Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12510. bagi (válaszként erre: 12503. - Kjuliaa)
2012. ápr. 15. 08:58

Szia! Nekem 8 hete volt laparoszkópos méh eltávolitásom, de csak 2-3 napig volt barna pecsételő valami, azóta semmi. Az orvosom mondta hogy majd lehetegy kis pecsételés menstruációs idő alatt de hála Istenek semmi csak a melleim szoktak olyankor nagyon fájni és megduzadni. Szerintem is menny vissza a dokihóz vagy hivd fel és kérdezd meg.

Kitartás és vigyáz magadra.

12509. Judit1109 (válaszként erre: 12508. - Eszter2km)
2012. ápr. 14. 22:40
Biztos rendben leszel akkorra. Itt mindenki olyan gyorsan gyógyul;-) Én a ballagás után vonulok be, anyák napján....
12508. eszter2km
2012. ápr. 14. 22:13
csütörtökön lesz a műtétem,minden gondolatom ekörül forog,félelem,bizakodás,fiam május 5-én ballag,ki tudja,sikerül-e felépülnöm addig.
12507. mirmido (válaszként erre: 12502. - Judit1109)
2012. ápr. 14. 19:27
Szia! Jaj, te szegény. Nagyon együtt tudok érezni veled. Engem a gerincemmel operáltak a lányom ballagása előtt 3 nappal." Nekem azt mondta a Prof. Ne most akarjon ott lenni, hanem a diplomaosztón. Az a nagy dolog!" Egyáltalán nem vigasztalt meg. Én csak annyit mondok, gyógyulj meg és egészségesen áll mellette a továbbiakban. Minden jót és fel a fejjel!
12506. mirmido (válaszként erre: 12503. - Kjuliaa)
2012. ápr. 14. 19:24
Szia! Ez egyáltalán nem normális dolog. Azonnal menj az orvosodhoz! BÁTORSÁG!
12505. Imisz (válaszként erre: 12504. - Kjuliaa)
2012. ápr. 14. 18:44

Nem voltál még kontrollon? Mit mond a doki? Véleményem szerint nem normális dolog ennyit vérezni.

Én mondjuk műtét előtt direkt kértem a dokit, semmit ott ne hagyjon ami vérezhet bármikor is:))

12504. kjuliaa
2012. ápr. 14. 18:29
SOHA TÖBBÉ VÉRZÉS!!!!
12503. kjuliaa
2012. ápr. 14. 18:22

Sziasztok....


7 hete volt laparoszkopos méheltávoltásom, de még mindig méhcsonkvérzésem van:((((

Normális ez már?

12502. Judit1109 (válaszként erre: 12500. - Evapple)
2012. ápr. 14. 11:54
Jaj, de irigyellek! Tegnap tudtam meg, hogy május 7-én lesz a műtét (méh és jobb fészek eltávolítás). A fiam 5-én ballag, 6-án befekszek, 7-én műtét. Jó progik. Addig még három hét! Frankón megkönnyeztem az írásod és kívánok minden-minden jót Neked. Azért ne nagyon pengézz, pihenj sokat:-)
12501. Evapple
2012. ápr. 14. 09:26
Ja, még elfelejtettem, hogy egycsapásra elmúlt a 20 éve kínzó derék és csípőfájásom, valamint a magasvérnyomásom :))) Remélem , hogy jó időben mondom és ez így is marad :))
12500. Evapple
2012. ápr. 14. 09:23

Sziasztok kislányok :),

április 5-én megvolt a műtétem. Eltávolították a méhem. Szerencsére mind a 2 petefészkem makkegészséges volt, így azok továbbra is az enyéim maradtak :) Ja, hasi műtétem volt, még ez is fontos. Szeretnék mindenkit megnyugtatni, aki még műtét előtt áll. Nagyon be voltam rezelve és sokkal rosszabbra számítottam. Persze a csütörtöki és pénteki napot nem szeretném újra átélni, de semmi olyan fájdalom nem volt, amit ne lehetett volna kibírni. Mostanra már nap, mint nap egyre könnyebb, egyre többet tudok talpon lenni és a széklet dolgaim is minden külső segítség nélkül a 4. napon rendeződtek, rendszeressé váltak :) Sosem hittem volna, hogy ekkora öröm, ha sikerül a nagy dolog:))

Köszönöttel tartozom az orvosomnak, aki rendkívül alapos, kedves, bátorító, gondoskodó és profi volt. Hálás vagyok Marcsi és Rita nővéreknek, akiknek valóban hivatásuk a betegápolás és szívvel-lélekkel, együttérzéssel csinálták a dolgukat, nem pedig gépiesen.

És köszönöm nektek is a bátorítást, nagyon-nagyon sokat segített, hogy egyáltalán el tudjam fogadni ezt a dolgot, amibe belekerültem.

Kitartást mindenkinek! Akik a műtét előtt állnak azok ne izguljanak túlzottan, akik pedig túl vannak, azoknak pedig mielőbbi teljes gyógyulást kívánok :)

12499. Ann64
2012. ápr. 14. 08:10

Szép napot mindenkinek!

Szia Mónika!

CSak helyeselni tudom amit Klári írt!

Menj el kikapcsolódni fodrász, mozi vagy akár csak 1 jó pletyi valakivel.

Mindegy hogy mi, csak ne a műtét legyen a fő beszélgetés.

Én az utolsó hétvégére szabit kértem csütörtök péntek és elmentünk kirándulni szombaton volt a 2 éves házassági évfordulónk akkor apa újból megkérte a kezem, és vasárnap délután bevonultam a kórházba.

Hidd el ilyen élmények után tényleg nem is értem rá rinyálni állandóan.

Persze azért pityeregtem vasárnap mikor már a hashajtást itthon elkezdtem de próbáltam titkolni, mert láttam a fiam és párom ugyan úgy izgult.

Engem rögtön a saját ágyamba vittek vissza itt csak nagy műtétesek voltak így a nővérke szinte mindig ott volt velünk.

Most 1 éve volt a kis műtétem, és június elején a nagy.

Én csak hálával tartozom az itteni lányoknak akik itt segítettek felkészülni.

Az energia pedig tényleg hat! Csodálkoztak is rajtam hogy milyen gyorsan gyógyultam már péntek reggel itthon voltam pedig bikini vágásom volt.

Apici lányod hidd el olyan tündér lesz majd látja a pocid hogy bibi van rajta és ot fog csüngeni az ágyad mellett vigyáz majd RÁD.

Az én lányom is ezt csinálta igaz Ő autista felnőtt de olyan mint 1 kisgyerek.

12498. krasiné (válaszként erre: 12492. - Esztimanó)
2012. ápr. 14. 07:28
Szia Mónika! Örülök, hogy túl vagy az első akadályon. Tényleg igazságtalan az élet. Nagyon komlytalanul gondolkoznak "egyesek". Mikor engem műtöttek, akkor is szinte futószalagon vitték a fiatalokat a kis műtőbe abortuszra. Csak később jönnek rá mikor majd nem esik teherbe, vagy mindig elvetél, akkor döbben rá, hogy mit tett nagával. De most az a legfontosabb, hogy vigyázz Magadra és igen menj el fodrászhoz, kényeztesd Magad. Minden jót kívánok: Klári.
12497. Rezeda63 (válaszként erre: 12495. - Esztimanó)
2012. ápr. 13. 19:24

Bocsi! Azt hittem te vagy az Eszter, de most már emlékszem, hogy a lányod az!:)))

Rezeda

12496. szofi99 (válaszként erre: 12493. - Esztimanó)
2012. ápr. 13. 14:20
Szia, örülök hogy tulvagy a kismütéten, pihenj amennyit csak tudsz Esztike mellett. Nagyon kis tüzrőlpattant kisasszonynak látszik a fotóról :) Megkereslek facen.....
12495. Esztimanó (válaszként erre: 12486. - Szofi99)
2012. ápr. 13. 12:50
Sikerült feltöltenem két képet, majd még este próbálkozom. szép napot! Mónika
12494. Rezeda63 (válaszként erre: 12492. - Esztimanó)
2012. ápr. 13. 11:15

Szia Eszter!


Örülök, hogy minden simán ment:)) A látottakon meg próbáld magad túltenni. Sajnos az élet nem igazságos, de hidd el szegényebbek a "lelki szegények".

Üdv. Rezeda

12493. Esztimanó (válaszként erre: 12486. - Szofi99)
2012. ápr. 13. 10:57

Szolnoki? Akkor majdnem földik vagyunk. Apu Szolnok mellett született, Nagykörüben, ott is nőtt fel. Rengeteget jártunk haza a rokonokhoz cseresznyét szedni,bár amióta apu meĝalt nem jártunk ott. A Tisza néha még most is hiányzik, bár az ottani emberekkel elég nehéz volt kijönni, makacsok voltak nagyon. Nem tudom ide hogy kell képeket feltenni még sosem próbáltam. A facebookot nem szoktad látogatni? ott nagyon sok kép van Esztikéről. Mónika Kovácsné Gregor néven szerepelek, a profilképemen is a kisasszony van.

Szép napot! Mónika

12492. Esztimanó
2012. ápr. 13. 10:42

Sziasztok Lányok!

Jó újra itthon lenni.Ami a műtétet illeti, rosszabbra számítottam, bár egy kicsit rémisztő volt, hogy a saját lábamon kellett besétálni a műtőbe, sőt még a műtőasztalra is nekem kellett felmászni. Legszívesebben elfutottam volna. A legközelebbi, amire emlékszem, hogy az ágyamon ébredek, alattam véres minden. Ez szerencsére hamar elmúlt, ma már (lekopogom) egyáltalán nem vérzek, remélem nem is fogok egyhamar. A doki szerint tíz napig még lehetnek apró vérezgetések, de össze sem lehet hasonlítani egy mensivel. Utána meg kb négy hét múlva jön meg legközelebb. fél nyolctól kb fél 11-ig tartott, amíg elhelyezkedtünk, annyi helyen kellett jelentkezni meg még egyszer alaposan megvizsgált egy doki is, szóval unatkozni nem volt időnk. Onnantól már gyorsabban ment, mint gondoltam. negyed 12-kor jött értünk egy műtőslegény: egyeske, hármaska kövessen, ketteske ötöske melegít. Hármaska voltam, engem műtöttek először. Fél 12-kor már az ágyamon voltam, felkelni, enni, inni csak négy óra múlva lehetett. Mondjuk előbb nem is nagyon volt hozzá kedvünk :)Érdekes, hogy sem akkor, sem utána egyáltalán nem görcsölt a hasam, vérzés is csak pár óráig volt. Fél hétkor volt a vizit, megkérdezte a doki, hogy érzem magam. Magam is meglepődtem, mert sokkal jobban voltam, mint amire számítottam. Biztosan ti küldtetek nekem sok energiát, köszi! Egyáltalán nem szédültem, mikor először felkeltem, hányingerem sem volt. Haza is engedett a doki még este, a lányok irigykedtek rám a szobában. Most azért érzem, hogy kicsit fáradtabb vagyok, bár nem fáj semmim, csak azért kéne a pihenés. Párom most is dolgozik, este ötre meg megy a másik munkahelyére, egyedül vagyok Esztikével.

Remélem a dokik nem szúrtak el semmit, bár gondolom ha átfúrták volna a méhfalat vagy valami hasonló, amikről lehet hallani, az már kiderült volna, akkor rosszabbul lennék. Kb tíz nap múlva kell menni az eredményért, utána betegbemutatás, akkor döntik el, milyen műtét lesz és mikor. Most egy kicsit megpróbálok majd kikapcsolódni, feltöltődni, talán még egy fodrászt is megengedek magamnak. Vagy valami hasonló kényeztetést. Megérdemeljük. Vagy nem?

A lelkemre is ráfér egy kis feltöltődés, ma jött ki belőlem a feszültség igazán. A kórteremben, ahol feküdtem, egyedül én voltam, aki nem abortusz miatt volt bent. Nekem, aki még szeretne babát, de nem lehet, végig kellett néznem, ahogy négy kis életet oltanak ki. Az egyik lány még csak 17 éves volt, de már a másodikon van túl. Annyira nem fogta fel, mit tett, hogy a műtét után félórával már futkározott és teljesen kiborult, hogy senkinek nincs okostelefonja, hogy facebookozhasson a barátjával. Ezt még sokáig nehezen fogom tudni feldolgozni. Egyikük sem anyagi okokból mondott le a babáról, legalábbis a látogatóik külsejéből ítélve. Némelyiküknek a sminkje meg a műkörmei többe kerültek, mint az egyhavi kaja a kislányunknak. Na de erről nem is írok többet, mert megint rámjön a sírás.

12491. szofi99
2012. ápr. 13. 09:09

Szisztok!


Hogy vagytok igy péntek 13-án ? :)

12490. mirmido (válaszként erre: 12462. - Bagi)
2012. ápr. 12. 13:19

Szia! Olvastam, hogy előfordulhat vizelési probléma. Feltétlenül menj el a nőgyógyászhoz, mert ez a műtét miatt alakult ki.

Sok szerencsét.

Puszi: Mirmido

12489. Judit1109 (válaszként erre: 12488. - Szofi99)
2012. ápr. 12. 12:11
Jakab Tamáshoz járok már 19 éve, így most sem akartam variálni, bár megfordult Debrcen is a fejemben.
12488. szofi99 (válaszként erre: 12487. - Judit1109)
2012. ápr. 12. 08:01

Szia ! Ez jó , nekem igazából a kutyám hivják Szofinak :)


Ki müt Szolnokon ? Üdv.Judit

12487. Judit1109 (válaszként erre: 12486. - Szofi99)
2012. ápr. 11. 22:05

Judit

Engem Szolnokon műtenek és a macskám Szophi:-)

12486. szofi99 (válaszként erre: 12484. - Esztimanó)
2012. ápr. 11. 20:31
Messze laksz akkor tőlem, én szolnoki vagyok. Tegyél fel fotót, hagy lássuk mi is a kisasszonyt. Anyukámat is Eszternek hivják. Üdv. Judit
12485. szofi99 (válaszként erre: 12484. - Esztimanó)
2012. ápr. 11. 20:29
Szia! Természetes az izgalom, de ne félj, minden rendben lesz, na és itt vagyunk mi :) Nem hiszem hogy a vérképed miatt halasztanának, hiszen ez indokolja a mielőbbi beavatkozást. A nagymütét előtt viszont nem ártana erősiteni magad. Multivitamin, calc. magn. céklaevés. Most a tavaszi vitaminbomba a medvehagyma. Minél jobb állapotban leszel, annál könyebben felépülsz majd....
12484. Esztimanó (válaszként erre: 12482. - Szofi99)
2012. ápr. 11. 20:03
Szia! Veszprémben lakom. Itt a neten próbáltam megnézni, melyik érték mit jelent, ennek alapján meg a szomszédasszonyom segítségével (gyermekorvos mellett aszisztens) tudtam nagyjából a vérképemet "elemezni". Innen tudom, hogy ugyanúgy vérszegény vagyok, mint a szüléskor. Remélem, azért nem halasztják el a műtétet, úgy tudom eĥhez csak rövid altatás kell. Enni-inni úgy tudom már nem lehet, amúgy sincs étvágyam, egyedül vagyok itthon a kislányunkkal. Párom egész éjjel dolgozik, pedig olyan jó lenne pár vigasztaló szó és ölelés. Megfürdetem a kisasszonyt, talán egy kicsit sikerül elterelni a gondolataimat. Alvás szerintem nem lesz :(
12483. turkkati (válaszként erre: 12482. - Szofi99)
2012. ápr. 11. 18:55

Szia, nekem 1 évvel a műtét után már a felső határon van:)

Lehet menni vért adni:)

12482. szofi99 (válaszként erre: 12479. - Esztimanó)
2012. ápr. 11. 18:53

Szia ! Melyik városban laksz?


Mütét óta, már áprilisban két éve lesz, most voltam laborban, és egyik hibás értékem a vas- magas a vas érték :) :)

12481. bagi
2012. ápr. 11. 17:23
Sziasztok! Nekem nem volt miomám hanem hátra hajlot és nagyon lent volt a méhem, úgy hogy nyomta a derekamat és nyomás volt a hólyagomra. 12 éve egyszer felvarták a méhemet de most úgy látták hogy jobb ha kiveszük, mert gyengék a szalagok. Nekem is nagyon nagy derék fájásaim voltak, 2-3 napig meg sem tudtam mozdulni nem felkelni, inekciókat kaptam. Műtét utántól én nem érzem hogy van derekam, megszünt ez a fajta panaszom, most még a vizelési ingeres problémám muljon el(de már alakul). Lányok kitartás és jobbulást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook