Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
1226. bjudit55 (válaszként erre: 1225. - 73e6aedec2)
2018. febr. 3. 11:07

A K2+D3 Forte cseppeket szedtem dupla adagban. Tehát a D vitamin nem 4.000 NE volt nekem az ajánlás szerint, hanem 8.000 NE. Most a felét szedem anyagi okokból, mert szedni akartam a Teo-t, és variálgatok mással is kétségbeesésemben.


Főzés után írom mit találtam, mert nagyon jónak ítélem meg. Ebéd után nézzetek be.

1225. 73e6aedec2 (válaszként erre: 1224. - Bjudit55)
2018. febr. 3. 10:35
Köszi a választ. A magas dózis konkréten mit jelent? Kata
1224. bjudit55 (válaszként erre: 1223. - 73e6aedec2)
2018. febr. 3. 10:17
Én is 63 vagyok. nekem a magas dózisú K2+D3 Forte segített szinten tartani. Akkor mást nem szedtem.
1223. 73e6aedec2 (válaszként erre: 1221. - B700a6a6d7)
2018. febr. 3. 09:51
szia, én még öregebb vagyok 63. Az 5 év aclastával javultak az eredményeim, de azt csak 5 évig lehet, utána Protelost írt fel, de egyszer bevettem rosszul lettem, elolvastam, kidobtam.Más ötlete nem volt, ott tartok, hogy felkeresek egy természetgyógyászt, meg a neten próbálok okosodni, ezért kérdeztelek Titeket. Úgy látszik tényleg szervezetfüggő kire hogy hat.
1222. bjudit55 (válaszként erre: 1221. - B700a6a6d7)
2018. febr. 3. 07:38

Én is Birigi erdeményének hatására kezdtem a Teot májusban.

Nálam a "végösszeg" -3.3. 1 tized romlás lett az 5 év alatt, erre mondták hogy nincs változás.


Nagyon csodálkozom hogy a te eredményed is romlott az évek során, hisz te nagyon sokat edzel, súlyzózol is. Akkor ez is csak a jó közérzetért lenne? A csontnak nem használ?

Kár is rágódnom szerintem ilyesmin, most már lesz ami lesz, várjuk ki a júniust!

1221. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1219. - 73e6aedec2)
2018. febr. 2. 18:48

Azt elfelejtettem írni, hogy én 59

éves vagyok. Tavaly májusban kezdtem el szedni a Teo-t, nagy reménnyel, és felbuzdulva Brigi remek eredmènyétől. Hát most már nem tudom. Akkor most Te nem szedsz semmit?

1220. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1219. - 73e6aedec2)
2018. febr. 2. 18:44
Szia! Akkor Te is a biszfoszfonát tartalmú egyik gyógyszercsoportot kaptad. Mert az infúzió, amit 5 évig kaptál, az egyik ilyen készítmény. Rengeteg súlyos mellékhatása van. Én ilyen tartalmú gyógyszert nem vagyok hajlandó szedni. Nekem egy másik mérget írtak fel, a Protelos nevűt, amit tavaly júniusban be is tiltottak, mert nagyon sokan kaptak infarktust. Ez Stroncium tartalmú gyógyszer volt. Ezt sem szedtem be. Pedig nekem is hasonló a csontritkulásom, mint Neked, a gerincemben -3.2, de volt olyan csigolya, amiben még rosszabb. Az össz-eredmény volt -3.2. Az infúziós kezeléstől sem javult az 5 év alatt az eredményed? Ezek a biszfoszfonát készítmények többet ártanak, mint használnak. Egyébként annyira különböző minden ember szervezete. Vannak olyan ismerőseim, akiknek a sima Calcitrio -tól volt lényeges javulás a csontjában. Semmi mást nem szedtek. Azt megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Nekem 42 éves koromban kezdődött a menopauza, már ekkor volt csontritkulásom. Ekkor 5 évig szedtem a Livial nevű gyógyszert, amitől nagyon sokat javult a csontom. Utána hol rosszabb, hol jobb lett.
1219. 73e6aedec2 (válaszként erre: 1215. - B700a6a6d7)
2018. febr. 2. 15:55

Szia Elizabeth

Nálam porckopás nincs, csak a lumbális csigolyákban erős ritkulás,erre mondta a doki, hogy olyan mozgást, ami ezeket a csigolyákat összébb csúsztatná, hagyjak ki. Elótte kaptam 5 évig aclasta infúziót évente egyszer, azt mondta tovább nem lehet,felírt egy másik gyógyszert, attól rosszul lettem,próbálkoztam imonax teoval

1218. bjudit55 (válaszként erre: 1217. - B700a6a6d7)
2018. febr. 2. 14:32

Az volt a cél, hogy a nehézségek mellett mosolyt csaljak az arcotokra.


Az enyém sajnos mindig koszos, mert csak enni és néha heverészni jön be. Csavarog, verekszik és szemeit meresztve ordít mikor enni kér. Nagyon szeretem. :)

1217. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1216. - Bjudit55)
2018. febr. 2. 14:19
Hát ez nagyon édes! Gyönyörű cicád van. Mi is nagyon imádjuk a cicákat. A legkedvesebbet Calisetnek hívják, ami egy görög név, és a jelentése: legszebb. Én adtam neki.
1216. bjudit55 (válaszként erre: 1214. - B700a6a6d7)
2018. febr. 2. 12:50

Ha a csontritkulás szempontjából nézzük, elletmondásos. De őt biztos hogy nem a csontritkulás miatt tiltották el azoktól a mozgásformáktól, hanem a porckorong problémái miatt.


Edzés közben:

[link]

Edzés után:

[link]

1215. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1212. - 73e6aedec2)
2018. febr. 2. 12:40
Megkérdezhetem Tőled, hogy szedtél gyógyszert valamikor? Most, hogy romlott az eredményed az orvos milyen megoldást ajánlott fel? Gyógyszert írt fel? Vagy valami más megoldást?
1214. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1213. - Bjudit55)
2018. febr. 2. 12:36
Hát most már valóban nem tudom eldönteni, hogy mi a helyes, és mi nem. Mindenhol azt szajkózzák, hogy olyan mozgásformát válasszunk, ami tömöríti a csontot. Ebbe pont a futás, a kocogás, a lépcsőzés, a függőleges testhelyzetben végzett gyakorlatok tartoznak bele. Még a súlyzóval végzett gyakorlatok is jók. Gkgkgk-t meg pont letiltották minden ilyenről? Ez olyan ellentmondásos, nem gondolod? Egyébként őrá gondoltam, fórumtársunkként. Saját magunk érezzük, hogy nekünk mi a jó.
1213. bjudit55 (válaszként erre: 1212. - 73e6aedec2)
2018. febr. 2. 10:05
Sajnos nálam is van a gerincben sok hiba, nagyobb ágyéki lordózis a kelleténél, súlyos porckorong kopások és kitüremkedések amik még éppen nem sérvek. A csontritkulás is a csigolyáimban a legerősebbek. Engem semmitől nem tilt el az orvos, mert marhára nem érdekli mi van velem, nekem kell nagyon észnél lenni. Aztán vagy sikerül, vagy nem. :))
1212. 73e6aedec2 (válaszként erre: 1202. - B700a6a6d7)
2018. febr. 2. 09:53

Szia Elizabeth!

Szedtem kalciumot is, K2-t is. A mozgások közül sok mindenre letiltott az orvos, minden tilos, ami a gerincet összenyomhatja, nem lehet biciklizni,mert gödörbe menve káros, tilos a trambulin, futás, kocogás, ugrókötelezés, ez mind összenyomhatja a gerincet. Úgy gondolom marad a séta, kirándulás

1211. bjudit55 (válaszként erre: 1207. - B700a6a6d7)
2018. febr. 2. 08:02

Megértem hogy félsz. Hisz nincs annyi ismeretünk az üggyel kapcsolatban hogy tudhassuk a biztos megoldást.


Nekem ha rosszabb lesz az eredményem, akkor sem szedek "gyógyszert". Amiről meggyőződésünk hogy többet árt mint használ, azért nem adunk ki pénzt és nem rakjuk a szánkba. Tehát ha júniusban rosszabb lesz az érték, visszatérek ahhoz, amivel 5 éven át tudtam stagnálni.


Nem tudom melyik fórumtársunkra gondolsz.

1210. bjudit55 (válaszként erre: 1209. - 6eea6e9c26)
2018. febr. 2. 07:52
Nem használtam még, ezért nem tudom véleményezni.
1209. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 1196. - Bjudit55)
2018. febr. 1. 22:16

Judit!

A Scitec Nutrition Mega MSM-ről mi a véleményed?

1208. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1206. - 6eea6e9c26)
2018. febr. 1. 21:27
Szia! Igen, nagyon örültünk, hogy megtaláltuk Flaskó doktor urat. Az is igaz, hogy egy kicsit rögös volt az út, mire bejutottunk hozzá, innen Mwzőtúrról, de érdemes volt kijárni. Ajánlották nekünk. Szolnokon valóban nincs szinte egy normális urulógus sem. Talán még Dr. Barna Balázs, de úgy halottam, hogy ő is le akar lépni. Hódi főorvos már nem igazán műt, meg nyugdíjba megy. A lényeg az, hogy mindenképpen el akartunk kerülni Jász-Nagyun-Szolnok megyéből. Bár a bokaműtétnél nem volt választásunk, de szerencsére a baleseti sebészet elég jó a Hetényiben.
1207. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1205. - Bjudit55)
2018. febr. 1. 21:16
Hát a következő DEXA-tól én is nagyon félek. Mert, ha semmit nem javul az eredményem ne ad Isten romlik, akkor fogalmam sincs hogyan tovább. Mert gyógyszert továbbra sem szeretnék szedni. Most már csak a biszfoszfonát tartalmú gyógyszerek vannak, vagy a hasonló haróanyagúak. Nem beszélve arrról, hogy a modortalan doktornő majd hogyan fog velem ordibálni. Én úgy tudom, hogy szigorú szabály van arra, -és ezt a családon belül is tapasztaltam- hogy szigorúan betartják az egy évet. Ha az nem telik le, újabb DEXA-t nem lehet csinálni. Édesanyámnak 1 nap hiányzott az 1 évhez, és nem mehetett. Nem júniusban voltál DEXA-n? Megértelek, ha fáj a térded, akkor valóban hanyagolni kell a trambulint. Nekem szerencsére bejött. Persze ez nem jelenti azt, hogy totál biztos, hogy használni fog. Ebben csak reménykedem, de nagyon. Ha ne adj Isten nem lesz javulás nálad, gyógyszert továbbra sem akarsz szedni Te sem? Vagy mégis meg gondolod magad? Fogalmam sincs mit fogok csinálni, ha esetleg nem lesz eredménye ennek a sok mindennek, és erőfeszítéseinek. Te Judit gondolkodtál már ezen? Nem tudod a fórumtársunk is gyógyszerellenes? Vagy ő már szedett valamikor gyógyszert? Te is annyi természetes ásványi anyagot eszel. Lehetetlen, hogy ne legyen eredménye! Nem hiszem, vagy legalább is nem akarom elhinni, hogy csak a számtalan mellékhatással rendelkező, és rengeteg egyéb betegséget okozó mérgeknek van csak eredménye. Ha így van, ez olyan igazságtalan!
1206. 6eea6e9c26 (válaszként erre: 1201. - B700a6a6d7)
2018. febr. 1. 18:30

Flaskó doktor tényleg nagyon jó!

Szolnokon egy jó orvost sem tudok.

1205. bjudit55 (válaszként erre: 1201. - B700a6a6d7)
2018. febr. 1. 17:39

Szia Liza!

Kisfiadnak mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!


Nekem nem az alga segített állapotot stagnálni, hanem a 8.000 - 10.000NE D3 vitamin. Mást nem szedtem.

A Teo-t az 5 év stagnálás után kezdtem szedni, az algát is, de azt abba kellett hagynom. nem tudom megvenni. Fél éve voltam vizsgálaton, azóta szedem a Teo-t, de a D3-at a felére csökkentettem. nagy gáz van, lassan semmire nincs pénzem.


Alig használom a trambulint. A híreszteléssel ellentétben igen is nagyon megterheli az ízületeket. 5 percnél többet nem merem használni naponta, mert amikor megfájdul a térdem egy-egy nagyobb trambulinozást követően, 1 hét is eltelik mire megint használni tudom kicsit

Nagyon félek a vizsgálattól, lehet nem is júniusban, hanem már májusban elmegyek ha fogadnak.

1204. kori54 (válaszként erre: 1196. - Bjudit55)
2018. febr. 1. 17:21
Köszönöm szépen Judit, elolvasom !
1203. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1200. - Bjudit55)
2018. febr. 1. 17:21

Szia Judit!

Hogy megy a trambulinozás? Hát ez elèg szomorú, mármint ami a Teo eredménytelenségét illeti. Neked esetleg nem az algák segítettek, hogy stagnáljon az állapotod? Brigi is rég járt erre. Reméljük ő is jól van.

1202. b700a6a6d7 (válaszként erre: 1198. - 73e6aedec2)
2018. febr. 1. 17:18

Szia! Èn is borzasztóan sajnàlom. Azt megkérdezhetem, hogy D vitamint Calciumot ésK2 vitamint szedtèl mellette? Sportolsz valamit napi rendszerességgel? Mert a mozgàs az egyik legfontosabb dolog. Judittal, Brigivel mi vettünk trambulint. Azt írjàk, hogy a trambulinon való napi 15

perces ugràlàs nagyon sokat javít a csontok àllapotán. Annak idején Etka anyó is a trambulint használta a csontritkulàsa kezelésére. Egyébként át amerikai Bone Strength Take Care készítményről írnak nagyon jó eredményeket. A Newchapter amerikai cèg gyártja. Algákból vonták ki a Calciumot, meg a többi àsvànyi anyagot, tiszta természetes anyagokból àll. Bővebbet olvashatsz róla, ha rákeresel.

2018. febr. 1. 17:02
Sziasztok! Rég jártam erre, de sajnos meg volt az oka. November 24-én a kisebbik fiam bokatörést szenvedett, még aznap este megműtötték. 8 csavar, meg két karmoslemez van a bokájában. Az állítócsavart már kivették. De a bokatörés előtt, már január 8-ra megvolt az idôpont a vesekőműtétre. Úgyhogy január 8-án megműtötték, és végre megszabadult a 3 cm-es kövétől, ami 2000-ben kezdődött. Akkor még rizsszem nagyságú volt, ami nem is volt kimutatható sem UH-val, sem röntgenttel, meg kellett festeni a veséjét, és úgy találták meg. Az eltelt èvek alatt 8 alkalommal volt ESWL törésen, de csak annyit értünk el vele, hogy egyre nagyobb lett. Szerencsére a legjobb kezekbe kerültünk, mert az ország legjobb urulógusa műtötte, Dr. Flaskó Tibor, aki a Debreceni URULÓGIAI Klinika igazgató főorvosa. Ki is volt akadva, hogy milyen sarlatán orvosok vannak Szolnokon, mert egy urulógusnak tudnia kell, hogy amelyik kővet nem lehet két ESWL kezeléssel összetörni, akkor az olyan kő lehet, amit nem lehet törni. A fiam meg még hatszor volt ilyen törésen, és ez nem használt a veséjének. Analizálták a követ, és kiderült, hogy calcium oxalát kő. Szóval volt elegünk, majd 12-én megyünk a bikájával, 13-ÁN meg Debrecenbe a vesekőműtét kapcsán kontrollra. Szomorúan olvastam, hogy a fórumtársunknak nem javított a Teo a csontsűrűségén. Ilyenkor én is elbizonytalanodom, de azért nem hagyom abba. Ebből is látszik, hogy minden ember szervezete más és más. Briginek egy egészet javított a csontsűrűségén, ami nem semmi. Pont az övé volt -3.2, és egy èv múlva feljavult -2.2-re. Az is nagy eredmény, hogy Juditnak őt èvig stagnàlt az eredménye.
1200. bjudit55 (válaszként erre: 1198. - 73e6aedec2)
2018. febr. 1. 12:08
Még annyit, hogy nálam a Teo előtt stagnált az értékem 5 éven át, viszont 2x annyi K2+D3 vitamint szedtem mint most. Muszáj beáldoznom valamit ha új dolgot akarok kipróbálni, mert nagyon kevés a rokkantságim. Nagyon várom én is a júniusi vizsgálatot, és kezdek aggódni.
1199. bjudit55 (válaszként erre: 1198. - 73e6aedec2)
2018. febr. 1. 12:05

Úr Isten! De sajnálom! A baj tetejére még egy csomó pénzt is kidobtál. Fogalmam nincs mit lehetne. Én most kezdtem kenni magamra a progeszteron krémet is, hátha rendez valamit a hormonháztartásomon és javul általa az érték. Talán próbáld meg te is.

nem térek magamhoz. Nagyon sajnálom hogy így jártál.

2018. febr. 1. 10:17

Sziasztok lányok

kb 1 éve írtam, hogy elkezdem szedni az imonax teo-t, mert a csontritkulásom -2,7 lett.

Ma voltam mérésem, így hogy egy évig szedtem kitartóan az Imonax teot, az érték -3,2 lett.

Van valaki másnak ezzel tapasztalata, mit lehet akkor szedni helyette?

1197. Guruljka (válaszként erre: 1194. - Csebe)
2018. jan. 30. 14:19
Igen, ez így már segít tisztábban látni. Köszönöm, hogy ezeket is leírtad.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook