Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11218. krasiné
2012. jan. 21. 13:30
Sziasztok Lányok! Ti, hogy vagytok? Én szenvedek mint lúd a jégen. Minden porcikám fáj, a derekamtól a hasamig. A köldököm környéke úgy fáj mint műtét után. Éjszakánként alig alszok valamit. Az időváltozás csinál ilyet? Puszi Mindenkinek:) Klári.
11217. zafirov (válaszként erre: 11216. - BrenBea)
2012. jan. 20. 21:29
Kedves Bea! Hidd el, hogy nagyon gyorsan elmegy az idő és csak azt veszed majd észre, hogy túl is vagy rajta, és minden simán lezajlott. Ebben az egészben csak az a jó, hogy a menszesz már nem fog bezavarni a hasplasztika műtétembe, mert decemberben ezért kellett elhalasztani. Ami pedig a pakolást illeti nézd a jó oldalát. Modjuk sokkal rosszabb lenne, ha egy nyaralás hiúsulna meg:-)) és igen, számít a szép pakolás és a szépen vasalt ing, úgy hogy csak gyakorolj szépen és azt veszed észre, hogy már kifelé pakolod a már elhasznált kórházi rucikat:-D Vigyázz magadra és kúráld ki magad:-))
11216. BrenBea
2012. jan. 20. 10:00
szijja Zafirov :) ne is mondd 2x mondták le a műtétem első alkalommal mert még nem jött meg a szövettanom a második meg most a nátha láz stb... mondjuk ez egyértelmű de meghasad a szivem ha rágondolok már tul lennék rajta... jövőhétre már nem volt hely na meg menstruáció is közbejöhet, maradt az utána valóhét... nem baj nagyon szépen megtanulok bőröndbe pakolni ki és be ha szükséges :DDD és vasalni is :D Örülök, hogy jobban vagy... és fura hogy telnek a hetek nem rég írtad készen áll a csomagod és holnap indulsz :))
11215. Milup2 (válaszként erre: 11210. - BrenBea)
2012. jan. 20. 09:10

C vitamint te is írtad, úgyhogy ma mindenképpen beugrok a patikába...

11214. Milup2 (válaszként erre: 11209. - Turkkati)
2012. jan. 20. 09:10

Köszi!:D

Utánanézek ennek..Meg akkor veszek c vitamint...

11213. zafirov
2012. jan. 19. 20:24

Szép estét mindenkinek!

Megmondom őszintén, hogy én csak ámulok és erősen csodálkozom, hogy sokat heteket sőt hosszú honapokat kell, hogy idegeskedve és szinte félelembe töltsetek míg vártok a műtétre. Nekem végül is nagy szerencsém volt, mert dec.19.-én egy hasi ultrahangon kiderült, hogy gyerekfej nagyságú miómám van, 20.-án már 3 D-vel megnézte a nőgyógyászom és január 3.-án már a műtőasztalom voltam. A dokim minden nap bejött megnézett. Tehát igazándiból még felocsudni sem volt időm és még utána sem tudtam nézni, hogy mi fog történni velem de ő azt is elmondta. Végül is kedden múltam 2 hetes, de hál isten úgy néz ki, hogy tök szuperül vagyok. Kedves mindenki akik a műtét előtt álltok, nagyon szurkolok nektek és biztosan minden jól fog sikerülni és már csak azt veszitek észre, hogy túl vagytok az egészen.

11212. Ildyanya (válaszként erre: 11208. - Turkkati)
2012. jan. 19. 20:16
Mennyi idő alatt gyógyul be a seb, ha nem laparoszkóppal műtenek?
11211. Ildyanya (válaszként erre: 11207. - Tlivcsi)
2012. jan. 19. 20:14

Végre rászántam magam a műtétre, már nem halasztom el.

A beutaló pedig olyan, hogy teljes ellátással ingyenes, de időpontot nem lehet választani.

Vagy február 27-én megyünk, vagy majd esetleg 2-3 év múlva.

11210. BrenBea (válaszként erre: 11204. - Milup2)
2012. jan. 19. 20:14
Milup nem hogy muszáj, hanem kötelező... főleg a 3 éves gyönyörűség miatt csak pozitívan :))) Minden rendben lesz.. nem lehet másképp.. :) Ez egy rossz emlék lesz amit gyorsan elfelejtesz és nyáron irány a strandra a kicsivel ;-)
11209. turkkati (válaszként erre: 11198. - Milup2)
2012. jan. 19. 19:26

Ne félj, minden rendben lesz!

Szedjél C vitamint is, és van 1 OLEA LEAF nevű kapszula, ami szintén jó. Nekem is ajánlották, folyadékban biztos, hogy kapható, mert találtam gyógynövény boltban, a kapszulát még keresem.

11208. turkkati (válaszként erre: 11195. - Ildy61)
2012. jan. 19. 19:19
Február végére már mehetsz, nekem 4 hét után azt mondta az orvos, mehetek gyógyfürdőbe. Nem lett tőle semmi bajom.
11207. tlivcsi (válaszként erre: 11202. - Ildyanya)
2012. jan. 19. 18:36

Szia!

Én sem értem ezt a hozzáállást! De a fürdést biztos, hogy ki kell hagynod, mert a 6 hét a minimum. Vagy a műtétet, vagy a fürdőzést tetesd át máskorra.

11206. Milup2 (válaszként erre: 11199. - BrenBea)
2012. jan. 19. 17:56

És téged hol műtenek majd?


Jobbulást kívánok!♥

11205. Milup2 (válaszként erre: 11200. - Ildyanya)
2012. jan. 19. 17:52

A műtét előtt biztos megvizsgálnak még...


Nekem is volt amúgy miómám.

Mikor a kisfiammal császároztak, akkor nekem azt is kikapta a doki...


Jó, hogy ezek a miómák jóindulatúak...

11204. Milup2 (válaszként erre: 11199. - BrenBea)
2012. jan. 19. 17:51

De aranyos vagy Bea!♥


Győrben leszek műtve...


Most elkezdtem Varga-gyógygombákat szedni, meg lúgosító teát iszok...


Nagyon meg vagyok ijedve, bár itthon tartom magam.

Kisfiam van (nemsokára 3 éves lesz), muszáj lesz túlélnem..;D:S

11203. BrenBea
2012. jan. 19. 17:01
Ne aggódj biztosan mondanak...rendben lesz minden :) De addigra haza jövök én is és majd mesélek :)
11202. Ildyanya (válaszként erre: 11201. - BrenBea)
2012. jan. 19. 16:53

A szonográfus hölgy azt mondta, hogy ha nincs fogadott orvosom, akkor, a főorvos jelöli ki, hogy ki fog műteni.

1 nappal előbb be kell feküdnöm, talán akkor mondanak valamit.

11201. BrenBea
2012. jan. 19. 16:37
Ildyanya nem kell megijedni, csak egy átlagos orvos elmondja hogyan műt, mit csinál mivel jár, mi lesz valahogy ez lenne a természetes, hogy megmondja milyen módon fog megműteni... na meg a műtét előtt azért megnéz... gondolom én :) A tied ezek szerint nem átlagos :))
11200. Ildyanya
2012. jan. 19. 15:55

Na most már kezdek megijedni.

Márciusban vették észre a miomát, voltam ultrahangon májusban és szeptemberben.

Orvos egyszer sem vizsgált meg, csak a leleteket nézte. Az alapján mondta, hogy műteni kell.

Most, hogy időpontot adtak, most sem nézett meg orvos.

11199. BrenBea
2012. jan. 19. 15:12
Szia Milup, nekem múlthét csütörtökön lett volna de akkor még nem volt szövettanom, akkor áttették e hét csütörtökre de most meg lázas náthás vagyok, a legközelebbi időpontom Február 2.. már kész ideg vagyok... Ildyt én sem nagyon értem mert szeptember óta műtét ellőtt igen csak meg kellett volna vizsgálni, bármiféle egyéb eltérés is lehet azóta.. tehát nem tudom milyen orvos az aki vizsgálja számomra érthetetlen, hogy ennyire felületesek... Milup ne aggódj nem lesz semmi baj és igen fel fogsz kelni a műtét után... nekem két ismerősöm volt hasonló műtéttel mint te, azoknak is rosszindulatú méhnyaknrák volt és petefészek is, mindkét ismerősöm meggyógyult ;-) Fel a fejjel és tessék pozitívan gondolkodni, mert ahogy hozzá állsz a betegséghez azt végzi az agyad is pszichésen :) Minden rendben lesz hidd el és akard és úgy is lesz!!! ..Hol fogják a műtéted csinálni ha szabad megkérdeznem? Bea
11198. Milup2
2012. jan. 19. 14:09

Sziasztok!

Nekem most febr. 14.-én lesz a műtétem..Felvágnak, kiveszik a méhemet, meg vmi mirigyeket, méhnyakrák miatt...

El vagyok keseredve.

Nem is a műtét miatt, hanem inkább mi vár utána rám, ha tényleg felébredek utána (ilyenkor ugyebár már az ember mindenfélén gondolkodik)..

Na, meg hogy utána a szövettan megint mit mutat, s hogy hogyan lesz azután, ha megint rossz hírrel várnak..:P


Majd visszaolvasom ezt az egész fórumot, mert kíváncsi vagyok, mit írtatok...


Kicsit lentebb olvastam Ildyanyát, s nem értem, miért nem mondták el neki, miért nem tudja, hogyan műtik, meg amit még tudnia kellene...

Én több dokival is tudtam beszélni, míg végre meg lett a műtét időpontja..

S ha vmit nem értettem, kérdeztem...

11197. Ildyanya (válaszként erre: 11196. - Krasiné)
2012. jan. 19. 12:23

Hát nekem még csak levetkőznöm sem kellett a szeptemberi ultrahang óta.

Akkor szerinted hiába gyógyul be a hasi sebem, nem fürödhetek?

11196. krasiné (válaszként erre: 11195. - Ildy61)
2012. jan. 19. 12:19
Szióka! Ülő fürdőt műtét után 6 héttel vehetsz. Addig csak zuhanyozni lehet. Hogy lehet az, hogy megse vizsgáltak? Engem mindig megvizsgált a dokim,sőt még műtét előtti estén is megnézett. Nem volt ilyen felületes és műtét délutánján nagyon sokszor bejött hozzám, megnézte a pulzust, hozatott fájdalom csillapítót. A lányom aki mellettem volt mondta, hogy szinte fél óránként bejött. Nagyon lelkiismeretes volt. A mai világban ritkaság számba megy. Semmit nem mondtak, hogy milyen módszerrel fognak műteni? Üdv: Klári.
11195. Ildy61
2012. jan. 19. 10:18

Szia!

30 nap táppénz után üzemorvoshoz kell menni alkalmassági vizsgálatra, bár ettől nem félek, de február végére beutalót kaptunk Harkányba és oda szeretnék elmenni, csak nem tudom ennyi idő alatt begyógyul-e a seb és fürödhetek-e.

Engem szeptemberben vizsgáltak utoljára, most hogy visszamentem az orvoshoz, hogy rászántam magam a műtétre, senki meg sem vizsgált, csak időpontot adtak. Labor, ekg, altatóorvos természetesen volt.

De egy ultrahang sem, hogy szeptember óta mekkora lett a miomám.

Ez a megye legrosszabb hírű kórháza, de hát ez van a legközelebb.

11194. turkkati (válaszként erre: 11193. - Ildyanya)
2012. jan. 19. 09:39

Szia!

A gyógyulás tényleg 6 hét.

Miért csak 1 hónapod van rá? Az mit jelent, hogy semmit nem tudsz a műtétről? Nem tudod, hogy vágnak, laparoszkópiásan műtenek, vagy hüvelyen keresztül végzik?

Ha olyan kérdésed van, amihez nem feltétlenül orvos kell kérdezz bátran, saját tapasztalatot bármelyikünk megosut veled.

11193. Ildyanya
2012. jan. 19. 08:38

Sziasztok!

Nekem is meg van az időpontom a műtétre. Január 25-én megyek be a kórházba és másnap, csütörtökön műtenek. Én még hétfőn megyek dolgozni, de a kedd éjjelt már nem vállaltam.

Nagyon félek, mert semmit nem tudok arról, hogy hogyan fognak műteni.

Felkészültem fájdalomcsillapítókkal és krémekkel.

Nekem 30 nap alatt meg kell gyógyulnom, szerintetek sikerül?

A háziorvosom szerint a gyógyulás 6 hét.

11192. ATLASZ42
2012. jan. 17. 20:18
Szia Bea és Móni, gondolok rátok és szorítok nektek, hogy szerencsésen túl legyetek rajta. Az orvosom engem sem engedett ki menni, nehogy megbetegedjek. De nekem adott gyógyszert is, hogy ne kapjam meg a menzeszt.Nem tudom, hogy miért nem él ezzel a lehetőséggel az orvosod.Bár ahány orvos,annyi praktika.Ma én beadtam az igénylésemet gyógykezelésre, hurrá három hét relaxáció vár rám.Irjatok. Minden jót kivánok nektek,Alica
11191. krasiné
2012. jan. 17. 13:56
Sziasztok, Móni és Bea! Nagyon szorítok Nektek, hamarosan túl lesztek az egészen. Betegségtől és orvostól is függ, hogy menstruáció alatt megműtenek-e. Az én dokim nem műt ha a beteg menstruál.Ezt kijelentette. De szerintem esetektől függ, mennyire sürgős. Mellettetek leszünk lélekben, ez adjon Nektek erőt. Meg természetesen a gyógyulás lehetősége. Móni, jól tetted, hogy nem mentél dolgozni, nem érdemes kockáztatni. Írjatok feltétlenül, hogy mi van veletek!!!!!Aztán irány a gyógyulás. Minden jót kívánok Nektek,a többieknek pedig jó egészséget! Mindenki vigyázzon magára! Puszi: Klári.
2012. jan. 17. 11:22

Szia Bea!

Engem jövő hét kedden fognak műteni.A dokit kérdeztem,hogy mi lesz ha vérezni fogok.Azt mondta,hogy végül is azért műtenek,mert ha megjön,nagyon vérzek (hasonlóan hozzád)és természetesen meg is csinálja a műtétet.De hozzá tette,hogy nem szeretik,ha valakinek meg van a havi vérzése,de az én esetemben akkor is műteni fog, mert nagy lehet a vér veszteség és nem kockáztat.Szerintem kérdezd meg te is az orvosodat,hogy ilyenkor mi van?Igyál nagyon sok folyadékot,szedjél rentgeteg c-vitamint és feküdjél,hogy minél elöbb kilábalj a náthából és ,hogy 2.-ra teljesen meg gyógyulj. Képzeld én a lábamat már ki sem teszem a lakásból,pont ezért nehogy elkapjak valamit, a főnőköm tanácsára,már nem dolgozom a héten,mert nyakunkon az influenza szezon.Gyógyulj meg minél hamarabb és írj,hogy mit mondott az orvosod a vérzésre!

Pussz: Móni

11189. BrenBea
2012. jan. 17. 09:08
igen igazatok van, fel hívtam őket ma reggel hogy cudarul vagyok, ma már semmi hangom és köhögök mint a fene, így áttették Február 2 ra...mindegy várok még inkább mint baj legyen meg az kellene hogy bárki beteg legyen miattam mert elkapja... Viszont 25.-én meg kell nekem jönnie, nem tudom elmúlik e addigra, ha nem és vérzek még egy picit akkor mi lesz tud erről valaki valamit? Már 2 x halasszák el a műtétet kész vagyok mint a mateklecke :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook