Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
2922. Maruszja (válaszként erre: 2920. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 9. 19:14
Hű, ilyen bonyolult, akkor tuti nem sikerült. Mert csak ráugrált, de nem ragadtak össze az biztos.
2921. daroki
2010. ápr. 9. 18:47
Hűh,de sokat írtatok!Este jövök és olvasok meg írok:)
2920. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2918. - Maruszja)
2010. ápr. 9. 18:19
Akkor sikeres a pároztatás ha összeragadnak,mármint a technikai része.Ha csak ráugrál abból nem lesz kiskutya.Sikeres párzás után 20-30 percig is eltart amig szétválnak.Az is lehet hogy kell neki egy kis segitség,ha alacsonyabb vagy magasabb a szuka akkor segiteni kell.Olyan helyre kell állitani a szukát,hogy pont megfelelő legyen a magasság.
2919. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2911. - 61698013d8)
2010. ápr. 9. 18:03
Mi két naponta fésüljük Rocco-t.De van egy rész a nyakánál ami minden nap becsomosodik neki.Nem tudom miért,pedig filcvágó késsel kibontom neki,és másnapra ugyan úgy csomó lesz neki ott.Már lassan nem lesz ott szőr,de csomó az mindig van.Máshol egész türhető,de neki sem lesz könnyen kezelhető a szőre.Lehet a végén az ővé is le lesz vágva.Még nem volt vágva a szőre,most 11 hónapos.Még meg várom a másfél évet(mert akkor lesz végleges a szőr)és ha ilyen szénaboglyás marad akkor lehet ,hogy jön az olló.
2918. Maruszja
2010. ápr. 9. 18:00

Sziasztok!

Mi is járunk egy kislányhoz. Ma voltunk harmadszorra. Hát nem tudjuk eldönteni, hogy sikerült-e már, vagy sem. Holnap is megy a férjem és vasárnap is. Valami volt, de nem az igazi. Vagy mit tudom én, mert én sem értek hozzá. Én ma láttam őket először, hát úgy csinálnak, de hogy kellően-e ezt nem tudom. Meg sok a játék, nyalakodás. A kislány havanesenek az orvos javasolta, hogy jó lenne, ha már szülne, mert 5 éves.

2917. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2913. - Daroki)
2010. ápr. 9. 17:56
Rocco-nál annyi változás van eddig,egy kicsit megváltozott a hangja.Ez most nem tudom az ivartalanitás hatása vagy amugy is változott volna.Molly hogy viseli a gallért????
2010. ápr. 9. 17:52
Nálunk is baj van ,ma reggel vettem észre,hogy a Maszat oda kapot a seggéhez,megnéztem neki és akkor látom perforált a bűzmirigye.Nagyon csúnya szegénykémnek,de hát semmi előjelét nem csinált amit észre vettem volna,pedig most itthon vagyok.Nem radirozott,nem rágta a farka tövét,és én mindig megnézem nekik mikor fésülöm öket.Nem volt neki feltelve,és ma reggelre meg kinyilt.Kapott szurit meg egy hétig kell neki szedni a augmentint.Most abba maradtunk a dokival ha fel van telve ha nem kéthavonta megnézi.Most már másodszor jön ez neki ki.Annyira bepasztásodik neki,majnem hogy száraz amit a doki kinyomott ,más kutyáknál inkább spriccel az ővé meg ilyen kemény.
2915. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2910. - Orsy26)
2010. ápr. 9. 17:42
Igen egy labival és egy palota-bolognese keverékkel vannak .
2914. f979700a86 (válaszként erre: 2913. - Daroki)
2010. ápr. 9. 10:33
Nálunk Jacky tenyészkutya volt,azért nem lett ivartalanítva.Idén viszont már ivartalanítva lenne mindenképpen.
2913. daroki (válaszként erre: 2907. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 9. 08:46
Hát elvileg ezért ajánlotta a dokim az ivartalanítást,én is bizom benne,hogy egyik kutyánál sem lesz semmi gond a későbbiekben!
2010. ápr. 9. 08:34
Sziasztok!Én is nagy bajban vagyok,mert mind a két kiskutya tüzel.Az igaz,tudtuk,hogy Csoki 20. nap körül csavar,akkor fogamzóképes,de sehogy sem sikerül,nem veszi fel a bakot.Vagy a fiú kutya olyan kis szerencsétlen,vagy mindkettő,merthogy Csoki meg szűz még.A másik kiskutya Csipi meg ma lenne kész a párzásra,mert eddig még neki sem ssikerült.Idegbajt kapok,mert nagyon oda lennék még egy csoki színű kiskutyáért.Na de még ma majd meglátjuk.
2010. ápr. 8. 21:20
Sziasztok! jó rég jártam itt... azért olvasgatlak titeket. Zara drága nem lett szobatiszta, csak valamilyen szinten. Tudja, mit kellene tenni, de amikor olyan a helyzet, akkor simán elvégzi benn, ráadásul ami nagy baj, hogy a szőnyegre pisil, és az egyiket nem tudom mosni, csak suvickolom állandóan. Na ez van. Azt szerettem volna kérdezni, hogy mit csináltok, amikor 1-2 nap alatt totál berasztásodik a bundi? egyszerűen, ha kinn van, és kicsit nedves lesz szinte pillanatok alatt egy kis csomóból nagy terület lesz. és nagyon nem boldogulunk. Most nem tudtam kozmetikába vinni, így én nyírogattam le nagyjából, de ezt nem szeretem, mert nem olyan szép, mintha szakember csinálná.van praktika erre?
2910. Orsy26 (válaszként erre: 2908. - Fekete-fehér,Rocco)
2010. ápr. 8. 20:30

Ú szegény Jacky!Remélem mielőbb helyrejön,gyógyulást kívánok neki én is!

Most látom,hogy Roccot te is egy labival tartod együtt:))Milyen gyönyörű az a fekete labrador:))

2909. f979700a86 (válaszként erre: 2906. - Daroki)
2010. ápr. 8. 16:19

Prosztata gyulladása van.Olyan nagy lett a prosztata,hogy nyomja a beleket,nem tud rendesen kakilni.Enni sem eszik,6 nap alatt 50dkg-ot fogyott.

Októberben lesz 8 éves.Ha összeszedi magát Jacky,akkor ivartalanítva lesz.Ha minden igaz,akkor befedezte mind a 2 szukát.Mindenképpen ez lett volna az utolsó alom.

2908. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2906. - Daroki)
2010. ápr. 8. 14:50
Megfürdettem Rocco-t.Nercolajos samponnal,tettem rá nercolajos balzsamot,és ha lehet még bozontossabb lett.Olyan mint egy széna boglya.Lehet ,hogy neki is ilyen marad a szőre.Raktam fel róla képet,elötte fésültem ki.
2907. fekete-fehér,Rocco (válaszként erre: 2905. - F979700a86)
2010. ápr. 8. 14:45
Jacky-nak jobbulást kivánok,remélem hamar meggyógyul.Hány éves most?Még fiatal az ilyen betegségekhez nem??Bizom benne mi az ivartalanitással megelözzük az ilyen bajokat.
2906. daroki (válaszként erre: 2905. - F979700a86)
2010. ápr. 8. 13:59

Szia!


Jaj!Ne haragudj,hogy megkérdezem,de milyen betegsége van Jackynek??Nem rémlik,hogy olvastam róla itt a fórumon.Azt látom,hogy most írtál a prosztatáról...ha még is elkerülte a figyelmemet,akkor ezer bocsi:(


Jobbulást a kutyusnak!

2010. ápr. 8. 10:47

Sziasztok!

Sajnos a Jackyt bent fogták a kórházban.2 nap alatt 10dkg-ot fogyott megint.Még mindig hatalmas a prosztatája.Vér és genny van a vizeletébe.A doktor megnézi a prosztatát uh-on.Infuziókat kap.Holnap délután kell érdeklődnöm.Majd még jelentkezem,most megyek a kertbe dolgozni,a munka legalább eltereli a figyelmemet a gondokról.

2010. ápr. 7. 21:35

Sziasztok!

Nekem van egy 5 hónapos havanesem. Nagyon aranyos, eddig pelusra végezte a dolgát. Most szoktatom kintre, de nem hajlandó elvégezni a füvön a kis és nagy dolgát, csak odakint is a pelusra. Sőt, most az utóbbi napokban lakáson belül is, ahol éppen rájött a szükség, semmi előjelt nem adva, elvégezte a dolgát.

Ha valaki járt hasonló cipőben, vagy tud valamit javasolni, kérem írja meg!

Előre köszi a segítségeteket! Marika

2903. f979700a86 (válaszként erre: 2901. - Orsy26)
2010. ápr. 7. 19:37

A kölykök már gazdiknál vannak,akik küldik a képeket a kutyusokról.Ha minden sikerül,akkor Arielnek,és Fibinek is lesznek kölykei.Ez lesz az utolsó alom mindkettőnél.

Jacky 5,30,most a betegség miatt lefogyott,4,90-re

Ariel is 5,20,Fibi 4,80.

2902. Orsy26
2010. ápr. 7. 19:08
Tüneményes lett volna:))
2901. Orsy26 (válaszként erre: 2899. - F979700a86)
2010. ápr. 7. 19:07
Jujj,megnéztem Fibit és Jackyt!Nem semmi tneményes páros!És a kölykök!Gyönyörűek!Remélem mindnek lett szerető gazdija!A felnőttek neked hány kilósok kb.?
2900. Orsy26
2010. ápr. 7. 19:05

Sziasztok!

Köszi az érdeklődést,már szó szerint kutya baja,ez a doki nagyon tudta a dolgát,ma már szaladgált a nagyokkal egész nap kint volt,és már szinte zabálna,dehát csak fokozatosan lehet visszaállítani az étrendjét.Eddig sem volt mondjuk vmi nagyevő:))Most 3,5 kg,szerintem már nem sokkal lesz nagyobb.

Hogy mik vannak!Prosztatagyulladás kutyáknál??Remélem már jobban van Jacky is,majd írj mindenképpen hogy mit mondott az orvos.Nekem még eddig egyik kutyámmal sem volt semmi baj,remélem Mollyval sem lesz több:))Szép estét!

2010. ápr. 7. 13:52
Orsy,jobban van már a kutyusod?
2010. ápr. 7. 13:51

Sziasztok!

Orsy,tündéri a kutyusod.

Nálunk,most Jackyvel van probléma.Nem evett,csak remegett.Tegnap kivittem Tatára az állatkórházba.Kiderült,hogy prosztata gyulladása van.Kapott mindjárt 2 szurit.Amíg a fájdalomcsillapító hatása tartott,jó kedvü,virgonc kutyus volt.Evett is.Estére elment a hatás,Jacky azóta ugyanolyan levert mint volt,még hányt is.Holnap kell vissza vinnem az orvoshoz,akkor tudom meg,hogy mi lesz vele a továbbiakban.

2897. Orsy26
2010. ápr. 6. 20:31
Ronyt,Picúrt megnéztem,Tündérek!És úgy látom,nekik le van vágva a szőrük.Nagyon édesek így is:))
2896. Orsy26
2010. ápr. 6. 20:26
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat!Igazán aranyosak vagytok:))Délután visszavittem az orvoshoz,megkapta a maradék infúziós adagját,még két injekciót,és ma már kereste az ennivalót,holnap elkezdhetem neki fokozatosan adni az ételt,először csak háztartási kekszet:))Még ma koplalásra van itélve szegényke,de már sokkal jobban van,már nem hány és hasa sem megy,kint szaladgált a nagyokkal.Doki azt mondta nyugodtan kiengedhetem,büntetés neki ha bent tartom.Azt,hogy mitől kapta el,nem tudni,doki szerint akár a cipőmmel is hazahozhattam neki.Vele együtt négy kutyám van,többiek kinti kutyusok,egyiknek sincs semmi baja.Voltam velük sétálni,Molly rágcsált egy korhadt fadarabot,attól is elkaphatta állítólag.De végülis bárhonnan.Az emberre nem veszélyes,inkább tőlünk ragad rájuk, azt mondta az orvos.Én is szétnézek már hogy kinek vannak fönt kutyusos képei:)Szép estét nektek!Jah,amúgy kozmetikában már volt Molly,de mivel nem maradhattam ott,nem tudom hogy viselte,kozmetikus azt mondta, hogy jó gyerek volt:))
2895. arany52
2010. ápr. 6. 11:42

Szia Orsy!

én is megskubiztad a kutyusod, nagyon aranyos.

Nekem fiú kutyusom van és ő is egy hisztigép, és rendkivül érzékeny a kicsi lelke. Lehet, hgoy a havanesek ilyenek. ha valami bántja a lelkecskéjét, már remeg , mint a kocsonya és nem győzzük simogatni, nyugtatgatni. de hizelgő, bájos kutyuska.

2894. Maruszja (válaszként erre: 2892. - Orsy26)
2010. ápr. 5. 22:35

Szia Orsy!

Nagyon édes a kicsi Mollyd. Tündéri kiskutyus.

Mielőbbi gyógyulást kívánok neki.

2893. daroki (válaszként erre: 2892. - Orsy26)
2010. ápr. 5. 21:09

Szia!


Hát én beleszerettem Mollydba,nagyon édes:)Nekem is Mollym van,ő október végén volt 1 éves.

Az én Mollym is elég hisztis fajta,mindenért morog,sír,nyűszít,elég gyenge idegzetű a drága:)

Jobbulást a kutyusodnak,reméljük hamar rendbe fog jönni!!!

A fiú havanesem teljesen más,tök nyugis,szófogadó,vele bárhova lehet menni,nem megy neki senkinek,nem ugat meg mindenkit,a dokit,kozmetikát is csendben viseli:)

Az én kutyáim járnak kozmetikushoz,de én hosszú szőr párti vagyok:)Vidd el nyugodtan a kozmetikába,ott az én Mollym fülét-farkát behúzza,egy hangja nincs neki:)A szőre is ki fog nőni újra,emiatt ne aggódj!:)Az én Mollymnak is elég érdekes a szőra,olyan vattaszőrnek hívom.Kifésűlöm és 10 perc múlva kb.semmi nem látszik belőle.Ok,végülis csomósodni nem kezd el egyből,de azért igazán maradhatna kicsit tovább jól fésültnek:D

Az kiderült nálatok,hogy mitől lehetett ez a bélgyulladása?

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook