Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy viseljük el ismerősünket, aki minden egyes találkozás során a gazdagságával és kivételezett helyzetével kérkedik? fórum

Hogy viseljük el ismerősünket, aki minden egyes találkozás során a gazdagságával és kivételezett helyzetével kérkedik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. jan. 14. 10:45
nézzünk keresztül rajta
62. winny
2011. máj. 25. 16:01
Mindent el lehet veszíteni!
2011. febr. 21. 13:10
sehogy
60. Sensitiv (válaszként erre: 7. - 4ab67f870d)
2011. febr. 21. 12:51
azt csak mellékesen hozzáteszem, h az ilyen kérkedő emberek, akiknek minden megadatik, pont az ilyeneknek mégis szürke az életük. annyira elégedetlenek, h menekülnek vmi elől. semmi mást nem tudnak tenni, csak fel akarják magukra hívni a figyelmet, azt akarják a másikból kiváltani, h irigy legyen rájuk, h lássa rajtuk azt, h sóvárognak az ő gazdagsága után. attól, h ő gazdag, nem lesz jobb ember belőle, főleg ha így viselkedik.
59. Sensitiv (válaszként erre: 7. - 4ab67f870d)
2011. febr. 21. 12:46

hát, ezt a helyzetet mérhetetlenül egyszerű kezelni. :)

előszőr is nem értem minek barátkozol egy olyan emberrel akinek olyasfajta megnyilvánulásai vannak ami számodra nem szimpatikus. ha netán mégis rászánod magad a dumizásra, akkor miért nem úgy veszel benne részt, h abba te is beleszólhass, v legalább átmenetileg irányíthasd. ha netán kezedben a gyeplő, akkor terelhetsz a témákban, azaz lavírozhatsz.

de miután ez az illető jól kidumálta magát, én a helyedben nekiálltam vna neki lefesteni a te nem éppen rózsás életedet, és attól annyira elszörnyedt vna, h szégyenében nem kérdekedett vna. ha netán mégis igen, akkor már csak rajtad múlik, h talizol-e vele v sem. :)

vannak olyan emberek akik annyira el vannak telve önmagukkal, h nem akarják meghallani a körülöttük lévő embereket. ha vki ennyire nem vesz rólad tudomást, azt minek erőltetni? feleslegesen kínzod magad.

2010. máj. 28. 22:54

kérdésre nem tudok válaszolni, azt viszont tudom, hogy az emberek két dolgot utálnak nagyon egyik ha valaki sokat dicsekszik, a másik ha sokat panaszkodik.

Ismerek olyat aki mindkettőt tudja egyszerre :)))

57. agis
2010. máj. 28. 21:48
Iszonyat sok irigy és kisebbségi komplexusokkal küzdő felhasználó van itt....
56. globus (válaszként erre: 44. - Mothertiger)
2010. máj. 28. 18:57
Naná! Pénzügyi szakértő tanácsa szerint a meggazdagodás kulcsa öt szó: költs kevesebbet, mint amennyit keresel :DD
2010. máj. 28. 18:32

Az uj-gazdagok alltalaban igy viselkednek :)

Örulnek a megfoghatatlan szerencsejuknek !

2010. máj. 28. 17:48

Én ilyennel leveleztem, de nagyon uncsi volt, mindig ugyanaz a téma, hogy mit vásárolt most, mit dobott ki, mit unt meg...

Nem reagáltam a dolgokra. Mondjuk, vége lett a levelezésnek, mert ő valamiért megharagudott - nem foglalkozom vele, ilyen a természete - azóta nem is ír. De én meg nem is bánom, hogy így alakúlt.

2009. nov. 21. 20:31

Sehogy:)

Nem is kell rá reagálni, mintha nem is hallanád, amit mond, biztos felmérgelné magát, ha rá sem hederítesz:))

52. xti_
2009. okt. 29. 12:01
azon tűnődnék, vajon mit kompenzál ezzel? vagy azon, hogy akár a fele is igaz-e. akinek tényleg jól megy, az nem beszél róla.
2009. okt. 29. 11:20
Az egyik ismerősöm azt mondja az ilyen emberre,hogy nem is kell embernek tekinteni. Próbálj a lehető legkevesebbet beszélni vele, már ha a találkozás elkerülhetetlen.
2009. jan. 28. 17:53
Van ilyen ismerősöm, de nem törődöm vele. Úgy kezelem amikor henceg, mintha teljesen hétköznapi dologról beszélne, ami nekem már lejárt lemez.
2009. jan. 28. 17:24
Egyébként én is kerülöm vele a találkozást, mióta úgy döntött, hogy meghívja magát az esküvőmre. Meg állandóan ebédelni hívogat a párommal. az esküvő elmarad a baba miatt /az idén legalábbis/, meg anyámnak is mondtam, tartsa távol tőlem, mert lehet, hogy csúnya dolgokat művelnék vele. Megérti...
2009. jan. 28. 17:21
Nekem az egyik nagynéném ilyen. Állandóan ezzel kérkedik, és a lényeg, hogy baszottul nincs egy petákja sem, úgy él, mint én, vagy bárki más. Mikor megtudta, hogy babánk lesz, üzent, ha tud, segít bármiben. Visszaüzentem, kifizetheti a hálószoba berendezésünket, ami cirka 400 ezer Ft. Azóta nem hallottam felőle. De fogok, az tuti!
2009. jan. 28. 15:29
A gazdagság nagyon relatív.Ki a gazdag?Bill Gates-nél úgysem lehet egy magyar sem gazdagabb.Létezik olyan gazdag is,aki 10 körömmel megdolgozott érte.Van,aki jó nagy szülöi hátszéllel indul a nagybetüs ÉLETBE.Aztán úgy adja elö,mintha minden kizárólag csakis az ö tökéletes szorgalmának és tehetségének lenne köszönhetö.Sok fiatal nem 0-ról,de egyenesen mínuszról indul.Ha megszakadna sem érhetné utól azt,akinek a szülei kocsit,lakást,bankbetétet stb...-t adnak.
2009. jan. 21. 11:31
Nekem is van ilyen ismerősm, én ha egy mód van rá kerülm a találkozást, egyébként meg nagyon fel tud dühíteni az ilyen.
45. filmes
2008. okt. 18. 21:21
A pénz és az intelligencia nem mindig jár kéz a kézben. A legtöbbjüket "lenyomni" ezért szinte nem kihívás. Már ha le kell.
2008. okt. 13. 17:35

Párom valamelyik rokona (pontosan nemtom hogy hogy rokona) ilyen bunker.

Mikor volt vagy egy-másfél éves a kisfiunk, eljöttek látogatóba, hoztak vagy két tábla csokit a gyereknek. Aztán a látogatásuk alatt majdnem végig azt hallgattuk, hogy nekik milyen jól megy, mindenféle nyereményjátékon csak nyernek, ilyen meg olyan autót vettek... Amúgy tényleg gazdagok, valami szórakozóhelyük is van. De a Qwa anyját az ilyennek, ideállít két tábla csokival... Pffhh...


Meg egyébként nagyon sokan mondják, ami itt lentebb is leíródott valahol, hogy az ilyenek a legsóherebbek. Élére állítják a zsetont, hogy minél kevesebbet kelljen kiadniuk... Nem egyszer láttam már arra is példát, hogy vásárláskor az arannyal-ékszerrel telezsúfolt emberek tartják a markukat 10-20 forint visszajáróért. Röhejes...

43. filmes (válaszként erre: 41. - Angido)
2008. okt. 12. 22:41
Magam ugyanígy látom. És működik!
2008. okt. 12. 22:18
én valahogy ugy vagyok vele, hogy nem mind arany ami fénylik. Nézd meg sokszor, milyen a háttere!
41. angido
2008. aug. 15. 12:38
Ha nagyon idegesít, akkor rázd le, és hagyd a fenébe, ha kellően következetes vagy, lekopik. Ha nem lesz gyomorideged tőle, és inkább csak zavar, mint idegesít, akkor játssz vele. Meséltesd, stb. Előbb-utóbb, ha látja, hogy nem "hat" meg, úgyis érdektelenné válsz számára, és abbahagyja a dicsekvést, mert nem látja azt a válaszreakciót, amit ő öntudatlanul (vagy tudatosan is) remél tőled... Az ismerősöd szerintem csak tele van komplexussal, és a külvilágtól várja a megerősítést. Inkább sajnálnivaló, mint idegesítő. Sosem lesz teljes élete, amíg dicsekvés nélkül nem tudja élni azt... (Ez az én véleményem, sokéves megfigyelések alapján.;))
2008. aug. 14. 22:37
Szerintem mesélj neki a te gazdagságodról, hogy milyen jó programokat tudtok kitalálni, milyen jól érzitek magatokat olyankor, ha együtt a család. Mekkorákat nevettetek egy társasjáték, vagy egy mozizás közben, milyen jókat főztetek, sütöttetek együtt. Ha van gyerek, akkor az azzal (azokkal) eltöltött időkről is beszélhetsz. A lényeg, hogy rájöjjön, sőt irigyeljen a ti jóval szegényesebb és mégis sokkal gazdagabb együtt töltött életetekért.
2008. júl. 27. 19:52
ha már nagyon meguntad a dicsekvést hallgatni incsél be neki és hagyd a fenébe
2008. júl. 14. 16:43
Szerintem mindenestre ne mond meg neki hogy mit gondolsz egyből azt fogja mondani hogy féltékeny vagy .
2008. júl. 14. 16:42

Szerintem nem kell idegeskedni . Visszvágsz neki hogy a " Pénz nem boldogít " meg hogy " A boldogságot nem lehet pénzen megvenni " És közben szépen mosolyogsz . Ha sokáig csinálod ( Ha hosszabb beszélgetés akkor 3-4 x vissza vágsz neki ha meg rövidebb akkor 1-2 alkalommal amikor találkoztok ) előbb utobb majd meghuzza magát .

Vagy ha épp nem jutt semmi az eszedbe eljátszod hogy rosszul vagy és kimész a mosdoba .

Vagy más irányba tereled a beszélgetést .

Ha csak 3man vagy 4en beszélgettek akkor elhívhatod a többieket is hogy mondani akarsz nekik valamit . Ettől is észbe kaphat .

Nekem működni szoktak .

2008. júl. 14. 15:44

Le kell csapni mint a txi órát :)

Válts témát ha elkezdi.

35. cel (válaszként erre: 7. - 4ab67f870d)
2008. júl. 14. 15:42
A véleményemet nem írom le gazdag ismerősödről. Hogy hogyan szerezte vagyonát, a kutyát nem érdekli, de hogy kérkedik azzal amije van és azzal amit a pénze által elérhet, nem vall jó ízlésre. A legtöbb amit tehetsz, hogy nem panaszkodol neki. Egye a penész, hogy lám, te is boldogulsz az életben. Ilyen esetben kicsit tódítani a dolgokon nem főben járó bűn.
2008. júl. 14. 15:35

Nekem a volt pasim vált ilyenné, hogy csak úgy csöpögött magától. Öszintén szólva én egy idő után nem taliztam vele, szerencsére mindkettőnk élete más irányba alakult. Igy ha néha összefutunk akkor normális tud lenni, mert nincs sok ideje dumálni :)

Anno én ugy kezeltem a dolgot, hogy beszóltam neki, hogy ez várható volt hogy neki ilyen jól fog menni...magyarul mondva adtam alá a lovat. De ez volt az egyetlen megoldás mert máshogy nem lehetett vele kommunikálni, így meg azért néha észbe kapott a megjegyzésektől hogy eléggé el van szállva magától. Gondolom mára megtalálta a neki való társaságot.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook