Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017. júliusi babák fórum

2017. júliusi babák (beszélgetős fórum)


33. Epri
2016. nov. 25. 08:56

Szuper hír :) jó egészséget :)


Én most vérvételt várom estére meglesz az eredmény, hogy nőtt e a progi és akkor megnyugszom :) szép napot :)

32. szekelyada (válaszként erre: 31. - Epri)
2016. nov. 25. 08:32
Sziasztok! Már tegnap nem volt energiám írni, mert messengeren is megrohamoztak :) Na lényeg a lényeg, hogy minden jól ment, vert a szíve, és 6 mm-es a pöttyöm :) A doktor szerint minden jó, most majd mehetek a védőnőhöz. Az adatlapomra raktam a képet róla ha érdekel :)
31. Epri
2016. nov. 25. 06:55
Szekelyada hogy vagy??
30. szekelyada (válaszként erre: 28. - HDiana90)
2016. nov. 24. 15:08
Köszönöm szépen aranyosak vagytok! :) Majd írok mi volt! Nekem egyedül amivel nincs gond az a progeszteron. De nálam is befigyel PCO IR elvileg :(
29. Epri
2016. nov. 24. 14:46
Bíztató :) Székelyada drukkolok :)
2016. nov. 24. 14:34

Szerintem az első trimeszter úgy aggódós, ahogy van. Én 8 hetes vagyok és tegnap rózsaszíneztem, kaptam duphastont a dokimhoz meg kerek 1 hét múlva megyek. Addig azért aggódok egy kicsit. Első babámmal meg mire 6 hetesen megnyugodtam barnázni kezdtem onnan nemhogy aggódós, kifejezetten rettegős hetek következtek. Akkor már egyszer megmentett a progeszteron.



Szekelyada, sok sikert mára! :)

27. szekelyada (válaszként erre: 26. - Epri)
2016. nov. 24. 14:24
Elhiszem :) Nekem is nehéz a vetélés után nem félni, a nyugalmat nem tudom magamra erőszakolni hiszen bennem van a félelem. Nekem ma telt le a félős két hét, 16-kor kiderül, hogy sikerült-e ami múltkor nem...
26. Epri (válaszként erre: 25. - Szekelyada)
2016. nov. 24. 14:16
Nagyon köszönöm :) Ha holnap emelkedve lesz a progim akkor nem olvasgatok többet igyekszem lenyugodni. Hoszzu lesz ez a két hét...
25. szekelyada (válaszként erre: 24. - Epri)
2016. nov. 24. 14:09
Húúúú hát Nektek aztán különösen nehéz lehet most! :( Nagyon-nagyon szurkolok hogy emelkedjenek az értékek!Sokan javasolták nekem, hogy ne nézegessem, hogy kinek hogy alakult meg milyen értékkel-mérettel mi lett. Mindenki egyedi, mindenki más. Szóval hallgass a dokidra, tudja mit csinál! (ezt is javasolták nekem, épp gyakorlom ezeket a mondatokat:))
24. Epri
2016. nov. 24. 09:08

Sziasztok!

27 évese vagyok és 7 éve próbálkozunk, múlt évben volt egy elhalt terhességem, akkor kiderült pajzsmirigy alulműködésem van, Magas TSH 4,8


Azóta az IR is kiderült minden kezelve van most egymás után is 3 szép ciklusom lett és ebben a harmadikban pozitívat teszteltem már a 11. dpo-n bár akkor még halványka volt.


TSH 1,3 így ez rendben van , gyógyszert szedek IR-re és diétázom.


15. dpo-n már egész szép lett a tesztem, vérvétel eredmények:


HCG 124 U/L

Progi 41,7 nmol/L


Szerintem nagyon alacsony :S Endokrinológusnál jártam másnap, aki megnézte a ciklus eleji hormonokat LH/SH, és szerinte szépen indult majd a 6. dpo-s hormonszintek is szépek voltak és ahoz képest szépen emelkedett a progeszteron a 15. dpo-ra


Szerinte nem lesz ok aggodalomra, de kaptam progipótlást.


Mégis nagyon aggódom, mert olvastam egy történetet amiben 10el nagyobb progi szintnél + progipótlással nem emelkedett neki a progeszteron :S És nem is lett végül babája :S :(


Most nagyon megijedtem. Valakinek jó vagy rossz tapasztalata? Van reményem? Holnapra kértem vérvételt, hogy megnézzem hétfő óta változott e a progi szint, mert nem tudok megnyugodni :(


Ha minden jól alakulna, július végén születne a picurink *.*


Előre is köszönöm!

Bocsánat a sok tömör infóért.

23. szekelyada (válaszként erre: 18. - Tündi anya)
2016. nov. 24. 08:32
Szerintem ez teljesen jól hangzik, nincs miért aggódnod! Mennyi idős vagy most? Kb. úgy lehetsz mint én.
2016. nov. 24. 08:31
Sziasztok!Én ma megyek, elvileg 6 hét 5 napos vagyok. Nagyon félek, mert az előző vetélésemnél is itt voltak a gondok, hogy nőtt a petezsák de az embrió meg nem...Kérlek szorítsatok nekem! :) Mindenkinek drukkolok!!!
21. HDiana90 (válaszként erre: 18. - Tündi anya)
2016. nov. 23. 20:26
Ne félj, csak korai volt az UH. Legközelebb szívhang is lesz!
20. Tündi anya (válaszként erre: 19. - Aidaeva)
2016. nov. 23. 19:38
Köszi a biztatást ☺ Aggódok, de nagyon bizakodok, hogy a kis " zsákbamacskám " velem van 💖
19. aidaeva (válaszként erre: 18. - Tündi anya)
2016. nov. 23. 19:19
Ne felj! Elso terhessegemnel elso vizsgalatnal csak petezsakot lattunk. 1 het mulva mar pulzalt a kis szivecskeje. Neked is ugy lesz!
2016. nov. 23. 18:23

Sziasztok Csajok!


Örülök, hogy ennyien vagyunk már 😊

Hétfőn voltam dokinál ez áll a papíron:

Uterus kacsatojásnyi, grav. jellegű.

Ma voltam ultrahangon a papíron ez áll: Az uterusban egy szabályos petezsák látható. Méretei 21 mm YS ábrázolodik. Kontroll 10 nap múlva.


Csajok! Nagyon félek 😦 Volt közületek ?

2016. nov. 23. 15:47

Lányok én is szarul vagyok. Olyan rossz a közérzetem. Nem esik jól semmi és mintha az agyamon lenne egy fátyol, amitől nem egészen vagyok önmagam.

Pénteken megyek dokihoz.

Nekem nagyon szoknom kell ezt a babavárást, mert én már nem akartam és totál el tudtam képzelni az életemet gyerek nélkül. Most mindent át kell írnom magamban....

16. s.kata (válaszként erre: 13. - Drotyka)
2016. nov. 23. 08:18

Nagyon drukk :)

Mikor mész legközelebb orvoshoz?

15. s.kata (válaszként erre: 11. - Hk82)
2016. nov. 23. 08:09

De jó :) Nagyon várom már én is a jövő hét szerdát. Szerencsére sokat vagyok rosszul és mérhetetlenül fáradt is pár napja. Remélem, ez jó jel és minden rendben van prüntyőkével :)


Sajnos a dokim épp kórházat váltott. Vagyis egyelőre nem tudom, hogy sajnos e. A sote II volt eddig. Most a Péterfybe megy. Azt mondja, a csecsemős ott jobb és jobban figyelnek szülés után a babára és az anyára is.


Neked van már kiválasztott hely?

14. szekelyada (válaszként erre: 13. - Drotyka)
2016. nov. 21. 13:24
Szurkolok Neked is! :) Hihetetlen, hogy mindig van valami izgalom! Drukkolok mindenkinek!
2016. nov. 21. 13:09
Sziasztok lányok! Csatlakoznék, ha lehet! Az utolsó menzim október 13-án volt meg. Ezután kb 7 vagy 10 napra voltunk együtt a férjemmel.nov. 9-én nagyon nagyon halvány pozitív és 14-én már teljesen pozitív tesztet kaptam. Azt sem tudtam mihez kezdjek. Nem akartam már gyereket, abszolút, már beletörődtünk abba, hogy nem lehet. Gyorsan felhívtam a nőgyógyászomat, hogy tud e fogadni, mert hogy a párom másnap elutazik egy hónapra. El is mentünk.Ugye a számításom szerint 3 hetes a magzatom, tehát 5 hetes terhes vagyok. Az UH-n nem látott semmit csak 11 mm méhnyálkahártyát. A bal petefészkemre meg azt : Hogy a francba...lehet hogy ez itt tapadt meg. 7.5 mm mért. Azt mondta várjunk egy hetet, mert még bármi lehet. De aztán úgy búcsúzott el, hogy azért készítsem elő a vércsoport papíromat.... Tudom, hogy mikor fogant és tudom hogy 5 hetesen már látszania kellett volna a méhben. Múlt hét csütörtökön már látszódott valami a méhemben, de a petefészkemnél a folyadékkal teli képlet kissé megnövekedett.Tegnap éjjel iszonyú görcsre ébredtem, a fájdalomtól hányingerem lett és majdnem elájultam. Gyors ügyelet, ahol megállapították, hogy a bal petefészkemnél nincs semmi különös és valószínű a méhemben ott van a kis petezsák , ami 8.6mm és benne 2,3 mm szikhólyag található, méhnyálkahártya 20mm. 4 éve volt egy elhalt terhességem, ezért izgulok kicsit, de most már tudom, hogy ez egy vasgyúró odabent, semmi nem árthat neki :) Születés várható időpontja 2017.július 20.
2016. nov. 21. 08:47
Sziasztok lányok! Hogy vagytok? Ki megy a héten orvoshoz?
11. hk82 (válaszként erre: 10. - S.kata)
2016. nov. 18. 15:57
Már vert a szívecskéje :) Rövidebb volt a ciklus, mint az átlag. Neked is megy a drukk! Tudod már hol fogsz szülni?
10. s.kata (válaszként erre: 7. - Hk82)
2016. nov. 18. 11:40

:) kíváncsi leszek a folytatásra :)


Pulzálás volt már?

Előtte normál ciklusod volt, ugye?


Nagy drukk!

9. szekelyada (válaszként erre: 8. - Szekelyada)
2016. nov. 17. 14:35
Ja és leálltam a trimeszterrel, valószínűleg segített lejjebb vinni a tsh-t. Most hogy szedem a letroxot már nem merném újból szedni (pedig láttam van már jódmentes változat is ). :)
8. szekelyada (válaszként erre: 5. - Zsanci79)
2016. nov. 17. 14:00
Szia! Persze, hogy emlékszem! Igen sajnos elvetéltem, nehéz volt lelkileg. Sejtettem én, hogy nincsenek rendben a hormonjaim, hiába mondják a nőgyógyászok a 3,5-ös tsh-ra hogy normális. Endokrinológus mondta hogy egy kicsit azt is kezeljük, kaptam meckformint is meg bromo-t az emelkedett prolaktinomra. Szerencsére újból terhes lettem, félek hogy ez miként végződik :(
7. hk82 (válaszként erre: 6. - S.kata)
2016. nov. 17. 12:11

Sziasztok!

34 éves vagyok és második babánkat várjuk a 12 éves fiúnk mellé. :)

s.kata! Akkor a mi babáink elvileg pont egyidősek, de nekem 7 hetest mért a doki hétfőn.


Esetleg zárt facebook csoportot terveztek?

2016. nov. 17. 11:12

Sziasztok!

Második babámat várom, egyeske 11-én múlt egy éves.

Utolsó mensim első napja szeptember 30. volt, viszont a petezsák múlt szedán, 9-én 4 hét körüli volt csak a számított 5,5 helyett. Az orvos azt mondja, ez teljesen normális, mivel a szoptatás miatt néha vannak hosszabb ciklusok,pl az előző is 45 napos volt. 30án megyek kontrollra. Tök izgulok :)

Ja amúgy a vélt fogamzás és a petezsák mérete viszont egybe esik. Elvileg 5h4n most.


Van, aki szoptat és észrevett valamit már? Nálunk vannak furcsaságok.

5. zsanci79 (válaszként erre: 3. - Szekelyada)
2016. nov. 16. 21:48

Szia Adri!

Nemtudom emlekszel-e ram, még a facebook csoportbol.

Megdobbenten olvasom, hogy vetelessel vegzodott az a terhesseged.

Pajzsmirigy problemaid lettek? Szedted tovabb a Trimesztert? Mert nekem belekavart csunyan.

Remelem, hogy most minden rendben lesz, sot biztos!

2016. nov. 16. 14:24

Sziasztok!

Második babámat várom, menzi szerint 7+2 hetes vagyok, egyébként pár nappal fiatalabb a terhességem. Van egy lassan 14 hónapos kisfiam. Én is voltam már orvosnál csütörtökön, pulzálás már volt. Éppen orvoskeresésben vagyok de kb 2 hét múlva tervezek menni legközelebb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook