Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
6175. Mama1989
2012. nov. 27. 16:49
Sziasztok!Új vagyok itt:)Ma megyek a picikémért a MAraházi Kennelbe:)Jó tanácsokat tapasztalatokat szívesen fogadok!Szép napot:)
6174. Thomas74 (válaszként erre: 6172. - 0636571bd4)
2012. nov. 27. 16:28
szia!A szönyeg nem azért van lecsavarozva mert nem akarom,hogy cipelje hanem mert belehuzna a piszkitásaiba.Amikor nem vagyunk otthon be van zárva egy 3m2-es helyre.Mihelyt hazaérünk kiengedjük.A szobába is van fekhelye.Rágnivaloja rengeteg.Mindig akkor rosszalkodik amikor nem vagyunk otthon.4. bulldogom ez már de én ezelött családiházban laktam,ott nem volt gond a tartásuk.Tudom,hogy rossz ha bezárom de nem hagyhatom szabadjára a lakásban felűgyelet nélkűl.
2012. nov. 27. 13:33

Sziasztok!

Nagyjából egy hónappal ezelőtt kérdezősködtem még "jó ötlet-e a második kutya" dologgal kapcsolatban. Köszönöm a válaszokat, sokat segített döntést hozni, viszont az élet is úgy hozta, hogy jön a második kölök.:)

Az állatorvosunk ajánlott fel egy kislányt, teljesen ingyen, átvállal minden orvosi költséget, ezért cserébe nekünk 1-2 almot le kell hozni a kuttyoktól. A dokibácsi már intézi a kennelnevet, cégalapítást, engedélyezéseket, szóval ő is be van sózva.:) A picit amerikából hozzák vissza, mert nem találtak neki jó gazdit, most 5 hónapos.

Szeretnék tanácsokat kérni a "tandem-bulldogos" gazdiktól, akiknél kettő vagy több kismalac van. Eddig mindig jött velem a vérmanó, mostantól miben lesz más, hogy ketten lesznek? Nem nagyon durvák a séták két kutyával? A fiamat már sikerült megnevelni, pórázzal és anélkül is gyönyörűen sétál, de félek, hogy a két kutya két irányba fog rántani. Ti hogy szoktattátok össze őket? Várok mindenféle tanácsot, tippet, trükköt, praktikát...:)

Előre is köszönöm!:)

6172. 0636571bd4 (válaszként erre: 6160. - Thomas74)
2012. nov. 27. 08:43

Szia Thomas!

Nincs semmi SOS, mert nincs semmi gond és igenis meg tudod nevelni a féléves bulldogodat!

Tapasztalatom szerint nem elég neki a 3-szori sétáltatás, mert kaja után 1-2 órával le kell vinni. Vidd le 5kor és kajáltasd meg, aztán meg mielőtt elmentek dolgozni, hátha akkor fog kakilni. 3 órakor, és szoktasd hozzá, hogy egyen ekkor. Vidd le este hétkor egy jó kakilós sétára, majd mielőtt elalszol csak a kapu elé egy pisire.

Így megadod neki a lehetőséget, hogy az elalvás előtti sétán kívül bármikor tudjon kaksizni.

Nem a kutyával van a baj! Mit vársz tőle? Hogy parancsra kakiljon? Kakilj te úgy, aztán ebben benne is van a válasz!

A kiskutya sokszor kakil, amíg helyre nem állnak a belei. Tudod, mint a kisgyerekek..

Én fekhelyet nem vettem még a kutyámnak, mert tudom nálam érettebb gazdiktól, hogy szétrágják. Emiatt se szidd a kutyádat lécci! Viszont vegyél neki rágcsálni való dolgokat és ha látod, hogy eszi a fekhelyét, akkor minden alkalommal szólj neki, hogy NEM SZABAD! És csak ezt az egy szót használd, ha a kutyád bármi olyat tesz, ami nem helyénvaló.

A szőnyegekről: Én parkettásban lakom, így van tapasztalatom. (Elöljáróban elmondom, hogy rühellem a szőnyegeket, mert porfogónak tartom csak). A kutya mindig a szőnyegre fekszik, mert meleg. Ebből van nálunk három kicsi. Például: ha bemegy a fürdőszobába, akkor a kilépő szőnyegre fekszik és nem mellé. 100-ból 100x. Aztán gondol egyet és magával viszi bárhová a lakásban. Na és, mondom én erre! Véleményem szerint, ha a kutya fekhelyén le van csavarozva a szőnyeg, akkor még csak ki sem lehet venni onnan könnyen, csak csavarhúzóval, ami idegesítene engem is a te szitudban (már ha odapisil és odakakil). Tehát, nem kell lecsavarozni, mert megnehezíted a kutya tisztán tartását.

És ne legyél kiakadva, mert minden gyerek olyan, amilyenné neveli a szülő!

És ne haragudj a kutyádra!

Fontold meg amit írtam!

6171. Vigyorex6 (válaszként erre: 6166. - Kulcsár Csabáné)
2012. nov. 27. 07:35

Szerintem próbáld ki az Immunovetet. Ez egy immunerősítő por.


Azt tudni kell, hogy az én kutyám szteroidkezelést kapott, és emiatt gyengült meg súlyosan az immunrendszere, de egy adag por után helyreállt minden, és nulla szőrhullás, pedig előtte beterített mindent; azt hittem lekopaszodik a kutya.

Anno én is egy másik bulldogostól hallottam erről a porról.

6170. Psycho
2012. nov. 26. 23:22
Én kutyum is sokat kakil. Pár réteg újságpapír mindig van lerakva, és ha nem bírja ki oda piszkít. Azt tudja, hogy máshova nem szabad. Egyszer el is felejtettem lerakni neki újságot és rajta is kaptam ahogy "takarít" maga után. Remélem ne kell részleteznem :( Úgy sajnáltam szegényt.
6169. Rudibaba (válaszként erre: 6166. - Kulcsár Csabáné)
2012. nov. 26. 21:46
egyetértek wicky85-tel, a royalban van csirke, a pro plan tápban redukálva vannak az allergiát kiváltó anyagok. Egy évig mi is azt vettük, de azért álltunk le róla, mert túl gizdának tűnt a kutya :) aztán a royal canint vettük, de az sem vált be, most a select gold a nyerő, minden szempontból!
6168. Rudibaba (válaszként erre: 6162. - Thomas74)
2012. nov. 26. 21:42
Most szoktunk át a royalról a select goldra. Ennél maradunk már úgy néz ki, mert szépet kakil tőle, szép a szőre, és sokkal kevesebbet füvezik.
6167. wicky85 (válaszként erre: 6166. - Kulcsár Csabáné)
2012. nov. 26. 21:40
Szia! Én neked is a Pro Plan Sesitivet tudom javasolni. Nálunk az egyik kölyök gazdája járt úhy, hogy aRoyaltól iszonyúan hullott a kutya szőre, amikor visszaálltak a Pro Planra minden helyre jött.
2012. nov. 26. 21:31
Sziasztok! Segítsetek már nekem ha lehet akkor hamar, Lizikémnek most egy hete iszonyatosan hullik a szőre nem lehet hogy a Royal C.-ra érzékeny mostmár most lett egy éves, szerintetek milyen tápot vegyek neki? van még egy fél zsák RC és így tudnám szoktatni a drágámat, Ja meg van még egy olyan problémánk, hogy ha kimegyünk sétálni ami nem séta hanem rövid pórázon rohanás és őrjöngés, mikor bejövünk akkor meg fáj a lába, ez mitől van ??? köszi a válaszokat!!! sürgős lenne!!! mindenki írja le hogy mit tapasztalt! jó???
6165. viron (válaszként erre: 6164. - Wicky85)
2012. nov. 26. 18:38

Köszi a kimerítő választ. Olvasgatunk, okosodunk, infót szerzünk.

Arra jutottunk hogy mi a sima proplan puppy-val kezdünk a digestion-nel nem a sensitivvel.


Azthiszem a kutyavásárlást is eléggé körbejártuk, találkoztam szerintem mind a két véglettel. Beszéltem olyan tenyésztővel is, aki az ezer euros kategória, és persze olyan "valakivel" is, akinek szerintem annyi f.ngja nem volt a francia bulldogról mint nekem (és higyjétek el, nincs sok), mindenre esküdözött, csak vigyem el a kutyust 40ezerért.


Gazdi oldalról is alapos voltam úgyérzem, pl. van olyan ismerősöm aki csak úgy kapta a kis malacképűt. Nem tudjuk hol, kinél született, kik a szülei, ráadásul fehér is, stb.stb... És lámlám, a kutyus 3-4 éves, és semmi baja, nem allergiás. Szemben áll a jó tenyésztős, törzskönyves kutyussal, aki külföldről jött, igen drágán, és pár műtéten már túl van (kutya baja hála az égnek, semmi komoly) de akkor is.


Mindent összevetve, az elmúlt pár hónap tapasztalatai alapján, kiválasztottunk egy gyönyörű csinos kiscsajt, egy barátságos, kézséges, kutyamániás lánytól. Nagyon várjuk, és tényleg kíváncsi vagyok a következő pár évünkre! :)


hopp, egy kicsit hosszúra sikeredtem bocsánat :D

6164. wicky85 (válaszként erre: 6151. - Viron)
2012. nov. 26. 18:19

Szia!Én a kicsiknek mindig a Pro Plan Sensitive Derma-t szoktam adni és eddig bevált. Szerinte az a legjobb, a kis érzékeny bulldog gyomroknak.

6 hetesen semmiképp nem szabad elhozni a kicsit. Aki ilyen korán kölyköt elválaszt az anyjától az nem tenyésztő, hanem szaporító. Ne haragudj a kifejezésért, ettől a kutyus még lehet okos, aranyos, de Magyarországon már TÖRVÉNYILEG is TILOS 8 hetesnél fiatalabb kutyát leválasztani az anyjáról. Ilyenkor alakul ki az immunrendszerük, amit a legjobban az anyatej fejleszt ki. A kiskutya anyjáról való leszoktatása 4 hetesen kezdődik, akkor kezdünk el az anyatej mellé táppal etetni, 8 hetes korra jutunk el odáig, hogy a kicsik már csak tápot esznek áztatás nélkül.

Ami még fontos, hogy chipnek lennie kell a kölykökben, hiszen 2010. áprilisától kutya csak egyedi chip azonosítóval cserélhet gazdát, aminek hiányában januártól akár büntethetnek is.

És még annyi, hogy én csak olyan helyről hoznék kutyát, ahol adásvételit is írunk (ezzel lehet a chipet a saját nevedre iratni). Ez biztosít téged is és a tenyésztőt is.

Tőlem például csak úgy vittek el kiskutyát, hogy a chip regisztrálva volt a nevemre, mint tenyésztő, mert esetleg ha évekkel később elveszik a kutya és egy menhely befogja, a tulajt nem találják, akkor vissza tudják keresni a tenyésztőt. És ha kellene több száz kilómétert is megtennék értük. Felelős vagyok értük, még évek múltán is.

Ne haragudj a hosszú kommentért. Látom, hogy te mindent jól akarsz csinálni, csak olyan sok kutyát látok a menhelyeken, fajtamentőknél, akika tenyésztőjük (vagy inkább szaporítójuk) hibájából olyan sorsra jutnak, amit egy kutya sem érdemelne meg.

6163. wicky85 (válaszként erre: 6156. - Odi2011)
2012. nov. 26. 18:07
Sajnos én nem ismerem. Milyen betegsége van a kutyusnak? Adásvételit nem írtatok, amiben esetleg szavatol a kiskutya egészségéért?
6162. Thomas74 (válaszként erre: 6161. - Rudibaba)
2012. nov. 26. 18:04
Szia!Hát mindig evés után viszük le,de neki ugylátszik mindegy.Te mivel eteted?Mármint milyen táppal?
6161. Rudibaba (válaszként erre: 6160. - Thomas74)
2012. nov. 26. 17:59
szia! evés után vidd le, nagyonnagyon megdícsérni, ha rajtakapjátok nagyonnagyon lecseszni, én sem tudok jobbat sajna..egyébként Rudi is mindig az ajtó mögé csinált, de aztán egyik napról a másikra szobatiszta lett :) a hiperaktivitásra én is várok tanácsot :D
6160. Thomas74
2012. nov. 26. 17:50
S.O.S!!!!!Egyszerűen nem tudom megnevelni féléves bulldogomat.Nem szobatiszta még,összevissza piszkitja a helyét.Vettünk neki olyan müanyag fekhelyet amit álitolag nem rágnak a kutyák,na ez rágja.Padloszönyeg van benne,csavarokkal rögzitve mert állandoan kiveszi,szétrágja.Napi 3-szor tudjuk levinni(reggel 5,délután 3,és este 7 felé)Napi 2-szer kap enni(reggel 5,és este 6)Mindenkire ugrál mint egy idegbeteg,nagyon hiperaktiv.Purina dogchowwot kap enni,az elöirt adagot.Nagyon sokszor kakál,kb:6-szor naponta.Tudna valaki tanácsot adni mit csináljunk vele?Köszönöm!
6159. Mya01 (válaszként erre: 6145. - Kulcsár Csabáné)
2012. nov. 26. 13:31

Köszönöm. :)

Tetszik ez a fórum, jó olvasgatni a tapasztalt gazdik hozzászólásait. :)

Lizike tényleg olyan a leírtak alapján, mintha megint kicsi gyereked lenne. :)

6158. Vigyorex6 (válaszként erre: 6157. - Viron)
2012. nov. 26. 10:11

Szia! Nem biztos! Sajnos sokan kiadják idő előtt. :(

Elhiszem, hogy alig várjátok a kis családtagot, de leginkább az ő értekében kellene a mamájával maradni még egy kicsit.

6157. viron (válaszként erre: 6155. - 0636571bd4)
2012. nov. 25. 22:45

Szia!

Rendben, holnap felhívom a tenyésztőt, és megkérdezem.

Lehet higy én tudtam rosszul:) köszi

6156. Odi2011
2012. nov. 25. 20:37
Sziasztok! senki sem ismeri a Délpesti Orpheus kennelt? :-( nagyon nagyon fontos lenne, beteg a kutyum és szeretném a tesóit megtalálni, de természetesen a tenyésztő nem ad ki semmilyen infót a gazdikkal kapcsolatban! segítsetek légyszi!!!!! köszi
6155. 0636571bd4 (válaszként erre: 6154. - Thomas74)
2012. nov. 25. 13:42

Csütörtökön rendeltem meg neten, visszaigazolták. Én kértem, hogy a szállítás napján hívjanak fel, hogy otthon legyek, vagy hozzák a melóhelyemre, mert nekem az is jó. Itt tartok. Szállítás 2-8 napon belül.

Majd írok.

Szia!

6154. Thomas74 (válaszként erre: 6144. - 0636571bd4)
2012. nov. 25. 05:44
Szia!Rendeltél már az általad emlitett helyről kutyatápot?Megbizhatoak?Utánvételell vagy,hogy intézted?Irj róla valamit légyszíves.Kőszi!
6153. Vigyorex6 (válaszként erre: 6151. - Viron)
2012. nov. 24. 18:51

Szia!

Egy tanács! 6hetesen ne hozzátok el! Várjatok még 2 hetet, hogy a mamájával lehessen. Nem is szokták előtte kiadni a kiskutyákat. Állítom, hogy sok betegségtől megkímélitek őt is, magatokat is, és a pénztársátokat is.

Az oltásoktól kell függővé az utcáravitelt. Az orvosotok mondani fogja. Mi az utolsó előtti oltás után vihettük. De volt aki más isntsrukciókat kapott, de ott az oltási program is más volt.

6152. Psycho
2012. nov. 24. 18:08
www.purina-proplan.hu/kutya/puppyAllSizesSensitive.asp. Én ilyet adok neki most
6151. viron
2012. nov. 24. 12:54

Köszi:) most tanulmányozom a véleményeket a megfelelő táp kiválasztásában (proplan, bárányos lesz), a szobatisztaságra nevelés kérdésében, és minden ami az első lépések közé tartozik. Nagyon várjuk már a kiscsajt. Talán egy kérdés csak lenne...

Ugye ha 6hetesen kerül hozzánk (lakás), meddig nem vihetjük le az utcára?

köszi

6150. wicky85 (válaszként erre: 6149. - Viron)
2012. nov. 24. 12:18
Üdv a klubban! :) A legjobb választás a bulldog. Bármi kérdésed van szívesen válaszolunk. :)
6149. viron
2012. nov. 23. 21:59

sziasztok!

Ma bukkantam erre a fórumra, azóta olvasgatom!

A kedvesemmel 2 hét mulva leszünk "friss" bull tulajdonosok,

és ahogy látom elég sok hasznos infó található itt, úgyhogy szerintem teszem is a könyvjelzők közé. ;)

szép estét mindenkinek!

6148. Edja (válaszként erre: 6146. - Kulcsár Csabáné)
2012. nov. 23. 19:09
Szerintem ez igy teljesen rendben van! :) Lizike boldog és Ti is azok vagytok. A többi meg kit érdekel? Egyébként nagyon cuki, megnéztem a képeidet. :)
6147. Odi2011
2012. nov. 23. 18:23
Segítsetek légyszi, nagyon fontos lenne! Aki ismeri a Dél-pesti Orpheus kennelt, esetleg onnan van franciája, kérlek jelentkezzetek!!! nagyon köszönöm előre is!!!
2012. nov. 22. 14:59

Edja, akkor te is olyan hü... vagy mint én!! valaki azt mondta hogy ez kutya, de szerintem nem hanem egy drága édes gyermek. Képzeld este 9 körül már nyűgös menne aludni, na jó menjünk mondom Lizikém egyere drágám menjünk apának köszönni, jön megáll a férjem előtt megvárja hogy kapjon egy puszit a homlokára és indúl a szobába ahol van az ágya . Betakarom mint egy gyereket szusszan egy nagyon és alszik. Ha ébredek megint betakarom .


Igaz hogy a családom azóta nem nagyon jár hozzánk mióta megvettük Lizikét, de sajnálom vagy megszokják vagy kevesebbet jönnek. Nem tudom az ugrálásról leszoktatni mert ritkán jön hozzánk valaki és ugye így nem tudok rá szólni. Na ez legyen a legnagyobb gondom. De az viszont nagy hogy még mindig nem tudunk rendesen sétálni, őrjöng ha megyünk, rohan, húz, majd ha megnyugszik és elfárad akkor már tud jönni normálisan mellettem. Bocsika csak ennyit akartam neked irni. puszi.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook