Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (11. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

42797. Manka672018-04-08 09:11
Úgyszintén. Csak nekem 45 évesen és szerdáról csütörtökre :D
Vártam a hőhullámokat rettegve de csak 39-40 fokos láz jött kb 1 hónapig. Eltelt 5 év és hálisten nem ismerem a klasszikus hőhullámokat csak a meleget nem bírom. Talán a sok ösztrogén miatt úsztam meg amit az extrém zsírpárnáim termelnek... Vagy a csuda tudja hogy ez mitől függ...
(válasz Katonca 42792. hozzászólására)

42796. ukata2018-04-08 08:51
Jesszus, Te mit keresel a neten hajnalok hajnalán? Nem arról volt szó, hogy rápihensz a veseszadizás előtt, ha már "kaptál" bónuszba két hetet?
(válasz Katonca 42794. hozzászólására)

42795. Astra122018-04-08 01:30
Naná, hogy megnézted, én is azt tettem volna. Nem bunkó voltál, hanem okkal gyanakvó. Alaposan rászolgáltak.
(válasz Katonca 42775. hozzászólására)

42794. Katonca2018-04-08 00:28
Hát nem biztos, hogy jól járnál...
Kenceficézned kéne magad éjjel-nappal, alul-felül.
(válasz ukata 42784. hozzászólására)

42793. Katonca2018-04-08 00:27
Most aztán kijut neked az orvoshoz járásból...
Remélhetőleg ezzel a kezeléssel letudod végleg ezt a betegséget, és újra egészséges leszel mint régen!
(válasz Zsuzsa Kun 42782. hozzászólására)

42792. Katonca2018-04-08 00:24
Én is aktívan menstruáltam 50 évesen. Csak a ciklusok már nem voltak pontosak, meg a vérzés mennyisége brutális lett.

Csinált a doki nekem menopauzát keddről szerdára!
:(
(válasz yallah 42786. hozzászólására)

42791. Katonca2018-04-08 00:20
A kolléganőmnek azt mondta a doki, ha a szövettan rossz, kötelező kemót adni meg sugarat, a kiújulás megelőzése végett. Ez a protokoll jelenleg.

Az orvosodtól meg kellene kérdezni a döntés okát.
(válasz Csakpihe 42785. hozzászólására)

42790. Katonca2018-04-08 00:15
Nem elég, hogy hónapokig a nőgyógyász vizsgálgatott, most meg az urológus szadizik.
De az egyik kedves doktor úr megjegyezte:
- Ne aggódjon. A nőgyógyászaton benéztek az egyik lyukon, mi meg benézünk a másikon!
Lehet, ha nem éppen műtét után lettem volna, és vesegörcs közepén, talán még nevetni is tudtam volna... :(
(válasz Zsonett70 42787. hozzászólására)

42789. Katonca2018-04-08 00:09
Hidd el, ez a két félelmed mindannyiunkban felvetődött. Műtét után hat héttel (és még később is) úgy érzi az ember, mint aki szűz lett.
Én is nagyon féltem, hogy ott újra matat valaki...
Csak türelemmel megy a dolog...
A dokit meg sajnos ki kell bírni. :)
(válasz Zsonett70 42787. hozzászólására)

42788. Zsonett702018-04-07 22:58
Szia.Nem kell meg hallani az ilyen rossz indulatú meg jegyzéseket.Főleg olyan ne hangoztassa aki nem járta végig ezt az utat amin mi halladunk.
(válasz Timsa33 42771. hozzászólására)

42787. Zsonett702018-04-07 22:51
Szia.Ezzel én is így vagyok már a nődoki részével.Én mondjuk nem érzem még sajnos,hogy olyan jól lennék.Azt meg,hogy ott lent megvizsgàljon hát nem is tudom.Na a házaséletről meg nem is beszélve,nem tudom melyiktől félek jobban.
(válasz Tia69 42778. hozzászólására)

42786. yallah2018-04-07 21:56
Hm! Az én munkahelyemen hárman vagyunk 53 évesek. Az egyik kolléganőmet teljesen elhagyta a mensi simán. Viszont szakad róla a víz. A főnökasszonyomnak fingja nincs a változókorról,aktívan menstruál semmi hőhullám. Én meg.... Lassan 2 éves leszek. Hőhullám az néha van. De nem olyan, mint korábban. Csak enyhe. Szerencsére. Viszont az izületeim... a ráncaim.... hát ez van.

42785. Csakpihe2018-04-07 21:56
Hát ugye nagyon véreztem már jó ideje. Jártam magánorvoshoz, aki mindig felírt nekem hormont, merthogy már a klimax előszobája miatt vérzek olyan rettenetesen. Éppen mentem volna hozzá hogy megint nagyon vérzek, és akkor tudtam meg, hogy hirtelen meghalt. Nem tudtam azt se hova menjenk, igy marad a körzeti rendelő. Beküldtek a Péterffybe, eü kaparásra. Gyorsan kerestem ott egy orvost. Na annak nem valami szép eredménye lett, igy jött egy konizáció, aminél sajnos nem sikerült teljesen eltávolítani a rosszat. Jött a méhkivétel. Na annak a szövettanában már ott volt, hogy nem csak a méhnyakon volt elváltozás, hanem a méhben is több helyen. Az mr azért kellett volna, hogy megtudják biztosan minden rendben van-e. Én nem kaptam sugarat érdekes módon azt mondták nem kell. Itt meg sokaknál olvasom hogy minden ok és mégis kapnak. Nem értem...
(válasz ukata 42769. hozzászólására)

42784. ukata2018-04-07 21:37
A hőhullámaimat szívesen elcserélném viszketésre:):)
(válasz Katonca 42780. hozzászólására)

42783. ukata2018-04-07 21:35
Egyáltalán nem hiszti, sőt. Embere válogatja, hogy ki hogyan éli meg a változókort. Én már lassan 5 éve küzdök a hőhullámokkal. Sajnos, a műtét után sem lett jobb a helyzet, sőt inkább rosszabb. A kedves sógornőddel kipróbáltatnám, amikor egyetlen éjszakát sem tud átaludni, mert vagy 5-ször ébredne arra, hogy mindjárt megég, és ha nem takarózik ki akár a 16 fokos lakásban, akkor megpusztul, majd két perc múlva olyan érzése van, mint akit leöntöttek egy jeges vödörrel. Kíváncsi lennék utána a véleményére. Nem kívánnék neki többet, csak egy napot.
Szerencsés, hogy nincs semmi baja. Örüljön neki, de akkor ne okoskodjon, hanem hallgasson. Elhiszem, hogy nagyon bosszant és bánt. Ne hagyd magad. Mutasd meg neki ezt a fórumot, és majd rájön. Bár tudod, mit, inkább engedd el a füled mellett a véleményét, hiszen nem tapasztalatból beszél.
Bocs, kicsit kiakasztott ez a téma.

42782. Zsuzsa Kun2018-04-07 20:13
Nekem sem volt semmi bajom 61éves koromig.
Most meg elég durván jött az első betegség.
(válasz Katonca 42777. hozzászólására)

42781. viva702018-04-07 19:43
Szerencsés ember. Sajnos vannak, akiknek nagyon kijut..., mindenből...:(
(válasz Katonca 42780. hozzászólására)

42780. Katonca2018-04-07 18:22
Hát a barátnőm rá az élő példa. 50 éves, férjezett, gyerek igaz nincsen, de egészség az van. Szerintem még a háziorvos se látta 30 éve. Max. a fogorvos, meg a szemész. Igaz a nőgyógyászt bőszen emlegetem neki, mert oda se megy. Beleért a változókorba, egy fia hőhulláma sincsen, csak viszket itt-ott.
(válasz viva70 42779. hozzászólására)

42779. viva702018-04-07 18:06
Örüljön neki az ismerősöd, hogy ő azon szerencsések táborába tartozik, akiket elkerülnek az egészségügyi problémák. Vannak ilyen szuper egészségűek az tény...
(válasz Katonca 42777. hozzászólására)

42778. Tia692018-04-07 17:50
Én tegnap voltam hat hetes úgy,hogy hivatalosan felépültem...igaz tényleg úgy is érzem ,szerdára van időpontom hathetes kontrollra,de nem tudom elmerjek-e menni,nem vagyok rá kész,hogy odanyúljanak...brŕrr félek. Ha később megyek nagyon leba....nak??😀😀

42777. Katonca2018-04-07 16:52
Ne is foglalkozz a hurrogókkal!!! Nekünk is van olyan barátunk, aki megjegyezte nekem:
- Ági te csak akkor vagy boldog ha csinálhatsz valami rendkívülit?
Na letudtam volna rúgni a fejét! Gondolja az a szórakozásom, hogy kidobatok egy-két belsőszervemet évente? Nem vagyok gonosz, de előbb utóbb mindenki öregszik, és sorra kerül...

42776. Katonca2018-04-07 16:48
Csak én azt figyeltem meg, már a magánszektorban is 2-3 hetes várakozási idő van. (Mondjuk még mindig nem hónapok!) Igen, az urológusnál az alap konzultáció nálunk is 15 000 Ft, és akkor még nincs ultrahang, ami újabb 8000, és sorolhatnám. Pillanatok alatt ott lehet hagyni százezreket.

És most jön a szokásos kérdés...

Mi történik azzal a beteggel, akinek nincsen még egy ezrese sem????
(válasz Tia69 42770. hozzászólására)

42775. Katonca2018-04-07 16:43
Most bunkó voltam, mert belekukucskáltam a gépbe mikor adta a férfi nővérke az időpontot. Tényleg 17-et ír-e?! Meg a doki ráírta kézzel a papírom aljára, biztos ami biztos alapon! :D
(válasz Astra12 42768. hozzászólására)

42774. Katonca2018-04-07 16:41
Hát igen, a férjem is vett ki egy nap szabit, mert már láttam lelki szemeimmel amint rosszul leszek, és a férjem támogat... Szóval feleslegesen izgultam, 10 nap múlva újra indul a "buli".
(válasz Mnikii 42767. hozzászólására)

42773. Katonca2018-04-07 16:39
Tipikus mai egészségügy... Tájékoztatás? Na arra idő nincs. Mikor anno mondta a doki, ki kell venni a méhemet, elhallgatott. Mondtam neki, azért lehetne erről bővebben is beszélni?!?! Neki 3 perc. Nekem meghatározza a hátralévő életemet.

Én is úgy tudom az MR részletesebb képet ad, de nekem mikor CT-m volt, azon is ugyan úgy megtalálták amit kell.
(válasz Csakpihe 42766. hozzászólására)

42772. Katonca2018-04-07 16:23
Hát így már meggyőztél!
Sosem késő!
Nyugdíjas éveinkre kijárod! :D
Nekem sajnos nincs annyi eszem, hogy egyetemre menjek! :D
(válasz ukata 42765. hozzászólására)

42771. Timsa332018-04-07 14:49
Sziasztok! Nagyon sajnálom,ami Katoncával vagy bármelyikünkkel történt,-történik-de tényleg igazd van Tia,az egészségügy pont ilyen,amilyennek felvázoltad és akinek nincs pénze,kapcsolatai,-annak annyi.. :( Nekem is van egy hosszú listám,mik történtek velem a kórházban és a szobatársaimmal,de annyira elképesztő és szomorú,hogy csak ezért nem írom le,nehogy valaki olyan,aki éppen műtét előtt áll,nagyon megijedjen.Amúgy,van olyan kórház,-még vidéken is-ami nagyon lelkiismeretes dokikkal van megáldva és bizony rendesen és alaposan kivizsgálják az embert.Ilyen a pápai Eszterházy Kórház is,na ott nekem ott mindent megcsináltak a sebészeten,teljes kivizsgálás-hála és köszönet Dr.Havrilla Gyulának ,aki az ország egyik legjobb sebésze és mindenkinek csak ajánlani tudom,ha nagy a baj.Tükrözés alul,felül és ultrahangos vizsgálat laborok és bent tartottak,addig,amíg mindent ki nem zártak és csak a miómás és gyulladt méhem maradt .Sajnálatos módon azonban ennek a kórháznak a nőgyógyi osztályán nem volt olyan doki,akihez szívesen mentem volna ezért Veszprémben volt a műtétem,egy ottani nőgyógyásznál,akit ajánlottak.Ez a kórház viszont annyira kétségbeejtően nem jó,nincs egyetlen normális működő készülékük,hogy alig vártam-már sírva-,hogy kijöhessek.Na,mindegy már túl vagyok rajta ,de sajnos tényleg elképesztő a helyzet.A másik:,ahogy itt olvasom a kommenteket,azért egy kicsit jó is veletek ,,beszélgeti,, mert így megnyugodtam,hogy nem én vagyok az egyetlen,akinek ilyen bajai vannak és,hogy nem ,,hiszti,,az egész-a sógornőm szerint és dramatizálom túl a dolgot,mert ő meg sem érzi a változókor gondjait és szerinte én csak elhagyom magam.Ez azért elég bántó,főleg,hogy az ember ennyit kínlódik egy ilyen betegséggel és egyéb változókori dolgokkal/hőhullám,izzadás,magas vérnyomás,stb/és persze könnyű annak,aki egészséges.Néha nagyon fáj,hogy ilyeneket mond nekem,de rá kellett jönnöm,hogy az életben valahogy kétfajta nő létezi-az egyik akivel sajnos majdnem minden rossz megtörténik,és a másik,aki azt sem tudja mi fán terem .Hát,,röviden,,ennyi-amúgy lassan 6 hetes leszek és még mindig a szokásos tünetekkel leledzem.A jövőhéten kontroll-közben fogászatra is kell mennem.. :( -szóval,mi tényleg nem unatkozunk.Mindenkinek nagyon szép,vidámabb hétvégét és napokat kívánok nagy szertettel <3

42770. Tia692018-04-07 10:59
Így van,engem annyira írritál,hogy állandóan azt szajkózzák,hogy időben menjünk orvoshoz,mert minél előbbb felfedezik a bajt,annál jobban lehet gyógyítani...ez akkora baromság,hiába mész időben,ha annyit kell várni,hogy addig éppen elpatkolunk...vagy pengetünk a magánrendelésen . A házidokim azt mondta pont ez az állam célja,hogy a magánszektorba terelje a betegeket,hogy ne kelljen nekik finanszírozni...hát ez nagyon fasza,és akinek nincs rá???? Tavaly nagyon megijedtem,kis vért láttam a vécében,ráadásul hetek óta hasmenésem volt,máskor meg úgy görcsöl a hasam majd meggebedtem. Gondolhatod mi minden jutott eszembe,mikor mindig a vastagbélrákot emlegetik mind vezető halál ok....na kértem beutalót stb,aztán időpontot,na itt jött a meglepi 3 hónap múlva...ez csak szakrendekés,hol még a vizsgálat kb.az is annyi...na gondoltam nekem már annyi. Kerestem a közelünkbe magánklinikát,egy hónapon belül gasztrós doki,altatásos vastagbéltükrözés ,mindez 75.000 ft. De legalább fájdalom nélkül,rövid idő alatt. Hál 'isten aztán nem volt akkora a baj mint gondoltam"csak"egy kis bélgyulladás,antibiotikummal kezelhető!!! De lehetett volna más is...hát ez ma az egészségügy! Sajnos kivagyunk szolgáltatva...van lóvé,meggyógyulsz ha nincs akkor csak remény van a gyógyulásra!😐😐gondolom mindenkinek van valami története az egészségügyről...ja és persze mindenki nagyon kedves és előzékeny volt a magánklinikán. Tb-hez ez nem jár,tisztelet a kivételnek mert van olyan is.😀
(válasz Katonca 42757. hozzászólására)

42769. ukata2018-04-07 10:36
Szia Csakpihe, ez se semmi story. Lassan gyűjteményes kötetet lehetne kiadni a kórházi "bakikból", ami ugye nincs is, mert minden tökéletesen működik...
Egyébként az MR pontosabb, mint a CT, a CT pedig jobb, mint az ultrahang. Miért kell Neked MR-re menni? Nem emlékszem, hogy Veled mi is volt pontosan.
(válasz Csakpihe 42766. hozzászólására)

42768. Astra122018-04-07 01:52
Kedves Katonca!
Nagyon izgultunk, hogy mi van veled! Neked tényleg minden összejön, ami csak összejöhet! Gondolom, a 17-re többször is rákérdeztél! Te szegény, ennyi pechet még kitalálni sem lehet, amit te átélsz. Tudod, ami nem öl meg, az megerősít. Te nagyon erős leszel!