Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
2012. máj. 14. 16:55
Fórum - PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek
2012. máj. 14. 16:48
Régebben nyitottam már egy másik témát, akkor az arról szólt, hogy kisbabát vártam, de komplikáció adódott,ciszta volt a méhemben, és a babám meghalt. Azóta eltelt pár hónap, és én eldöntöttem, hogy utána járok a dolgoknak, így a debreceni klinika szülész és nőgyógyász centrumába időpontot kértem nőgyógyászati endokrin vizsgálatra. március 27-én voltam először, csináltak két pontos terheléses cukor, és inzulin vizsgálatot. A cukrom kifogástalan, jobb mint a normál súlyú embereknek, viszont (túlsúlyos vagyok, 120 kg) az inzulin szintem már 0 perckor is 29,6, ami a megengedett fölött van jóval. 120 perc után 36,8. Szóval inzulin rezisztencia! Csináltak még hüvelyi ultrahang vizsgálatot, mind két petefészkem nagyon sok apró meg nem repedt tüszőt tartalmaz, ami egy idő után cisztává alakul. Menstruációm jó ideje nincs. A méhnyálkahártyám nagyon vastag, 12 mm, vaskos. A kezelőorvosom kiírta a merckformin tablettát, valamint elküldött hormon vizsgálatra. Azt is mondta, hogy nagyon nagy valószínűséggel PCOS! És még azt is mondta, hogy a méhnyálkahártya vaskossága miatt biopsziát kell csinálni, hogy kizárják a méhnyálkahártya daganatot. Elmagyarázta azt is, hogy ezt a biopsziát általában olyan nőknél nem szokták alkalmazni akik még nem szültek gyereket, mert benne van a dologban a meddőség kockázata is. Na erről én hallani sem akartam, kértem, hogy találjon ki más módszert, mert a párommal nagyon vágyunk kisbabára. Ezért, kérésemre írt fel provera tablettát, ami menstruációt idéz elő, amikor lezajlott a menstruációm, megint ultrahang és ha semmit sem változik a méhnyálkahártya állapota, akkor elkerülhetetlen lesz a biopszia, amitől nagyon rettegek. És még valami.... Így utólag már értem, hogy miért halt meg a kisbabám. Azon is csodálkozom, hogy egyáltalán meg tudott fogadni, ilyen egészségi állapot mellett. Mindenesetre az életemet megváltoztattam, diétázom, sportolok, és szedem a merckformin tablettát, és hiszek benne, hogy lesz eredménye. A következő ultrahangtól viszont tényleg nagyon félek. Ha van vagy volt hasonló tapasztalatotok szívesen venném, mind a biopsziával, mind a I.R-rel, PCOS-sel kapcsolatban.
4463. Bcicus (válaszként erre: 4461. - Lili8)
2012. máj. 10. 00:27
Azonnal keress egy hozzáértő orvost. Megírod a terheléses cukor és inzulon eredméynedet és a 3. napi hormon sorod. Fogigátló mellett mindenkinek normális a ciklusa, az semmit nem jelent.
4462. CsillagTM (válaszként erre: 4461. - Lili8)
2012. máj. 9. 21:20
a fogamzásgátló rossz. csak ront az állapotodon. ez a vérzés nem a normális most neked, ez csak mesterséges, a foggátlótól. a hormonjaidat csak még jobban megborítja a bogyó. hagyd abba sztem minél gyorsabban. röviden ennyi...
4461. Lili8
2012. máj. 9. 20:09
Sziasztok! Segitséget várok!! Nekem 2 éve megállapították, hogy pcos vagyok, de nem vagyok túlsulyos, pattanásos, voltam terhelése cukron, az is renbe van.Abbahagytam 6 év után a meliane nevü fogamzásgátlót és 1 évig nem jött meg. Több orvosnál voltam, felírtak több gyógyszert erre, volt ami fogamzásgátló is volt egyben, de mindegyitól mellékhatások jeletkeztek. Most ott tartok, hogy kb. 1 éve megint a melianét szedem, ven menstruációm, és az orvosom azt mondte ez nagyon kezdetleges nálam ( voltam vérvételen is meddőségi korházban) minden 5. nőnél látja ezeket ultrahangon. Még csak 25 éves vagyok, de pár éven belül szeretnék gyereket. És egy másik orvos nekem azt mondta minnél hamarabb szülök annál jobb, a saját orvosom meg nem is tulajdonít neki jelentőséget. Nem tudom, hogy mit csináljak?? Még szedjem továbbra is nyugodtan a melianet amíg nem szeretnék gyereket? Kérlek írjatok, ha van valkinek hasonló tapasztalata.
4460. hiden (válaszként erre: 4459. - Bcicus)
2012. máj. 8. 21:14
Oké,köszi szépen!
4459. Bcicus (válaszként erre: 4458. - Hiden)
2012. máj. 8. 15:55
Csak lassút ne, de felesbe mehet.
4458. hiden
2012. máj. 8. 15:39

Azt szeretném kérdezni,hogy a diéta szerint uzsira 20g gyorsan felszívódó szénhidrátot kell enni,de lehet olyat csinálni,hogy én mondjuk 10g lassút és 10g gyorsat eszem,vagy mondjuk csak lassút?

köszi előre is!:)

4457. f8d3dba714 (válaszként erre: 4428. - Csigusz23)
2012. máj. 7. 18:24

Szia Csigusz

Röviden magamról:2007 26.hétre méhlepényleválás miatt megszületett a kislányom aki 1 napot élt,majd 2008 méhenkívüli terhességem volt.2010 8 év után orvost váltottam, mert nem estem teherbe nem szedtem soha életemben fogamzásgátlot mégis meghíztam főleg hasra,szörösödni kezdtem egyre jobban,rendszertelen lett a mensim.Az új dokim az elsö sikertelen clostyrbegit és terheléses cukor rossz eredményei miatt átírányitott a budai meddősségi centrumba,ott elkezdték kezelni a pco-mat mert ott 10-böl 8 nö ebben szenved ahogy hallotam.Tavaly februárban megtörtént az elsö inszemem.Sikerült 95 kg-an, sajna juniusba ö is koraszülött lett 20.hétreNekem ekkora súlyal is sikerült akinek van sok ideje és türelme vágjon bele a budaiba csak a gyogyszert kell fizetni azt is némi támogatással.Szerintem probálj eljutni oda,ha vidéki vagy kérj utazási kedvezményt.A hozzá értő orvos sokkat számít.Én 38 évesen nyáron ismét belevágok 2 éve szedem a mercformint.Sok sikert ne add fel.

4456. picur1979 (válaszként erre: 4441. - Hiden)
2012. máj. 7. 13:38

Sziasztok!


Hiden, bár én nem vagyok szakértő a témában, de szerintem nekünk nem jó a fog.gátló. Nekem is a cypromixet írták fel. Csak nekem a szőrökkel van bajom sajnos, nem a pattanásokkal. De ez szerintem csak átmeneti megoldás lehet, vagy az sem...

Ráadásul a doki, aki felírta, csupán kozmetikai problémának tartotta a gondomat, és ő nem is jutott el odáig, hogy kiderítse az okát, az IR-t. Így végül én nem kezdtem el szedni, hanem majd a metet hamarosan, ha megyek vissza kontrollra a leleteimmel a másik dokihoz.

Nekem volt egy kis feleslegem is, és amióta elkezdtem a diétát (csak a magam módján egyelőre), azóta fogytam 6-7 kilót és a tüneteim is javultak valamelyest, és a hormoneredményeim is. Nekem egyébként a tesztoszteronom volt a határérték felett.

4455. Bcicus (válaszként erre: 4454. - Hiden)
2012. máj. 6. 22:19
A korpovit keksz jó. Ha 2,5 óra múlva éhes vagy nyugodtan ehetsz párat.
4454. hiden (válaszként erre: 4453. - Bcicus)
2012. máj. 6. 16:02

Hát igen...meg az is lehet a baj sztem,hogy még nem mindig pontosan ugyanaban az időben eszem.:/

meg van olyan is,hogy úgy érzem már tök éhes vagyok és mondjuk 2,5 óra múlva már eszem,és nem várom meg a 3órát.Meg néha bekapok egy korpovit kekszet,ha már nagyon nem bírom,mert ugye éhezni sem szabad,az sem jó.

4453. Bcicus (válaszként erre: 4452. - Hiden)
2012. máj. 6. 15:33
Nem tudom, ezt nehéz így megmondani.
4452. hiden
2012. máj. 6. 15:22
Köszi,jó oké,majd lehet,hogy kipróbálom,csak az még húzósabb árban:/,sajnos.De mind1,viszont szerinted nem furcsa,hogy a graham kenyértől miért voltam éhes? Vagy lehet azért van,mert ennyire súlyos az inzulinom?
4451. Bcicus (válaszként erre: 4450. - Hiden)
2012. máj. 6. 15:17
Akkor ok. HA még emelett is éhes vagy, akkor próbáld meg tk tönkölylisztből, az még lassabban szívódik fel.
4450. hiden
2012. máj. 6. 15:06
Hát én sütöttem,és az egész graham lisztből van...
4449. Bcicus (válaszként erre: 4448. - Hiden)
2012. máj. 6. 13:59
Hány százalékos graham kenyér?
4448. hiden
2012. máj. 6. 11:44

Bocsi,hogy ilyen bugyuta dolgokkal írogatok be,de szerintetek ,hogy lehet az ,hogy reggelire az előírt mennyiségben,két vékonyabb szelet graham kenyeret ettem,meg zöldségeket,felvágottat és mégis éhes voltam? Mondjuk én úgy szoktam csinálni,hogy nem 7kor kezdem a reggelit,hanem 8órakkor,az baj?

köszönöm előre is!

4447. hiden (válaszként erre: 4446. - Bcicus)
2012. máj. 5. 01:33

Igen,tudom,hogy most kellene kitartanom...csak mivel már kb.11-12 éves korom óta szenvedek a bőröm miatt,elég nehéz,sajnos.

Nem tudom,még gondolkodom rajta,meg azt sem akarom,hogy ez az egy év szenvedés,amióta nem szedem a fogigátlót,hiábavaló legyen.

Köszönöm szépen,hogy írtál!

4446. Bcicus (válaszként erre: 4445. - Hiden)
2012. máj. 5. 01:03

hát nem tudom, de nekem elég hamar, de nekem ennyire nem volt súlyos. Az a baj, hoygha most elkezded szedni, utána ugyanúgy idő kell a gyógyszer míg helyre rakjam most kéne erősnek lenni.

Nekem ami egyáltalán valamit használt annó az a fabulon tini tonik, a drága cuccok közül semmi.

4445. hiden (válaszként erre: 4444. - Bcicus)
2012. máj. 5. 00:37

De én mindehol tele vagyok pattanásokkal...:(

Igen,egyébként ettől én is tartok,mert most is,amikor abba hagytam(1 éve)valahogy minden tünet sokkal erőteljesebben jelentkezett.

és megkérdezhetem,hogy neked mennyi idő alatt segített a diéta+spor+gyógyszer? Gondolom külsőleg nem sok minden segít a pattanásokban,mármint már rengeteg dolgot próbáltam életemben,de ugye,ha belsőleg van a baj...:/

4444. Bcicus (válaszként erre: 4443. - Hiden)
2012. máj. 5. 00:26

Igen. Nekem tökéletes lett az arcbőröm tőle.

Viszont ha most fogigátlót szedsz amint abbahagyod újra előröl kezdhetsz mident.

4443. hiden (válaszként erre: 4442. - Bcicus)
2012. máj. 5. 00:21
Köszi,hogy írtál...de szerinted,ha tartom a diétát.sportot,és szedem a gyógyszert,az van olyan hatásos,a pattanásokra,mint a fogamzásgátló?
4442. Bcicus (válaszként erre: 4441. - Hiden)
2012. máj. 5. 00:17
Hát nem tesz jót neki. Tarts még egy kicsit ki.
4441. hiden
2012. máj. 5. 00:13

Lányok,szerintetek az igaz,hogy a fogamzásgátló szedése ront a PCOS-án,és az inzulin színten? Ma úgy érzem,hogy véglegesen kikészültem a pattanásaimtól,és komolyan fontolgatom,hogy elkezdem szedni először a Cypromixet,aztán egy gyengébb fogamzásgátlót.Ettől függetlenül persze tartani akarom a diétát,meg minden erőmmel azon leszek,hogy az IR-t valahogy rendbe hozzam,de félek,hogy ehhez nagyon sok idő kell,hogy a pattanások terén legyen valamilyen változás,ha egyáltalán lenne...

Nem tudom,csak már annyira el vagyok keseredve,vannak napok,hogy alig bírok már tükörbe nézni.:(

4440. CsillagTM (válaszként erre: 4438. - 8af136e5e5)
2012. máj. 4. 17:44
továbbra sem tudom, ki az a Tűzkő, de Tűű dokinak Tűű a becsületes neve :)
4439. 8af136e5e5 (válaszként erre: 4396. - CsillagTM)
2012. máj. 4. 12:15
igen Tüü-re gondoltam...meg jo hogy tisztazzuk:))
4438. 8af136e5e5 (válaszként erre: 4395. - 8af136e5e5)
2012. máj. 4. 12:13

de, de igen, igen Tüü-re gondolok, ühüm..., neki mi a becsületes neve en igy talaltam meg tüzköt..

köszi!!!!

:)

4437. Bcicus (válaszként erre: 4436. - Csigusz23)
2012. máj. 4. 00:25

Nem tudom hol van a papírodon az ir, emrt mindenhol másmilyen papír van.

A cukorbeteg diéta nem jó nekünk teljesen.

Nem tudod bescannelni?

4436. csigusz23 (válaszként erre: 4435. - Bcicus)
2012. máj. 3. 23:51
Hát bocsy a hülye kérdésemért ,de az inzulinszint az a glukoz mögötti érték a laboros papiron ????az 5,8 volt!! a diétárol olyan papirt adott amire az van irva hogy cukorbetegek diátája!bele van irva hogy mit lehet enni amibe nincs cukor ,vag y kevés stb...! azt mondta azt csináljam és fogyak le 73 kg ra! Hát ezeken a laboros papirokon ám nem nagyon iagzodok el ,de Tsh ra eredmény alá az van irva 2,28 azt néztem hogy 0,4-2,5 között kell lennie!! viszont egyik orvos se mondott azzal kapcs semmit , hogy nekem 2.28 volt !
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook