Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvódáskorú gyermek és az önkielégítés... fórum

Óvódáskorú gyermek és az önkielégítés... (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 30. 11:26

Az ovis gyerekek önkielégítésével nincs semmi gond, teljesen természetes. Az egy tévhit, hogy valami szorongás vagy figyelemhiány van a háttérben. A gyerekek egyszerűen azért csinálják, mert jól esik nekik.


Egyetlen teendő van, amikor már fel tudja fogni, akkor meg kell kérni, hogy mindig a szobájában csinálja, amikor egyedül van, mert ezt így illik.


Csak akkor van gond a gyerekkori önkielégítéssel, ha túlzásba viszi a gyermek és más dolgokkal nem foglalkozik.

2011. ápr. 25. 20:48
szerintem elobb az edesanyat kellene megvizsgalni,hogy foglalkozik e eleget a gyerekkel es utanna a gyerek viselkedesevel foglalkozni.
2009. febr. 25. 15:08
A lányok is szokták dörzsölni a nunijukat.Állítólag figyelem hiányra utal..(mármint őrá nem figyelnek eleget,több figyelmet igényelne)
2009. febr. 25. 15:06
hát, ez nem könnyű dolog... majd bevetem apát...
43. 874eb11dfd (válaszként erre: 41. - 874eb11dfd)
2009. febr. 25. 15:04
ezek szerint lehet,hogy kamuzik :D :D
42. gonoszdi (válaszként erre: 36. - 874eb11dfd)
2009. febr. 25. 15:02
Persze,hogy jó érzés neki. Azért csinálja. Minden kisgyerek rájön,hogy jó érzés ha simogatja nemiszervét. Idővel ritkulnak ezek a cselekvések,majd szünetel,amíg kamaszodni nem kezd.
2009. febr. 25. 15:02
a bátyám fiának szokott fájni a fütyije, ilyenkor egyfolytában azt fogdossa, és annyit mondd ,hogy fáj...
40. drnéni (válaszként erre: 36. - 874eb11dfd)
2009. febr. 25. 15:02
Pont amiért más is.
39. drnéni (válaszként erre: 28. - Beata21bea)
2009. febr. 25. 15:01

Ez előfordul, bár - úgy tudom - inkább kisebb korban. Semmiképp ne szégyenítsd meg, ne csinálj nagy ügyet belőle. Persze el kell magyarázni, hogy ilyesmit egy férfi nem csinál a testvére előtt. Ha apával elég közel állnak egymáshoz, legjobb lenne, ha ő tenné meg ezt, amikor kettesben vannak, és a kisfiad "vevő" egy ilyen beszélgetésre. Semmiképp ne érezze úgy, hogy ez szégyellnivaló dolog (apuka helyében biztos elmondanám, hogy "én is csináltam ezt, kisfiam"). Egyébként el fog múlni, hamarosan (6 éves kor körül) bekövetkezik a szexuális latencia időszaka, amikor nem foglalkoznak ilyesmivel a gyerekek.

Én is a prűd generációhoz tartozom, nekünk meg kell tanulni, hogy hogyan beszéljünk ilyesmirő a gyerekeinkkel, akiknél a szexuális érés időszaka egyre korábbra tolódik (most nem a te kisfiadra gondolok, nála persze nem erről van szó).

38. beata21bea (válaszként erre: 36. - 874eb11dfd)
2009. febr. 25. 15:00
2 lehetőség: vagy jó neki, vagy fáj -pasiktól hallottam, hogy ez fájhat is, ha feszít- nem tudom a nyögésből megállapítani
37. beata21bea (válaszként erre: 34. - Gonoszdi)
2009. febr. 25. 14:59
nem szégyenítettem meg, csak rászóltam, kezeket a paplan felé és háton fekve alvás
36. 874eb11dfd (válaszként erre: 28. - Beata21bea)
2009. febr. 25. 14:59
de ezt miért csinálja? mert jó érzés neki? bocsi,hogy én nem tudok tanácsokat adni,csak érdekel,hogy miért csinálja.. :)
35. beata21bea (válaszként erre: 33. - Husom36)
2009. febr. 25. 14:58
sajna 2 szobás panelem van. Egyik a nappali, étkező, mi hálónk és dolgoz egyben, a másik a gyerekszoba
2009. febr. 25. 14:57
Mesélj neki addig amíg elnem alszik. Talán akkor nem fogja csinálni. De nemszabad megszégyeniteni.Életre nyomot hagy benne.
33. husom36 (válaszként erre: 28. - Beata21bea)
2009. febr. 25. 14:56
Ez van, ennek így kell lennie. Nekem a 8éves fiam, is ekkora korban kezdte, normális dolog. Nem kéne rá odafigyelni, csak hát a hugi nem tud aludni elhiszem hogy aggaszt. Külön szedni nincs lehetőség őket? Amúgy nem fogja ám csinálni mindig, de néha igen. Na most aztán sokat nem segítettem.
32. beata21bea (válaszként erre: 30. - Winny)
2009. febr. 25. 14:56
ez megvan, nem is mindennapos a téma, csak néha, de félek, nehogy a kicsi megijedjen. Mert ugye felfele nem lát, és a sötétben csak hall
2009. febr. 25. 14:55
Védőnő? Az csak annyit mondott, ne foglalkozzak vele. De ha egyszer zavar!!!
30. winny (válaszként erre: 28. - Beata21bea)
2009. febr. 25. 14:54

Semmit ne tegyél!

Próbáld elalvás előtt lefárasztani,hogy az örömszerzést ne így élje meg.pl.közös hancúrozás..

2009. febr. 25. 14:54

Van akinek már az anya méhben is, nem jelent semmit, nem kell megijedni.

A védőnő megoldja.

2009. febr. 25. 14:52

Esténként ezért néha nehezen alszik el, dörzsölőzik hason fekve a lepedőhöz, szuszog, nyög, alatta meg (emeletes ágy) a 2,5 éves húga aludna.

Mit tegyek? Nagyon zavar...

2009. jan. 8. 10:51
Egy barátnőm lánya is csinála az oviban alvás időben. Vinnie kelett pszihológushoz, dehogy mi lett vele nem tudom, csak azt hogy leszokott rola egy idő után.
26. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 17. - Naildi81)
2009. jan. 8. 10:11

"de már akkor sem normális amit csinál és ezt ő is tudja"


Na annál nagyobb hülyeségt nem lehet csinálni mint ilyet tudatosítani benne! Elmebeteg dolog volt régen ilyen kifejezést használni rája hogy önfertőzés!

25. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 22. - Giggio)
2009. jan. 8. 10:07
A kettő nem kötődik okvetlen egymáshoz. És a hasonló korúaktól is tudhatja.
24. rinike
2008. szept. 26. 18:39
Nekem is volt egy ilyen ismerősgyermek, még 12-13 éve volt ez, mi felnőttek zavarba jöttünk amikor előttünk csinálta. Az anyukája soha nem szólt rá érte, hanem elhívta, (mintha nem is látná, hogy mit csinál)hogy gyere menjünk nézzük meg a kutyát, biciklizzünk, legózzunk, olvassunk mesét, énekeljünk, főzzünk, mondjunk verset stb... Nekünk felnőtteknek a megrökönyödésünket látva el kellett, hogy magyarázza, hogy a gyerek még olyan picike, és még minden szégyenérzet nélküli, hogy csak a figyelem elterelés használható a szakemberek szerint. Ha a probléma kicsit nagyobb korban is fennáll, akkor lehet megbeszélni a gyermekkel, hogy ezt nem illik mások előtt csinálni, de azt akkor sem lehet neki mondani, hogy amit csinál, az esetleg "nemnormális", vagy szégyelendő lenne, csak azt, hogy mások előtt nem illendő. A lányka azóta 15-17 éves, és ahogy tudom az anyukájától, minden szinten normális, klassz csaj lett.
2008. szept. 2. 14:57
Hozzátartozik az egészséges fejlődéshez.Olvass utánna!Az én lányom is csinálta egy időben.Megbeszéltük,hogy ez nem tartozik másra,csak rá.Megértette,nem is jutott eszébe mások előtt piszkálni magát.Néha észrevettem az ágyban,elalvás előtt,de soha nem tiltottam.Már el is felejtette.
22. Giggio
2008. aug. 30. 12:44
bocsi az okoskodásért, de nem nyúlt valaki ahhoz a gyerekhez?? nem lehet, hogy azóta és azért csinálja??? szörnyű egy gondolat, de van benne valami
21. df2a740c00 (válaszként erre: 1. - Naildi81)
2008. aug. 27. 12:08
teljesen normális. Tudom, bizarr, de kicsit olvass utána a neten.
20. rohiani (válaszként erre: 19. - Zizisicc)
2008. aug. 27. 12:04
Tudom, hogy nem jel. Tapasztalat.
19. Zizisicc (válaszként erre: 18. - Rohiani)
2008. aug. 27. 11:01

Tudod, a túlzásba vitt csokimajszolás is valamilyen érzelmi hiányra utalhat, és biztos hallottál már a kényszeres evésről, amikor valami érzelmi probléma miatt valamilyen függőség alakul ki, a kényszeres evőknél az, hogy hiány vagy stressz esetén evéssel jutalmazza magát.

Az adott esetben úgy tűnik, a kislánynál is felmerül a függőség, hisz rendszeresen, kérés ellenére is ezzel jutalmazza magát, és nem azzal hogy mondjuk játszik a babáival.

Szóval ez mindenképpen egy jel, amire fel kell figyelni, és orvosolni kell az okát.

A többivel egyetértek.

18. rohiani (válaszként erre: 17. - Naildi81)
2008. aug. 27. 10:03

Valóban elég fiatal, de teljesen normális amit csinál, és nem kompenzál vele semmilyen hiány. Egyszerűen jó neki, olyan mint más kisgyerek akinek az okoz örömet, hogy csokit majszol. Elég korán rájött, hogy ez milyen semmihez sem hasonlítható örömöt tud okozni. Tiltani semmiképp sem szabad neki, mert meg fogja taláni a módját, hogy csinálja, csak utána esetleg bűntudata lesz, de a vágy arra az érzésre mindennél erőssebb lesz és újra és újra meg fogja tenni.

Talán a későbbiekbe még rossz irányt is vehet az anya lánya kapcsolat, mert nem fogja megérteni, hogy miért tilja neki ezt az anyukája, amikor ez neki olyan nagy öröm.

Egy gyerek piszhológus bevonása az biztosan segíthet, hisz még tényleg nagyon fiatal.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook