bár maradva egyenlőre csak az öt ismétlésnél. Így is van hatása. Hőhullám ritka és elviselhető mértékű, és jól érzem magam.


Kitartást és jó egészséget kívánok Mindenkinek!

2015. máj. 16. 20:19

Hát meditálni már nagyon régóta meditálok, de az nekem nem azt jelenti, hogy "helyes" tartásban ülök és kiürítem az agyam, hanem azt, hogy befelé figyelek.

A tibetin kívül nem csináltam semmi mást.

5138. Ilona18 (válaszként erre: 5137. - Csipkerózsika)
2015. máj. 16. 15:42
A jógázás alatt csak az öt tibetit érted, vagy mást is csinálsz? Pl. meditálsz, vagy egyéb jógagyakorlatok is gyakorolsz? Nem tudom van-e egyébként valakinek a meditációról tapasztalata, mert én már eljutottam odáig, hogy a tartásom helyes, pár percig sikerült megszabadulnom az állandó zavaró gondolatoktól, de még csak ennyi...
5137. Csipkerózsika (válaszként erre: 5136. - Csipkerózsika)
2015. máj. 16. 01:19
Ja, és az anti-TPO (antitest) kicsit magas, ez azt jelenti, hogy autoimmun eredetű volt az alulműködésem, ami hipp-hopp 'magától' rendbejött... :D :D :D
2015. máj. 16. 01:15
Újabb jóhír. 2 hónapja nézettem meg a pajzsmirigyemet, TSH magas volt. A héten volt időpontom az endokrinológiára éééééés: a 2 hónap alatt - amiből egy hónapja jógázom - felére lement a TSH-m! Így most normális, gyógyszert sem kaptam! Nagyon boldog vagyok... :)
5135. dokantu (válaszként erre: 5134. - Jennyvagyok)
2015. máj. 12. 15:55

Több féle tanítás létezik.

A lényeg az energia áramoltatás ez lehet ,7 vagy egyes tanításoknál 12 mindenki a saját igazában hisz.Én a taoisták tanítását követem ott például hét mirigy elmélete van

1 nemi mirigyek

2 mellék vesék

3 hasnyál mirigy

4 csecsemő mirigy

5 pajzs mirigy

6 agyalapi mirigy

7 toboz mirigy

Ez az endokrin belső elválasztásű mirigyek,tulajdonképp a tibetinél is ezeket a mirigyeket töltjük fel energiával a különböző gyakorlatokkal.

A tibeti és a taoista gyakorlatok is ősi öngyógyító módszerek,helyre állítják az energia keringését a különböző mozdulatokkal,míg az ugynevezett csakra feltöltés inkább gondolati sikon történik,pl. rágondolunk a gyökércsakránkra vörös szin örvény stb.

5134. jennyvagyok (válaszként erre: 5130. - Csipkerózsika)
2015. máj. 11. 15:29

Szerintem sem lehet egyetlen csakrához kötni, egy gyakorlat több csakrára is hat, ...ja, és a köldök és napfonat valóban ugyanaz! :)

Furcsa, hogy valaki ennyire megkeveri az embereket, csal azért hogy egy újabb könyvet kiadjon?

5133. Csipkerózsika (válaszként erre: 5132. - Ilona18)
2015. máj. 9. 22:19

Ez egy nagy sz@r ez a könyv, már bocs. Ennek a "szerzőnek" fogalma sincs, mit ír le.

A kettő (köldökcsakra és napfonat) egy és ugyanaz, méghozzá a harmadik csakránk. Rákerestem, hátha véletlenül én tévedek, de nem, valóban. Köldökcsakra (a nevében is benne van!): a köldök felett két ujjnyira, vagy épp a köldök vonalában helyezkedik el. Másik neve solar plexus, vagyis napfonat.

Négy ujjnyival a köldök alatt a 2. csakra: a szakrális vagy szexcsakra van és tényleg azok tartoznak hozzá, amiket írsz.

5132. Ilona18 (válaszként erre: 5131. - Csipkerózsika)
2015. máj. 9. 13:26

A napfonat, avagy szanszkritul a manipura a bordák között, éppen a köldök felett található.

A köldökcsakra négy ujjnyival a köldök alatt található és a nemiszervekkel, az emésztőrendszer alsó részével, a vesékkel és a derékkal hozható kapcsolatba.

Ez van leírva ebben a könyvben.

5131. Csipkerózsika (válaszként erre: 5127. - Ilona18)
2015. máj. 9. 11:37
Várj csak, ezt most nem is értem... Harmadik napfonat, negyedik köldökcsakra?! A kettő egy és ugyanaz, jól írtad ezt?
5130. Csipkerózsika (válaszként erre: 5127. - Ilona18)
2015. máj. 9. 11:32

7 főcsakránk van és 5 rítus, illetve 6. Akkor?

Mindenhol írják, hogy egy-egy gyakorlat több csakrára is hat.

De most én is kíváncsi lettem és utánanéztem a dolognak. Van egy könyvem A csakrák bölcsessége a címe. Az egyes csakrákhoz van részletes leírás, problémák-megoldások és vannak gyakorlatok is.


Lássuk:

A 2. rítusnak egy az egyben megfelelő "lábtolás" a gyökércsakránál találtam.

A 4. rítushoz hasonló "hastolás" a napfonatcsakra gyakorlata.

A fej emelésével és lehajtásával járó gyakorlatok a torokcsakrához tartoznak. Akkor jöhet ide a 2., 3., 4., 5. is.

Az 5. rítus kiinduló pozíciója (fekvőtámasz hátrahajtott törzzsel, fejjel) itt "kobraállás" néven szerepel, a szívcsakránál ajánlják.

Több olyan gyakorlatot nem találtam, ami a tibeti valamelyikének megfelelne.

Összegezve: egyetlen párosítás sem felel meg az én könyvem alapján annak, amit ez a nőci írt. Szerintem csak nagyon okos akart lenni...

5129. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5127. - Ilona18)
2015. máj. 8. 16:47

Ezt találtam. Nekem inkább hihetőnek tűnik, hogy egy gyakorlat nem csak egyetlen csakrára hat, hanem egyszerre többre is.

[link]


Nem tudom, mi az eredeti forrása az írásnak, de több helyen is szerepel ugyanez a felsorolás, hogy melyik gyakorlat melyik csakrákra hat. Ha beírod a keresőbe, hogy 5 tibeti csakrák, akkor találsz több hasonló leírást.

5128. jennyvagyok (válaszként erre: 5127. - Ilona18)
2015. máj. 8. 01:17
Majd ha reggel csinálom, átgondolom! :)
5127. Ilona18 (válaszként erre: 5126. - Jennyvagyok)
2015. máj. 7. 19:16
Hát nem tudom,elbizonytalanodtam, de igazából csak ebben a könyvben olvastam az második és negyedik gyakorlat felcseréléséről. Az író a csakrák egymásra épülésére hivatkozik. Első rítus a homlokcsakra, a második (szerinte)szívcsakra, a harmadik a napfonatcsakra, a negyedik a köldökcsakra az ötödik a gyökércsakra. Van benne logika. Mi a véleményetek?
5126. jennyvagyok (válaszként erre: 5120. - Ilona18)
2015. máj. 4. 22:52
Köszi, hogy szóltál Ilona... nem fogjuk megvenni! Maradunk a jól bevált sorrendnél. :)
5125. Ilona18 (válaszként erre: 5123. - 2bed2dfa3a)
2015. máj. 3. 16:49
Pontosan, erre számítanak, ebből a fórumból több infót kihoznék egy könyvvel, mint amit a most megvásárolt könyvvel kaptam. De én sem tudtam ellenállni :)
2015. máj. 3. 15:50
Nekem ez a 78. napom. Néhány nap maradt csak ki, majdnem minden nap elvégeztem a rítusokat. Viszont most már egy ideje megmaradtam a négy ismétlésnél. Majd fogom emelni, de most ennyi esik jól. Ezt minden reggel meg tudom csinálni, mióta visszavettem az ismétlésszámot, azóta egy nap sem maradt ki. Úgy érzem, ennyinek is van hatása. Hőhullámok jönnek, de elviselhetőek, és nincs is túl sok belőle. Szóval igazából csak jót mondhatok én is. Azon kívül munka után hulahoppozok, valahogy a két dolog egymást támogatja. Mind a kettőhöz van kedvem, és ez nagy dolog, szerintem. :)
5123. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5120. - Ilona18)
2015. máj. 3. 15:46
Megnéztem a könyv ismertetőjét a scribd-en. Őszintén szólva nekem úgy tűnik, mint egy újabb bőr lehúzása a medvéről. Mivel az öt tibetit szinte világszerte ismerik rengetegen, ezzel a címmel már eleve eladható a könyv (mint ahogy neked is el tudták adni). Én biztosan nem fogom megvenni, köszönöm, hogy megemlítetted.
5122. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5117. - Csipkerózsika)
2015. máj. 3. 15:39
De jó! Mindig örülök, ha "sikersztorit" olvasok. :)
5121. Csipkerózsika (válaszként erre: 5120. - Ilona18)
2015. máj. 2. 21:57
Nem ismerem. Minden általam olvasott változatban egyforma volt a sorrend és ki is van kötve, hogy nem cserélhetők fel.
5120. Ilona18 (válaszként erre: 5116. - Jennyvagyok)
2015. máj. 1. 23:07
Én a könyvvásáron megvettem egy öt tibeti jóga c. könyvet Susan Westbruook írta. Hát nem ajánlom. Már az elvette a kedvemet, hogy a gyakorlatsorban a második a fordított fekvőtámasz. Ugye a második a fej és lábemeléses gyakorlat? Nem tudom, hogy ez most tévedés, vagy tényleg így van? De tévedés, szeritem. Negyediknek írja a másodikat. Van valaki aki megvette?
2015. ápr. 24. 23:03
Azért ma délelőtt kellett bevennem 1 szem gyógyszert, de még így sem közelíti meg a dolog a korábbi helyzetet, még messziről sem. :)
5118. jennyvagyok (válaszként erre: 5117. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 24. 22:53
Nagyon jó! Veled örülök! :)
2015. ápr. 23. 22:04

Hogy miért is szeretem a tibetit? Mert mindent rendbe tesz! :)

Újabb sikerélmény! Már több mint egy éve iszonyú görcseim voltak a mensi első napján. Az utóbbi pár hónapban annyira durva volt, hogy már a görcsoldó sem segített, azt hittem ott halok meg (pedig nem vagyok nyafogós fajta).

Szóval tegnap volt egy kis mellfeszülésem, ma délelőtt kis hasfájásom, de nem gondoltam semmire, max hogy túl sok kávét ittam, a havimat csak pár nap múlva vártam. Erre délután úgy jött meg, hogy alig vettem észre! :)

Azóta sincs se görcs, se semmi, tök jól vagyok. Az előbb csináltam meg a tibetit és továbbra is szuperul vagyok. :) Úúúúúgy örülök!

2015. ápr. 23. 21:07
Köszönöm én is a linket, nem volt meg nekem sem a könyv, hát most itt van! Köszönöm! :)
2015. ápr. 20. 21:08

Köszönöm, jól. :)

Egy héten belül felemeltem 3-ról - az én kondimmal meg előéletemmel gyorsítottam kicsit - 7-re és egy darabig maradok is ennél.

A hangulatom egy-két nap után megugrott rendesen, a mélydepresszióból egy egészen jó közérzet lett hipp-hopp. :D Ezt imádtam a tibetiben, hogy rendbetett...

Előjött pár méregtelenítési tünet, ami nem csoda, az elmúlt 1 évben még dohányoztam is, amit előtte nem: herpesz, duzzadt nyirokmirigyek, most is a szájpadlásom hólyagos.

De múlnak lassan és élvezem az előnyöket. Pl. kisimult a narancsbőröm, és az állandó mellfeszülésem - volt némi hormonális problémám - is két nap után elmúlt. Több az energiám, fittebb vagyok. :)

5114. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5098. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 20. 16:53
Neked hogy megy? Hány ismétléssel csinálod?
2015. ápr. 20. 16:52
Üdv mindenkinek! Kitartóan folytatom a rítusokat, néha egy-egy nap kimarad, de csak igazán indokoltan. Hőhullámom csak néha és enyhén jön, szóval továbbra is jó minden. Viszont visszavettem, és csak négy ismétlést csinálok, valahogy besokalltam. Túl sok a munka is, lehet hogy az is belejátszik, de így a négy ismétléssel most jól érzem magam.
5112. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5111. - Timbolimbo)
2015. ápr. 16. 16:44
Akkor csak így tovább, az jó, hogy az első lépéseket már megtetted. Hát igen, ha nagyon stresszes és túlterhelt vagy, akkor sajnos nem is kell máshol keresni az okokat. De remélhetőleg ezen is tudsz majd változtatni, mert igazi megoldást csak az hoz, ha nem vállalsz többet, mint amennyit még örömmel tudsz megtenni. Kitartást, és majd számolj be, hogy vagy. :)
5111. Timbolimbo (válaszként erre: 5094. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 15. 20:39
Rendben, köszönöm :) Tuti, hogy változtatnom kell az étkezési szokásaimon, ha lehet ezt annak nevezni... De most már alakul a dolog. Az elején mikor nagyon ki voltam volt, hogy este 8kor jutott eszembe, hogy aznap nem ettem és nem ittam még semmit, és akkor sem voltam éhes, csak feküdtem mint egy zombi. Most már legalább napi 3x eszem, és próbálok változatosan, de 2 munkahely, suli, lakás, szakdolgozat, párkapcsolat mellett nem könnyű sajnos. Próbálkozom, ha teljesen visszatér az életkedvem már akkor is nagyon boldog leszek. És jól jönne egy nagyobb méregtelenítés, mert már a bőröm is bánja a dolgokat nem csak a pocakom. De úgy érezem egyre jobban vagyok :)
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook