Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! fórum

5 tibeti jógagyakorlat. Aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2017. febr. 14. 21:09

Meg az előzöhöz tartozik: azóta nincs szorulása minden nap van széklete. Egy fél éve szorulassal küzdünk vele. Talan van némi összefüggés😕

Tanítani ugy lehet a jora a gyereket ha te magad jó példát mutatsz

Milyen igaz😊

2017. febr. 14. 21:06

Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés: a 2.hétnél jarok 5-ös ismétlesszámnál.

Van egy partnerem is a 3 éves kislányom. Gond nelkül csinalja velem a gyakorlatokat. Tudja hogy csendben játszik míg en "tornazom" viszont 1 hete csatlakozott hozzam😲 ledöbbentem hogy minden gyakorlatot meg tud csinalni magátol mert neki ezek a mozdulatok természetesek. Csodálatos😍😍😍😍

Most hogy igy vosszagondolok a kisgyerekeknel ezek mind termeszetes mozdulatok es csinaljak is. Nektek beugrik hasonló jelenet gyerekekkel? Sajat tapasztalat?

Szeretnek forogni ugye. Hanyattfekve emelgetik a lábukat , a pókjárás vagy a "popó emelgetés" 😊 csodalatosak a gyerekek😊😊😊

5798. jógini1
2017. febr. 6. 11:34

Én nem bánnám, ha visszajön, mert hormonálisan jót jelent, de ha erős, meg nem álló vérzés jön vissza + a menopauzás tünetek, az nem öröm.

Mikor elmaradt, akkor alig voltak tüneteim.

Nem emiatt kezdtem újra a tibetit, és erős hőhullámok jöttek vele.

Ennek ellenére csinálom, talán rendeződik.

5797. zefex (válaszként erre: 5795. - Bjudit55)
2017. febr. 6. 11:10

Azt hittem, ezek a tünetek akkor jönnek, amikor már nincs egy ideje vérzés. Vagy rosszul tudom? A környezetemben azokat kínozza a hőhullám, akik már több éve nem menstruálnak.

Lehet haragudni rá, és örülni, ha elmarad, de sok egészségvédő hatása van, az biztos!

5796. Csipkerózsika (válaszként erre: 5786. - Telrim)
2017. febr. 5. 00:10

Egy időben amúgy én is csináltam, mikor úgymond nem volt "kivel locsolni" azt a rózsát. :D

Viszont egyszer nagyon rosszul lettem utána, mintha minden erőm elszállt volna egy pillanat alatt. Akkor megijedtem és abbahagytam.

5795. bjudit55 (válaszként erre: 5794. - Jennyvagyok)
2017. febr. 4. 12:12

Bocsánat hogy furcsa nekem amit írsz, ha magamból indulok ki. Hogy lehet hogy nem örültél neki hogy végre vége? Más mindenki örül. :) Főleg hogy semmi menopauzás tüneted nincsen. Ez nagyon szuper!

Nekem viszont van már 13 éve, és nem is csillapszik. Szomszédasszony viszont nem tibetizik, és tavaly egyszer csak vége lett neki, pár hónapra még egyszer volt minimális vérzése, és ennyi. Se hőhullám, se alvási probléma. és örül hogy vége.

5794. jennyvagyok (válaszként erre: 5789. - Jógini1)
2017. febr. 4. 10:44
Szia! Én pont azt szerettem volna, hogy visszajöjjön! :) Mivel a hormonokra is hatással van! És ez valóban a fiatalodás jele! :) Vissza is jött egyébként, de csak átmenetileg! Viszont soha semmilyen tünetem nem volt, abszolut nem éreztem a menopausa hatását semmiben, és ezt pont az öttibeti javára írom fel!!! :)
5793. Csipkerózsika (válaszként erre: 5789. - Jógini1)
2017. febr. 2. 17:43

Anyukám azután kezdte. Nagy ritkán előfordult nála is, hogy újra "kivirágzott", de tényleg csak kb. háromhavonta. Neki is kellett csinálni, de nem akkor, hanem még korábban, mielőtt nekiállt jógázni.

Ha a helyedben volnék, akkor nem hagynám abba, csak akkor ha véletlenül ugyanúgy járnék, szóval ha gond lenne. De nem biztos, hogy most így lesz.

Illetve ha esetleg mégis felmerül, akkor megpróbálnám megkeresni a lelki hátterét.

5792. jógini1
2017. febr. 2. 08:53
Köszönöm a választ! Folytatom, remélem rendben leszek. Különben nagyon érzem a jó hatását, a hangulatomon, frissességemen....
5791. Mezei Virág (válaszként erre: 5789. - Jógini1)
2017. febr. 1. 13:10
A jóga a keringési és a hormonrendszerre is hatással van.
5790. bjudit55 (válaszként erre: 5789. - Jógini1)
2017. febr. 1. 11:38

Ez is bizonyítja a fiatalító hatást. :) (Vicc volt.)


A cukrot én ár évek óta elhagytam, de ez nem volt hatással a hőhullámokra. 13 éve szakadatlan jön és jön. Vérzésről nincs tapasztalatom, mert közel 30 éve eltávolították a méhemet.

Bár én jóval menopauza után kezdtem a gyakorlatokat, de ez idáig csak annyit tapasztaltam, hogy hajlékonyabb lettem. Eleinte valósággal fetrengtem, ma már szép szabályosan végzem a gyakorlatokat. Kivéve a 3.-at, az különféle gerinc problémák miatt nem tud szabályos lenni.


Én a helyedben folytatnám.

5789. jógini1
2017. febr. 1. 11:07

Sziasztok!

Kérdésem lenne. 50 éves vagyok és már 14 hónapja nem menstruálok, a hőhullámok is elmaradtak mióta a cukrot elhagytam.

Most egy hete újra elkezdtem a gyakorlatokat és visszajöttek a hőhullámok és pecsételő vérzésem lett. Van valaki a menopauza után kezdte csinálni? Visszatért a havi ritmusa? Multkor is ezért hagytam abba, mert visszajött, de nem rendszeresen és küretet kellett csinálni, mert nem állt el a vérzés.

Csináljam tovább?

5788. Csipkerózsika (válaszként erre: 5786. - Telrim)
2017. jan. 28. 12:56

Köszönjük, hogy megosztottad velünk. :)

Nekem is egyből az ugrott be, hogy ez nem a Kundalíni?

A Szerelem rózsáját öntözni - ez nagyon szép, ez tetszik. :)

5787. jennyvagyok (válaszként erre: 5786. - Telrim)
2017. jan. 27. 23:04
Köszi a tapasztalatot, Telrim! Ez a 6. rítus mindig izgatott! Nem a kundalini energia, amit érzel ilyenkor?
5786. Telrim (válaszként erre: 5780. - Telrim)
2017. jan. 27. 19:15

Azt megjegyzem, hogy ez a gerinc mentén jelentkező érzet abban az esetben jelentkezik, amikor az ember a szerelem rózsáját nem öntözi :)).

Röviden: önmegtartóztató életmód esetén fejti ki azt a hatást, amiről a könyv ír. Más esetben a szervezetre gyakorolt rendkívül kedvező fiziológiai kiváltó mechanizmusa érvényesül. Ez a nagy „titok”, semmi több.

5785. Telrim (válaszként erre: 5784. - 0745f922e6)
2017. jan. 27. 18:42

Szia!

Az jó, hogy a könyv alapján csinálod, de ez miért lehet gond?

És hogy nem tökéletes? Nem ismerek olyan embert, beleértve magamat is, akié tökéletes lenne :).

Ne aggódj emiatt!

2017. jan. 25. 20:27

Sziasztok!

En a könyvben leirtak alapjan csinalom a gyakorlatokat. Az csak helyes nem? Oke hogy elsöre nem volt tökeletes a kivitelezes de naprol napra jobban megy.

5783. bjudit55 (válaszként erre: 5782. - Telrim)
2017. jan. 24. 17:35
Köszi. Na akkor szépen elkezdjük csinálni. :)
5782. Telrim (válaszként erre: 5781. - Bjudit55)
2017. jan. 24. 17:23
3-6
5781. bjudit55 (válaszként erre: 5780. - Telrim)
2017. jan. 24. 09:19
Az itt leírt gyakorlatot hány ismétlésszámmal végzed?
5780. Telrim
2017. jan. 23. 20:51

Üdvözletem mindenkinek!

A könyv meglehetősen szűkszavúan taglalja e témát, így számos más forrásból is szereztem ismereteket, hogy tágabb rálátásom legyen a gyakorlatra.

Amit leírok, az a saját tudásom a gyakorlatról, amit tapasztalati úton szereztem.

Amit magam nem tapasztaltam, „csak” tudok róla, azt jelzem.

Lássuk:

Kifújod a levegőt és behúzod a hasad. Tartod, amíg bírod. Azután levegőt veszel. Mi történik?

Az, hogy összepréseled a belső szerveidet, ezáltal megtornáztatod a beleket, meg minden egyéb alkatrészt, ami belül van. Tudjuk, hogy az immunrendszer 70 %-a a belekben lakozik, vagy mi. A legrosszabb, ami történhet, az az, hogy megerősödik, mégpedig jelentős mértékben az immunrendszered. Ez tapasztalat. Soha nem vagyok beteg. Ez már hatalmas eredmény, szerintem. Ehhez nem kell felhagyni a papás-mamás játékkal :)). Hétről hétre jobban esett ez a gyakorlat.

Aztán azt vettem észre, hogy egyre gyakrabban érzek borzongásszerű dolgot a gyakorlás közben. Olyasmi, mint amikor végigfut a hideg a gerincemen. Ez egyre intenzívebb és körülhatárolhatóbb érzet lett idővel. Most ott tartok, hogy a fejem búbjáig hatol ez az érzés (azért nem mindig). Nem igazán tudom mihez hasonlítani. Behunyod a szemed, kinyitod, ugyan ott vagy, mégis valahogy más. Nem tudom szemléletesebben leírni.

Amint lesz időm, Írok még.

5779. zefex (válaszként erre: 5774. - Telrim)
2017. jan. 23. 11:09
Engem is érdekel. Hasonlót csinálok a rendszeres jógagyakorlatokkal "haslengetéssel", a hasi szervek "masszázsa" gyanánt.
5778. bjudit55 (válaszként erre: 5774. - Telrim)
2017. jan. 23. 08:57
Mivel mindannyiunkat érdekel a tapasztalatod, kérlek itt írd le. Az esetlegesen kényes témájú tapasztalatok is a tibetihez tartoznak. :)
5777. Fügemadár (válaszként erre: 5774. - Telrim)
2017. jan. 23. 08:21
Persze, hogy érdekel:)
5776. Csipkerózsika (válaszként erre: 5774. - Telrim)
2017. jan. 22. 21:31

Engem érdekel. Minden könyvben hangsúlyozzák, hogy csak önmegtartóztatás mellett szabad csinálni. Van ahol azt írták, h csak olyankor, mikor szexuális késztetésünk van.

Írnál nekem róla? Akár priviben.

5775. Telrim (válaszként erre: 5773. - Csipkerózsika)
2017. jan. 22. 17:57

Én egyfajta attitűd-változást véltem felfedezni magamon, többek között.

Természetes módon az ember próbál szembe menni a természet vélt, vagy valós törvényeivel. Az, hogy a fiatalodás, vagy fiatalos megjelenés, hozzáállás minek az eredménye, elég nehéz kideríteni. Tibetizel, és teszel önnön magadért, tiszteletem érte. Szétválaszthatatlanul összefüggenek egymással a bennünk munkálkodó gondolatok és a tetteinket irányító erők.

Ez a „tyúk, vagy tojás volt előbb?”- esete.

5774. Telrim (válaszként erre: 5771. - Fügemadár)
2017. jan. 22. 17:33

Igen, a mentális hatásra gondoltam én is. Ami azután testi eredményekben „manifesztálódik”.

A 6.-at is csinálom. És nem vagyok szentéletű :). Ezzel a szerencsétlen, egyszerű gyakorlattal kapcsolatban számos hiedelem vert gyökeret.

Tíz év alatt nem sikerült tönkre tennie, ellenben kaptam némi tapasztalatot :).

Ha érdekel, írok majd róla.

5773. Csipkerózsika (válaszként erre: 5770. - Telrim)
2017. jan. 22. 13:14
A fiatalodás stimmel. 15 évvel ezelőtt 10 évvel idősebbnek néztem ki a koromnál, ma 15-tel fiatalbbnak nézek ki... Két évvel ezelőtt elkérték a személyimet a dohányboltban, nagyot nevettem. Akkor 31 voltam. De ezt nem csak a tibetinek tulajdonítom, mert rengeteget dolgoztam magamon lelkiekben.
5772. Csipkerózsika (válaszként erre: 5771. - Fügemadár)
2017. jan. 22. 12:56

Ahogy én olvastam a könyvet - több változatát is - finoman utaltak rá, hogy az önmegtartóztatással és a 6. rítussal lehet elérni a legnagyobb eredményeket...

Nekem is megvannak az ősz szálaim, de amikor tibetizek, akkor mindig neki kell állnom szedni a szemöldökömet, mert az besötétedik. :)

5771. Fügemadár (válaszként erre: 5770. - Telrim)
2017. jan. 22. 10:41

Szia!

Áprilisban lesz 5 éve, hogy minden reggelemet a tibetivel kezdem. Nagyon sok mindenben segített -elsősorban mentális, lelki síkon érzem a legnagyobb változást, de az őszülés EDDIG MÉG nem fordult vissza...:D

A 6. rítust - egyelőre - még nem csinálom, Te igen?

Viszont most megint letöltöttem a könyvet, mert újra el akarom olvasni figyelmesen.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook