Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


976. Obsoleta (válaszként erre: 972. - E7d58500d8)
2008. aug. 27. 20:48
Szia,ha lehet,nekem is írd le,mert jó lenne leadni pár kilót.
2008. aug. 27. 18:43
ha érdekel valakit,én most a south beach diétát csinálom,és nagyon durva,hogy alig eszek valamit,és simán elvagyok a reggelivel meg az ebéddel ugy h este már rég korogni szokott a gyomrom ha nem eszek semmit,mostmeg semmi...eltűnt az éhségérzetem...most ez első szakaszban vagyok ami elileg nagyon kemény mondjuk nekem nem mint mondtam mert nem éhezem...első szakaszban ilyeneket lehet enni h sovány húsok,halak,tojás,mindenféle zöldség,kivéve kukorica,répa,meg asszem zöldborsó,és babot is mértékkel,jah meg semmi kenyér,süti,tészta,cukor...ez 2 hétig tart,utánna be lehet vezetni a jó szénhidrátokat mint a teljes kiőrlésű kenyér stb...szóval ez nekem beválik,pedig én mindig éhes szoktam lenni mostmeg nem...egyébként érdekelne,h akinek pajzsmirigy alulműködése van mint nekem,annak nem "pöttyös" a bőre?mert nekem tele van a karom ilyen kis pöttyökkel olyanok mintha pattanások lennének de mégse
974. SIldi
2008. aug. 27. 17:24
Engem is erdekel ez a fogyokura :D
973. zsluzse (válaszként erre: 972. - E7d58500d8)
2008. aug. 27. 17:05
Nekem is megírhatnád... Bár én nem híztam, de jövőre az esküvőmre én is szeretnék fogyni! Amúgy olyan gyerek arcod van! Tök édi!
972. e7d58500d8 (válaszként erre: 953. - 2ccc2a8705)
2008. aug. 27. 15:46

Szia, ha gondolod, priviben adhatok neked egy tippet a fogyáshoz. Én 8kg-ot híztam mióta kiderűlt, hogy alulműködésem van, és ezzel a módszerrel le is adtam az egészet. Amúgy, én is pont így éreztem magam mint te, nagyon el voltam keseredve.

Ja az L-Thyroxint szedem én is.

2008. aug. 27. 15:32
Mármint adenóma,nem daganat,mert a kettő nem ugyanaz.
970. Obsoleta (válaszként erre: 969. - D88030a7e1)
2008. aug. 27. 15:30
Mármint daganatod van ott?Az nem jó,bár 90% felett gyógyulnak teljesen meg a betegek a műtét után,a többiek meg szednek gyógyszert.Egyébként így paraszt ésszel kigondolva nekem is az lehet,vagy valami hasonló,mert az megmagyarázza a TSH meg a mellékvese eredmények eltérését is egyben.
969. d88030a7e1 (válaszként erre: 968. - Obsoleta)
2008. aug. 27. 15:22

Meg:-)

Doki szerint hipofízis. Elküldött neurológiára és nőgyógyászatra, aztán utána jöhet a többi:-(

968. Obsoleta (válaszként erre: 967. - D88030a7e1)
2008. aug. 27. 15:11
Na,mi a helyzet,megokosodtál? :)
967. d88030a7e1 (válaszként erre: 966. - Obsoleta)
2008. aug. 27. 13:54

De van, azért kerültem orvoshoz.

Én már nem tudom mit gondoltam, de 1 óra múlva okosabb leszek, aztán majd leírom.

966. Obsoleta (válaszként erre: 963. - D88030a7e1)
2008. aug. 27. 13:43
Amit te írsz,az azt hiszem a mellékvese,csak nem az a baj,ami nálam.Legalább is a tünetek idevágnak.Nincs magas vérnyomásod?
965. Obsoleta (válaszként erre: 959. - NOA)
2008. aug. 27. 13:37
Köszönöm szépen,szerintem nincs komoly baj.De ebből gyógyszer lesz,amíg élek,az biztos.De legalább úgy vállalhatunk majd babát,hogy addigra minden jól működik,nem akkor kell elkezdeni kísérletezni a gyógyszerekkel.
964. Obsoleta (válaszként erre: 957. - D88030a7e1)
2008. aug. 27. 13:34

Szia!


Hasi és szív UH volt,mind a kettő negatív,állítólag nagyon szépek a belsőségeim. :) Tegnap voltam vese izotópos vizsgálaton,annak pénteken van meg az eredménye.Akkor lesz MR is,és utána megbeszéljük a dokival,hogyan tovább.És a pm gyulladást meg a mellékvesebajt is az idegesség okozza,úgyhogy már bánom,hogy mindent mellre szívtam,meg agyaltam mindig.Most próbálok valami új élet-féleséget kialakítani.

963. d88030a7e1 (válaszként erre: 961. - SIldi)
2008. aug. 27. 13:29

:-)))

Nekem 2-3 havonta jön meg+ van tejem is, amit már mellrákszűrésen vizsgáltak és negatív lett.

Ezért gondoltam, hogy meg kéne nézetni.

De igazából a fejfájáson és a memóriazavaron kívül más nem zavar.

Na most elmegyek a házidokihoz , meglátjuk mit szól hozzá.

962. SIldi (válaszként erre: 960. - 4ddb84a03d)
2008. aug. 27. 12:25

SZia,

Persze hogy baj.

Nemhiaba mondjak

961. SIldi (válaszként erre: 958. - D88030a7e1)
2008. aug. 27. 11:11

:) Nevetnem kell ,mert nem is 0.77 az utolso TSHm.

Prolaktin szintet nekem is neztek, mert a ciklusom nincs rendben.

Ha jol ertettem nincs kozvetlen osszefuggesben az alulmukodessel(magas TSHval)

Nekem a prolaktin is jo volt :)

2008. aug. 27. 11:06

sziasztok!!!


szerintetek az baj,hogyha néha előbb eszem,minthogy letelne a fél óra gyógyszer beszedése után?

959. NOA (válaszként erre: 943. - Obsoleta)
2008. aug. 27. 09:00

Látod az rokonok jobban informáltak:)


Túl vagy rajt és legalább odafigyelnek rád ezentúl.Jobb mint ha a homokba dúgtad volna a fejed.

Vigyázz magdra.

2008. aug. 27. 08:24

Nekem ma jött meg az eredményem és nem térek magamhoz. A tsh-m 0,77:-))))

Pedig az életemet rá mertem volna tenni, hogy magas lesz. Akkor most mi a fene van velem? Vannak dolgok amik pszihésen nem jöhetnek elő, főleg hogy eddig nem is tudtam erről a betegségről és a jellegzetességeiről.

Még nézetek egy prolaktin szintet, ha már így belejöttem, csak nem tudom, hogy az alacsony tsh mellett az lehet-e magas.

Valaki tud róla?

957. d88030a7e1 (válaszként erre: 952. - Obsoleta)
2008. aug. 27. 08:20

Szia!

Nem örülök a híreknek, remélem megtalálják a bajod és tudnak kezelni.

Mi volt az uh-n?

956. 127f14054c (válaszként erre: 953. - 2ccc2a8705)
2008. aug. 26. 18:48

Szia..egyetertek Obsoletaval...

Ha alulmokodesed van akkor kell a gyogyszer...amugy abban nincs amit ne birjon a szervezeted.Egysezruen szajon at beveszel valamit amit nem termel a szervezeted.

Ha rendesen szeded a tiroxint( en is azt szedek..175 mg L tyroxin/nap/eletem vegeig)es megis hizol akkor az adag nem megfelelo es meg mindig nem kap eleg tiroxint a szervezeted.

Ha nem szeded akkor nagyobb baj lessz mint az, hogy elhizol..felejtsd el a babat...vagy ha osszejon akkor nagy eselye van hogy beteg legyen...DEBILIS.eZ A BETEGSEG NEVE..ALTALABAN AZOKNAL A BABAKNAL JELENTKEZIK AKIKNEL ALULMUKODES VAN TERHESSEG ELOTT ES KOZBEN.

Szoval..az legyen a legkissebb gondod, hogy xxl-es ruhakat kell venned.Amugy sokan turkibol oltozkodnek es eleg jo arakon csinosan lehet oltozkodni( elnezest ha nem ertesz eggyett).

Fel a fejjel..az elet szep....es szep is lessz ha megoldod ezt a problemat...amit meg lehet es meg kell oldani.Irany egy jo endokrinologus..az majd megmondja, hogy eleg-e vagy sem a tiroxin mennyiseg.


Minden jot kivanok!

955. Obsoleta (válaszként erre: 953. - 2ccc2a8705)
2008. aug. 26. 18:23

Szia!


Az biztos,hogyha nem szeded a gyógyszert,akkor még többet hízol.Ha babát tervezel,akkor meg vagy nem esel teherbe,vagy elvetélsz,vagy beteg lesz a baba.Röviden,tömören ennyi dióhéjban.De a neten rengeteg dolog fent van.Meg hát lehet egy picit sötéten látod a jövőt,nem?nekem is xl-es a gatyám,mégis van barátom.Meg volt is. :) Nem hiszem,hogy annyira gáz lenne a helyzet,mit ahogy lefested.

954. SIldi
2008. aug. 26. 17:42

Ha alulmukodsz, az azt jelenti hogy nem termel eleg hormont a pajzsmirigyed.

A szuksegletet tabletta segitsegevel kell bevinni a szervezetbe.

Ha nem veszed komolyan a kezelest a szervezeted korai eloregedeset segited elo. Igy persze kisbabad se lesz.

Ha nincs hormon, a teherbeeses valoszinusege nagyon kicsi.

Az alulmukodes velejaroja a hizekonysag, faradekonysag, felejtes, szaraz bor - s meg sorolhatnam.

Miutan kiderul valakirol hogy alulmukodik, valoszinu eletre szolo kezelest kap: tabletta formajaban potolja a hormont, minden reggel be kell venni az adagot ehgyomorra, azutan egy fel oraig nem szabad enni, kavet se szabad inni ebben a feloraban. A napi bevitt hormonmennyiseget endokrinologus hatarozza meg. Beletelik egy kis idobe mig eltalalja, ezert a kezeles elejen gyakrabban kell hozzamenni analizisekre. Nekem egybol eltalalta(utana mar 2szer voltam vert venni es jok az eredmenyeim,masoknak beletelik evekbe is)

Olyan nincs hogy nem birod bevenni a tablettat vagy hogy nem birja a szervezetet.(esetleg mas oka kell legyen)

Ha nem veszed be, biztos nem fogysz le.

2008. aug. 26. 16:45

Sziasztok!

Új vagyok itt az oldalon,de direkt azért regisztráltam, hogy kikérjem a hasonló cipőben járók véleményét.

Kb. másfél éve pajzsmirigy aluműködést diagnosztizáltak nálam, kaptam rá gyógyszert L-Thyroxint. Azóta 14 kg híztam, az életem egy pokol azóta, nem járok el itthonról mer szégyenlem a testem, alig jönnek rám a ruháim, munkanélküliként meg nem tudok vásárolni újakat,és őszintén nincs kedvem XXL-es ruhákat beszerzni, mert nem akarok ilyen maradni, de egy dekát nem tudok fogyni, már csináltam mindent amit csak lehet, heti 3x aerobik, úszás, spinning, diéta, Update... semmi nem segít. Lassan kezdek megőrülni, ez nem élet amit élek...

Elvoltam természetgyógyásznál, 10 alkalommal végeztünk akkupunktúrát, de nem fogytam semmit, és az alulműködés sem gyógyult.

Abba hagytam az L-thyroxin szedését, mert nem kívánja a szervezetem, nem bírom már bevenni.

Ki mit tud arról, hogy milyen veszélyekkel jár, ha nem szedem a gyógyszerem?

Továbbá 25 éves vagyok így még biztos szeretnék majd kisbabát (ha lefogyok és csinos leszek és tetszek majd a pasiknak, mert most egy se néz rám, de nem csodálom), szóval mi köze a pajzsmirigy alulműködésnek a terhességhez, gyermekvállaláshoz?

Kérlek világosítsatok fel mert úgy látom nem vagyok otthon a témában!

Előre is köszi!

952. Obsoleta (válaszként erre: 948. - Zsluzse)
2008. aug. 25. 16:41
Amikor januárban ambulánsan voltam náluk,levettek vért,amiből néztek egy hormont.Na,ezzel volt a gond.De amikor mentem be,mondta,hogy kell nézni sétáló renint (egy enzimet),amit én Leninnek értettem,és az hittem viccelnek.Úgyhogy kellett pár nap,hogy leessen a dolog,mi is van most.De ha kérdeztem valamit,mindent elmondtak aprólékosan,érthetően.UH volt,hasi is meg szív is,szerencsére nagyon jó mind a kettő.Ha daganat van,az akkor is olyan pici,hogy alig lehet látni.Majd a pénteki MR megmutatja.Holnap lesz egy izotópos vizsgálatom,megnézik mekkora a mellékvese,meg hogy hogy működik.Aztán pénteken lesz egy beszélgetés,hogy mi várható ezután.
951. SIldi
2008. aug. 25. 15:38

Hogy altalaban a pajzsmirigy betegsegek osszefuggesben vannak-e a terhesseggel, azt nem tudom,

De az alulmukodes az osszefuggesben van.

Egyszeru: alulmukodesed van? nem esel teherbe(vagy nagyon nehezen)

950. zsluzse
2008. aug. 25. 12:48
Hát igen, ezért nem értem, hogy miért mondta, hogy nincs összefüggés... meg amúgy is minden mindennel összefügg... ha valami nem működik jól a szervezetedben az kihatással van a többi dologra. Sőt nekem mondta a doki annó még amikor túlműködtem, hogy ha babát szeretnék akkor minnél elöbb rendezni kell a hormonháztartásomat, mert akár el is vetélhetek. Jók ezek az ellentmondások!
949. pitemaci (válaszként erre: 945. - Zsluzse)
2008. aug. 25. 11:43
Erre nem tudok mit mondani, de szerintem bármit is mondanak a dokik, ha nincs a pm kezelve akkor az kihatással lehet a teherbeesésre. Főleg, hogy előtted ott van egy példa is, az ismerősöd.
948. zsluzse (válaszként erre: 943. - Obsoleta)
2008. aug. 25. 11:04
Remek! Íme az orvosi titoktartás!!! Remélem jók lesznek az eredményeid! És mit mondtak, hogy mitől kezdtek el erre gyanakodni? Ultrahangoztak is? Az kimutatott valamit?
947. zsluzse (válaszként erre: 944. - E4c561a701)
2008. aug. 25. 11:03
Ez érdekes: nekem volt túl és alulműködésem is, nem figyelek az étkezésre, sőt rengeteg csokit zabálok és nem híztam vagy fogytam 1 kg-oknál többet... A letroxot úgy 2 hónapja szedhetem, nekem ez sem befolyásolt semmit!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook