Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


10289. Ildikócska (válaszként erre: 10287. - Turkkati)
2011. okt. 27. 10:21

SZiasztok!

Én is az ötvenezres kategóriát választottam. Nem tudtam elég-e, de köszönöm Áginak a segítséget. Ő is eléggé népszerű orvos, de inkább kismamái vannak. Kedveseim, akinek benn maradt mindkettő petefészke, annak a hormonális dolgokkal milyen tapasztalatai vannak? Hab a tortán, hogy nekem, amikor 16 éve született a kisfiam elkötötték a petevezetőt, mivel császáros lett, és meg volt a lehetősége. Elláttok tapasztalataitokkal? :-)))

10288. popova4 (válaszként erre: 10274. - Starmama)
2011. okt. 27. 08:43

Szia!

Ha nem fájt semmi, akkor nem feküdtem, de nekem olyan 5 naposan nem volt! Szerencséd van, hogy ennyit fent bírsz lenni. Én úgy voltam, hogy az első két hétben elég volt a fentlétből annyi, hogy reggel zuhanyoztam, felöltöztem és egy óra pihenés. Nekem sokáig fájt és szinte mindig, akármit csináltam. Persze az intenzitás nem volt egyforma, de még éjjel is fel-fel ébredtem. Több hét telt el úgy, hogy nem fájt semmi. 9 hónapja műtöttek, de azóta is szurkál néha a hasam, főleg, ha kicsit sokat megyek, vagy ülök.(Vagy időjárás változásnál, vagy, mikor menstruálnék, stb.) Örülök, hogy jól vagy, mindenkinek jó egészséget kívánok! Erika

10287. turkkati (válaszként erre: 10283. - Szakalyadri)
2011. okt. 27. 08:42

Még lehet, hogy az 50000 is túlzás.

Igaz én 60000-et adtam, de azóta nem fogad el pénzt a magánrendelésen, akkor sem, ha cytológiai mintát vesz, és a lányomat is vizsgálja. (8000 a vizsgálati díj a magánrendelőben).

Gimnazista évfolyamtársam volt,általában 1x elveszi a pénzt, 2x nem, és nem akartam adós maradni. Mindig a magánrendelésre járok, az osztályon elég nehéz megtalálni, eléggé felkapott.

Nem kell túlzásba esni a hálánk kifejezésével.

10286. turkkati (válaszként erre: 10285. - BorcsaKati)
2011. okt. 27. 08:34

Szia Borcsa!

Köszi a szurkolást! Minden renben lesz, tudom én is, de most van egy kis para bennem.

A 3 havonkénti petefészek ultrahangot még az őrzőben ajánlotta a főnővér (Ő is sorstárs), az orvosom megerősítette, a kolléganőm példája megszilárdította az elhatározásomat, hogy nem hanyagolom el.

Én kérdeztem rá a mostani vizsgálaton, úgy adott beutalót.

10285. BorcsaKati
2011. okt. 26. 23:01

Sziasztok!

Régen jártam erre, jó volt újra olvasnom a régi ismerősökről és az újakat is köszöntöm. Remélem azért a gondok ellenére mindenki pozitívan gyógyul és gondolkodik! Szerencsére én jó példát "mutathatok", most voltam a fél éves kontrollon és minden rendben volt. Csak sima vizsgálat, semmi petefészek uh, meg ilyesmi. Ti hogy "kerültetek" oda,Ti kértétek? Kicsit megijedtem, hogy látom milyen sok problémát okoz. Szerencsére egyébként tök jól vagyok, a hormonaim a pattanásaimon élik ki magukat újra kamaszodom:), de fizikailag ok, azért az emeléseknél még figyelgetek. Jógázni járok és voltam K.intim tornán, amit egyébként mindenkinek csak ajánlani tudok, élmény volt.

TurkKati, szurkolok Neked, biztos minden rendben lesz!

Adri, örülök, hogy ilyen szépen épülgetsz és lelkileg is ügyesen kezeled, csak így tovább!

Mindenkinek sok puszit és + energiát küldök, az újaknak pedig gyors gyógyulást és sok hitet, amit főleg itt a fórumon találtok meg.

Üdv:BorcsaKati

10284. starmama
2011. okt. 26. 19:20
Köszi a válaszokat, megpróbálok többet feküdni. Szép estét!
2011. okt. 26. 19:18

Köszönöm lányok:)

Közben indítottam már fórumot róla,ő is 50.000-re gondolt.Ezek szerint jól kalkulált.

10282. Rezeda63 (válaszként erre: 10278. - Szakalyadri)
2011. okt. 26. 19:16

Szia!

Az összeg nagysága attól is függ, hogy úgymond fogadott orvos fogja e műteni, vagy csak az őt műtő orvosnak akarja "leróni a háláját" A fogadott orvosé a magasabb tarifa az olyan 50-60 körül mozog, a sima műtős orvosnak 10-20 közötti volt amit adtak, ott ahol Én voltam. De Budapesten néhány kórházban egészen elképesztő összegeket is hallottam.

Üdv. Rezeda

10281. Imisz (válaszként erre: 10278. - Szakalyadri)
2011. okt. 26. 19:04

Szia!

A pénz általában függ, melyik kórház, milyen orvosa műti az ismerősödet. És nem utolsó sorban ki mennyit tud. Azért kölcsönbe nem kell magát verni! Hallottam 10 ezerről és 50-ről is. Szerintem esetleg kérdezősködjön majd a kórházban szobatársaktól is, általában ugyis utólag adja az ember.

10280. Imisz (válaszként erre: 10276. - 931675aa61)
2011. okt. 26. 18:58

Szia molina!

Csak a saját tapasztalatomat tudom mondni. Az elsőt félve, mint a szűzlányok:) igaz párom is nagyon óvatos volt. A lényeg, hogy nálunk nem okozott problémát, és azóta sem. felszabadultabb lettem, és végre nincs az örökös vérzés miatti szünet:)

Persze várd meg a zöld jelzést!

10279. Ann64
2011. okt. 26. 18:32

Stramama pihenj amennyit tudsz.

Amikor lefekszel akkor mesélj, vagy kártyázz a gyerekekkel.

Engem szó szerint őrzött a lányom 3 napig még sétálni sem ment apával.

Igaz annyit meséltem, énekeltem hogy abba fáradtam bele.

Észre se veszed és majd fokozatosan egyre többet leszel fent kirúg az ágy.

A konyhát felejtsd el mert akaratlanul is lehajolsz a konyhaszekrény alsó részéhez v épp a magasból akarsz valamit levenni.

Ezek voltak nekem a buktatók meghúzódott a hasam.

Bizony fülem farkam behúztam nem mertem panaszkodni egyből feküdtem pihenni.

2011. okt. 26. 18:06

Sziasztok!

Egy ismerősöm indul műtétre jövő héten.Szeretném megkérdezni mennyi pénz az amit ilyen esetben adni illik az orvosnak.(mindenképp fog adni,a kérdés az hogy mennyit,nem az hogy kell-e)

Köszi!

10277. aleri (válaszként erre: 10274. - Starmama)
2011. okt. 26. 18:05
Szia starmama.Azt javaslom pihenj amennyit csak megengedhetsz mgadnak,hamarabb felépülsz.Ez saját tapasztalat,engem 3 hónapja műtöttek.Mostanában kicsit túlzasba vittem a munkát,s most nagyon szúr az egész hasfalam.
10276. 931675aa61
2011. okt. 26. 17:31
Műtét után a házasélet okozott-e problémát nektek?
10275. Imisz (válaszként erre: 10274. - Starmama)
2011. okt. 26. 15:50

Szia! Ezek szerint jól vagy, ennek igazán örülök!

Azt gondolom nincs leírva semmi nagykönyvbe, mennyit kell feküdni. Nézzük a másik oldalról: mindenki annyit van fent, annyit mozog, sétál amennyi jól esik. Azért ne vidd túlzásba, én kb. 1-1,5 órai fentlét után lefeküdtem -akkor is, ha nem fájt semmim- és szintén 1-1,5 órai pihenés után megint felkeltem. És ezt így felváltva, az első 2 hétben. (én dohányzom, és rágyújtani csakis az udvaron, ezért volt a váltakozás)

Az emelés, hajolgatás tilalmát viszont mindenképpen tartsd be! Ez még fontosabb talán mint a séta. gyerekekkel meg az ágyból is lehet törődni:))

Kitartás, ezután csak jobb lesz! Gyors gyógyulást kívánok!


Szimi

10274. starmama
2011. okt. 26. 15:40
Sziasztok! Ma vagyok 5 napos, holnap varratszedés. Mennyit kellene feküdni egy nap? Szinte egész délelőtt fent voltam, kimentem az udvarra... Ha nem fájt semmi, akkor is feküdtetek? Nem szeretném, hogy gond legyen, de a gyerekeim igénylik a törődést. Minden jót lányok!
10273. Adri761022 (válaszként erre: 10268. - Krasiné)
2011. okt. 26. 14:51

Szia!


Ne izgulj nem lesz semmi probléma.A csövet másnap kiveszik,de nem is biztos ,hogy raknak be,ezt orvos válogatja és a műtét közben derül ki kell-e vagy sem.A katétert is másnap reggel,mikor felkeltél,akkor kiveszik.

Nagyon szorítok!!!

Minden rendben lesz!!!

Puszi Adri

10272. Adri761022 (válaszként erre: 10269. - Turkkati)
2011. okt. 26. 14:47

Szia Kati!


Biztos minden rendben lesz!Tudod csak pozitívan!!!:)

Én nagyon fogok szorítani neked!!!

Puszi Adri

10271. balzs (válaszként erre: 10270. - Adri761022)
2011. okt. 26. 14:42

Szia Adri!!!!!!!!!!

Aranyos VAGY , köszi tudom olyan fura volt minden. PUSZI Évi!!!!!!!!!!!!!

10270. Adri761022 (válaszként erre: 10263. - Balzs)
2011. okt. 26. 14:12

Szia Évi!


Nagyon örülök a jó eredménynek és ,hogy már tudsz menni dolgozni,de tudod csak óvatosan!:)

Vigyázz magadra!!!

Puszi Adri

10269. turkkati
2011. okt. 26. 09:31

Tegnap voltam kontrollon.

A vadhús nem múlt el, igaz nem is bíztam benne,vett belőle cytológiai mintát, remélem minden rendben lesz.

Pénteken megyek petefészek ultrahangra, és ca125 vizsgálatra.

A petefészket 3 havonta ajánlotta megnézni, ezt igyekszem be is tartani. A vérvétel meg vele jár, azt mondta. Bár az előzőnél oda nem küldött.

Olvastam, hogy a ca125, diagnosztikára nem alkalmas, de jó ha ismert az alapérték, hogy a változást nyomon lehessen követni.

Persze minden rendben van, de azért izgulok rendesen.

Májusban a granulómára azt mondta elmúlhat, ha nem leégeti, most égetésről nem beszélt, de mintát vett belőle. Két hét múlva okosabb leszek.

Mindenkinek szép napot!

10268. krasiné
2011. okt. 26. 05:40
Nagyon köszönöm a sok jó tanácsot,jó Veletek megbeszélni.Akinek nem volt még ilyen műtéte fogalma sincs róla mire kell felkészülni.Szeretnék már túl lenni rajta,gondolom ezzel mindenki így volt.Na de még 1 hét. A nedves törlőkendő tényleg nagyon jó ötlet.Azt nem tudtam,hogy bugyit lehet felvenni,mivel szülés után is haraptak érte.De végül is ez más.Akkor azt is teszek be. Azt a csövet ami a vérsavót üríti ki, mikor veszik ki? A főzéssel nincs gondom, mert a férjem imád főzni,csak sütök a héten, de azt ezerrel/be a fagyiba/.Ha valami még eszembe jut fogok kérdezni, és az eddigi segítségeteket nagyon köszönöm. Puszilok Mindenkit.
10267. starmama (válaszként erre: 10257. - Krasiné)
2011. okt. 25. 22:45
Szia! Nem árt, ha bevásárolsz műtét előtt otthonra,mert egy ideig nem fogsz tudni. Egy- két féle kedvenc kajcsit sem árt lefagyasztani. A nedves törlőkendő tényleg kényelmes. Kispárna( nekem plüsscica) nagyon jó, ha van nálad. Kényelmes, magasabb derekú bugyikat vittem. Szorítok érted, minden rendben lesz! Puszi: Eszter
10266. balzs (válaszként erre: 10264. - Balzs)
2011. okt. 25. 22:13
A törlőkendő nagyon jó.Szívószál rögtön műtét után néhány órával könnyíti az ivást. Segít a Nóvérke. A kórházi kosztot megettem mert könnyű volt és a széklet is könnyen sikerült.Írjál amibe bizonytalan VAGY.PUSZI Évi
10265. balzs
2011. okt. 25. 22:03
Bocsánat elirtam nem hasi műtét volt
10264. balzs (válaszként erre: 10257. - Krasiné)
2011. okt. 25. 22:01

Szia!!!!!!!!!!!!!

Neke nem hasi műtét volt de másnap műtét után reggel fel kellett kelni, és aNővérke segített illetve az ágytol a falig séta volt. Később már a folyosón lehetett sétálni. Sok folyadékot kellett inni.Bubi mentes legyen.Évi

10263. balzs
2011. okt. 25. 21:56

Sziasztok LÁNYOK!!!!!!!!!!!!!

Ma voltam kontrolon és minden rendbe van van még varrat ami nem szívódott fel kezelni kell illetve a PROF csinál valamit.Holnap megyek dolgozni.Nagyon köszönöm a BÍZTATÁST NAGYON JÓ HOGY VAGYTOK ÉS FOLYTATOM ÉN IS A TÖBBIEK BIZTATÁSÁT AKIK MÉG ELŐTTE VANNAK ÉS AKIK MÁR TÚL VAGYUNK.'/1 év mulva kontrol Évi

10262. Ann64
2011. okt. 25. 19:44

Engem Pesten műtöttek júniusban hasi vágással.

Műtét után rögtön a saját ágyamba vittek.

Szerencsére nekem nem volt hányingerem és nagy fájdalmat is csak hajnalban éreztem.

Akkor adtak 3 zacskó infúziót bélmozgató és fájdalomcsillapító volt benne.

Reggel kivették a katétert utána egyedül közlekedtem.

10261. györfi rózsa (válaszként erre: 10257. - Krasiné)
2011. okt. 25. 18:52

Szia!

Az éjszakás nővér műtét utáni reggel 5 órakor hívott ki a fürdőbe, ami a szobában volt, és lemosdatott. Nagyon jó a mosdó kesztyű, nem tudod leejteni. A többi napokon már ment egyedül is. Arra kell vigyázni, víz ne érje a sebet! Szívószál helyett javaslom a kis flakont amiből "szopikálni" lehet, és nem kell a kupakot lecsavargatni. Engem a csirke hús mindig meghajt egy kicsit, főleg tejfölösen. Nyugodtan kérdezz, valaki úgyis fog válaszolni.Kívánom minden menjen simán, és gyorsan gyógyulj meg, Mi majd szorítunk érted!

10260. Ildikócska (válaszként erre: 10256. - Krasiné)
2011. okt. 25. 17:59

Sziasztok!

A nedves törlőkendő tényleg jó szolgálatot tesz.Engem Délután kettő körül vittek vissza a kórterembe. Felállni nemigen tudtam volna, mivel az altatás után egyáltalán nem voltam magamnál. Arra emlékszem, hogy rengeteget hánytam, és nagyon nagy fájdalmaim voltak, és arra, hogy a doktor sokszor a mellkasomon nézte, mint utólag megtudtam, hogy lázas vagyok-e. Az éjszakát szintén végéig hánytam, de reggel öt körül jöttek a nővérkék, és kértem vegyék ki a katétert. Akkor kimentem pisilni, és azóta járok. :-)))

De egyéni.. Mindenki másként reagál az altatószerre, más a protokol a kórházakba. Ne izgulj! Nemsoká túl leszel rajta, és minden nap egyre jobb lesz. Mondják a nagy öregek, akik már túl vannak a műtéten.:-))) Szurkolunk Neked!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook