Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


1465. Norbea
2009. jún. 2. 11:10
és még egy kérdés, mit csináljak akkor vele ha nem hajlandó visszajönni, de ezzel is az a gond hogy valamikor rettentően szófogadó, de ha talál egy csontot vagy valami olyan dolgot amit tudja hogy nem szabad beveszi a szájába és elkezd vele sprintelni és az istenért se jön vissza, mindent kipróbáltam, elszaladtam előle, vittem le jutalomfalatot, hülye hangot adtam ki, de nem érdekli csak rágja a csontot és ha a közelébe akarok férkőzni elszalad, nem érdekli hogy úttest van csak szalad előre, a másik gondom hogy megeszi a kakit ha talál, de ezt se mindig csak ha olyanja van, ha megeszi hogy tudom büntetni hogy tudja hogy ez nem jó? pórázra nem szeretném tenni mert tele van energiával és így legalább kifutkározza magát. van valakinek valami jó ötlete? megtanulta már azt is hogy fúj, de csak akkor hajlandó megcsinálni ha kedve van, nagyon kis makacs jószág
1464. Norbea
2009. jún. 2. 11:05
sziasztok! nekem is csinálja a bulim ezt a "takony szívást" de nekem azt mondta a doki hogyha ritkán csinálja akkor nincs semmi gond, és nem hiszi hogy valami légúti baja van.mondjuk tényleg nem csinálja sokat mondjuk ma épp arra keltem hogy hányt egy adag fehér habszerűséget, de nem nagyon izgatja. először nagyon megijedtünk hogy mitől lehet, aztán mondták hogy lehet hogy letapad a lebeny a torkába de erre azt válaszolta a doki hogyha kiskorába nem volt semmi baj akkor most már nem alakulhat ki, mert ezt akkor kezdte el csinálni amikor bejött a jó idő, most 7hónapos olyan 2hónapja csinálta először. akkor szerintetek mit csináljak? adjak neki azért köptetőt vagy hallgassak a dokira? vagy ha tényleg ilyen ritkán jelentkezik akkor ne is foglalkozzak vele?
1463. kekemeke
2009. máj. 30. 18:42

Köszi minden segítséget!! Már találtunk is dokit Miskolcon egy mopszos ismerősünk ajánlotta!!

Pusza neked Diegobaba! Remélem meggyógyulunk a piknikig!

1462. Picúrka_89 (válaszként erre: 1459. - Diegobaba)
2009. máj. 30. 17:30

Köszi az ötletet,ezt az illatosított dolgot lehet,hogy kipróbálom.Én is hallottam már ilyenről de most nem jutott volna eszembe!:)

Iazából,ha otthon vagyok akkor soha nem pisil sehova,akár a fürdőbe vagyok,vagy nem.Csak ha kilépek az ajtón. A póráz két végén-t meg nagyon szeretm,szoktam nézni a tv-be!

1461. Diegobaba (válaszként erre: 1458. - Hajini)
2009. máj. 30. 15:57
A purina jó az a lényeg,hogy figyelni kell a prémium tápra Purina,Eukanuba,Royal,Hill"s,Akana stb ez a kategoria.Konzerv nem olyan lényeg azt olyan desszert szerüen kell adni de ha már adunk nekik akkor érdemes tudni hogy sok Francia Bullesz Szóját és Aszpikot nem nagyon kedveli és nincs is jó hatással rájuk!
1460. Diegobaba (válaszként erre: 1453. - Kekemeke)
2009. máj. 30. 15:51

Hát a calcium tabletta adását ne javasold,ez egy jó nagy téveszme,hogy adjunk Calciumot és akkor állni fog a füle! Semmi köze hozzá,a fül porcsejtekből áll.



Ha ennyi idős és nem áll neki tökéletesen, fel kell kötni,ragasztani,de ez se mindegy hogyan.Mert ha nem jól kötik fel,megtörhet a porc és megintcsak nem fog szépen állni. A lényeg az hogy a felkötésnél oda kell figyelni,hogy a kutya füle ne megtörve legyen ragasztva,össze kell "csőszerűvé" fogni, nem tudom jobban leirni :P És így ragasztani.De ne túl szorosan,pár napig igy hagyni,majd levenni és megnézni milyen

ezt írták a másik fórumon és neki lehet hinni mert tenyésztett is végigcsinálta a Francia Bulldog ABC-t :)

1459. Diegobaba (válaszként erre: 1440. - Picúrka_89)
2009. máj. 30. 15:48

Az ötlet az az lenne,hogy vannak olyan specko illatosítok kutyiknak ami zavarja őket és nem mennek odapisilni azt hiszem emberek nem érzik az illatát.csináld azt,hogy menj be a fürdőbe csukd be az ajtót és ha odapisil valahova akkor nagyon szidd le vidd oda a pisihez is hogy lássa az a baj!

Hirtelen ezek vissza kell vágni mert ez semmi más mint hiszti és sértődés a részéről!

Írd be ide a neten a google keresőbe,hogy a póráz két végén ott van sok okos video hátha találsz erre is ezeken kívül amit mondtam valamit!

1458. hajini (válaszként erre: 1453. - Kekemeke)
2009. máj. 30. 15:34
heló:) a miénk purina pro plant eszik egészen kicsi kora óta bárányosat.(arra tuti nem allergiás)nekünk a tenyésztő ajánlotta, ő is azt etette a kutyukkal. az anyukája tiszta izom volt, úgyhogy mi is ezt adtuk neki. Imádja, sőt ha keveset kap hozza a tányérját... :)a mi állatorvosunk dicsérte. és nem hiszem h rossz lehet 15kiló 16ezerért.
1457. Diegobaba
2009. máj. 30. 14:41

Kezdem ujra mert amit írtam nem rakta fel :)

Szóval Doki az biztos legyen ha továbbra is csinálja és látod ezt a nyálka szerüséget!

Az oltás szerintem kicsit csúszik nem gond mert ez csak ismétlő pl ha nincs rá pénzed akkor is csúszna nem??? :)

A nagyobb baj ha tényleg bebizonyosodik a felső léguti akkor az fertőző és mint a gyerekeket is nem szabad közösségbe vinni!Javaslom ha a ma is produkálja a tünetet meg holnap is akkor v várni keddig és doki vagy a gyerekköptetőt el lehet kezdeni adni neki ez kb 1-2 alkalom/5ml fecsivel a legjobb beadni!

1456. Diegobaba
2009. máj. 30. 14:37
k
1455. kekemeke (válaszként erre: 1454. - Diegobaba)
2009. máj. 30. 13:45

Szia Diegobaba!

Köszi a segítségeket! Még azt akarom kérdezni, h most kellene az 1 éves oltást is megkapnia, így be fogja adni neki a doki?? Vagy ha nem akkor attól még mehetünk a piknikre?? Szerinted??

1454. Diegobaba
2009. máj. 30. 12:48

Szia kekemeke!

Ha nyálkás váladék volt a torkán, akkor doki ad gyógyszereket és kb úgy kell számolni,hogy 20 nap a lefutási ideje de lehet kicsit több mi sajna a köptetőt csak később kezdtül el adni ezért nekünk tovább tart még csak most vagyunk a végefelé!

Amit elméletileg adnak egy vagy két antibiotikumos injekció

mi kaptunk diaphylint is, hogy könnyitse a légzését

Acc 200 at is köptetőnek de anál jobb a folyékony gyerekköptető fecsivel benyomva a szájába

Antibiotikum Augmentin volt napi két szer felet kapott


Fülének utánnakérdezek!

1453. kekemeke (válaszként erre: 1451. - Diegobaba)
2009. máj. 30. 10:43

Elég sokat segítettél köszi szépen!! Purinával etetem, meg csirke nyesedék,meg ilyenek! Hát nem tudom mennyire rossz ez a táp! Dicsérik!

Itt nálunk két doki doki van egyik nagyon béna állítólag csak rosszakat hallottam róla, a másikat dicsérik! Annál voltam a kutya lábával!!

Akkor majd megpróbálok valami másfajta tápot venni!De kedden mindenképp el kell vinnem az orvoshoz mert tegnap éjjel is megint fuldoklás volt! Most kipróbáltam a torkára lenyúltam és egyből kijött a hányás és nem szenvedett sokáig! De megfigyeltem ilyen nyálkás bigyó volt meg persze kaja is!

Akkor nem adom neki a kalciumot tovább! Csak a piknik oldalán is kiírtam a fülét és ott is sokan írták a kalciumot azért vettem neki megint!

Még egyszer köszi minden segítséget!

1452. Picúrka_89 (válaszként erre: 1450. - H.Ancsi)
2009. máj. 30. 00:24
Azért írtam,hogy nagyjából!!!:):):)
1451. Diegobaba
2009. máj. 29. 23:42

9-11 hónapos kor között teljessen jó az első tüzelés,de az 1 éves kor sem gond mint az embereknlk ki 12 évessen ki csak 14 évessen.


Viszont!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vélts állatorvost inkább utazz a kicsivel mint valami éppen megkaptam a diplomám emberekre bízd a kicsit.

Mert!!!!!!!!!

írt fel porcerősítő tablettát, és ennyivel letudott minket!! :s

-namármost ettől a francia bulldognak nem fog jobban állni a füle,de etettél vele kölyökként egy csomó porcerősítőt ami nem igazán tesz jót rosszat se de felesleged volt,akkor már ugyan ott vagy,hogy egy prémium kategoriás táppal eteted és akkor biztos szépen fejlődik.A füleket fel lehet ragasztani egy pár napra és akkor össze szedi magát ha nem akor meg kell nézetni a porcokat nincs e véletlen eltörve és hogy nem e lehet más oka, de ennek utánna kérdezek a nagyoknál mert ezt pk jobban vágják,úgyhogy erre nemsokára okosabbat válaszolok.


a második:multivitamint az bőven elég neki. De most megint adom neki a kalciumot egy hete kb, hátha alakulna tőle!

ne tümd kálciummal a kicsit mert hosszú távon az ilyen kis termetüenek nem egészséges,megint csak a jó tápban lévő kálcium és egyéb vitaminok elegek.A sok kálciumtól becsövesedhet a csontja és az nem jó.A mi dokink szavaival élve lehet adni a vitaminokat meg minden ijet a kutyusnak de minek ha nincs rá szükség hidd el egy jó táppal sok minden bajt megelőzhetsz betegség gondok stb és egy jó tápból nem kell annyi a kicsiknek mint egy rosszabból.


, Lába. Pár hete elkezdte nyalogatni a jobb mellső lábát, én nem láttam rajta semmi de elvittem a dokihoz, kapott két szurit és mondta ha nem javul vigyem vissza! Vissza is mentünk pár nap múlva tapogatta nem érzett benne semmit, (de fel akarta nyitni) így csak tűvel felszúrkálta neki és nyomkodta ki de nem jött belőle semmi trutyi. Adott neki megint két szurit és egy levél gyógyszert beszedte a gyógyszert addig minden jó volt, most pár napja megint elkezdte nyalogatni a lábát!


na ettől voltam ki a legjobban!!!!!!!!!


mit akar nyitogatni meg minek ad és mire szurit ha azt se tudja mi a baja pláne egy levélnyi gyógyszer már megint minek a kicsinek? annyi ilyent kapott a kicsi,hogy lassan kijár neki egy bifiduszos kura.


Gondolt arra a doki,hogy esetleg megnézze a bűzmirigyét és setleg kitisztogassa?Vagy eszébe jutott egy esetleges alergia?vagy az,hogy esetleg csak valamibe beleléphetett olyanba ami sebet nem csinált de kellemetlen volt neki? esetleg gombás fertőzés stb. Érted mit akarok mondani mindig szuri gyógyszer és csak mérgezi a doki a kicsikét.....

Ha tudtok tényleg egy kutyadokit keressetek aki esetleg nem jön zavarba attól,hogy ha valamit nem tud akkor van nála speckó könyv amiben utánnaolvashat a helyszinen mindenféle mútét helyett vigyázzatok nagyon a kicsire!!!!!


Az,hogy megduzzadtak a cickói és hogy 6 hét vagy 3 ez olyan mint egyik ekkor tüzel másik akkor lehet a tied érzékenyebb és a hormonok jobban dolgoztak ha visszahúzodott nem kell vele foglalkozni. az álvemhességnél mindent begyüjt maga köré onnan tudod meg. a lábra visszatérve lehet akár toklász valahova beépülve amit nem vettetek észre is.


Remélem tudtam segíteni a válaszokkal.

1450. H.Ancsi
2009. máj. 29. 23:31
A kutyának a füle:)) A vizsla 7 hónaposan tüzelt, a pireneusi meg 9 hónaposan. Manci meg most 10 és már többször ugy csinált mintha, de igazából még mindig nem. Tankönyvek, na azt nem olvastam:)
1449. Picúrka_89 (válaszként erre: 1447. - Kekemeke)
2009. máj. 29. 22:39
Minden kutya nagyjából egy évesen tüzel először,az a normális,a "tankönyvek szerinti" kor:)
1448. R75 (válaszként erre: 1443. - Diegobaba)
2009. máj. 29. 22:27

ez nagyon szörnyű:-(((


sajnálom!!!

1447. kekemeke
2009. máj. 29. 22:19

Igen 11 hónapos volt.

Miért?? Az baj??

1446. H.Ancsi (válaszként erre: 1445. - Kekemeke)
2009. máj. 29. 22:15
1 évesen tüzelt először?
1445. kekemeke
2009. máj. 29. 21:31

Köszönöm szépen Diegobaba édes vagy! Még lenne pár kérdésem ha tudnál segíteni!

1, Mint mondtam egy éves a kis kutyám, mikor mi elhoztuk nem álltak a fülei még, az egyik füle még fél évesen nem is állt, elmentünk a dokihoz aki azt mondta nem tud vele mit csinálni, írt fel porcerősítő tablettát, és ennyivel letudott minket!! :s

Felkötöttük a fülét két napra úgy is maradt neki, csak még mindig olyan béna, nem szép merev mint kellene! Azt is mondta h ne adjuk neki a kalciumot csak a multivitamint az bőven elég neki. De most megint adom neki a kalciumot egy hete kb, hátha alakulna tőle!


2, Lába. Pár hete elkezdte nyalogatni a jobb mellső lábát, én nem láttam rajta semmi de elvittem a dokihoz, kapott két szurit és mondta ha nem javul vigyem vissza! Vissza is mentünk pár nap múlva tapogatta nem érzett benne semmit, (de fel akarta nyitni) így csak tűvel felszúrkálta neki és nyomkodta ki de nem jött belőle semmi trutyi. Adott neki megint két szurit és egy levél gyógyszert beszedte a gyógyszert addig minden jó volt, most pár napja megint elkezdte nyalogatni a lábát!


3, Most volt az első tüzelésünk. Kitartott 3 hétig rendesen, és mikor abbahagyta elkezdtek nőni a cickói, rendesen lógtak, de már viszább ment! De ez is természetes?? Csak az állvemhességről találtam dolgokat, de ott azt mondták tüzelés után 6 héttel alakul ki. De neki még csak 3 hete múlt el a tüzelés!


Köszönöm előre is a segítségedet!segítségeiteket! :D

1444. H.Ancsi
2009. máj. 29. 20:55
Istenem, nagyon sajnálom a gazdikat.
1443. Diegobaba
2009. máj. 29. 20:41
nem tudtam volna elmondani rendessen inkább átmásoltam de ez az igazi tragédia egy ilyen kis csöpp léleknek aki amugy is emberekre van ráutalva annak ember veszi el az életét nagyon sajnálom a kicsi Belfikét.
1442. Diegobaba
2009. máj. 29. 20:40
..........Hazavittük, mi gyulaiak vagyunk ez nagyjából 16km es távolságot jelent. Minden rendben is volt egészen addig amíg a kis hasa el nem kellett vérezni, felhívtuk az orvost..megnyugtatott ez normális. Belfi csak zilált mocorgott, éreztem hogy nem oké valami lila volt az ínye a nyelve...és akkor egyszer csak Belfi vett két nagy levegőt és aztán semmi, futottam a szomszédhoz aki nővér egy kórházba, próbálta újraéleszteni, közben telefon az orvosnak, aki felhívta a gyulai állatkórházat..kocsiba raktuk és 2perc alatt ott voltunk de már nem tudtak rajta segíteni, hozzáteszem egy cspnyi együttérzés sajnálat nem látszott egyiken sem, pedig nem kevés pénzt hordtunk oda nekik, minden alkalommal kicsit többet adtunk csak hogy készségesek legyenek velünk mert úgye ez a mai világ sajnos ilyen. Közölték velünk hogy "megdöglött" mert ugye ezt is így kell darab-darab nekik!!!! Beleakarták rakni egy zacskóba mert ugye a végtisztességet sem ismerik ezek, mire mondtuk hogy meg ne próbálják, ezért nagy kegyesen kaptunk egy papírdobozt, abba raktuk szegény kis pockot, átvittük Csabára az orvos aki műtötte értetlenül és mély sajnálattal állt a történtek előtt, persze ez rajtunk már nem segített. A boncolás mellett döntött a párom, én nem akartam de muszáj megtudunk, hogy mi volt a baj. Az orvos önköltségből vállalta a boncolást, mondjuk azt gondolom ez a legkevesebb, nagy lelkűen felajánlotta hogy van bulldogos ismerősük és felfognak ajánlani a történtek miatt egy kiskutyát, na itt szakadt el a cérna, összeomlottunk. Nagylelkűségét megköszönve visszautasítottuk, nekünk nem kel más nekünk ő kellett volna...de sajnos ő már nincs többé, olyan picike volt még olyan fiatal és nincs többé. Hatalmas űrt érzünk, nekünk Ő volt a mindenünk és még annál is több senkink nem volt rajta kívül és most nincs. Nem értjük miért történt ez meg a hozzánemértés, a nemtörődömség, vagy csak szerencsétlen véletlen, talán sosem tudjuk meg...egy biztos Ő már soha többé nincs velünk és ez a legeslegszörnyűbb.
1441. Diegobaba
2009. máj. 29. 20:39

Friss tagok voltunk nálatok, az utóbbi 1 hétben nem is igazán tudtunk jelentkezni, tegnap szörnyű és elviselhetetlen dolog történt, Belfikénk örökre itt hagyott minket:(

Szeretném a történteket megosztani veletek, ezzel is felhívni a figyelmet arra, hogy a nemtörődömség a figyelmetlenség vagy a hozzá nem értés milyen szörnyű következményekkel. Történetünk a következő: Belfikémet megcsípte egy darázs, mi azonnal rohantunk az állatorvoshoz, kapott a nyakába (bőr alá) egy kálcium és egy antibiotikum injekciót, megnyugtattak minket, hogy rendben lesz minden. Látszólag nem is volt semmi probléma. haárom nap elteltével viszont egy ökölnyi nagyságú dudor nőtt az oltás helyén. Nagyon megijedtünk, rohantunk vissza az orvoshoz mire a "kedves" doktor úr adott ezúttal a lábába egy szurit + kaptunk egy kenőcsöt, hogy masszírozgassuk vele sűrűn és el fog múlni, hozzátenném, hogy a csomójához hozzá sem nyúlt meg sem fogta. Kérdeztük, hogy mikor hozzhatjuk vissza, erre ő: nem kell fel fog szívódni. Rendben ezzel a tudattal kicsit megnyugodva haza vittük kenegettük, igen ám de hiába a csomó csak nőt és keményedett. Megijedtünk, úgy döntöttünk, hogy elvisszük egy másik állatkórházba, Békéscsabára mentünk át, ott kikérdeztek részletesen, mi történt mit kapott eddig...stb. A doktor kb. fél órán keresztül vizsgálta a csomót aztán Belfi egész testét átvizsgálta tetőtől talpig. Közölte velünk, hogy a kálcium injekciót soha sem szabad bőr alá adni, mert hogy szövetelhalást okoz, csakis vénába adható, valószínűleg az előzőekben afott védő+antibiotikumos oltások okozhattak egy kis gyulladást a szervezetében és a kálcium hatására keletkezett neki a csomó. Azonnali műtétet javasolt ez volt most hétfőn szerdára kaptunk időpontot, hozzá kell a történethez raknom azt is, hogy Belfikének köldöksérve volt amire azt tanácsolta az orvos, hogy akkor mivel rutin beavatkozásról van szó a csomóval együtt azt is megcsinálják. Eljött a szerda, rossz érzésünk volt nem elég kicsi, és gyenge még csak 11 hetes, de az orvos megnyugtatott rutin műtét. Műtét előtt végignyalta az orvost az asszisztenst és mersze minket. A műtét 1 órás volt, majd ki is adták, ügyes volt végig pukizta a m

1440. Picúrka_89 (válaszként erre: 1437. - Diegobaba)
2009. máj. 29. 20:39

Próbáltam fokozatosan hozzászoktatni, az elején csak 5perc volt..1-2alkalommal. Aztán lassan fél óra. Úgy nézett ki nem lesz baj, de egyszer csak elkezdte ezt a "lepisilem valamidet" dolog. Egyszer mikor bátyámnál voltunk és ott maradt vele,bátyám, meg otthagyta a szobába 5percre akkor az ő ágyára is felment és lepisilta.Én most itthon leszek jó sokáig,nem fogok dolgozni(hosszú,hogy miért). Azon gondolkodtam hogy ez később nem lesz e baj,hogy most csak rövid ideig hagyom itt,nincs olyan ok amiért el tudnék menni hosszab órára.

És ha most is itthon hagyom, nincs valami ötlet,hogy mit csináljak hogy ne menjen fel az ágyra lepisilni?

1439. H.Ancsi (válaszként erre: 1438. - Diegobaba)
2009. máj. 29. 20:26

Na ezt ellopom bevezetőnek a kutyáim emlékére íródó naplómba, ha nem bánod.


Mi történt Belfivel?

1438. Diegobaba
2009. máj. 29. 20:17

A menyországtól innen van egy hely, amit úgy hívnak: a Szivárvány Híd. Amikor egy állat, aki közel állt valakihez meghal, a Szivárvány Hídhoz jut. Egy nagy rét terül el a lábánál, hogy minden állat szaladgálhasson, és együtt játszhassanak. Állandóan süt a nap, és elegendő étel, ital található ott, hogy mindenki kényelmesen érezze magát.


Azok az állatok, akik betegek, vagy öregek voltak, visszanyerik egészségüket és életerejüket. Akik megsérültek, sebeik begyógyulnak és olyanok lesznek, mint ahogyan fiatalon ismertük őket.


Az állatok boldogok és elégedettek, kivéve egy dolgot: hiányolják azt a valakit, akit szerettek, akit hátrahagytak.


Minden állat együtt kergetőzik és játszanak, de eljön a nap, amikor valaki egyszer csak megáll, és a távolba tekint. Tekintete elszánt, teste lelkesen reszket. Egyszer csak elszakad a csoporttól, a fű fölött szinte repülve, lábai egyre gyorsabban és gyorsabban viszik előre.


Megpillantja gazdáját, és amikor gazda és hű kedvence végre találkoznak, egymásba kapaszkodnak örömmel, hogy soha ne váljanak el többé. Boldog puszik záporoznak a gazda arcára, újra megsimogathatja imádott kedvence fejét, és újra belenézhet bizalomtól csillogó szemébe, oly rég eltávozott életéből, de soha nem tűnt el szívéből.


Azután átsétálnak a Szivárvány Hídon, együtt...



A Szivárvány Híd



Az erdő szélén, dombok lábánál,

Buja zöld réten hol idő megáll.

Hol férfi és nő hű barátja fut,

Miután földi idejük lejár.



Mert itt, e- és túlvilág határán,

Hol minden kedvenc nyugalmat talál,

Ezen az aranyló földön, játsznak,

Míg átlépik a szivárvány hidat.


Már nem szenvednek kíntól, bánattól,

Újjászületnek, testük meggyógyul.

Az egészségük ismét a régi,

Csak a régi társ, ami hiányzik.


Szaladnak a füvön, gondtalanul,

Míg egy nap megállnak, szemük keres.

Fülük hegyezik, érzik a szagot,

Majd hirtelen, egyikük elszakad.


Mert tekintetük újra összeér,

Újra együtt vannak, ember és társ.

Egymáshoz futnak, barátok régről,

Elszakadásuk ideje elmúlt.


A szomorúság, és a búbánat,

Örömmé válik a két szívben.

Szeretetben egyesül, örökké,

S áthaladnak a szivárvány hídon.


ezt azért raktam be ide is mert a másik fórumon sajnos Belfike valószínüleg orvosi hiba miatt meghalt!

Vigyázzatok a kicsikre és jó dokitok legyen.

Gyujcsatok gyertyát Belfikéért itt:

[link]

1437. Diegobaba
2009. máj. 29. 19:39

Sziasztok mindenkinek!

Szia kedves kollegina képzeld van egy keverék farkas kutyusunk még egy pár napig de sikerült gazdit találni neki ha minden jól megy hétvégén vagy hétfőn költözik az új gazdihoz mert hát kidobták szegényt!

Kicsit visszaolvastam ahogy szoktam :) és egy két ötlet tapasztalat megint elhagyja az ujjaimat van akiknek mint neked is kollegina ismerős lesz a válaszom :)

jaaaaaa ok felírtam magamnak a méreteket és ha minden jól megy jövő hétre vagy utánna meg is tudjuk szerezni!


No akkor:Picúrka : Nekem egy 5hónapos francia b. fiú kutyusom van!Amióta nálunk van én mindig itthon voltam vele. Igen igazából jól érzed a problémát az az hogy mindig veled volt:Velem is sokat volt Diego de sajna ki kell alakítani nála a megszokott mindennapokat amit ahogy olvastam nálatok is meg volt de nem tudom az otthon hagyás fokozatos volt e vagy egyszerűen bumm bele és majd jövünk?Azért lényeges mert pont a Francia Bullesz az aki baromira meg tud sértődni és eszméletlen bosszúálló tud lenni de csak azért mert hagyjuk nekik.

Kellő szigorral és fokozatossággal kezelhető a helyzet mert még kicsi amit úgy tudtok elérni,hogy kimész a lakásból 5 percre majd hírtelen visszamész majd 10 perc 15 stb amig el nem éred az egy órát majd jöhet a következő egésszen az 5-6 órás otthonhagyásig.A perces otthon hagyásokat egy pár napig elég csinálni hamar hozzászokik,hogy visszamész, de amikor el kezd ugatni ne menj be egyből és ha bemész akkor szólj úgy hozzá hogy érezze te vagy a főnök és csak utánna kezd el babusgatni!Menni fog csak idő kérdése és abba fog maradni a bepisilés is!


Rigóattila: egyfolytában ugat, a lányaimat úgy harapdálja h néha megijedek én is, 2 óra séta után otthon még 1 órát szaladgál:Mindenféle képpen te legyél a főnők és futtasd direktben őket labdával vagy egyébbel mert nem csak a mozgás a séta a lényeg,hanem az,hogy ténylegessen lefáradjon és hidd el akkor 2 óra bőven jó lesz ha bírja a 2 órát sokat mozogni vele amikor meg a lányokat harapja akkor mivel te vagy a főnők erőteljes lecseszést tessék alkalmazni mert a lányok valószínüleg a falka miatt úgy érzi mögötte vannak és ezt csak te tudod egyensúlyba hozni! ez persze a te esetedben csak egy jó tanács.


Kekemeke: 1éves a fr. bullim és tegnap éjjel arra keltünk, h a kutya nem kap levegőt, mint mikor valaki " Szívja a taknyát" (már bocs).

Namármost tudni kell azt,hogy van a kutyusoknál most egy felső léguti betegség amit lehet ti is elkaptatok és akkor jobb menni dokihoz,de mielőtt idáig mennénk kell tudni egy két dolgot:

-a kutyusok is tudnak lenni allergiások

-a francia bulldognak van a torkában egy lebeny ami néha letapad és akkor ezt a tünetet produkálja

-nagyon kényessek a porra a száraz levegőre ami miatt ez szintén lehetséges, valamint hamar megérzik ha másfajta mosószert használtok esetleg

-a gégefedő letapadhat


Javallat és gyors segítség:

-be kell nyúlni a szájába és ledugni az ujjad mintha hánytatni akarnád és akkor felszabadul a légut illetve ha van ott valami ki is hányja

-húzd meg a nyelvét segits szabaddá tenni a légutját illetve simogasd nyugtatgasd közben és ha túl van rajta akkor itasd meg


valószínű hogy egy kis trutyi van a torkában ha hányt is meg kell nézni mit milyet mert ha nem volt benne kaja csak fehér habos trutymó akkor az felső léguti váladék ha kaját is hányt akkor egyértelmű gyomortartalom haaaaaa mindent visszahány mert lehet csak az jön vissza ami ezen a trutyin fent marad.Valószínű enni fog füvet hagyd neki mert elég rövid idő alatt meghánytatja és akkor jobb lesz neki!Ha sürüsödik a roham akkor menj dokihoz mert akkor ti is elkaptátok és jön a szuri az antibiotikum meg a köptető!!


Röviden ennyit :)

1436. hajini (válaszként erre: 1434. - Kekemeke)
2009. máj. 29. 19:26
szia, a miénk is csinálta ezt. semmi komoly, nem szabad észrevennie h megijedtek. csak nyugodtan. nyúlj be a szájába, h kapjon levegőt. 2-3 alkalom után rájön, h így tud levegőt venni és nem stresszel be. (nekünk a tenyésztő mondta, mert mi is jól megijedtünk)csak kitartás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook