Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (26. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

35126. Kék Lilla2017-03-18 20:07
Loren
Le tudnád írni pontosan
hogy mi az amitől félsz?

35125. Kék Lilla2017-03-18 19:55
Szia Loren
Köszönöm hogy gondoltál rám.
Csütörtökön megvettük a
parókámat.Rövidebb a sajátomnál 20 centivel, ugyanolyan szőke és nagyon
Jó a fazonja.De hiába hangoztattam én fennen hogy
Á,engem nem érdekel a hajam
elvesztése....!Csak eltörött a
mécses,beletelt egy kis időbe
amíg össze tudtak szedni valahogy.A 16.-kat tudtam
elfogadni,a tulaj nagyon nagyon
profi, sokat segített.Köszönöm
kérdésed, jól vagyok.Sokat
sétálok,mindennap főzök,jó
könyveket olvasok, zongorázok,
takarítgatok,Simontonozok,és
arra gondosan ügyelek hogy
minden egyes napra beiktassak
valamilyen HASZNOS tevékeny-séget.,leginkább házon kívül.
Nagy fejlődésnek tartom hogy
nem olvasok híroldalakat,azóta
Jóval nyugodtabb vagyok,talán
igen, homokba dugom a fejem,
de így nem rettegek annyira a
jövőtől, ami egy éve kb. eléggé
megmérgezte a mindennapjaimat.Ilyen hülye
vagyok, de fejlődök!!
Nemsokára kezdődik a második
kemoterápia, egy hét múlva.
Addig vérvétel, vizelet,és hétfőn
kiderúl hogyan reagált rá a szervezetem.Nagy kérdés a
hogyan, mert nem éreztem semmi furcsát vagy nagyon
rosszat, és a hajam is érintetlen
még.De nem vagyok hajlandó
ezen stresszelni magam!!Én
megteszek mindent, a többit
rábízom az illetetékesre, ki
hogy érti.Kedves Loren és
Mindenki!Higgyétek el, én is
nagyon sokat gondolok Rátok!
Igérem nem tűnök el!
Puszi Lilla

35124. Loren42017-03-18 19:21
Tudjátok, én nem is a fájdalomtól félek, meg attól, hogy utána nehéz lesz egy ideig. Tudom, hogy azokkal meg fogok birkózni, ha minden rendben lesz a műtétnél. Én leginkább a komplikációktól félek. Jelenleg ennek a legyőzésén, vagy legalábbis a csökkentésén kellene dolgoznom. Csak nem tudom, hogyan.

35123. Loren42017-03-18 19:14
Nekem azt mondta a doki, hogy közvetlenül előtte sem műt meg, és az első napjaiban sem, mert a nők ilyenkor vérzékenyebbek. Ha már csak kevés van, az nem gond.
Hát így állok.
(válasz ildikó51 35116. hozzászólására)

35122. ildikó512017-03-18 18:48
Szia vmarcsi
Kérlek ne félj nem lesz semmi baj !
én amikor a műtőbe vittek akkor akartam leszállni az ágyról és haza menni de gyorsan leszíjazott a beteghordó és nagyon kedvesen megnyugtatott hogy nem lesz semmi baj !
nem könnyű a várakozás de hidd el nem fogod megbánni utána csak jobb lesz minden :)
(válasz vmarcsi70 35120. hozzászólására)

35121. Saranka2017-03-18 17:43
Szia vmarcsi70!

Nekem is voltak hasonló gondolataim, hogy be sem megyek... szerintem senki sem szeret műtétre menni, hát én sem erre vágytam! :)
De az én érdekem volt, hogy megműtsenek és ezért persze bementem! :)
A műtét után adnak fájdalomcsillapítót, el lehet viselni, aztán aznap sokat alszol még. Nálam másnap a felkelés volt az izgalmas, de egészen jól viseltem, rosszabbra számítottam.
Nem tudom, hogy vágnak-e, engem vágtak, de ha téged nem fognak, akkor még könnyebb lesz átvészelni a dolgokat és hamarabb talpra állsz! :)
Az első néhány nap a nehezebb, de tényleg minden nap könnyebb és jobb lesz!

Jobban féltem, mint kellett volna, ha ezt így tudom előre, persze akkor sem rohanok be örömmel a kórházba, de legalábbis nem emiatt paráztam volna! :)

Szép ébredést és mielőbbi talpra állást kívánok, aztán mielőbb és sokat sétálj, amikor már lehet! :)
(válasz vmarcsi70 35120. hozzászólására)

35120. vmarcsi702017-03-18 16:59
Lányok! A befekvés előtti napon csak nekem fordul meg a fejemben, hogy nem is biztos, hogy be kellene menni? Nincs mit szépíteni, nagyon félek! Ébredés után mennyire viselhető el a fájdalom? Lehet, várni kellene, hogy a gyerekek nagyobbak legyenek, ha történne valami? Ilyen, és ehhez hasonló gondolatok cikáznak a fejemben. Normális vagyok én? Az eszem tudja, mi a helyes, de... Szóval, mára kész lettem, és hol van még a hétfő!

35119. ildikó512017-03-18 16:26
Bizony bizony érdemes itt lenni :!
nekem nagyon sok erőt adtak a lányok
én biztosan egy jó darabig maradok !
jó ha elmegyek dolgozni biztosan nem lesz ennyi időm de benézek majd mindennap és támogatok mindenkit akinek szüksége lesz rá nekem is nagyon jól esett mindig
(válasz veggoline 35118. hozzászólására)

35118. veggoline2017-03-18 16:20
Mennyi - mennyi izgalom.....már látom műtét után is jó lesz ide járni!
:)))

35117. Kotkoda_:)2017-03-18 16:16
Szia Loren,
Én is úgy tudom, hogy nem halaszatnak, ha esetleg éppen akkor jön meg a menzesz.
Amikor nekem időpontot adott az orvosom, én rá is kérdeztem, hogy emiatt csúszhat -e a műtét. Határozottan mondta, hogy nem, úgy is megoldható.
Lassan túl leszel rajta, talán jobb lenne, ha nem tolnák az időpontot. Hiszen addig nyugtalankodsz.
További szép napot, puszi. 
(válasz Loren4 35115. hozzászólására)

35116. ildikó512017-03-18 16:03
Drága Loren
nálunk mindenkit megmütőttek akinek megvolt nem halasztották el igaz minden kórházba más és más van
ne izgulj hamar eljön a te időd is és te is hamarosan irod majd TÚL VAGYOK RAJTA MINDEN OK!és aztán eltelik hamar az a 6 hét is kitartás ! nagy Ölelés neked
(válasz Loren4 35115. hozzászólására)

35115. Loren42017-03-18 15:58
Sziasztok Lányok!
Olyan jó olvasni benneteket! Kicsit mindig feldobja a napomat. Örülök neki, hogy már jól vagytok! :)
Én most egy kicsit megzuhantam, mert mire minden vizsgálatom elkészült, már csak március 29-re, vagy április 5—re maradt műtéti hely. A legnagyobb bajom ezzel, hogy valószínűleg akkor lesznek "csajos napjaim". Akkor pedig a műtét tovább tolódik. Remélem nem csúszok ki az időből! A műtét előtt állóknak kitartást! Akik pedig túl vannak rajta, további türelmes gyógyulást kívánok. Azoknak, akik átlépték a bűvös hat hetet, nekik hajrá :)

35114. ildikó512017-03-18 12:11
jajj drága Krisztina olyan mintha szűzlány lennék :) izgulok nagyon de tudom minden rendben lesz türelmes vagyok és a párom is az nagyon !
várom az estét mint a csitrik :)
na akkor ki kell bontani azt a pezsgőt drága :) puszillak
(válasz Kotkoda_:) 35112. hozzászólására)

35113. Kotkoda_:)2017-03-18 12:07
Drága Veggoline,
Dehogy nevetünk ki. Aki szerető párkapcsolatban él, ott fontosak az intim percek is. Ez így van rendjén!
Talán még jobb is lesz, mint korábban! Elsősorban nem kell védekezni, ezért teljes biztonságban fogod érezni Magad. Nekem pedig a vége felé, már minden pozitúra fájdalmas volt, a miómák erősen befolyásolták a dolgot. És igen, már fájdalom sincs.
Ja és a férjem eddig is gyengéd volt, de most még jobban figyel és vigyáz rám.
Ezeket az érzéseket kívánom minden műtét előtt állónak, és gyógyulónak!🙂
Puszi
(válasz veggoline 35104. hozzászólására)

35112. Kotkoda_:)2017-03-18 11:58
Jaj Ildikó, olyan aranyos vagy ahogyan várod az estét. Vacsi, pezsgő, gyertyafény! Libidó ezek szerint rendben van! 🙂
Helyes, adjátok meg a módját. Ez mind arra jó, hogy eltereld a gondolataid arról, hogy izgulsz nehogy valami baj legyen közben. De nem lesz, minden nagyon klassz lesz!!! És egyre jobb, csak türelmes légy magadhoz.
Most jut eszembe, nekünk is van legalább 3 üveg pezsgőnk, ami nem fogyott el szilveszterkor 🙂
(válasz ildikó51 35109. hozzászólására)

35111. ildikó512017-03-18 11:36
KÖSZÖNÖM SZÉPEN !
ROSSZ EMLÉK NEM NEM AZ! SOKKAL ROSSZABBRA SZÁMITOTTAM ÉS HÁL ISTENNEK NINCS BENNEM SEMMI ROSSZ EMLÉK
INKÁBB A SOK RONDA VÉRZÉS NA AZ ROSSZ EMLÉK !!
PUSZI
(válasz marikati 35110. hozzászólására)

35110. marikati2017-03-18 11:32
Gratulálok a teljes gyógyulásodhoz!Ezek után csak egy rossz emlék lesz az elmúlt időszak!Puszi
(válasz ildikó51 35109. hozzászólására)

35109. ildikó512017-03-18 11:01
JÓ REGGELT KEDVES DRÁGA LÁNYOK !
VOLTAM A DOKINÁL MINDEN RENDBEN VAN MINDENT LEHET CSINÁLNI:D :P egyedül az emelést nem szebed csak minimálisat hát a hüvelyem kb 12 cm azt mondta egy pár alkalom még kellemetlen lesz de ne féljek rendben lesz az is imádom ezt a dokit mindenről lehet vele beszélni nála nincs tabu téma !
olyan finoman vizsgált meg abszolut nem volt még csak kellemetlen sem na jó az ultrahang az nem volt olyan jó a seben húzogatta de nem fáj végül az sem szóval pezsgő hűl:) apa izgatott azt se tudja merre menjen szerintem ő jobban izgul mint én :D:D
Este megyünk vacsizni aztán a többi jön majd szépen magától :) sok puszi mindenkinek és jó hétvégét !

35108. ildikó512017-03-18 10:54
Jó reggelt :)
nem nevetünk ki miért is tennénk itt még egy hangos szóváltás nem volt sose és nem is lesz ! hát igen a szex hm holnap beszámolok nem szégyen ez hozzá tartozik az életünkhöz :)

35107. erdei ildi2017-03-18 08:03
Szia Kitti!
Igen jól érted. Az első 2 ultrahang/háziorvos,urológus/ cisztát mondott írt.
A nőgyógyászom meg a kórházi nőgyógyász már tumort.
Én 2 héten belül műtőasztalon /Ludwigsburg/ voltam műtéti szövettant csináltak. De...én az altatós megbeszélésen kértem hogy vegyenek ki mindent.Hasi vágásom van szép nagy.Műtét után a 7. nap megjött a szövettan sok kicsi ciszta 1 vérömlenyben. Karácsonyi ajándék. Egyébként ha megnézem az ultrahangos képeket meg az interneten találhatóakat én sem mondtam volna mást. De én szerencsés vagyok.
Más én a helyedben nem hagyatnám bennt a nyirokcsomókat,ha baj van ott lesz először. De ez az én véleményem..
Ildi
(válasz Kitti78 35088. hozzászólására)

35106. erdei ildi2017-03-18 07:55
Nyugi kicsit olyan mint annak idején...
De visszaáll minden. /nekem a méhszájamat is kivették/

35105. angi682017-03-18 07:49
Szia Yallah!
Örülök, h mi "régi motorosok" egy véleményen vagyunk! Emlitenem kell még Borsikát 0703,Krisztina 1997!
Átéltük, megéltük, sokat segitettünk egymásnak. 💖💖
Neked külön kalapot emelek a munkád miatt, mert igazán korán lettél vissza dobva a mély vizbe 😞 tényleg, egyedüli szerencséd, h vannak még jó munkatársak is akik próbáltak kimélni. Ahogyan emlititek lányok, tényleg anno egy ekkora műtét után 6 hónap volt a táppénz....
Azt hiszem nem hiába! Vigyázzunk magunkra lányok, mert senki más nem fog helyettünk! Azt hiszem az egészségünktől nincs is fontosabb dolog az életben! Nem kell nekünk nőknek, mindég mindent birni! Nem kell versengeni ki mikor bir már mindent csinálni a műtét után is. Kinek hiányzik a későbbi következmény?! Senkinek. Szépen ki kell alakitani az életünket úgy, h nekünk jó legyen és nem azt nézni kinek hogy feleljünk meg, miközben belerokkanunk..
Jó nem filózok tovább. Minden kedves sorstársamnak kívánok jó egészséget, megérdemeljük!
Szép hétvégét 😘💖🌹
(válasz yallah 35068. hozzászólására)

35104. veggoline2017-03-18 07:01
Jó reggelt mindenkinek!
Naponta többször is benézek ide.Erőt ad!
És nagyon jó hogy itt mindenről lehet beszélni .Milyen előtte és utána.Mire számítsunk ha már ott vagyunk, és mire vigyázzunk ha már túl vagyunk a műtéten.
Én már túlkoros vagyok ,58 éves tehát nekem már nem okoz nagyobb lelki traumát ha kiveszik a szerveimet.
De jó párkapcsolatban élek és nekem még fontos kérdés milyen lesz utána az együtlét:)))
Jó hogy még erről is lehet itt beszélni:)))
De nem nevettek ki??

35103. ildikó512017-03-17 21:46
Köszi drága Kotkodám
igen én is attól félek ki ne szakadjon valami odabent ,de csak össze varrták rendesen na majd mondja a doki ha be kukkant :D
ha elsőre nem is lesz jó nem baj az majd egyre jobb és jobb lesz hiszek benne az én párom meg hál istennek gyengéd pasi :) jobban fél mint én!
A munkát persze átgondolom csak jó lenne nekem is már egy kis lazítás puszillak
(válasz Kotkoda_:) 35101. hozzászólására)

35102. Kotkoda_:)2017-03-17 21:33
Jaj, már annyiszor megfogadtam, hogy feljövök a fórumra, elolvaslak Benneteket, de nem írok. 🙂
Hiszen már 10 hetes műtött vagyok. Bár mindig bővül a fórum, s talán az én pár sorom is erősíteni tud néhányotokon. Nekem nagyon sokat segítettek a lányok, leginkább a műtét előtti időben.
Laparoszkópos műtétem volt, mióma miatt. Csak a méhtestet távolították el. Ma már nagyon jól vagyok!!!
Senki ne féljen, sokkal jobb lesz minden a műtét után!
Kitartás a műtét előtt állóknak! Gyors gyógyulás, akik túl vannak rajta!

35101. Kotkoda_:)2017-03-17 21:24
Szia,
Ne félj a vizsgálattól, egyáltalán nem fog fájni. Engem a 6 hetes kontrollon vizsgáltak így is, úgy is. Szóval hüvelyi ultrahang és manuális vizsgálat is volt. Nem volt érzékeny, nem fájt. Sőt még rákszűrést is levette az orvosom.
Háááát, az első együttléthez nem fog ártani a pezsgő, de csak azért, hogy el tudj lazulni. 😉
Emlékszem én végig azon agyaltam, hogy ott bent nem szakad-e le valami, valahol...🤣
A mióma miatt az utolsó időben már elég fájdalmasak voltak az együttlétek, kicsit paráztam is ettől. De semmi fájdalom nem volt. Sőt....
De a dokim a kontrollon mondta, hogy legyek türelmes magamhoz. Most 10 hetesen már értem, hogy miről beszélt.
Azért most, a hétvégi wellnessen már semmi problémánk nem volt... 😃
Örülök az állásajánlatodnak. Biztonságosabb lenne, ha kevésbé terhelnéd Magad! Én szerencsés vagyok, mert a férjem felszabadított a rabszolga sorsból, ma már az adminisztrációban segítek az ő vállalkozásába, de csak ha szükséges. Mondjuk én szellemi területen dolgoztam 35 évig. HR vezető voltam.
Örülök, hogy jól vagy! Holnap azért óvatosan, de felszabadultan. 😘
Puszillak
(válasz ildikó51 35081. hozzászólására)

35100. ildikó512017-03-17 21:10
Tudom nagyon lassan telik az idő míg sor kerül a mütétre én is rengeteget dolgoztam előtte nekem se volt már erőm de meglátod mütét után rögtön úgy érzed visszatér beléd a lélek újjá éledünk minden teher lemegy rólunk és csak pihenni és gyógyulni kell
(válasz marikati 35099. hozzászólására)

35099. marikati2017-03-17 20:47
Köszönöm! Csak még olyan távolinak tűnik az a nap, amikor végre túl leszek rajta. Úgy kimerülök minden nap mire hazaérek a munkából. Mire a műtétre kerül a sor, már nem sok energiám lesz
(válasz ildikó51 35097. hozzászólására)

35098. ildikó512017-03-17 20:36
bizzál

35097. ildikó512017-03-17 20:35
ne félj jó dokik vannak itt is bizál az orvosodba 100% san minden rendben lesz
(válasz marikati 35096. hozzászólására)