Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11489. rozsakrisz
2012. febr. 4. 21:09
Helló Lányok! Akit vagy akiket a Péterfyben műtöttek, ki vagy kik voltak a dokik? Engem is ott fognak, remélem semmi nem jön közbe, és akkor 13-án lesz a hasi műtét - ez szerencsés számom :) - Kicsit görcsölget a hasam, attól félek, nehogy megjöjjön a mensim addig :( Szorítok minden műtétre várónak, és mielőbbi gyógyulást a többieknek :)
11488. Imisz
2012. febr. 4. 21:04

Igazad van Murila, hogy minden fejben dől el! Én is vártam már a műtétet, és igazából megörültem mikor egyik napról a másikra a műtőasztalra kerültem. Azt gondoltam bármi jön utána csak jobb lehet!

A fájdalom...hát nem azt írtam, hogy nem kell elbagatelizálni, hanem, hogy nem kell letagadni. De, mindenki fájdalomküszöbe más! Én a vajúdáshoz hasonlítottam, annál nem rosszabb. Szerintem. Más, meg másképp érzi: erősebbnek/rosszabbnak/gyengébbnek vagy mint Te, egyáltalán nem fáj.

Egyáltalán ne érezd magad rosszul attól, hogy jól vagy! Örülj neki inkább.

A hüvelyi műtétemmel én is nagyon hamar jól voltam, de belül éreztem ezt-azt, hogy meg lett bolygatva. De ez nem fájdalom volt akkor már, hanem csak érzet. De nekem nem volt a hüvelyben vágás, mint valaki írta lentebb.

Szóval tényleg nem vagyunk egyformák, örülj a jóllétednek ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod:) és kívánom maradjon is így!

11487. 57aa4ea1e8
2012. febr. 4. 20:16

Hát lányok, kezdem magam csak azért rosszul érezni, hogy egyáltalán semmi bajom 10 nappal a műtét után.

Tény, hogy én egyáltalán nem féltem a műtéttől, sőt inkább vártam, és utána is tudtam, hogy baromi hamar jól leszek. És ez így is van.

A férjem epeműtétje után két héttel már teljesen normálisan élte a mindennapi életét, pedig majd 30 centis vágás van a gyomorszájától az oldaláig, és a májából kivágtak egy 40 gr-os darabot. A kórhából a csomagjával bkv-val jött haza.


Szóval bocsi, de nekem meggyőződésem, hogy egy kicsit hozzáállás kérdése is az egész. Az tény, hogy nekem minden pohár félig tele van, és eddig még minden rosszban megláttam a jót.


A bélmozgás az persze, nekem is van, de ez teljesen természetes, és igen, néha görcsöl, akkor bekapok egy hashajtót, és okés is lesz hamar. A három császárom után is ez volt, csak ott a felépülés kicsit hosszabb volt, de nem sokkal.


És valaki írta, hogy nem kell elbagatelizálni a fájdalmakat, és nem kell félrevezetni, hogy nem fáj. Hát nekem tényleg nem fájt semmi, egyszer sem kértem fájdalomcsillapítót. (laparoszkópos műtét volt) Hasinál tuti kérek pár napig, a császároknál is kértem.


Szóval én tényleg úgy vagyok, olvasva titeket, hogy egyre rosszabbul érzem magam, és szinte lelkiismeret furdallásom is van, hogy jól vagyok :( Ne haragudjatok, ezt muszáj volt leírnom.

Én értem, hogy aggódtok, de az aggódástól még senki nem lett jobban, az aggódás ártalmas. Majd elég mindenen akkor aggódni, ha tényleg baj van. Előre minek? A hídon is akkor megyünk át, ha ott vagyunk előtte.


Szóval ne haragudjatok a kirohanásomért..

11486. Imisz (válaszként erre: 11483. - Ispanmonika)
2012. febr. 4. 20:07

Mónika! Még nagyon "friss vagy" de ha nem normálisnak érzed a fájdalmat, nyugodtan menj vissza! Nézzen meg a doki, abból baj nem lehet!

Azért ilyen idősen normális, hogy érzed a műtétet belül is, de görcsök talán nem!

Nem is tudom már, talán 3-4 hetes voltam az első nagyobb sétámnál, ami kb. 800m volt oda, ott 1 óra ülés és ugyan ennyi vissza: na haza felé fogtam a hasam mert úgy éreztem mintha betettek volna valamit és nem kiszedtek, húzott lefelé:)) de nem görcsölt!

Ezen kívül akkor éreztem valamit ha "sokat dolgoztam" azon kívül semmi. Igazából tényleg egyre jobban kellene lenned.

11485. turkkati (válaszként erre: 11472. - BrenBea)
2012. febr. 4. 20:01
Biztos volt az infúzióban. Nekem is azzal ment az antibiotikum a műtét napján, aztán csak vérhíhító, míg kórházban voltam.
11484. Imisz
2012. febr. 4. 19:59

Lányok, ne a rosszra gondoljatok! Azért vannak ott az orvosok, hogy minden jó legyen! Tudom, hogy vannak műhibák meg annyi rosszat hall az ember de bízni kell a jóban! Azért csak több a sikeres műtét és szövődménymentes gyógyulás mint a műhiba. Reméljük, hogy veletek csak jó történik!

Az egészséges izgulás rendben van, nem vagyunk fából de tényleg nem szabad túlzásba vinni.

Igaz, hogy nekem nem volt sok időm izgulni annak idején: ma megtudtam, hogy holnap befekszem és holnap után műtét....de mikor megkaptam a kis ágyamat, jött a nővérke, hozta a dolgokat (béltisztításhoz) és láttam a szobatársakat akik már 1-2 napja túl voltak a műtéten valahogy olyan nyugalom töltött el. Tudtam, nincs vissza út, az addiginál csak jobb jöhet, azért a jóér meg ki kell bírni a kellemetlen részét is.

Próbáljátok valahogy a lelketeket erősíteni és előre nézni de ne a fájdalomig, hanem tovább!

11483. Ispanmonika (válaszként erre: 11454. - 0674012ff2)
2012. febr. 4. 19:35

Szia! Engem 24-én műtöttek és a műtét után nekem is hasmenésem volt napokig.Az orvos azt mondta,hogy Imodiumot szedjek és egyek sok joghurtot,hogy a bélflóra rendben legyen.Így is tettem és ez a problémám megszünt.De a görcsös fájdalom nem.Nem mertem írni ide,mert akiket elöttem és utánnam műtöttek mindenki azt írta,hogy mindíg jobb lesz.Én nem ezt nem mindíg tapasztaltam.Nekem is nagyon fáj sokszor a jobb oldalon a petefészek környékén a hasam.Szúr lüktet stb.Tegnap is egésznap feküdtem,mert fájt.Ma be vettem egy Cataflam -ot reggel és egész jól elvagyok.A férjemnek is mondtam,hogy ha nem szűnik el kell mennem az orvoshoz mert nem állapot.Szerintem ti is gondolkodjatok,hogy visszamentek az orvoshoz.

Üdv : Móni

11482. sügi 71 (válaszként erre: 11481. - Julcsi37)
2012. febr. 4. 19:33

Én is mindig tele vagyok negatív gondolatokkal..Most jöttem rá,hogy annyi hülyeségen agyalok állandóan amik eltörpülnek a mostani problémám mellett.

Jövök és bíztatni foglak!Ígérem!

Puszi!

11481. Julcsi37
2012. febr. 4. 19:24
Sügi, akkor neked már itt az idő. Én inkább a fájdalmaktól félek, meg attól hogy elnyúlnak valamit:( Már megint a negatív gondolataim:( Mindig ezt csinálom. Várlak ide 1 hét múlva, hogy mesélj, és lelket önts belém!!! Puszillak...
11480. sügi 71 (válaszként erre: 11471. - Julcsi37)
2012. febr. 4. 19:19

Szia Julcsi!

Én hétfőn fekszem be és kedden műtenek.Tudom,hogy mivel jár ez az egész.

Három hete tudom az időpontot.Azt hittem erős vagyok és lazára veszem,de nem megy.Tudom,hogy a tényeken nem lehet változtatni ,de mégis.....Nagyon lelkis vagyok.A fájdalmaktól nem félek csak a műtéttől.Remélem,hogy egy hét múlva már én foglak bíztatni,mint most engem a

lányok......

11479. Julcsi37
2012. febr. 4. 19:13
Köszönet Szimi az energiákért:) Remélem majd én is itt írhatom a tapasztalataimat, próbálok bízni. Nagyon köszi, hogy szorítotok értem, sokat számít.
11478. Imisz (válaszként erre: 11471. - Julcsi37)
2012. febr. 4. 19:05

Szia Julcsi!

Ne félj az egészségesnél jobban! A fájdalomról annyit, nem érdemes félrevezetni senkit, hogy így nem fáj meg úgy nem fáj. Fáj. De szerintem nem jobban mint pl. vajúdáskor. Na, ha azt kibírtad akkor ezt is:)) És tényleg jobb lesz óráról órára, és ha kérsz adnak fájdalomcsillapítót. Én az infúzióba kaptam, rögtön hatott és mire lefolyt a lötty a fájdalomcsillapítóval együtt addigra csillapodott annyira, hogy már nem kellett többet kérnem.

Én is epés vagyok (kb.13 éve vették ki az epehólyagomat) nem volt semmi gond. Ha befekszel a papírok kitöltésénél szóljál róla, és esetleg más, epekímélő kaját kapsz. Nem lesz gond hidd el! Viszont azt hallottam az idegeskedés árt az epebetegségnek, ugyhogy ne vidd túlzásba:)

Meglátod, minden OK lesz!

Szorítunk érted és küldjük az energiát:))!

11477. sügi 71
2012. febr. 4. 19:01

A vérhigítót műtét után adják?

Én az öt évvel ezelőtti mióma műtétem után nem kaptam.

11476. Julcsi37
2012. febr. 4. 18:54
Köszi Ann, puszillak...:)
11475. Ann64 (válaszként erre: 11471. - Julcsi37)
2012. febr. 4. 18:53

Szia Julcsi!

Nyugi nekem is ilyen nagy vot a miómám epekövem is van.

Nem volt vele semmi gond műtét után nyomják majd az infúziót abban van fájdalomcsillapító.

Hidd el napról-napra jobb lesz.

A párom csak lesett mikor másnap délután már én kísértem ki.

Otthon meg pihenj amennyit csak tudsz

11474. BrenBea
2012. febr. 4. 18:52
én meg egyáltalán nem kaptam antibiotikumot.. vér higítót meg csak 10 injekciót...
11473. Ann64
2012. febr. 4. 18:50

Nekem csak a műtét napján adtak + másnap azán semmi.

Vérhígítót viszont 3 hétig.

11472. BrenBea
2012. febr. 4. 18:48
lányok ti milyen antibiotikumot kaptatok??? meert én semmilyet...
11471. Julcsi37
2012. febr. 4. 18:46
Sziasztok! Már csak 2 hét, és én is befekszem:( Annyira félek, mostmár egyre jobban. Jönnek a hülye gondolatok, a nagy fájdalomtól való félelem, stb. De valahol várom is, hogy túl legyek rajta, mert már ez túl nagy teher, azért csak egy csecsemőfejnyi miómát cipelek. Az a baj, hogy epés vagyok, remélem ez nem fog összefüggeni a műtéttel, úgy értem nehogy valami bajom legyen az epebetegségem miatt a műtét alatt... :(
11470. nagy49éva (válaszként erre: 11460. - BrenBea)
2012. febr. 4. 18:38
Szia Bea! Nagyon örülök Neked. Nekem endimetriózis miatt a teljes belsőm átalakították. Amikor megittam a vizet konkrétan éreztem, hogy hol tart. Korgás jobb oldalon bal oldalon és aztán rohanás. Sajnos nekem még aranyerem is lett a sűrű hasmenéstől, igen a krónikus vastagbél gyulladás még rátett. Kb 4 hét alatt rendeződött. Minden műtét előtt állónak szorítok. A műtött lányoknak gyors fájdalom mentes napokat kívánok. Éva
11469. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11468. - Turkkati)
2012. febr. 4. 18:24
Hát, sajna nem volt, aki segítsen. De a doki mondta, hogy fokozatosan lehet. Jópár éve daganatokra specializálódott, szal nem hinném, hogy ne értené a dolgát. Direkt rákérdeztem. Azért ez a cipekedés amúgy sem lesz állandó, de most muszáj volt.
11468. turkkati (válaszként erre: 11459. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 4. 18:20

Ne emelj!

15 kilót meg főleg ne! Nem tudom ezt az orvosod, vagy gyógytornász miért nem mondta?!

A műtét miatt átrendezett hólyagnak nagyon nem jó az emelés, a szalagok megnyúlhatnak, aztán jönnek a vizeletvisszatartási gondok.

Ne légy könnyelmű, a vizeletcsepegés rosszabb a vérzésnél, mert szünet sincs közben!

Nem akarlak kioktatni, de ha visszaolvasol, itt mindegyikünk orvosa 4-6 hét szexmentességet és szigorú emelési tilalmat írt elő.

Persze a szex, ha örömszező, biztos nem káros, de az emelés árt!!!

11467. Rezeda63 (válaszként erre: 11454. - 0674012ff2)
2012. febr. 4. 18:14

Szia!

Szerintem is vissza kellene menni az orvoshoz mindenképpen. Előfordulhat, hogy a fájdalom a belek helyezkedése miatt lehet, de napokkal a műtét után hasmenéssel párosulva mindenképpen intő jel. Lehet nem is a műtéttel kapcsolatos, hanem valami vírus. A megmaradt petefészkek fájdalmát, szurkálását hormonális dolgok is okozhatják. Már nem emlékszem pontosan hogyan is mondta a dokim, de néhány nappal a méh eltávolítása után az agyalapi mirigy keresni kezdi a szervet, és nagy mennyiségű női hormon szabadul fel. Úgy emlékszem progeszteron és nem ösztrogén. De már olyan régen volt:))))

De mi itt csupán a tapasztalatainkat tudjuk megosztani, az édesanyádat mindenképpen orvosnak kellene látni.

Üdv. Rezeda

11466. Milup2 (válaszként erre: 11454. - 0674012ff2)
2012. febr. 4. 18:09
Menjen vissza dokihoz, ha nagyon nem érzi jól magát, nehogy baj legyen...
11465. Milup2 (válaszként erre: 11452. - Sügi 71)
2012. febr. 4. 18:08
Én is szorítok ám majd neked is♥
11464. Milup2 (válaszként erre: 11438. - BrenBea)
2012. febr. 4. 18:06

Szia!

De jó, hogy megint itt vagy:D

11463. ATLASZ42
2012. febr. 4. 17:43
Szia Bea,üdv újra a fórumon.Pihenj sokat és vigyázz magadra.Puszi Alica
11462. 0674012ff2
2012. febr. 4. 16:43
Köszi szépen a válaszokat! Megosztom anyuval a tapasztalatokat!
11461. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11460. - BrenBea)
2012. febr. 4. 16:31
eh.. nem olyan baba teeeee, hanem tudod milyen... szemüveges :D hihi
11460. BrenBea (válaszként erre: 11455. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 4. 16:30
murilla már a baba nem jön ki van csukva :DDD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook