Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1285. Diegobaba (válaszként erre: 1280. - Balubuci)
2009. ápr. 15. 22:28

Női problémák


Tüzelésnek mondjuk a nőivarú kutyánál azt az időszakot, amikor a peteérés lezajlik és a fogamzás lehetővé válik. A tüzelés időszaka általában 14 nap, egyes fajtáknál 21 napig is elhúzódhat. A szukák évente kétszer tüzelnek, Az ivarérett szuka első tüzelése 7-8. hónapos korában is bekövetkezhet. Ez az állapot kellemetlenségekkel járhat számunkra. A tüzelő szuka vérzik, így a padlót, vagy elkényeztetett „kanapékutyák” esetén az ülő és fekvőhelyeinket „összepöttyözheti”. Sokan ezt elkerülendő egy bugyit adnak szerencsétlen kutyusukra


Hogyan veheted észre, hogy tüzel a kutyád? Ilyenkor a külső nemi szervek megduzzadnak, és véres váladék folyik belőlük.

1284. Diegobaba (válaszként erre: 1280. - Balubuci)
2009. ápr. 15. 22:22
Szia szerintem vigyétek el dokihoz én nem hallottam még ilyet,hogy ez természetes lenne de megpróbálok utánnanézni nézetni
1283. Diegobaba
2009. ápr. 15. 22:21
Szia Dózerka örülünk annak,hogy rendbe jöttek a dolgok :) Bolldog Bulldog élményeket nektek.
2009. ápr. 14. 22:35

Sziasztok!

Rég jártam erre!Mi újság van?Képzeljétek amióta száraz táp mentesen élünk,azóta nem voltak rosszul létek:)Újra boldogan viháncolunk és alig várjuk a következő összeröffenést!

1281. hajini (válaszként erre: 1279. - Soma21)
2009. ápr. 14. 16:31
szia! a mi bullynknak a legjobb barátja 5 hónapos kora óta egy bordeauxi dog, minden hétvégén együtt vannak, imádják egymást.na és ki a főnök? a mis arnienk.hétköznap staffy a játszótárs:) sztem nem lehet baj.
1280. balubuci
2009. ápr. 14. 16:07

sziasztok!

Tudnátok-e nekem abban segiteni,hogy most tüzel elöször az mi kis francia bulldog lánykánk és a nunijánál egy ping-pong labdaszerü valami dudorodik ki.Azt mondta a tenyésztő, hogy nyomjam neki vissza ez előfordulhat és természetes.Volt már valakinek ilyen? Mit és hogy csinálta, hogy akutyusnak ne fájjon és minden rendben legyen?Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat előre is!

1279. soma21 (válaszként erre: 1271. - Diegobaba)
2009. ápr. 14. 12:32

Szörnyű miket nem képesek tenni az emberek a kutyákkal! Szegények meg sem érdemlik...

Pont a napokban néztem a fajtamentő szervezetek honlapjait. Sajnos nagyon sok szép, fajtatiszta kutyus kerül menhelyre...ha lehetne, az összeset hazahoznám, annyira cukik!:)))


De a sors útjai kifürkészhetetlenek...épp egy másik kuytus kerestünk a bullink mellé, amikor az egyik ismerősünk szólt, hogy lesznek kisvizslái. Nagyon örülne, ha jó helyre kerülnének a porontyok. Filóztunk rajta picit, aztán döntöttünk:jöhet egy kislány! Remélem jól kijönnek majd Castorral, legalább lesz kivel játszania. Május elején születnek, és júni végén lehet őket elhozni. Pont ideális, mivel akkorra már vége lesz a vizsgaidőszaknak, így tudok velük eleget foglalkozni.

Tényleg nagyon remélem, hogy csípni fogják egymást, és nem lesz nagy féltékenység! De csak nem bántja őt, hisz akkor még a bullika is 9hónapos lesz, ami még kölyöknek számít.

Valakinél van francia bulldog együtt nagyobb kutyával? Mik a tapasztalatok? Mire érdemes figyelni?

2009. ápr. 13. 08:50
Kellemes husveti unnepeket kivanok mindenkinek es a kutyusoknak is!!!!
1277. hajini
2009. ápr. 13. 08:06
sziasztok! kellemes húsvétot, és sok locsolót!!!
2009. ápr. 13. 07:47
Abban még segítsetek, hogy milyen tünetei vannak a csirkeallergiának?
2009. ápr. 13. 00:31
Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket. Kutyusoknak sok sonkát és tojást adni :)
1274. Kangaroo
2009. ápr. 12. 20:35

Szerintem ez a legújabb hoax!

Aki állítólag látta ezt a "Szabó Istvánt", és szegény kidobott kutyuskáját, az MIÉRT nem segített szegény állatnak?? Végignézte, ahogy szalad a kocsi után, aztán otthagyta??? Micsoda állatvédő...

1273. H.Ancsi (válaszként erre: 1271. - Diegobaba)
2009. ápr. 12. 12:34
Hahó Mindenki! A pasi már nincs az iwiven, gondolom kapott egy-egy kedves szépet. Az elveszett kutyák fórumon lehet nyomon követni az eseményeket. Egyébként állítólag már megvan a pontos címe, telefonja /nem Etyek hanem Etyed talán/. Sajnos max kap 10 ezer ft. büntetést ha feljelentik. Ha a közelben laknék biztos gondoskodék a megszégyenítéséről. A legnagyobb baj, hogy a spani most is kóborol valahol, talán.....
1272. Diegobaba
2009. ápr. 12. 10:20
Itt a bővebb leírás a féregről remélem ezt az alja szenny embert elkapja valaki aki arra lakik mert ennek van sokkal tisztéb megoldésa ha már nem kellett volna a kis spanci.ha tudjátok rakjátok fel iwiwre is engem nem enged be a rendszer de amelyik fórumra lehet pakolom fel.Köszi
1271. Diegobaba
2009. ápr. 12. 10:18

Megvan a féreg!!!

A KVA-773 rendszámú Ford Focus Szabó István nevén van, 1956.09.07-én született, fenn van az -en is: SZABÓ ISTVÁN [BAJSZI] (53). Ott is van a kocsi a képek között.

Írjunk neki minél többen!

Emlékeztetőül:

"KVA-773-frsz-autó tulajának üzenem, hogy utolsó dolog volt amit csinált Hortobágy közelében kirakott egy spániel kutyust az autóból!!!Szegény szaladt az autó után de hiába! Patkány vagy!!! Börtönbe az ilyen rohadékokkal!!!

Rakjátok ki az üzenetfalra hátha magára ismer a görény!!"

2009. ápr. 11. 20:21
Most gondoljatok bele szegeny kutyus mit erezhetett, ez a borzsztonal is borzasztobb. Megszakad a aszivem!Szivtelen mocsok!!!!
1269. Diegobaba (válaszként erre: 1267. - Rigoattila78)
2009. ápr. 11. 17:24

Most írtam levelet a tenyésztőnknek hogy van e köjke ha van akkor nyugodt szívvel ajánlom neked lehet kicsit menni kell értem mert Bonyhád mellett van de megéri állíthatom :) ha gondolod persze és elfogadod az ajánlást.


Remélem is amugy hogy pofán vágja valaki annyi esze volt hogy a Hortobágyig elvigye Pest mellől szívből kívánom neki,hogy ugy érezze magát hátralevő életében mint ahogy az a szegény kutyus amikor feladta a futást és tudta,hogy baj van ezt kívánom neki!

1268. H.Ancsi (válaszként erre: 1257. - H.Ancsi)
2009. ápr. 11. 17:10
Még annyi kiegészítés, hogy a szemtanú feljelenti és a pasi 50 év körüli Etyeken lakik, remélem valaki ismeri is mindenki nevében jól pofán vágja.
1267. rigoattila78 (válaszként erre: 1266. - Diegobaba)
2009. ápr. 11. 16:31
Biztos nem kapkodjuk el! Úgyis nemsokára itt a nyári szünet,legalább a kölyökkorban állandóan itthon lesz vele valaki.Ha sikerül majd teszek fel róla képeket:-)
1266. Diegobaba
2009. ápr. 11. 15:33
rigoatti apróhírdetésekben is kereshetsz ott is sok van mert a honlapos tenyésztőké elég drága de nagyon figyeljetek idegrendszerre ha ott lesztek testartásra lássátok apát anyát nézzétek meg nem e bolhás ragaszkodjatok a nappali látáshoz este félhomályban nem ajánlott nézzétek meg a helyüket a kicsiknek milyen kaját kaptak oltás féregtelenítés volt e illetve ha van rá lehetőségetek és tud valaki veletek menni aki ért hozzá akkor éljetek a lehetőséggel.
1265. Diegobaba
2009. ápr. 11. 15:21
Sorry tali részünkről lefujva ha jött volna valaki de ha lesz akkor hétfőig a részleteket azért felírom nektek.
1264. Diegobaba (válaszként erre: 1262. - Rigoattila78)
2009. ápr. 11. 15:12
Örülök neki a magam nevében,hogy ezt a csodás kis kutyifajtát választottátok és remélem hosszú és boldog évetek lesz együtt a kicsivel.Hírtelen nem tudok kölyköt körbe kell kérdezni de olyan kb 45 ezertől indul annál olcsobbnál jó kétkedni de nem biztos hogy gázos ha már döntöttetek akkor érdemes körbenézni és nem elkapkodni a választást és a vásárlást.
1263. Diegobaba (válaszként erre: 1257. - H.Ancsi)
2009. ápr. 11. 15:09
Nagyon jó azért mondom alakul ez a körlevél és remélem minnél kevesebb ilyen helyzet lesz hogy kirakjanak egy kutyust mert ha sikerül porig alázni és megszégyeníteni ezt a rohadékot és nyilvánosságot kap akkor talán jobban meggondolják mert így rendszám alapján ha valaki felírja akkor nagyon csúnyán belebukik a rohadék.b
2009. ápr. 11. 12:34
Sziasztok! Úgy döntött a család hogy,veszünk egy kiskutyus. Ha tudtok eladó max 5 hónapos szuka kutyit nem túl drágát írjatok.Fehér alapon fekete foltos tettszene.Köszönjük!Már a két lányom nagyon várja:-))
1261. Diegobaba
2009. ápr. 11. 10:28
Kellemes hósvétot mindenkinek és aki esetleg nem csinál semmit de hétfőn szeretnek kicsit talizni velünk a Népligetben annak mondom lesz Tali csak az időpont nincs meg de ahogy megvan felírom!Jaaa és ha valaki unatkozik akkor hallottam hogy a hajógyári szigeti nagy tali után két héttel szokott a Petőfi csarnoknál lenni kisebb tali de több a Francia Bullesz állitólag ha valaki kimegy vagy látta vagy tud róla megköszönném az infót!
1260. Diegobaba
2009. ápr. 11. 10:25
Ne felejtsük itt van sajna ez az időszak de megfelelő védelemmel és napi átnézéssel segíthetünk a kicsiknek meg magunknak is!
1259. Diegobaba
2009. ápr. 11. 10:24

Kullancs eltávolítása:

Egyedenként változik, hogy melyik készítmény mennyire hatásos kedvencünkön, ezért rendszerint többet is kipróbálunk mire megtaláljuk a kutyánk/macskánk számára megfelelőt. Mindezek ellenére előfordulhat, hogy mégis kullancsot találunk kedvencünk bőrében. Mi a teendő?

Csak semmi pánik! A kullancs nem okoz fájdalmat, érzésteleníti azt a területet ahol befúrja magát a bőrbe így ettől nem kell tartanunk. Minél előbb eltávolítjuk annál jobb, de fontos, hogy higgadtan és szakszerűen tegyük azt. Ebben segít a kullancskiszedő kanál!


1. Keressük elő a kullancs kiszedő kanalunkat! A legjobb ha a kulcstartónkon hordjuk, így mindig kéznél van.


2. Fésüljük kezünkkel szét a szőrt, hogy jól lássuk a kullancsot, ha kell kérjünk meg valakit, hogy fogja meg a kutyánkat.


3. A kullancs kanalat csúsztassuk a bőrön a kullancs felé addig amíg be nem szorul a V alakba.


4. Nyomjuk enyhén a bőr felé a kanalat, majd finoman csavarjuk ki a kanállal a kullancsot.


5. A kullancs helyét esetleg betadinnal áttörölhetjük.


Ne ijedjünk meg ha esetleg a kullancs feje bent marad a bőrben. Így már nem fertőz, és pár napon belül kilöki a szervezet a bőrből.


Amit NE tegyünk:

Ne birizgáljuk, a kullancsot, ne matassunk körülötte, ne tekergésszük a potrohánál fogva. Ne kenjük be semmivel. Eltávolítás során ne nyomjuk össze a kullancs potrohát mert ezzel arra ösztönözzük, hogy jobban kapaszkodjon a bőrbe, ugyanakkor nyálat vagy béltartalmat ürít amivel fertőzhet!


Séták után ellenőrizzük kedvencünk szőrét, hogy nem mászott bele kullancs. Bolhafésűvel átfésülve a szőrt biztosan ráakadhatunk a még be nem fúródott kullancsokra.


A kullancsok nem csak kedvenceinket veszélyeztetik, hanem minket is! Ne feledkezzünk meg a megfelelő védekezésről!



--------------------------------------------------------------------------------

2009. ápr. 11. 10:13

Nem tudok mast mondani csak hogy ROHADJON MEG!/elnezest a kifejezesert, de ezt hozza ki belolem/ es meg enyhen fogalmaztam!!!!


Hogy valaki ilyen szivtelen legyen, nem tudom elhinni.


Nalunk is volt ra pelda,h lent voltunk a Killah-val es a parom ment el autoval, szegenykem elkezdett az auto utan futni, nagyon megijedtem azt hittem alafut a kerek ala, de szerencsere eszrevette a parom es megallt.Kis kuka!

1257. H.Ancsi
2009. ápr. 11. 09:44

"Továbbított: KVA-773-frsz-autó tulaja SZABÓ ISTVÁN ,Hortobágy közelében kirakott egy spániel kutyust az autóból!!!Szegény szaladt az autó után de hiába! Az elkövetőnek üzenem, hogy előbb-utóbb körbeér ez az üzenet és minden ismerősöd rá fog jönni, hogy TE milyen aljasságot követtél el!! "-


Beírtam az "ember" nevét is az autó azt hiszem Ford volt, később utána nézek.

1256. Diegobaba
2009. ápr. 11. 09:07
Légyszi aki teheti küldje tovább hogy minnél többen tudják meg nem ez a módja a kisállatól való megszabadulásnak és hogy ezeket a férgeket mint ez az ember úgy is leszégyenítik.Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook