Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
4092. Bubi 54 (válaszként erre: 4091. - Marci Mama)
2010. okt. 16. 20:53

Szia!

Nem tudom én sem,mi a probléma a szönyeggel.Az én Lilikém 1 éves,szobatiszta.Ahogy multkor bejött az esös idö, a bejárati ajtohoz raktam egy szönyeget,kertes ház, ne hozzuk be a vizet.Azota harcolunk,ha teheti, lepisili.De nem azért, mert nem tud kimenni!Bejön az udvarrol,és pár perc mulva elintézi. Én sejtem az okát,ahonnan hoztuk, az anyuka kijárt, a kicsik a lábtörlöre pisiltek. A télen kicsi volt, gondoltam, majd szobatiszta lesz.Szerintem ez jut az eszébe!

4091. Marci Mama (válaszként erre: 4090. - Teodora196)
2010. okt. 15. 15:32
Ma reggel áthelyeztem a szőnyeget (mert hogy éjszaka is megszentelte - már el se rakjuk a szőnyegtisztítót)... kíváncsian várom a fejleményeket...
2010. okt. 14. 18:20
Marcimama ez nem valami boszú lehet? Eddg ez nem volt itt, mot meg iderakták alapon. Másra nem tudok gondolni. Tudnak fura dolgokat produkálni. Ghana a hajszáritózeretet elég új, mert pl a mi Gipynk pl fél tőle. Vaárnap én száritottam a hajam, el i ent azonnal. Amikor végeztem, mint valami vigasztaló úgy bujt, puszilgatott, mint amikor dicsérkedjük fürdés után.
2010. okt. 14. 17:56
Nem fogjátok elhinni, de a kutyám él-hal a hajszárítóért. Én még ilyet nem láttam, beült elém, azóta itt tartom a szerkezetet és forog előtte. Most épp háttal ül nekem, és a fenekét melegítteti vele. Következőt felveszem videora, ezt muszáj vagyok:D Eddig félt tőle, most meg szinte fétisként kezeli:D
2010. okt. 14. 17:27

Szia Marci Mama! Nem bizti, hogy ez a megoldás, DE szerintem ott lesz a megoldás, hogy érzi rajta a szagot amit anno rajta hagyott. A legjobb lenne teljesen kitisztítani, kifertőtleníteni és hátha.

Ultraibolya fénynél lehet látni, hogy hol van a pisi/kaki helye, még ha szabad szemmel nem is látható.



Igen, igazad van, bead egy csomó más hirdetést... hát, ez akkor így nem okés.



Ismeritek a DERMILEN sampont? Én mostanában újra ezt használom (Bogi is ezzel fürdettem pici korában). Most rendelni fogom, mert az állatorvosnál 1100 Ft volt 20 ml (fecskendőben adják), ami nagyon drága. Viszont tényleg minden pénzt megér, imádom az illatát, az állatorvosnő is ezzel mossa a haját (:D), annyira finom illata van és nagyon jó bőrápoló hatású.

Jobban megéri rendelni.


[link] (remélem, a jó linket dobja majd ki:-))

2010. okt. 14. 16:27

Sziasztok Csajok!

Ötleteljetek!

Marci ugye 14 hónapos, 5 hónapos korától szobatiszta.

Mikor hozzánk került, akkor lent volt a nappaliban 2 db (egy kisebb meg egy nagyobb) szép puha szőnyeg. Először nem szedtük fel, mert nem pisilt rá, aztán vagy 2x mégis, így jobbnak láttam menteni a szőnyeget, amíg szoba tiszta nem lett. (ha jól emlékszem, nem kakilt rá) Elvittük mindkettőt tisztítóba, és összetekerve eltettük.

Vettünk olyan olcsóbb nádszőnyeget, mert az is jó volt, aztán nyárra az maradt lent, a gyerekek sokszor betrappolnak a kertből, ne koszoljuk a sárgát.

Kb 2 hete letettem a sárga szőnyegeket (szebb, melegebb, stb), és hát Marci kb fél éve nem piszkított be.

Kb 4 nap múlva reggelre összekakálta a szőnyeget.. aznap délelőtt még 2x.. Teljesen normális széklet volt, de a 3-ból 2 olyan, mintha amolyan "csak azért is idenyomok valamit" méretű lenne.. szóval kisebb..

Aztán másnap produkált rá egy hígabbat, így az egész szőnyeget át kellett súrolnom.

Száradt vagy 3-4 napig a teraszon a szőnyeg, addíg az adott helyre nem produkált semmit.. máshova sem..

Hétfőn vissza tettem a szőnyeget, kedden semmi (ja persze, mert nem volt otthon :)), tegnap délutánra megint rákakált, meg ma délutánra is. Úgy, hogy reggel sétált, kakilt... mindig 3-4 között érnek haza a gyerekek, akkor viszik ki, semmi változás nincs a napirendjében, kosztjában, életében..

Ja, az első hármas produkciónál én nagyon megszidtam.. és tegnap a fiúk is, és tudja, hogy rosszat tett, mert húz el a vackába.

Máshol is van szőnyeg a lakásban, amin járkál, sőt, lent van a nagy sárga is, az nem zavarja, arra/azokra nem kakilt soha... csak ez a kicsi sárga zavarja..

Mondjuk ez a kicsi ott van, ahova - mikor még nem volt szobatiszta - néha a parkettára kakilt.. De azóta soha oda nem piszkított..

Most miért zavarja az a szőnyeg??????

Gondolkodtam, hogy átteszem máshova (ott ugyan bénán néz ki), hogy a szőnyeg zavarja, vagy a hely, ahova tettük..

Van valami ötletetek, miért csinálhatja???

4086. Marci Mama (válaszként erre: 4085. - 6af0f873f5)
2010. okt. 14. 11:24

Így én nem találtam meg, mert sok hirdetést felhoz, de rákerestem a csoki havira, és megtaláltam Marci apukáját.. (vagy valamelyik tesóját?) Nagykőrösön fedeztetést vállal.. (mi is Nagykörösről hoztuk)

Érdekes látni, hogy mennyire hozza ugyanazokat a színeket és szín formákat, még az orra is ugyanolyan kis hegyes :)


És persze találtam két kis csoki csajt is.. ;)

2010. okt. 13. 17:37

Chocolate színű kölyök: [link]



Hmmm, de szép:-)

2010. okt. 13. 16:28
Halihó, kiesett az alsó két szemfogunk, alig tud enni szegény kutyus, ráadásul a szakálla folyton véres mert eléggé vérzett a helye. Bízom benne, hogy gyorsan kibújik az új fogacska:-)És abban is, hogy nem lesz olyan éles és kampós, mint a tejfogacskák.
2010. okt. 13. 13:52

Szia!


Mi jól vagyunk.Mazsolát a Noésoktól hoztam el lapso és si-zu keverék, kb 3 év körüli kislány.Egyenlőre ideiglenesen van nálunk, de nagyon kis édes pofa, kezdem megszeretni, bár ő még egy kicsiit neveletlen.Remélem hamar megoldódik ez a problémánk is.Ezt leszámítva minden rendben bár mindig történik valami.


Heni: Sajnálom hogy így jártál a kozmetikussal , én biztos , hogy megmondtam volna neki a magamét, és elküldtem volna valahova. A miénk nagyon rendes, bár van ami nem teszik , de az nem a munkájára vonatkozik.Nálunk mindig szépen megnyírja a gombócot olyan kis macikásra és nagyon kis aranyos lesz tőle. Próbálj meg keresni egy másikat aki jobb , mint ő.

4082. Heni86
2010. okt. 13. 10:39

Jahh meg most hogy olvasom a biztosítás témát esembe jutott, hogy nekünk a lakásbiztoításba van kalkulálva valami "kutyás" rész. De nem is tudom konkrétan mire terjed ki utána is nézek...

Azért remélem soha nem lesz rá szükségünk és senki másnak sem aki megköti!!!

4081. Heni86
2010. okt. 13. 10:36

Sziasztok!


Ezt el kell mesélnem!!! Nyílt pár utcányira tőlünk egy állateledel-felszerelés-kozmetika. Tegnap elsétáltunk arrafelé és természetesen Bella is velünk volt. Gondoltam bemegyek meglesem az új üzletet hátha szimpatikus és ha kell majd még közelebb is van mint a másik. Erre... Bemegyek, kozmetikusnak mondom, hogy majd lehet hoznám néha fülszőr-szem-popsi nyírásra. Közli, hogy jobb lenne ha én csinálnám neki max. megfürdeti. Meg hogy ő hogy nem szereti a havanese-eket stb de tegyem fel az asztalra és megnézi azért. Közli, hogy szépen rendben van a kutya és szívesen megmutatja hogy tépjem ki a szőrt a füléből de csináljam meg én. Na mondom kössz szépen. Mintha nem próbálkoztam volna már csak gondoltam egy szakértő kevesebb fájdalommal, szakszerűbben megcsinálná neki. Na szóval ilyet én még nem is hallottam, hogy egy kozmetikus azt mondja nem vállalja mert nem szereti a havanese-eket. Pfff... Felkaptam a vizet és eljöttem. Csak azt sajnálom, hogy nem néztm meg mennyiért "nem vállalja". Röhej! Nem?


Egyébként jól van a kisasszony csak néha tényleg elég hisztis. Pedig nincs túlzottan elkényeztetve csak mint egy kis családi kedvenc. :)))


Guba77 üdvözlet! Biztos tünemény a kis kutyus!


Marci Mama örülök, hogy jól vagytok! Képzeld Bella orra olyasmi színűre fakult mint Marcié. Mindig ő jut eszembe róla. :))) Szép nagyon a kis don juan. :)


Szép napot mindenkinek!

2010. okt. 13. 10:01

Sziasztok!

Hú, mennyi hír, mennyi újdonság! :)

Guba77, üdv köztünk! Ha van időd, olvasgass vissza, sok minden elhangzott már, ami érdekes lehet számodra (persze sok locsogás mellett :)).

Fésülést minél hamarabb kezd el, had szokja. Én Marcit az elején legalább 2 naponta fésültem, tél volt, így mindig lábat kellett mosni, így a fürdetést, szárítást is megszokta.

Most, hogy megkomolyodtunk, "vigyázban" áll, míg a lábmosás után megszárítom, átfésülöm, és amíg nem mondom neki a fürdőben, hogy "mehetsz", addíg nem megy ki (meg amíg el nem játsszuk a szokásos törölköző rángatós rituálé játékot :))

Egyébként ezt leszámítva jól vagyunk, tegnap bevittem az egyetemi rendelőbe, 1 óra után sem kerültünk sorra (pedig csak 1 oltás volt előttünk!), nekem meg be kellett érnem a mhelyemre, így átvette a párom, aki bevitte magával az üzletbe, ahol aztán minden volt, csak beteg nem.. se láza, se nem köhögött.. érte mentem du., de semmi tünetet nem produkált, sőt.. elkocsikáztunk anyukámhoz, ahol szintén férfiasan őrizte a lakást, körbe szagolt minednt, ugrált.. így kihagytuk a dokit. és ma éjjel nem is köhögött.. úgyhogy most figyeljük, de jó az étvágya, reggel jókedvűen sétált.. szóval köszönjük, jól vagyunk! :)


Kriszti, milyen fajta Mazsola? És honnan fogadtad örökbe?

4079. Guba77
2010. okt. 13. 08:58

Sziasztok!

Új tag vagyok itt, és új kutyatulajdonos is:-) 9 hetes havanese kutyust vettem, régen volt már kutyám, de nem ártana, ha irnátok pár jótanácsot nekem:-) etetés, fürdetés.. stb.. bár az étvágyával nincs baj szerencsére, de nem tudom, mikor kezdjem szoktatni a fürdéshez, fésüléshez.. :-) előre is köszi, G.

4078. rikkkrisztina (válaszként erre: 4077. - Teodora196)
2010. okt. 13. 08:25

Szia!


Bocsánat, hogy nem dicsekedtem, de egyenlőre lefoglal Őnagysága, mert sok baj van vele.Szegény kb.2 hétég gyógyszeren élet, mert váladékozott a sebe, meg ivartalanítva hoztam el, az is váladékozott. Gondolhatod el voltam foglalva rendesen. De jelentem a kutya jól van , ép és egészséges és kis dagi is lett, mert úgy zabál , mint egy kis disznó, egyszóval imád enni. Nagyon még nem játszik, de legalább már hallgat a nevére és ha mutatom a pórázt , akkor már jön is sétálni.Egyenlőre tanítgatom neki , hogy gyere ide, meg stb.Egyenlőre kisebb-nagyobb sikerrel , de meggyeget.Gombóc jól tűri őt, bár ő nagyon szeretne vele játszani, de mazsola még nem igen akar.Olyan kis édes ahogy hívja őt játszani, de sajna sikertelenül.Más kutyákkal kijön , bár a nagy kutyákra vicsorog és morog.Mazsolával nem egyszerű az élet, de nagyon kis aranyos.Remélem azért lassan majd játszanak is. Majd küldök képet.Nálatok mi a helyzet, ti hogy vagytok?

2010. okt. 12. 18:10

. rikkkrisztina nem is dicsekedtél nekünk hogy van egy befogadott kutyusod. Bocs a pletykálkodásról, de a másik fórumon olvastam.

Gratula hozzá.Várjuk a beszámolókat róla is.

4076. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4075. - Rikkkrisztina)
2010. okt. 12. 17:33

Ó, igen, nekem is kimaradt az érdeklődés: hogy van Marci?



Krisztina, köszönöm, igazad van, meggondolandó. Nekem kicsit vicces volt, mert elkezdtem kitöltögetni a kalkulációt, és megadtam a számom is. Mikor végeztem vele, nem telt el 5 perc és hívott egy munkatársuk, hogy akkor hogy döntöttem, stbstb:D ezek ott ülnek és lesik, hogy ki kattan rá a dologra:DDD

2010. okt. 12. 16:19

Sziasztok!


Olvasgatom a véleményeket a biztosításról, vannak érvek és ellenérvek.Nekünk van biztosításunk, de már megbántam nem a kutya miatt , hanem a biztosító miatt.A kutyát műtötték még jó 3 hónapja és még mindig nem fizetett semmit.Jó voltak hiányosságok, amiket bepótoltunk, de azt is mi húztuk ki a biztosítóból, mert nem küldött papírt.Egy kemény harc volt a biztosítóval.Tudom ajánlani ,de jól meg kell gondolni, hogy megéri -e belevágni.Sok mindenre jó, de nem fizet örökletes betegségre, oltásokra, gyógykezelésekre , ivartalanításra, csak baleset és betegség estén térit.Persze ez apró betűkkel van benne a szerződésbe.Jó mi?Én is csak hüledeztem , hogy mi az értelme valójában.Az önrészt is kell vállalni, ami 10e ft.Ez alatt nem fizet semmit!Mindenki jól gondolja meg , hogy számára ez megéri-e!Remélem minden kis kutyus jól van?Marci mama : marcika hogy van?

2010. okt. 12. 16:10

Néztem én is ezt a biztosítást. Elgondolkodtató, bárcsak ne lenne rá szükség!

Mikor Lenó beteg volt, csak az, hogy a doki éjszaka bement az ügyeletre (kiszállás) 12000 ft volt, plusz a gyógyszerek. Én is nagyon gondolkodom ezen.

Érdekes: nálunk van doki, aki nagyon megbízható, de egy kezelést tutira nem úszok meg 10e Ft alatt. (emiatt a "sima" oltásra nem hozzá vittem) Viszont ha baj lenne, egyből hozzá fordulok majd megbízható, ügyes, lelkiismeretes. Az a baj, hogy még nincs verseny az állatbiztosítók közt, így lehet havi szinten ennyi a biztosítás. Ami persze sok, ha éves szintet nézünk és egy egészséges kutyát, és kevés, ha tényleg ilyen drága egy-egy beavatkozás.

Ja, fél éves kortól lehet kötni, utánaérdeklődtem még pár hete (nekünk még nem lehet kötni emiatt).

2010. okt. 12. 09:51

Mogyoródon lakunk, itt a közelben - nem akarom leírni, hogy hol - van az az állatorvos, aki rendes, szimpi, de mindenre antibiotikumot ad, ott egy vizit, valami szuri, + a gyógyszer mindig megállt 10.000 alatt. Ahogy nézten, az István u-ban (Állatorvosi Egyetem rendelője) is kb ugyanaz a tarifa a vizitre, csak nem tömik tele antibiotikummal, ha nem muszáj.


Ja, a másik, ami még: 60.000 felett egyszerre nem lehet az összeg: a Cica műtétje 62.000 volt pontosan.. no, akkor mi van? Vajon tudok a dokival bótolni, hogy kevesebbről adjon számlát???

Meg kellene nézegetni, hogy mi van 10-60 ezer Ft között.. ha csak náthás, az alatta van, ha nagyon beteg, akkor felette, így buktuk az összegeket?


Majd megnézem én is, hogy mit írnak róla..

4072. bd203df328 (válaszként erre: 4071. - Marci Mama)
2010. okt. 12. 09:39

Abban igazad van, hogy ha 10 évig fizeted, és nincs baja, akkro pénzkidobás, de minket megterhelne ha egyszerre kellene 40-50 ezret kifizetni valamire.

:S

A másik. Nem tudom hogy hol laksz, mi Bp-n. Sajnos itt nem túl olcsó egy állaorvos, így ha bevisszük szegénykét ha beteg, tuti hog ynem úsznánk meg 10.000alatt. Ezt csak onnan gondolom, hogy votl egy cicánk, kandúrka, és mindig minden baja volt. Egy állatorvos látogatásnál, átvizsgálták, még olyan vizsgálatot is csináltak ami akkor éppen nem kellett volna. pl vérvétel, szőrminőség vizsgálat stb. ilyenekkel már összejön a 10.000. Viszont még nemolvastam utána hogy hogyan történik a kifizetés, és azt sem tudom hogy örökletes betegségek benne vannak e.

Utánanézek:)

4071. Marci Mama (válaszként erre: 4070. - Bd203df328)
2010. okt. 12. 09:06

Ezt már mi is néztük a Párommal..

Az a baj, hogy ha csak úgy szimplán beteg a kutty, akkor "megúszod" 10.000 alatt, azaz azt nem fizeti a biztosító.

Nekünk eddig 1x volt 11.600, mikor hv-én mentünk az ügyeletre.. (és az ügyeleti díj, meg a vérvétel miatt lett ennyi)..

Máskor 10e alatt voltunk mindig..

Nem tudom, hogy pl örökletes betegségből adódó műtétet fizet-e (pl patella), vagy előtte nagyon alapos vizsgálatot kérnek, mielőtt biztosítják a kutyit, és az ilyeneket akár a szerződésben kizárják?

Nekünk van egy 10 éves Cicánk, aki bentlakásos (azaz nem csavargó, padlás lakó), őt is ugyanúgy hordjuk orvoshoz, ha beteg, oltásra, stb.. Neki volt 2 éve egy nagy műtétje, mert herélt kandúr, a vesekő miatt tönkre ment a húgyvezetéke, és meg kellett műteni, az volt 60.000 Ft. Ez 4 éves biztosítási díj ára.. a Cica 10 éves, a 10 év alatt 170.000-t költöttem volna a biztosításra.. Ez az ellenérvünk, saját magunknak.

A mellette érvünk, hogy havonta 1500 Ft sokkal kisebb összeg, mintha egyben kellene kifizetni 50-60 ezer Ft-ot valami - Isten ne adja - nagy műtétre.. (akkor költöztünk új házba, a Cica műtétje az előszoba bútor árát vitte el...)


Egyébként most is azon töprengünk, hogy vigyük-e Marcit dokihoz, mert az éjszakai köhögés szerű dolognak nyoma sincs, jó a kedve, szétpakolta a játékait, kiette az összes szárazat a tálból.. És hát valljuk be őszintén, hogy az vizit 5.000 alatt nem áll meg, mert úgyis "belenyomnak" valamit, vagy vért vesznek.. ami nem feltétlen káros, de talán nem mindig szükséges. A vége 8-9.000 Ft lesz.. és lehet h magától is jobban lesz. (mint a kisgyerek: mikor 2 hónaposan először tüsszög, hívod a dokit, 10 hónaposan másnap áttolod a rendelőbe, 3 évesen már el tudod dönteni, hogy csak az orra folyik, és elég a tea meg a C vitamin, 15 évesen elmegy náthásan iskolába :))

Nekünk tök normális dokink van, a közelben, de ha beteg Marci már nem visszük oda, mert mindig a következő a folyamat: lehet Babésia, ezért kap egy csípős szurit, de spékeljük meg antibiotikummal is.. aztán mikor hv-én az István utcában voltunk, mert lázas volt Marci, ott először vért vettek (2.000-ért, és nem 10.000-ért, mint itt lenne), és utána döntötték el, hogy Babésia, vagy vírus, oltás vagy antibiotikum.. Úgyhogy akkor megállapítottuk, hogyha beteg, csak oda visszük, ami gyógyszert nem muszáj, azt ne kapja meg, biztos ami biztos alapon.. mert úgy éreztük, az itteni dokink már tömi antibiotikummal, és az se jó!

Egyre inkább látjuk mi is, hogy mikor van nagy gáz, mikor csak egy kis "nincs annyira jól".. én már profin mérek lázat végbélben, úgyhogy az is jó kiindulási alap, ha láza van, akkor nincs apelláta..

Na, jól eltértem a biztosítástól: szóval mi is hezitálunk...

Ez olyan, mint a kisállat nyomkövető: akinek egyszer is elveszett a kutyája, az tuti áldozna havi 1-2 ezer Ft-ot arra, hogy legyen a kutya nyakában egy kütyü, amit GPS jelet ad le, és akár telefonon is követhető, hogy hol van a kutya.. akinek még nem veszett el a kutyája, az meg nem.. (vannak az eszköznek egyéb hátrányai: elég nagy a kütyü, a havi nyakába legalábbis túl nagy, az aksi pár órát bír csak, így tölteni kell, stb..)

Magyarországon sajnos elég gyerekcipőben jár a preventív biztosítás, van a standard lakásbizt., némi egészséggel, meg esetleg valami megtakkal kombinált forma..

2010. okt. 12. 08:32
Szerintetek megéri kisállatbiztosítást kötni? Az Aegonnál van egy, ami elég jónak tűnik. Havi 1490 ft, és kiterjed baleset és betegségbiztosításra. Annyi a probléma, hogy ha 10.000 ft alatti a kezelés, akkor nem fizetnek, de ha 10100 akkor állják már a teljes összeget. Egy alkalommal 60.000 a limit, és éves szinten 240.000ft-os kezelést áll. Nagyon gondolkozom rajta... Szerintetek?
4069. Marci Mama (válaszként erre: 4068. - Bd203df328)
2010. okt. 12. 08:10

Na, ez jó hír!!

De ha hasmenése van a kutyinak, érdemes egy napig koplaltatni, akkor is, ha jó kedve van..

(Nekünk is volt már ilyen reggel, du hígat utána nem, és 24 órát nem kapott enni, utána is rizsnyákos konzervet, meg hypoallergén szárazat..)


Nekünk meg Marci végig köhögte az éjszakát (mintha valami a torkán akadt volna).. most megy a tanakodás, hogy vigyük-e dokihoz, vagy ne, mert most meg semmi baja..

2010. okt. 12. 07:38

Újra itt. Tegnap nagyon megijedtem, kapott egy negyet széntablettát, bárányos tápot, és vizet. Így hagytam otthon. Nem tudtammást tenni. Korán otthon voltam, és ami várt:) Ugrándozás, sehol egy pisi, kaki, semmi. Minden tiszta volt, csak a játékait hordta szét. Úgy örültem. Főztem neki csirkmellett és rízst, és kapott egy picit. Azóta sem volt semmi. :)

Tegnap sak nagyobb volt az ijedtség. Úgy tűnik:)

4067. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4064. - Marci Mama)
2010. okt. 11. 14:51

Marcimama, mikor a pulim, Bogi ennyi idős lett, Ő is megkomolyodott, már azt mondanám, túlságosan is. Most Lencsi mellett látom, hogy mennyire nagy a kontraszt. Picit irigyellek is, mert nekem Lenó nagyon pörög, néha jobb lenne, ha nyugodtabb lenne (ma egy újságot tépett körömnyi darabokra, gyönyörű látványra értem haza...)

Viszont a lábfájdalom szerintem ugyancsak orvosért kiált. Ízületesnek még túl fiatal, szerintem.

Párzó mozdulatokat játékból is szoktak tenni a kutyusok, nekem Lencsibaba néha az alkaromra mászik rá és nyomja kegyetlenül, kicsit vicces és arcpirító a dolog, jó lenne, ha leszokna róla:D (Láttam már ilyet neten mikor a kutyó egy lábbal ill a négykézláb álló gazdival is megtette, elég vicces volta:D)

4066. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4062. - Juli68)
2010. okt. 11. 14:46
Juli, ez jól hangzik! Mindenképp ki fogjuk próbálni, itt is van nem messze tőlünk egy kutyasuli, ott az ovi ingyenes, csak az agilityért kell fizetni, kipróbáljuk majd.
4065. 6af0f873f5 (válaszként erre: 4061. - Bd203df328)
2010. okt. 11. 14:45

Szió! Remélem, jobban van Lilike, nagyon aggódom érte! Tudom, milyen érzés ez, nyáron átéltem, bízom benne, nem lesz baj! Mindenképp vidd dokihoz, iwiwen tájékozódj, én is ezt tettem, ott ajánlottak nekem jó dokit.

Vércseppeket, hasmenést okozhat egy fogváltás is. Reméljük, csak ez a baj!

Írj majd, mi történt!!!

2010. okt. 11. 09:46

Sziasztok!

Nekem is van kérdésem, főleg azokhoz, akinek már "idősebb" a kutyusa.

Marci az utóbbi időben - kb 1 hete - "lelassult". Most 14 hónapos.

Korábban állandóan "gyagya" volt, szeleburdi, nadrág ráncigálós, mindent (kezünket, tárgyait) folyton rágcsálós kölyök. Mostanában lett ivarérett (a Maciját akarta megszexelni vagy 2x), és kb azóta sokkal nyugisabb. Ha program vagy séta, jönnek a kutyabarátok, akkor aktív, szalad, ugrál, de sokkal többet ücsörög békésen bárhol, ma reggel is séta után bekérdezkedett a kertbe, most ott napozik az egyik lábtőrlőn. Ez normális? (na nem a napozás, hanem a lelassulás :))

Így jelentkezik a felnőtté válás? (nem volt még kutyánk, csak tippelünk erre)


A másik, amit észre vettem, hogyha a lakásban indul el, akkor a felemelkedés, elindulás, olyan "öreges", mintha fájna a bal első lába. Aztán 3-4 lépés után kisimul a járása, szaladás lesz belőle, iszonyatos erővel tud szaladni, ha kedve van, meg ugrál, tehát biztos nem folyamatosa a fájdalom (ha egyáltalán fáj neki..)


Tapasztaltatok már ilyeneket?


Szép napot mindenkinek!

4063. Juli68 (válaszként erre: 4061. - Bd203df328)
2010. okt. 11. 08:31
Szia, nem irigyellek! Szerintem mindenképp vidd orvoshoz, jobb ha megvizsgálja! Ha valami fertőzés inkább hamarabb kapja a gyógyszert! Jobbulást a kis betegnek! Írj, hogy mi volt!
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook