Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
5200. Sztavros (válaszként erre: 5199. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 26. 22:52
Csinálnom kell, hogy jobban legyek! :) Köszi, a többinél világos volt, de a körbeforgást még számolni sem egyszerű. :) Simán lehet, hogy azert lettem rosszul, mert sokkal többet forogtam! A többiből mindegyikből menne több, és jól is esne, csak az első olyan rossz nekem. Izgatottan várom, hogy alakul a folytatás. :)
5199. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5198. - Sztavros)
2015. aug. 26. 18:00

Igen, azt jelenti. Mindegyikből kezdetben három ismétlést ajánlott csinálni. Tehát háromszor körbefordulsz, háromszor megcsinálod a második, aztán háromszor a harmadik, háromszor a negyedik és végül háromszor az ötödik gyakorlatot. Hetente kettővel ajánlja az ismétlésszámot növelni, de ha problémát okoz már a három ismétlés is, akkor addig ne csinálj többet, amíg úgy nem érzed, hogy már jólesik, ha többet csinálsz.

De ha nagyon rosszul lettél (bár nem tudom, ez mit takarhat pontosan) akkor nem lehet, hogy nem kellene csinálnod?

5198. Sztavros
2015. aug. 26. 15:40

Sziasztok! Tegnap kezdtem el a gyakorlatokat és már tegnap nagyon rosszul lettem, de nálam vannak egyéb dolgok, amik miatt ez van.

A kérdésem az, hogy az első gyakorlatnál az ismétlésszám azt jelenti, hogy annyiszor forgunk körbe?? Tehát kezdetben csak 3x? Ez elég fura lenne.

5197. bjudit55 (válaszként erre: 5196. - Csipkerózsika)
2015. aug. 15. 08:14
Azt gondolom azért egyre könnyebb a visszacsusszanás is, mert nyúlnak az iznok, ízületek. A 7-et már könnyedén megcsinálom, csak sajnos nem látom mennyire emelem fel magamat. Lehet hogy még nem derékszög teljesen a combom a lábszárammal.
5196. Csipkerózsika (válaszként erre: 5191. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 14. 14:30
Nem tudom, hogy én írtam-e anno, de én (is) így voltam.
5195. Csipkerózsika (válaszként erre: 5188. - Bjudit55)
2015. aug. 14. 14:28
Én műszálas melegítő gatyiban szoktam csinálni, pont ezért. :D
5194. bjudit55 (válaszként erre: 5192. - Anyedetti52)
2015. aug. 13. 18:46
Valami egyéb tapasztalatod is van? Közérzet változásban, egészségben, hangulatban, fogyás, ...
5193. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5192. - Anyedetti52)
2015. aug. 13. 18:26

:D

Biztos, hogy alkati adottságtól is függ. Nyilván akinek rövidebb a karja a felsőtestéhez képest, annak sokkal nehezebben megy.


Nem akarod megosztani a tapasztalataidat? Ha február óta minden nap csinálod, akkor gondolom, jó a hatása, különben már abbahagytad volna. :)

5192. anyedetti52 (válaszként erre: 5189. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 13. 18:22
Én február óta minden nap csinálom, de nekem még mindig csak a parkettán sikerül, a rövidnadrág már lyukad, annyira kikopott. :)
5191. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5190. - Bjudit55)
2015. aug. 13. 18:15
Igen, már megy. De nekem eleve nem rövid a karom, így elég gyorsan belejöttem. Viszont emlékszem, hogy a hozzászólásokban volt, aki írta, hogy nagyon nehezen ment neki kezdetben, mert rövid volt a karja a gyakorlathoz, aztán egy idő után már írta, hogy teljesen jól meg tudja csinálni, pedig a karja biztosan nem nőtt meg. :))
5190. bjudit55 (válaszként erre: 5189. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 13. 17:26

Akkor nem vagyok egyedül. :)))

Egyébként egyre könnyebben visszacsusszanok. Gondolom, neked is könnyen megy már.

5189. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5188. - Bjudit55)
2015. aug. 13. 17:06
A negyediket én kezdetben szőnyegmentes padlón tudtam csak csinálni, mert csak így maradt rajtam az alsónemű. :D
5188. bjudit55 (válaszként erre: 5187. - Csipkerózsika)
2015. aug. 13. 15:34

Az a kényelmetlen, hogy megmozgat vamait fizikálisan. Mégpedig a rövid karomnak köszönhetően nehézkesen ülök vissza, és a tornaszőnyegem lehúzza rólam a bugyit. :)

Ezért már a 4.-et és az 5.-et a szoba szőnyegén végzem. Így minden rendben van. A tornaszőnyeg puha volt. A 4.-ből már 7-et csinálok és majd emelem, a többit pedig levettem 17-re. Kivéve az 1-t, mert a forgást a 21-nél is alig tudom abbahagyni.


Lényegesen könnyebben megy, egyre jobban élvezem, és a helyes légzés sem jelent már problémát.

5187. Csipkerózsika (válaszként erre: 5186. - Bjudit55)
2015. aug. 9. 01:51

Lehet, hogy az a gyakorlat megmozgat valamit, amit nem akarsz mozgatni. Úgy értem valami kis lelki elakadás van beülve egy-két izmodba, és kényelmetlen a dolog fizikálisan(is).

Többször is tapasztaltam, hogy mikor valami lelki problémát mélyről előcibáltam magamból és megoldottam, akkor bizonyos gyakorlat vagy annak egy része sokkal könnyebb és más érzés, mint előtte volt...

5186. bjudit55 (válaszként erre: 5184. - Csipkerózsika)
2015. aug. 8. 18:35

Igen, tudom hogy igazad van. :)

van mikor csinálok helyettesítő gyakorlatot is, csak hát a lustaság... Sehogy nem akaródzik, nem szeretem a 4.-et.

5185. Csipkerózsika (válaszként erre: 5168. - Bjudit55)
2015. aug. 8. 17:29
Hajhullást ásványianyag hiány szokott okozni. Pl. zink.
5184. Csipkerózsika (válaszként erre: 5167. - Bjudit55)
2015. aug. 8. 17:29

Hát, szerintem meg ugyanannyit kellene mindegyikből csinálni, - ha jól emlékszem ez ki is volt kötve - de legalább megközelítőleg hasonló számút. A 21 meg az 5 között óriási a különbség.

Ha valamelyik nem megy, pl. neked a négyes, van helyettesítő gyakorlat, ami kíméletesebb és könnyebb megcsinálni, ki lehet váltani azzal.

5183. dokantu (válaszként erre: 5180. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 8. 10:42
Köszönöm adrea úgy látszik valamit nagyon el néztem,vagy el ütöttem mert én csak ezt az egy fórumot szoktam látogatni.
5182. dokantu (válaszként erre: 5181. - Bjudit55)
2015. aug. 8. 10:31

Kedves Judit az összpontosítás azt jelent,hogy elképzeljük,hogy avégbelünkön szívjuk be a levegőt,és hidd el,hogy kellő gyakorlás után lehet érezni,mintha valóban ott lélegeznél,ám ez nem azt jelenti,hogy a levegő ott bis megy be.

Az akarat,meg a kiotartás nagy úr,először el kell dönteni,hogy akarom e csinálni,mert ha csak a kifogásokat keresem,hogy mi miért nem jó akkorr biztos,hogy nem fog sikerülni.

Egyébként a jóga gyakorlatokban az összpontosításnak és a képzelő erőnek egyformán fontos szerepe van,lásd az öt állatövi gyakorlatot,ott se vagy sárkány.

5181. bjudit55 (válaszként erre: 5179. - Dokantu)
2015. aug. 6. 17:16

Már nézegetem is az oldalt. Most itt tartok, és egyből gondba is estem: "Arra összpontosítunk,hogy a végbelünkön keresztül szívjuk be a levegőt"

Itt gondba is estem, ez nekem magas. Köszönöm.

5180. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5179. - Dokantu)
2015. aug. 6. 16:39

Kedves András! A honlapodat megtaláltuk, amit a "törölköződiétánál" beírtál. Igaz, hogy nem a link van ott, de a cím alapján is kiadja a kereső. Én meg is néztem, nagy dolog, amit véghez vittél. Kívánok neked mielőbbi teljes gyógyulást!


(Egyébként van olyan formátum, amit automatikusan töröl a rendszer, velem is előfordult, hogy nem tudtam belinkelni egy oldalt, de nem a szerkesztő, hanem maga a rendszer nem engedte.)

5179. dokantu
2015. aug. 6. 14:39
Tegnap megosztottam a saját honlapomat,amit,csak közél három év gyakorlás után éreztem úgy,hogy érdemes másoknak is bemutatni,de úgy látszik a szerkesztőknek nem tetszett pedig semmi reklám nincs benne,teljesen önzetlenül jó szándékkal adtam közzé azért,hogy olyanok is megtudjanak gyógyulni akiknek nincs lehetőségük eljárni drága jóga órákra ahol "kígyó emberek" próbálják megtanítani a betegeket,most megpróbálom még egyszer közre adni és ha ezt is törlik,akkor én is törölöm magam az oldalról [link]
5178. bjudit55 (válaszként erre: 5177. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 4. 19:21

Komolyan mondom, ez őrület. Azt hittem csak én szenvedem meg a változókort ennyire. Együtt érzek veled.

Bár nekem is csökkennek a hőhullámaim, de nem mondom biztosan hogy a gyakorlatoktól, mert már 12 éve tart. Lehet hogy amúgy is csökkenne már. Bár, anyámnak még 80 éves kora után is volt, csak akkor már nem vörösödött ki a feje.

Na majd meglátod, eztán egyre jobban leszünk. :)

5177. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5176. - Bjudit55)
2015. aug. 4. 18:26

Ez szuper, csak így tovább!

Nekem még valamikor tél végén vagy tavasz elején volt, hogy egyik napról a másikra elkezdődtek a hőhullámok. Nagyon szenvedtem tőle, mert naponta 20-30 volt, plusz az éjszakaiak. Azon csodálkoztam, hogy nem kaptam tüdőgyulladást. Állandóan le voltam izzadva. Volt, hogy mire kiértem a buszmegállóba (5 perc), már le kellett vennem a sálat, kesztyűt, kabátot. Egy szál ingben vártam a buszt, aztán a buszon meg vissza felöltöztem. Nem néztek nagyon hülyének. :D

Aztán ahogy elkezdtem az öt tibetit, néhány hét alatt mérséklődtek, majd szinte teljesen megszűntek. Most csak néha érzem úgy, hogy egy kicsit jobban melegem van, és nem a meleg miatt. De ez egyáltalán nem is zavaró.


Neked is jó további jó gyakorlást!

5176. bjudit55
2015. aug. 4. 10:04

Nem hittem volna, hogy 3 hét alatt ennyit lehet fejlődni.

Könnyebben végzem a gyakorlatokat, egyre inkább élvezem (a 4.-et még nem), hajlékonyabb, lazább vagyok. Mintha ritkábban jönnének a hőhullámok is. A lelkemre máris jó hatással vannak a gyakorlatok, remélem a belsőmben is számíthatok egyre több pozitív változásra.


Jó gyakorlást, sok sikert !

5175. bjudit55 (válaszként erre: 5174. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 2. 11:24
Értem én, olyan érzés, mint mikor új életre kél. Kellemes, és megnyugató érzés.
5174. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5173. - Bjudit55)
2015. aug. 2. 11:16
Igen, valószínűleg erre jó, mivel nyújt, és közben enyhén hátrahajlít, tehát a porckorongok visszacsúszhatnak a helyükre. A vérkeringést is biztosan serkenti. Amikor először csináltam, utána fura "zsibongó" érzés volt a gerincemben, mintha felpezsdült volna. Most ez jó hülyén hangzik, de nem tudom, jobban elmondani. :))
5173. bjudit55 (válaszként erre: 5172. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 2. 11:10
Ágyéki részen nekem is van 2 kitüremkedésem, + ugyanott lordózisom. Én a gerinc nyújtására denevérpadot használok. Nem a tornaeszközt, hanem az orvosit. Állítólag a nyújtás serkenti a porckorongok anyagcseréjét, így a további kopást is lassítja. lehet hogy erre jó a törölközős gyakorlat is? Csak gondolom.
5172. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 5171. - Bjudit55)
2015. aug. 2. 10:40
Már régebben is voltak gerincproblémáim, most meg már kilenc éve gerincgyilkos ülőmunkát végzek. (Sok kollégámnak van gerincsérve.) Az öt tibetiből valószínűleg ez az ismétlésszám kevés, de egyenlőre nem tudok többet csinálni. A törölközős módszernek utánaolvastam ahol tudtam, és ismereteimmel összevetve nekem nagyon jónak tűnik, azért kezdtem el. Szeretném megelőzni a gerincsérvet. Egyébként ami teljesen rendbe tette a gerincemet, pontosabban minden tünetem eltűnt tőle, az a hulahopp karikázás. Viszont a meleg miatt azzal is leálltam, és akkor újra elkezdett fájni itt-ott. A törölközős módszer egyenlőre tesztelés alatt van, ezért most szüneteltetem a karikát, de azt biztos, hogy folytatni fogom, mert nagyon klassz. :)
5171. bjudit55 (válaszként erre: 5169. - 2bed2dfa3a)
2015. aug. 2. 10:11

A nagy hőség megviseli a szervezetet, nem is baj ha akkor lájtosabbra vesszük az éáletet. Aki teheti. Olyankor csak heverésszen. Az én házamnak 50 cm-es tégla fala van, pár éve szigetést is kapott, és hogy csak éjjel nyitok ambakot kánikulában, 27 foknál még nem volt bent melegebb.


Nem elmlékszem hol olvastam, talán a könyvben, hogy aki az 5 tibetit rendszeresen végzi, nincs szüksége másféle gyakorlatra. lehet hogy ezzel együtt neked is megreőltető a törölközős?

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook