Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (9. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

37049. Diti19682017-10-04 11:38
Kedves Pocónyuszi!
Hajhullásom nekem már korábban elkezdődött, lehet hogy az autoimmun pajzsmirigy betegségem vagy éppen a rá szedett gyógyszer miatt, de mostanra mérséklődött!
Nekem az vált be, hogy kókuszzsírral bekenem jó alaposan a fejbőrömet/hajamat a mosás/festés előtti napon napközben vagy este és rajta hagyom amilyen sokáig csak tudom. 2 hónapja csinálom ezt heti rendszerességgel és a múlt héten figyeltem fel rá, hogy kevesebb hajam hullik mint előtte!
De szednem kellett vasat is, lehet hogy az is segített!
Egy próbát megér szerintem!
De ha nagyon sok hullik és foltokban, akkor érdemes endokrinológushoz fordulni, mert akkor felírnak Ösztrogénes hajszeszt és az segít!!!
Üdv,
Edit
(válasz pocópuszi 37045. hozzászólására)

37048. Diti19682017-10-04 11:31
Kedves Csakpihe!
Soha nem késő elkezdeni bármilyen sportot! Én 2017 márciusában kezdtem életemben először futni, novemberben meg volt a 10km! Előtte el sem tudtam volna ezt képzelni, most meg már futás nélkül nem tudnám! :-) Én 59kg voltam a futás előtt és pont a miómák miatt kezdtem diétába és a sportba, ami átmenetileg segített is, de véglegesen csak a műtét oldatta meg a gondomat! Több mint egy éve tartom az 50kg súlyomat, de a műtét óta sokkal jobban oda kell figyelnem rá hogy mit és mikor eszem, mert percek alatt feljönnek a kilók még a sport mellett is és én nagyon édesszájú vagyok sajnos!
Ősz végén és is edzőteremben vagyok és én is súlyzózok. Guggolni szerintem majd lehet, de a biztonság kedvéért én kikérném az orvosom és egy edző véleményét is előtte.
Ha van rá lehetőséged, kérdezz rá az orvosodnál aki műt, hogy van-e lehetőség a korábbi hsz-emben leírt szalagos/hálos megerősítést kérni, a későbbi megereszkedéssel járó problémák elkerülése végett és hivatkozz a sportra is!
Egyébként meg az nagy előny ha ilyen vékony vagy és sportotltál, mert könnyebben feltárható a műtéti hely és könnyebb is felépülés, mert alapban erősebb a hasizom és a mélyizomzat is!
Drukkolok nagyon, hogy végre megoldódjon a gondod és hamar felgyógyuljál!
Üdv,
Edit
(válasz Csakpihe 37039. hozzászólására)

37047. pocópuszi2017-10-04 11:03
Egyik szobatársamnak hosszú, függőleges vágása volt a nyirokcsomók eltávolítása miatt, és már a kórházban is feküdt az oldalán. Valamilyen puha kispárnával érdemes a seb körül, kényelmesebb pozíciót keresve elhelyezkedni.
(válasz korar 37023. hozzászólására)

37046. pocópuszi2017-10-04 10:57
Írtam privit.
(válasz Csakpihe 37031. hozzászólására)

37045. pocópuszi2017-10-04 10:56
3 hónapja műtöttek, és éppen a ma reggeli hajmosásnál "csodáltam meg" a nagy csomó kikefélt hajamat...
(válasz Kymb 37021. hozzászólására)

37044. pocópuszi2017-10-04 10:52
Azért nekem és a szobatársamnak is - aki szintén aznap volt ezzel műtve - elég nehéz volt a műtét utáni első éjszaka. Nem biztos persze, hogy Te is így leszel ezzel, csak azért írom, ne ijedj meg, ha esetleg ezt tapasztalod. Utána már könnyebb lesz, már csak azért is, mert túl vagy rajta...
(válasz Csakpihe 37015. hozzászólására)

37043. pocópuszi2017-10-04 10:40
A 8-10 km-t azért csak fokozatosan tudod elérni. Véleményem szerint ehhez kell, legalább 6-8 hét.
(válasz Csakpihe 37020. hozzászólására)

37042. fmadri2017-10-04 08:34
Duna Medical Center
Dr. Lintner Balázs
(válasz Béka q 37041. hozzászólására)

37041. Béka q2017-10-04 08:09
Szia! Akkor neked már nagyon közeli az időpont! Gondolok rád mindenképpen. Hol fognak műteni?
(válasz fmadri 37040. hozzászólására)

37040. fmadri2017-10-04 07:35
Sziasztok lányok!
Egy ideje már olvasom a fórumot, nagyon sok értékes információt kaptam tőletek, ami sokat segített nekem felkészülni a műtétre lelkileg.
Pénteken végre túl leszek rajta, laparoszkópos méheltávolításom lesz, méhnyakkal és petevezetővel együtt, a petefészkeim maradnak.
3 éve küzdök az állandó nagyon erős vérzésekkel, jó lesz már megszabadulni tőle és végre minőségi életet élni. A méhnyakamat azért veszik ki mert már kétszer is műteni kellett P3-as eredmény miatt, most ugyan nincs gond vele de nem kockáztatunk,
Persze tartok a műtéttől, de pozitív vagyok és alig várom hogy végre gondtalanul mehessek nyaralni.
Ha meg később valami probléma adódna ráérek majd akkor aggódni miatta.
Azért drukkoljatok pénteken!
Köszönöm hogy itt lehetek! Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok!

37039. Csakpihe2017-10-03 23:50
Kedves Diti, Elismerésem hogy ennyit tudsz futni! Sajnos nekem az sosem ment igazán. Nekem kiveszik a méhnyakat is, már ami megmaradt még belőle.
Súlyzós edzéseket szeretem kifejezetten, régen küzdősport, de az már nekem sem menne, én 47 vagyok. Szóval nem tudom mi a helyzet, mert valahol azt olvastam "nagy" súlyokat nem igazán lehet már mozgatni. Átlag 44 kiló vagyok és kb 25-30 kilóval szoktam guggolni. Nem tudom azt sem mennyire van különbség ha kiveszik a méhnyakat is, gondolom jobban meg tud süllyedni minden. Mondjuk már jó rég nem sikerült semmilyen sportolási lehetőség, május óta folyik a kálváriám. Előző műtétem is most lesz 4 hetes.
(válasz Diti1968 37036. hozzászólására)

37038. Csakpihe2017-10-03 23:45
A futás nekem sem a kedvencem, de szerencsés vagy hogy van olyan amit szeretsz és lehet is.
(válasz yallah 37035. hozzászólására)

37037. Csakpihe2017-10-03 23:44
Nem mindenki szereti a sportot sem. Engem szinte más nem tud kikapcsolni. Bármit csinálok tudok mellette agyalni.
(válasz Béka q 37034. hozzászólására)

37036. Diti19682017-10-03 19:23
Kedves Csakpihe!
A sport is teljesen egyén függő! Én a műtét előtt is futottam (mindent kivettek, függőleges vágással, csak méhnyak maradt) és a 6hetes kontrollon nekem engedélyezte a doki a futást, annyi kikötéssel, hogy ne gyorsan és csak fokozatosan szokjak vissza a korábbi mennyiséghez. Előtte én sétáltam már elég sokat. Így aztán először elipszis trénereztem meg ilyen sífutógép szerűvel kezdtem 5-5perccel a játszótéren. Aztán amikor már 20-20perc is könnyen ment , akkor elkezdtem a kocgást+gyors séta kombót, és a 14. héttől kezdtem el futni. Azóta heti 3x futok reggelente, mindíg egyre többet, most már 6,5km-t/alkalom+erősítés+nyújtás és 49leszek 13-án! Nem sprintelek, 45perc alatt futom a 6,5km-t, de nekem ez a kényelmes és egyelőre nem is érzem semmi hátrányát, remélem nem is fogom!
Szóval hallgass az orvosod tanácsára és figyeld a tested visszajelzéseit és tudni fogod mi esik jól!
Minden rendben lesz!
Üdv,
Edit
(válasz Csakpihe 37029. hozzászólására)

37035. yallah2017-10-03 17:04
Elvileg a rázkódással járó sportokat kerülni kell annak akinek hasi műtéte volt és mindent kivettek.
Személyes tapasztalatom az, hogy futni nem tudok azóta. Úszni sem igazán. Ha futni kellene nekem a rázkódástól fáj a hasam
Pedig a melóban néha futni kéne ha vészhelyzet van. De én nem tudok. Ezért olyan sífutàs szerű szerencsétlenkedésem van.
Viszont sportként ott van a hastánc! Az viszont kiválóan megy.😊

37034. Béka q2017-10-03 11:55
Én meg nem szoktam sportolni, neha egy kis labemelgetést csinálok a fürdőben, ennyi... tudom hogy ez így nem jó de sosem szerettem a sportot. Olyan ügyetlen voltam hozza mindig. Pár éve jártam valamire.. most nem jut eszembe a neve.. szval mellényt meg nacit adtak rám ami egy gephez volt kötve. Onnan pici áramot kapott a ruha amit rámadtak, így kellett a gyakorlatokat végezni. (Nem volt olyan rossz csak a körülmények).. meg az volt a baj hogy pár hónap alatt nagyon elkezdett fájni a térdem meg a csípőizületem.. kellett utána gyógyszert is szednem a kopás miatt. Na ennyi. Amúgy jelentős túlsúlyom van. Nem vagyok kövér hanem olyan'darab'.. a csalad miatt mindig kell főznöm, aztán meg enni szeretek.

37033. Csakpihe2017-10-03 09:03
Azért az elég hosszú idő. Mondjuk a futást én nagyon Ben kedvelem, de kicsit azért szoktam)
(válasz Béka q 37032. hozzászólására)

37032. Béka q2017-10-02 23:55
Egy közeli ismerősömnek pár éve volt meheltávolítása mióma miatt. 10 cm volt neki. A műtét előtt elég aktív életet élt, tornázott meg futni járt. Januárban műtötték és augusztus végén ment először kocogni. Előbb nem esett jól neki.
(válasz Csakpihe 37029. hozzászólására)

37031. Csakpihe2017-10-02 23:02
Most olvastam Téged is a Péterffyben műtöttek.
Kicsit gondban vagyok mert sajnos a régi orvosom már nincs, és ide tartozom, ahol ajánlottak orvost.
(válasz pocópuszi 37019. hozzászólására)

37030. Csakpihe2017-10-02 22:52
Gondolom akkor csak kibírom, max aludni fogok.) Már remélem) Ritkán szedek fájdalomcsillapítót, de egy fél algopyrin-től el szoktam aludni)
(válasz yallah 37024. hozzászólására)

37029. Csakpihe2017-10-02 22:50
Mikortól szabad utána sportolni?
Más jellegű sport sem tiltott?
(válasz Fürjecske 37022. hozzászólására)

37028. mmacus2017-10-02 21:05
Ha nem érzed kellemetlennek,nyugodtan fekhetsz oldalt. Szétnyílni már nem fog! Nekem is nagy hosszanti vágásom volt, de csak néhány hét után esett jól az oldalt fekvés, addig fájdogált.

37027. yallah2017-10-02 20:58
Ennek nincs valóságalapja. Nyugodtam fordulj oldalra! :)

37026. Kymb2017-10-02 20:45
Szia!
Hát nekem bikini vágásom van,de én már a kórházban forgolódtam mindkét oldalamra.A te vágásod más,ahhoz nem tudok hozzászólni:(

37025. Kymb2017-10-02 20:43
Szia Csakpihe!
Nem lesz semmi fájdalmad!Mire magadhoz térsz műtét után addigra már rég menni fog az infúzióban a fájdalomcsillapító!Nekem műtét napján egész nap és éjszaka is adtak,ha kell még az infúzióba is nyomnak plusszba fájdalomcsillapítót.Akkora ereje van mint egy lórugás,én semmi fájdalmat nem éreztem,és utánna sem kértem még tablettát sem amíg a kórházban voltam.Úgyhogy nyugi!

37024. yallah2017-10-02 20:29
Nyugodj már meg! Nem fogják megvárni, míg a falat kaparod kínodban! Előírás egy ilyen műtétnél, meg az összes többinél, hogy amint kihoznak a műtőből, azonnal nyomják a páciensbe a fájdalomcsillapítót. Hacsak még a műtőben nem kezdik el! És nem csak egyszer kapsz,hanem 4 óránként.
(válasz Csakpihe 37015. hozzászólására)

37023. korar2017-10-02 18:10
Sziasztok! 10 napja műtöttek, 4 napja volt varatszedés. A műtét óta hanyatt fekve alszom. Ti mikortól mertetek oldalt feküdni? (Hosszában vágtak kb 20 cm-es köldök fölé ér.) Félek, hogy szétnyílik, ha oldalt fekve alszom...

37022. Fürjecske2017-10-02 16:16
Szia Csakpihe!
Azért nem eszik ilyen forrón a kását. Szépen sorjában, először műtét, szövettan.Ezután dől el minden. Kell-e további kezelés, ha igen milyen jellegű. Ettől függ a gyógyulás gyorsasága is. Semmit nem szabad siettetni, saját rossz tapasztalatomból tudom.A szexhez nekem pl. semmi segédanyag nem kellett, minden ugyanúgy működik szerencsére, az elején jól jött a férjem udvarolgatása, biztatása, mert nem akartam elhinni, hogy azért továbbra is NŐ maradtam. A gyógyszertárban egyébként rögtön ajánlanak megfelelő kúpot vagy krémet is ha szükséges. Biztosan meg fogod szokni más fórumokon olvastam róla. Először a műtét után szedtem fel néhány kilót, de amióta kb. 3/4 éve újra sportolok, szobabicaj, séta, úszás, azóta teljesen visszaálltam viszont sajnos több nemigen megy le.
Csak fel a fejjel rendben lesz minden, azért írjuk ezeket Neked, mert hasonló dolgokat éltünk át.
(válasz Csakpihe 37016. hozzászólására)

37021. Kymb2017-10-02 09:46
Szia!Hát remélem csak megáll a hajhullás ha már teljesen rendben leszek.Téged mikor műtöttek?
(válasz pocópuszi 37018. hozzászólására)

37020. Csakpihe2017-10-02 08:26
Sétálós munka eléggé. Főszezon az ősz lenne pont. Akkor gyalogolok átlag 8-10 km egy nap.
(válasz pocópuszi 37019. hozzászólására)