Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


11908. szofi99 (válaszként erre: 11903. - Milup2)
2012. febr. 22. 07:16
Szia, örülök hogy mütét után vagy már és majd napról napra egyre jobban leszel :) Nagy mütéted volt, jól átrendeztek odabent, vigyázz magadra, pihenj sokat : Judit
11907. ATLASZ42 (válaszként erre: 11903. - Milup2)
2012. febr. 21. 22:04
Kedves Milup, örülök hogy mütét után vagy.Gondolom azt is,hogy megkönyebbüléssel jöttél haza,hogy tul vagy mindenen.Pihenj sokat, mert nagy mütéted volt.
11906. zsuzskabuzska (válaszként erre: 11901. - Imisz)
2012. febr. 21. 21:59
Igen remélem 4.évente sem fog eszembe jutni csak az ,hogy hamar eltelt gond nélkül. :))
11905. Kavicsné (válaszként erre: 11903. - Milup2)
2012. febr. 21. 19:46
De örülök, hogy túl vagy rajta, és sikeres volt a műtét! Most már tessék gyógyulni! Sokat gondoltam rád!
11904. BrenBea (válaszként erre: 11903. - Milup2)
2012. febr. 21. 19:34
Milup, örülök neked, hogy vagy? Orvos mit mond? Remélem minden rendben lesz, nagyon vigyázz magadra...
11903. Milup2
2012. febr. 21. 18:55

Sziasztok!

Megvolt a műtétem a múlt hét kedden..Kivették: méh, petefészek, nyirokmirigyek.

Több, mint 3 órás műtétem volt..

Hosszanti vágás (jó hosszú, egy oroszlán feje is beférne).

Köldök megmaradt, ott tesz egy kanyart a vágás;D


Műtét után volt rossz a fájdalom, a kómás állapot, és a non-stop fekvés. Majd megőrültem, hogy nem állhatok fel.

De másnap már jobb volt, s napról-napra jobb minden...


Ma engedtek haza.


Ülni nehéz, mert húzódik a hasam...


Most a regenerálódásra fektetem a hangsúlyt, hogy felépüljek, megerősödjek...


Aki műtét előtt áll: minden rendben lesz!!!!!!

Erősek vagyunk csajok!♥


Akik műtét után vannak: pihenjetek, adjatok magatoknak időt, hogy a szervezet rendbe jöjjön..♥

11902. Kavicsné
2012. febr. 21. 18:46
Köszönöm szépen a savval kapcsolatos dolgokat! Nekem van kétféle gyógyszerem, az éjszakát a műtétig azzal kibírom, a többi meg majd kiderül.
11901. Imisz (válaszként erre: 11900. - Zsuzskabuzska)
2012. febr. 21. 17:03
:))) Ezek szerint Te 4 évente fogod ünnepelni az évfordulót:)mert az igaz, hogy 24-e a szökőnap, mégis 29-e csak 4 évente van:)
2012. febr. 21. 16:17
Sziasztok lányok ! nekem is már csak ez a hét van aztán 28.-án reggel vonulok 29.-e műtét kicsit izgulok már túl lennék rajta de már csak 8.-nap addig is jó itt olvasni a megnyugtató válaszokat azoktól akik már túl vannak rajta, és gyógyúlgatnak mindenkinek jó egészséget kívánok és gyors gyógyulást szivemből majd még jelentkezem mindenkinek szorítok ezerrel Zsuzska
11899. szofi99 (válaszként erre: 11898. - Bagi)
2012. febr. 21. 14:06
Szia! Örülök hogy jobban vagy, nem lettél betegebb, azonban a sürübb wc- látogatás lehet hogy egy hugyuti fertőzés lesz, amit a katétertől lehet kapni, majd figyeld magad, és ha több napig tart ez az állapot kérdezd róla az orvosod, vagy a háziorvosod. Üdv. Judit
11898. bagi (válaszként erre: 11896. - Szofi99)
2012. febr. 21. 08:57
Szia! Ma reggel sokkal jobban érzem magam, a hőemelkedés nem ment 37,3 fölé. Egy kicsit sürüben látogatom a WC, de semi szurás vagy fájdalom. Nagyon örülök hogy reggelre jobb lett, de be is tartom a pihenést. Köszönöm az érdeklödésedet, további szép napot.
11897. koncibonci
2012. febr. 21. 08:05
Kati, Klári, Julcsi! Köszi a megnyugtatást. Én 48 éves vagyok, már 2009-ben javasolták a műtétet, de úgy gondoltam, hogy még tudom kezelni a problémáimat. November végén látott a doki valamit a petefészken csak nem látszott rendesen a myomától. Csináltak egy CA125 tumormarkert, ami nem lett negatív. Ezek után nem kellett kétszer mondani, hogy műtét. Egy hét alatt elintézem minden vizsgálatot. Nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta, szó szerint megkönnyebbültem. Szerencsére nem rák volt, "virágzó sárgatest" a petefészekben, myoma és endometriosis, ami megemelte a CA125 szintet. Megszűnt a pokoli derékfájásom, felszabadultnak érzem magam. A férjem jobban aggódott, mint én, de most már ő is látja, hogy minden rendben van. Én mindenkinek csak azt tudom mondani, hogy nem kell félni (bár nekem nem is volt időm megijedni), a műtét napja az tényleg pokol, de utána egyre jobb lesz. Én négy hét után mentem dolgozni. Vigyázok magamra, nem emelek, mert azt hónapokig nem lehet. Nagy szerencsém, hogy a férjem mindenben segít. Úgyhogy, lányok, kitartás és higgyétek el - ahogy a többiek is írták - utána sokkal felszabadultabbak lesztek. Üdv, Kriszti
11896. szofi99 (válaszként erre: 11887. - Bagi)
2012. febr. 21. 07:11
Szia! Hogy vagy ma reggel? Hogy telt az éjszakád?
11895. szofi99 (válaszként erre: 11893. - Kavicsné)
2012. febr. 21. 07:06

Szia ! nekem szoktak lenni savproblémáim, nem kifejezetten reflux. A mütét előtt nem volt gond, elég jól viseltem. Éjféltől már nem lehetett inni, nagyon száraz volt a torkom, de a nővér megengedte a rágógumit, azzal jobb lett.


Ébredés után, amikor már leheett inni, kortyonként ittam, nagyon felkavarodott a gyomrom, én az egész éjszakát végighánytam :( de ne ijedj meg ettől, akkor elég rossz volt, de ez is mindenkinél máshogy lehet. Éjfél után ehettem csak kekszet, azzal már valamivel jobb lett, majd a következő napokban a Renni tablettát szedtem, meg kekszféléket ettem, azután rendeződött.


Ha van rá gyógyszered akkor azza készülj fel majd a mütét utáni napokra, ha nincs esetleg szerezz be valamit.


Nem kellemes a mütét előtti nap és utánna ... de óráról órára jobbb lesz.


Kivánom hogy mielőbb tullegyél rajta, és tavaszra már kutya bajod sem lesz :) Üdv. Judit

11894. szofi99 (válaszként erre: 11891. - 70Márti)
2012. febr. 21. 06:57
Szia ! Én is ilyen kerékpáros vagyok :) Ha jól emlékszem már az 5 -ik héten kerékpároztam sik terepen. A lényege, hogy a hasizom megerőltetése nélkül kerékpározz, vagyis emelkedőre, és széllel szemben egyenlőre ne.... Érzi azt a test , hogy mi jó és mi az amit még nem akar ... Vigyázz magadra, és mielőbbi jobbulást . Üdv. Judit
11893. Kavicsné (válaszként erre: 11892. - Rezeda63)
2012. febr. 20. 21:56

Jegyezve, köszönöm! :-)


Másnak esetleg tapaszalata altatás kontra reflux?

11892. Rezeda63 (válaszként erre: 11890. - Kavicsné)
2012. febr. 20. 21:26

Szia!

Én évek óta küzdök a refluxal, és tartottam is tőle, hogyan fogom viselni a műtéti előkészítést és az evésnélküliséget:)))

De szerencsére nem volt semmi gond. Az enyhe feszültségoldó jó hatású mert a stressz növeli a savtermelést és ezáltal a visszaáramlást, akinél ez gond. Jó ha viszel magaddal háztartási kekszet, mert ez pillanatok alatt enyhíti az esetleges savas tüneteket. Azt tapasztaltam, hogy a a kötelező nagyobb mennyiségű ásványvíz fogyasztás is kedvezően befolyásolta a refluxot, felhígította a gyomorsavat. Arra vigyázz, hogy sokszor igyál kortyokat és ne egyszerre egy pohárral. Nekem akkor éppen egyensúlyban volt a betegségem és nem volt semmi gond, némi apró praktikával egész jól viseltem:)))) Igaz engem nem altattak, tehát az esetleges torokfájdalmakhoz nem tudok hozzászólni.

Üdv Rezeda

11891. 70Márti
2012. febr. 20. 21:26
Nekem január 11.-én távolították el a méhemet myoma miatt és hasi úton. A petefészkeimet is ki kellett venni, mert azokon ciszta volt. Már jól vagyok. Nem bántam meg hogy nekimentem a műtétnek. Legalább 2 évig szenvedtem minden menszesz alkalmával olyan görcseim voltak. Már semmilyen gyógyszer nem használt. A műtét után hat napra engedtek haza. Fokozatosan erősödtem. Eleinte sokat feküdtem, sétáltam. Mindennap tudtam 1-1 apróságnak örülni. Pl. felhúztam állva a zoknimat, oldalra tudtam fordulni stb. Ma már kerékpározni szeretnék nagyon. Szerintetek mikor lenne ez alkalmas? Várjak még vele?
11890. Kavicsné (válaszként erre: 11885. - Rezeda63)
2012. febr. 20. 21:08

Sziasztok!


Megvan az új időpontom, március 6. kedd. Előtte délben kell jelentkeznem. Kaptam gyógyszert, hogy hétvégére megjöjjön biztosan a mensi, az utolsó, doki bá' vigyorogva mondta, hogy az utolsó.


Anesztes kérdezte, hogy vagyok, mondtam jól, egy kis refluxszal küzdök pár napja. Legyintett, hogy megoldjuk. Nem köhécseltem, nem krákogtam, kicsit rekedtesen, de normálisan beszéltem. Bele sem nézett a torkomba, megírta, hogy műthető. Ezért stresszeltem!


Lányok, akik műtét előtt vagytok: a hétvégén valeriana relaxot szedtem, 3x1-et, és megszüntette órákra a feszültséget. Álmos sem voltam tőle. Tisztán gyógynövényes. Nekem bejött.


Rezeda, hozzád lenne egy kérdésem: a reflux mennyire befolyásolja a műtét előkészítést, és a műtét utáni napokat? Mire kell figyelni?

11889. Julcsi73
2012. febr. 20. 20:17

Sziasztok Lányok!

Meg volt a hat hetes kontroll,nincs semmi gáz,de ha várok még egy hónapot,nagy baj lehetett volna,ezt mondta a doki.Másnap olyan fájdalmaim voltak,mint műtét után,és még vérezgettem is,felhívtam a dokit,azt mondta,hogy az ilyen elő szokott fordulni,nem kell megijedni.Végig szenvedtem a hétvégét,ma már jobb volt,de nem az igazi.Lehet,a melegfront is közrejátszott.

Évi! Fogadd részvétem anyukád miatt! Próbálj meg erősnek maradni és csak pozitívan! Tudod!

A műtét előtt álló betegeknek mielőbbi jobbulást kívánok és a műtét után levőknek is!

Üdv:Julcsi

11888. Julcsi73 (válaszként erre: 11868. - Koncibonci)
2012. febr. 20. 20:05

Üdv Kriszti!

Nekem is van olyan kisujjnyi megvastagodás,sőt bal oldalon,ahol a dréncső volt ott egy kerek csomó is van,igaz engem január 3-án műtöttek. A hat hetes kontrollon megkérdeztem az orvostól,hogy meddig lesz olyan. Azt mondta,pár hétbe beletelhet mire elmúlik. Üdv:Julcsi

11887. bagi (válaszként erre: 11886. - Szofi99)
2012. febr. 20. 18:47
Köszönöm a válaszod.
11886. szofi99 (válaszként erre: 11884. - Bagi)
2012. febr. 20. 17:57

Szia ! Elég hamar hazaengedtek a kórházból. Hát egy kis hőemelkedés lehet, és lehet hüteni a hasad ugy, hogy a lefagyasztott jégakut törölközőbe csavarod, és ugy teszed a hasadra, viszont ne sokáig, mert attól meg felfázhatsz.

Ha emelkedne a lázad, akkor hivd az orvost, mert lehet hogy antibiotikum kell. Ne ijedj meg ettől, ez nálam a 6-odik napon jött ki, mire jöttem haza.


Sajnos ez még egy darabig ilyen lesz, hol jobb, hol kevésbé jó...


Mielőbbi jobbulást kivánok , Judit

11885. Rezeda63 (válaszként erre: 11867. - Kavicsné)
2012. febr. 20. 17:10

Szia Ági!

Nekem volt és jelenleg is van! Mire lennél kíváncsi???

Üdv. Rezeda

11884. bagi
2012. febr. 20. 16:58
Egy kis hőemelkedés is bele fér?
11883. krasiné (válaszként erre: 11868. - Koncibonci)
2012. febr. 20. 16:49
Szia Kriszti! Engem november elején műtöttek, de még nekem is meg van az az ujjnyi vastagodás. De idővel biztos elmúlik. Klári.
11882. turkkati (válaszként erre: 11879. - Bagi)
2012. febr. 20. 16:24

A görcsök és a feszülő érzés normális, pláne 4 naposan.

Pihenj, ha jól esik sétálgass, hogy a bélmozgás beinduljon!

11881. turkkati (válaszként erre: 11876. - Julcsi37)
2012. febr. 20. 16:22

Sziasztok!

Az ébredés mindegyikünket foglalkoztat, akát még a műtőben is.

Nekem ott mondta az altatóorvos, hogy mindenki felébred, mert az altató megvonásával jár az ébredés.

Ne féljetek tőle.

Amúgy sem olyan, mint reggel az ágyban, hogy ébredünk és kelünk is.

Az őrzőben felébredünk, beszélünk is, aztán viszaalszunk, tudunk is magunkról, nem is.

De nem vészes.

Itt mindenki felébredt:)), ti is fel fogtok:)

11880. turkkati (válaszként erre: 11868. - Koncibonci)
2012. febr. 20. 16:17

Szia Kriszti!

Én 23-án 1 éves leszek, minden nagyon jó, teljesen jól vagyok, felszabadulás, hogy nem kell rettegve várni a menstuációt.

Nekem is volt olyan vastagodás, már nincs, de nem emlékszem mikorra múlt el.

11879. bagi
2012. febr. 20. 15:51
Sziasztok! Pénteken megműtötek, minden a legnagyobb rendben elmulot. Tegnap haza engedtek, nem volt semimi bajom de mára görcsölök és minden feszül, fáj, ez normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook