Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sikeres MLM hálózatépítők topicja fórum

Sikeres MLM hálózatépítők topicja (beszélgetős fórum)


154. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 153. - Rózsakő)
2008. okt. 10. 07:04
Pedig nagyon jó:-))
153. rózsakő (válaszként erre: 152. - Hetimea)
2008. okt. 9. 20:38
Sajnos még egyiket se olvastam.:(
152. hetimea (válaszként erre: 139. - Rózsakő)
2008. okt. 8. 16:24

a Sikerkalauz I-II. és a Milliomos Elmék titkai.

:)

151. AirMan (válaszként erre: 150. - 3e0ba54fb8)
2008. okt. 7. 09:31
Persze, nem szabad általánosítani, csak azt akartam érzékeltetni, hogy attól, hogy valami most indul, attól még nem biztos, hogy jó és tuti üzleti lehetőség!
150. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 149. - AirMan)
2008. okt. 7. 08:58
Ebben nagyon igazad van, de azért kérlek ne általoníts. A cég, amelyhez én csatlakoztam, még csak 4 éve van jelen a piacon, mégis azt mondom, stabil és korrekt. Havonta kb. 16-17%-ot nő a forgalom. Saját gyára van Magyarországon, a termék tavaly 7 díjat kapott. A honlap jelenleg 3 nyelvű, a call centerben 9 nyelven, felsőfokon beszélő kollégák kezelik a hívásokat. Ennél a cégnél teljesen mindegy, mikor csatlakozol, ugyanis minden szinten ugyanolyan mértékű jutalékot fizet. A különbség annyi, hogy a vezetői szinteken külön bónuszokat kapnak a munkatársak.
149. AirMan (válaszként erre: 148. - B1a4e7c95d)
2008. okt. 7. 08:01

Teljesen egyet értek!


Meg kell nézni, hogy mik a stabil hálózati marketinggel foglalkozó cég kritériumai. Persze minden cégnek el kell indulni egyszer, valahol és valamilyen termékkel, de attól, hogy kevesebb az üzleti lépcső és nagyobb a visszaosztási alap, azzal még nem biztos, hogy jobb is.


Láttam már olyat, hogy egy hálózat induláskor ígért valamit, aztán amikor valaki azt teljesítette, hirtelen megemelték az elvárt szintet, mert nem kalkuláltak azzal, hogy vannak olyanok, akik mindent megtesznek a bizonyos célért.


A másik példa pedig az - ami egy másik ismerőssel történt -, hogy amikor elért egy szintet és súlyos pénzeket kellett volna neki kifizetni, akkor belekötöttek egy olyan dologba, ami az üzleti szabályzatban nem is volt megtiltva és kizárták a rendszerből. Persze a több milliós bónuszát sem fizették ki.


Egy szóval csak annyit akartam mondani, hogy jobb egy stabil, több éve vagy akár évtizede a piacon lévő céghez csatlakozni, amelyik nem változtatgatja a marketing tervét évről-évre, mint egy új, most induló céghez, amelynek még lehet, hogy még nincs kiépített logisztikája, raktárai, több nyelvű írásos tájékoztatói, internetes megoldásai, rendszeres képzései, CD-i, DVD-i, saját könyvei, orvos tanácsadói, központi ügyfélirodája, stb. stb.


Én nem személy szerint nem csatlakoznék újonnan induló hálózathoz csak azért, mert még az "elején" csatlakozhatok.

2008. okt. 6. 23:00

Mellesleg: az Amway még mindig az egyik legnagyobb MLM cég Magyarországon - noha van már

nagyobb is nála - és minden elismerésem az ott dolgozóké, nem kis ellenszélben kell dolgozniuk.


Aki azt hiszi, hogy a siker az MLM-ben kizárólag az a cég marketing (visszaosztási) rendszerétől függ, az súlyosan téved.

2008. okt. 6. 22:56

Az ún. "null információs meghívás" valóban az Amway által terjedt el. Ugyanis - főleg a

kezdeti időben - annyi gátlástalan ügyeskedő és nem mellesleg jószándékú amatőr özönlött a céghez a gyors meggazdagodás reményében, hogy teljesen ledegradálták a cég nevét.

Így aztán a valóban tisztességes hálózatépítőknek át kellett hidalniuk azt a problémát, hogy a cég nevének említése a legtöbb emberben negatív érzetet keltett. Ha azonban valakivel le lehetett ülni, és bemutatni neki a valós tényeket, akkor gyakran a korábban negatív emberrel is el lehetett kezdeni hálózatot építeni.


Persze ezt is lehet jól és rosszul csinálni. A "nem mondhatok semmit, gyere el és hallgasd meg" típusú meghívás nagyon amatőr, és nem is működik.


Ez pedig a szponzorok hibája. Nem tanítják meg profin meghívni a munkatársaikat, ezáltal növelve az MLM-et útálók táborát.


A meghívást meg kell tanulnia annak, aki MLM -el akar foglalkozni. Sajnos elég kevés könyv van, ahol konkrétan erről a témáról lehetne olvasni, még Nógrádi Bence is csak elég általánosan foglalkozik vele.


Szomorú egyébként, hogy noha N.B. könyve már jó pár éve kapható, még mindig nagyon sok "most indultunk, az elsők között csatlakozhatsz", "mi azért vagyunk jobbak a többi MLM cégnél, mert..." és hasonló meghívásokkal lehet találkozni.

146. erikpipi (válaszként erre: 145. - 3cf80f2b78)
2008. okt. 6. 20:59
Értem. A beetetés valóban nem szimpatikus.
145. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 144. - Erikpipi)
2008. okt. 6. 11:14
Azt hiszem a mosógatót használtam,régen,de nem most!Azért írtam,hogy nem használtam őket,mert egy termékkel nem volt tapasztalatom,és a nevezett cég nem szimpatikus!
144. erikpipi (válaszként erre: 126. - 3cf80f2b78)
2008. okt. 6. 07:52

"Sosem bíztam a termékeiben,nem is használtam őket"

Pedig valóban nagyon jók, csak drágák.

Akkor tapasztalatod sincs róla ugye?

143. AirMan
2008. okt. 6. 07:41

Én Nógrádi Bence Mikor leszel milliomos c. könyvével kezdtem, ami jó indítás szerintem mindenkinek. Ráadásul le lehet vele mérni, hogy tényleg komolyan gondolja-e az illető, mert hát nem az a vékony, 10 perces könyv.


Nekem akkor kölcsönadta a szponzorom, de ma már szinte teljes könyvtáram van a hasonló könyvekből.

142. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 141. - Rózsakő)
2008. okt. 4. 18:27
Jaaaaaaa, na arra én is :)
141. rózsakő (válaszként erre: 140. - 3e0ba54fb8)
2008. okt. 4. 18:27
Én arra a könyvre vagyok kíváncsi amitől "löketett" kapott! :))
140. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 139. - Rózsakő)
2008. okt. 4. 18:20
Airman 138.
139. rózsakő (válaszként erre: 138. - Hetimea)
2008. okt. 4. 18:14
Melyik volt az a könyv?
138. hetimea (válaszként erre: 137. - AirMan)
2008. okt. 4. 15:32
sziasztok, valóban szuper a könyv. Elsők között olvastam. Jók az élettörténetek, de valahogy velük már nehezebb azonosulni.. tehát érdekes, de nem ettől kaptam meg a nagy " löketet" az indulásomnál.
137. AirMan
2008. okt. 3. 13:34
Ha már a Sikeres MLM hálózatépítők a topic címe, akkor olvastátok Nógrádi Bence: Hétköznapi harcosok c. kötetét? Abban több hálózat sikeres hazai vezetőivel készített riportot elolvashatjátok. Ajánlom a figyelmetekbe!
136. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 134. - 3e0ba54fb8)
2008. okt. 3. 13:28
Nem azt mondtam,hogy nincsenek,csak az nem az Amway!!
135. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 132. - AirMan)
2008. okt. 3. 08:23
Abban a hálózatban, ahol én tevékenykedem teljesen ingyenes minden rendezvény és képzés. A képzési anyagokat, szórólapokat bekerülési áron tudom megvenni. A vidéki képzések is ingyenesek, csak a szállásomról kell gondoskodnom.
134. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 130. - 3cf80f2b78)
2008. okt. 3. 08:21
Azért ne túlozzunk. A N.S-en kívül is vannak még ilyen cégek, amelyek szintén etikusak, hallo :))
133. AirMan (válaszként erre: 130. - 3cf80f2b78)
2008. okt. 3. 08:06
Nálunk a havi minősüléseken - a Papp László Budapest Sportaréna színpadán - lehet átvenni a kitűzőket az országigazgatótól. Egy szalagra vannak feltűzve, amit a nyakadba akaszt amikor gratulál az adott szint eléréséhez. A második üzleti szinttől (8%) név szerint szólítanak fel és természetesen nem kell érte fizetni.
132. AirMan (válaszként erre: 128. - Margo34)
2008. okt. 3. 07:53

Valószínűleg igazad van ezzel a felső vonalas elvárással kapcsolatban, s talán lehet, hogy azoktól várják el ezt a fajta "kötelező" önképzést, akik már az üzletben is elértek egy bizonyos szintet. Mondjuk ez elvárható, de terrorizálni ezért valakit szerintem nem szabadna!


A képzési anyagok és a rendezvények nálunk nem drágák, egy termékkatalógus 190 Ft, egy CD 270 Ft, egy országos havi rendezvény 3.000 Ft, egy havi csoportrendezvény 1.000 Ft, a nyilvános napi tájékoztatók ingyenesek és ingyenes minden olyan oktatás (pl. kozmetikai), ami a cég valamelyik saját ingatlanjában történik. Magyarul mindig csak a bérleti díjat kell fizetni és a résztvevők azt dobják össze.


Az MLM-es könyveket a cégen keresztül minden diszkontkártyával rendelkező tag a bolti árak alatt tudja megvenni, gondolom a cég a mennyiségi kedvezményét adja át az üzletépítés iránt érdeklődőknek.

2008. okt. 3. 07:43
Szeretném,ajánlani nektek Dr Telkes József:Ki mer gazdag lenni? cimü könyvét."A magyar MLM azt kivánja,hogy szolidaritásból fogjunk össze.Soha ne szidj más hálózatokat!"
130. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 127. - AirMan)
2008. okt. 3. 07:12
Hát ez az!Milyen dolog az,hogy én vegyem meg a kitűzőmet??Nálunk gyorspostán küldik,mellé pedig még egy "oklevelet"is kapunk,és egy gratulációs levelet is!Ez az etikus cég,nem a többi!!!
129. Cszsuka (válaszként erre: 121. - 3e0ba54fb8)
2008. okt. 2. 23:02
Érdekes, amikor '92-ben vagy 93-ban először találkoztam velük, akkor is így működött, hogy nem mondták meg és azt tanították, hogy nem szabad megmondani. Ezt akkor azzal magyarázták, hogy jobban felébresztjük a kíváncsiságot. Akkoriban még valóban így volt, de ma már annyi ilyen és ehhez hasonló cég van, hogy többet lehet elérni őszinteséggel és nyílt kártyákkal. Ennek ellenére még mindig sokan ugranak bele.
128. Margo34 (válaszként erre: 127. - AirMan)
2008. okt. 2. 22:59

Nincs ilyen, hogy kötelező, nem kötelezhet rá, hogy megvegyél bármit is. Ez csak valami idióta ötlete lehet felső vonalban. De nem általános. Hogy aztán melyik "vezető" mit vár el a belépőitől, az megint egyén függő. Biztos vannak ilyenek is, nem véletlenül keltek szárnyra hasonló híresztelések.


Hogyne foglalkozna már már veled! Örül, hogy belépője van...

A könyvek cd-k olyan árban vannak mint máshol, szerintem. Valószínű minden mlm cég próbál a témához kapcsolódó hanganyagot és könyvet forgalmazni, mert ezek használata egyrészt tanít, másrészt segít a motíváció fenntartásában.


A kitűzőket pedig a minősülőnek magának kell megvenni, aztán majd feltűzik neki.

127. AirMan
2008. okt. 2. 17:51

Állítólag a minősüléseknél a kitűzőket is ki kell fizetni, mert az anyacég azt nem állja.


Amit még szintén nem akarok elhinni, hogy kötelező kazetta, könyv és rendezvény program van, amin ha nem veszel részt, akkor már nem is foglalkoznak veled. Persze ezek több ezer, olykor több tízezer forintba kerülnek.

126. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 124. - 3e0ba54fb8)
2008. okt. 2. 13:45
Ez az Amway!Sosem bíztam a termékeiben,nem is használtam őket,és ezért választottam egy másik céget!
125. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 123. - Margo34)
2008. okt. 2. 12:19
Nem lehet, hogy ez nem a cég filozófiája, hanem valamelyik "vonalvezető" hülyesége? Az a cég, amelyik mindenhol azt hirdeti, hogy hány környezetvédelmi nagydíjat kapott??? Mit csináltak a meghívott vendégeid, amikor kiderült, hogy hova hívtad őket? S hogy ezért még fizethetnek is? Ez tényleg brutál! Ők akarnak nekem eladni és fizessek érte???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook