Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem az új életem. fórum

Elkezdtem az új életem. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
2442. ironizáló (válaszként erre: 2438. - Csigavére)
2017. ápr. 9. 21:25
Ez is megvan :) Gratulálok!
2441. szüzann (válaszként erre: 2438. - Csigavére)
2017. ápr. 9. 09:45
Gratulálok ! Én egy másfél hónapja stagnálok. A 20 kb meg van nekem is, de most nem akar mozdulni. Mindent betartok, mint eddig, és stop van. Ügyes vagy !
2440. gribedli*** (válaszként erre: 2437. - Antica)
2017. ápr. 9. 08:20

Na igen, mivel nekem sose volt candidám, ezt csak egy próba dönthetné el, de végülis a majmoknak sincs pedig folyton gyümit esznek.


Aztán a savasságról, ezt tanultuk is, igaz is meg nem is, vagyis olyan értelemben nem igaz a lúgosítás, hogy azzal kompenzálni tudja valaki a sok szemét kaja fogyasztását, hogy mellette valami lúgos vizet iszik. Ez így nem teljesen áll és a szemét kaja fogyasztása ugyanúgy károsítani fogja. Megjegyzem, a vérünk akkor is savas, ha egészségesek vagyunk, szóval sajnos rossz szó erre az egészre, hogy savas, hanem a savasat úgy kellene értelmezni, hogy mérgekkel telítődött.


Máskülönben mindenki úgy fordítja magának, hogy ja, ehetek, tehetek, szívhatok bármit, lényeg, hogy lúgos vizet igyak, vagy citromos vizet és akkor minden rendben lesz. Hát nem.


De a fogorvosomnál a higiénés srác pont a kondisok fogairól írta a szakdogáját és ehhez azért muszáj volt egy kisebb kutatást csinálnia, és ő azt vette észre, hogy akik sok állati fehérjét esznek és tolják a sok fehérjeport, azoknak rosszabbak a fogaik és ő is ezzel a "savasodás" szóval èlt. Mert hogy a túlzott állati fehérjét a szervezet úgy fogja semlegesíteni, hogy kálciumot old ki, vagy egyéb ásványi anyagokat. Akkor, mikor ezt mondta, ellen tudtam neki mondani azzal, hogy nekem gyönyörű fogaim vannak pedig idestova vagy 8 éve (akkor) nagyon sok állati fehérjét ettem és nemrég vàltottam akkor vegánra. Azt mondta, hogy ez csak egy ritka kivétel de erre nem lehet alapozni a többségnél, szóval sajnos a bomlástermékek be fognak indítani reakciókat előbb utóbb mindenkinél.


A növényi fehérje viszont èrdekes, de akkor sem savasít, amikor az adott növény pl ilyen táblázatokban a savas ph között szerepel, szóval növényi fehérjét (bomlástermékeit) nem fog úgy semlegesíteni a szervezet, hogy ásványi anyagokat oldjon ki.


De ha nem megfelelő kontesztusban olvasom, hallom a méregtelenítés/lúgosítás szavakat, nekem felmegy a pumpa mert ez akkora egy népbutítás mint egy ház!


Viszont Graham papa diétája nem ez a kontesztus, hiszen ő pont hogy radikális életmódváltoztatàsra int, és itt elfér akár a savas szóval való dobálózás is, amennyiben nem arról szól, hogy rád tukmáljon egy csodalöttyöt:)

2439. gribedli*** (válaszként erre: 2438. - Csigavére)
2017. ápr. 9. 08:03
Gratula!!! :)))
2017. ápr. 9. 07:43

Ma reggel 59.99-kiló voltam :) szóval végre megvan a -20kiló, 44-es méretről 38-asra váltottam.

Nagyon szuper érzés!!!!

2437. antica (válaszként erre: 2436. - Gribedli***)
2017. ápr. 8. 21:23
Igen, igazad van,a fordítás gyakran ront a minőségen. Sajnos még angolul olyan jól nem tudok, hogy mindent tökéletesen megértsek. A táplálkozás tudományában sem vagyok még jártas, de remélem ez változni fog. Azzal tökéletesen egyetértek, hogy a zöldségeket és gyümölcsök nyersen jók és a főzés sokat ront tápanyagok tartalmán. Az egészségügyi magyarázatokban mint pl. a candidás résszel vagy a vér savasságáról szóló magyarázattal nem értek egyett.De valóban érdekes köny ezt az is bizonyítja, hogy együltömben 100 oldalt kiolvastam.
2436. gribedli*** (válaszként erre: 2434. - Antica)
2017. ápr. 8. 18:29

Örülök, hogy érdekesnek találod. Nem, persze, engem sem lehet ennyivel meggyőzni mert a teheneknek is van farkuk és ők növényevők:)


De nagyon sok múlik a jó lektoráláson is. Eredetiben olvastam, de vannak jó könyvek, amelyek a fordítàssal már elvesztik azt az igazi frappáns jellegüket és ilyen volt a testkontroll is anno. Pedig a téma, a természetes higiéné nagyon jó, de valahogy nem lett jól magyarosítva vagy mittudomén. Egyes szófordulatok csak angolul poénosak, megjegyzem, az olasszal is ugyanez a helyzet, vannak dolgok, amiket frappánsabban is fordíthatnának olaszra az angolból, csak ha a fordító nem olyan típus, nem úgy jön vissza.

2435. antica (válaszként erre: 2434. - Antica)
2017. ápr. 7. 18:30
Mármint a többi érve hihetőbb.
2434. antica (válaszként erre: 2426. - Gribedli***)
2017. ápr. 7. 18:29
Megvan a könyv,elkezdtem olvasni. Még az elején tartok, de érdekesnek tünik. Mondjuk azzal nem győzött meg, hogy azért nem vagyunk húsevők mert nincs farkunk.De a többi hihető.
2433. szüzann (válaszként erre: 2430. - Floracska)
2017. ápr. 5. 06:41
Egy egybesült madár / vagy egy nagy darab hus / egészen más jelleg, mint egy felszecskázott hus. -Arra rá lehet járni napokig, lehet belőle szendvicset késziteni, csomagolni. Adott esetben valami szószban megusztatni. pl. gombaszósz, borsos szósz,/mártás/-zöldborsós szaft, vadas szósz stb. Más, más más - mint a feldarabolt részek.
2432. Guruljka (válaszként erre: 2429. - Szüzann)
2017. ápr. 5. 05:17
Örülök, hogy jól sikerült! :D
2431. Guruljka (válaszként erre: 2430. - Floracska)
2017. ápr. 5. 05:16

Igen, de a csontok mellett lesz a legjobb íze a húsnak. És egészben sütni egy csirkét valahogy más is.


Én sütöttem már így szép darab sertéshúst is.

2430. floracska
2017. ápr. 4. 23:45
Miért nem daraboljátok fel? Úgy gyorsabban megsülne :)))
2429. szüzann (válaszként erre: 2428. - Guruljka)
2017. ápr. 4. 20:56
Köszi. Én normál gázsütőben sütöttem ma egy másfél kilós csirkét zacsiban, két órát. Nagyon finom lett. A zacskóban maradt leveket besürtettem tk. liszttel, borssal. Ez ment a zöldséges rizsre. Nagyon jó lett. Fele megmaradt hideg kajának.
2428. Guruljka (válaszként erre: 2420. - Szüzann)
2017. ápr. 4. 20:09

Kis asztali minisütőm van, az asztali grillek közül egy nagyobb méret.

Általában 250 fokon sül benne minden, és egy egész csirkének kell egy óra, de mindig figyelem, és még nem néztem meg pontosan az időt.


Hogy ez mennyiben követhető tanács egy normál tűzhely sütőjében, fogalmam sincs.

2427. andika751 (válaszként erre: 2426. - Gribedli***)
2017. ápr. 3. 13:46
köszönöm a válaszodat, én maradnék a vegyes táplálkozásnál, de tiszteletben tartom, ha más nem így étkezik
2426. gribedli*** (válaszként erre: 2422. - Andika751)
2017. ápr. 3. 12:51

Semmi baj:) a különbség ez, igen, a vegánok tejterméket sem és tojást sem esznek.


Egészségügyi előnye már annak is van, ha valaki vegetáriánus, mert már csak a húst elhagyva is átlag 7 évvel tovább élsz. Nagyon sok tudós vega volt, Leonardo Da Vinci is, de ókori görög tudósok, orvosok között is rengetegen azok voltak.


A vegán további előnyöket hordoz, nemcsak tovább élsz, de a vegánok között extrém ritka a vastagbélrák, a többi rák is és a szív és érrendszeri betegségek is. És a sportolóknál teljesítmènynövekedés várható, miután vegánra váltanak, nagyon sok kiemelkedő sportolô vegán, sőt, van, hogy több helyezést nyernek így,mint amikor még vegyesen ettek, ez a jobb regenerálódási képességnek köszönhető:)

2425. gribedli*** (válaszként erre: 2423. - Arón1)
2017. ápr. 3. 12:26

Régen én is hülyeségnek tartottam a gyümölcsnapot,jobban mondva volt egy időszak, nagyon "remote":D amikor kamaszként rendszeresen ezt csináltam, meg volt egy időszak a fitness előtt. Aztán már nem,mert ugye kell a fehérje meg nem jó a gyümi mottóval, hogy ingadozik a vércukor, egyszerűen elkezdtem hülyeségnek tartani.


Újabban, amikor kutattam a 80/10/10 étrend után és a könyvet is elolvastam, már úgy gondolom, hogy nem annyira rossz és vissza is illesztettem az életmódomba a gyüminapokat, sőt, aki egy életen át csinálja, annak is igazat adok, ha jól csinálja (igen, lehet rosszul is csinálni meg jól is). Mert előtte nekem más szabályok szerint telt egy gyüminap, de így, a Graham doki szerinti gyümölcsnap egész más.


Persze, még ő sem tud rávenni, hogy gyümileveket igyak mert azt végképp hülyeségnek tartom, hanem eszem a gyümit,mert ha ez tényleg annyira természetes nekünk ,(márpedig az!) akkor tudni kell, hogy a majmok sem isznak levet, hanem eszik a gyümit.


Fehérjeturmixot ilyenkor nem iszok, hanem BCAA tablettát szedek, de ha turmix formában viszed be, ezt is lehet. Jó, a majmok bcaa-t sem szednek, szóval akár ki is lehet hagyni. De tényleg, 1 nap alatt semmi se történik.


A bcaa-k az eszenciális aminosavak közül is a legeslegfontosabb 3 aminosav, vagyis ezekből a szervezet elő tudja állítani a többi eszenciálist, az eszenciálisokból pedig a többi aminosavat. Amúgy megtalálhatók a növényekben a bcaa-k is, csak a tablettában már izolált formában vannak és ezért csak kényelem szempontjából előnyösnek tartom. De van pl a zöldborsóban is nagyon jól felszívódó, méghozzá tökéletes 2:1:1 arányban, szóval faxni nélkül is hozzájutunk:D

2424. Arón1 (válaszként erre: 2422. - Andika751)
2017. ápr. 3. 11:52
Én is így élek, csak én még eszem sovány csirkét, pulykát. A szénhidrátot maximálisan lehet fedezni zöldség gyümölcsből. Mondjuk annak, aki nem szereti a zöldséget, gyümölcsöt, kemény lehet.
2423. Arón1 (válaszként erre: 2421. - Gribedli***)
2017. ápr. 3. 11:48
Én is nagyon kevés gabonát eszem, azt is inkább zabkorpát. Zöldség, gyümölcs, párolva és nyersen. Gyümölcs napot még soha nem tartottam. Az miért jo? Gyümölcs napon iszol fehérje turmixot?
2422. andika751 (válaszként erre: 2421. - Gribedli***)
2017. ápr. 3. 11:46

én nem tudom a vegán/vegetáriánus közötti különbséget, nem foglakoztatott sosem, bocsi, ha elírtam

mennyi szénhidrátot eszel egy nap, ha megkérdezhetem? Akkor te gyakorlatilag szinte zöldségen, hüvelyesen, meg gyümölcsön élsz? Ez nagyon kemény!

2421. gribedli*** (válaszként erre: 2417. - Andika751)
2017. ápr. 3. 09:59

Szerintem ezt már sokszor kérdezted,én meg sokszor leírtam,hogy szinte semmi gabonát nem eszem, mert nem fér bele a ch keretembe, vagis szeretem azt másra elhasználni, mert a gabonák ahhoz képest,hogy nagyon kevés bennük a fehérje,azonban a ch meg sok, ásványi anyagokat keveset tartalmaznak, szóval megéri inkább mást enni,de ez nem jelenti azt,hogy ne egye senki, csak a saját véleményem, hogy én nem. Aki nem olyan makrókat követ mint én, simán befér a gabona is.


Néha egy müzliszelet vagy néha egy rizses étel, nagyon minimál gabonát fogyasztok.


Amikor meg beférne a ch-ba, az a gyümölcsnap, de az meg pont arról szól, hogy akkor meg azért nem jöhet szóba, mert gyümölcsnap.


Ha a többi kajámat is figyelembe veszem, nekem napi szinten olyan 25-30g gabona fèr bele, vagyis egy müzliszelet vagy egy kis adag zabkása, de olyan is van, hogy ennyi se, mert ha quinoakását ettem, ami nem gabona, na, akkor semmi gabona nem szerepel a napomban. Nem is hiányzik. Amúgy nem vegetáriánus vagyok, hanem vegân.

2420. szüzann (válaszként erre: 2418. - Guruljka)
2017. ápr. 3. 09:43
Egy másfél kilós csirkét mennyi ideig sütsz, hány fokon? Vettem sütőzacskót, de még nem használtam. Nagy alu. burám van, abban szoktam sütni fenn a lángon. De azt is pirosra kell sütni a sütőben. Köszi.
2419. andika751 (válaszként erre: 2418. - Guruljka)
2017. ápr. 3. 07:03
hú régebben én is sütöttem, nagyon ízlett mindenkinek, még a gyerek is mondta, hogy finomabb, fogok is a hétvégén csinálni, jó is, hogy eszembe juttattad
2418. Guruljka (válaszként erre: 2413. - Helena66)
2017. ápr. 2. 21:39

Van.

Sütőzacskóba süss le húst, amilyet csak szeretsz. Fűszerezd, ahogy gondolod, hogy napokon át is szeretni fogod.


Namármost, semmiféle zsiradékot ne tegyél hozzá! A sütőzacskóba tedd bele, zárd le a nyakánál, és böködd meg több helyen sütővillával vagy hegyes kiskéssel, csak ne legyenek nagyok a lyukak. Én zacskóstul serpenyőbe is teszem, és úgy a sütőbe.


Meg fogsz lepődni, hogy még egy sovány sertéshús is mennyi levet (vizet és zsírt) enged. (Hát még a csirke!)

Ha a hús puha, akkor kiveszem a sütőből, felvágom a zacsit és óvatosan kihúzom alóla. A levet átöntöm egy edénybe, mert kis sűrítés után (akár zabkorpával) remek szósz lehet belőle. A húst kis időre visszateszem pirulni.

Ha kihűlt, remekül lehet szeletelni, felvágott helyett. Több napon át eláll a hűtőben.

2417. andika751
2017. ápr. 2. 20:22
Gribedli te, mint vegetáriánus milyen gabonaféléket fogyasztasz?
2416. andika751 (válaszként erre: 2411. - Arón1)
2017. ápr. 2. 18:41
elhiszem, szerintem tudatlanok is az egészséges táplálkozáshoz
2415. andika751 (válaszként erre: 2409. - Gribedli***)
2017. ápr. 2. 18:37
én is így gondolom, most stevia cseppet használok, nagyon kiadós és kevés kell bele, pl. a teához rajtam egy picit vagy most csináltam egy számomra desszertet gyümölcsös tejben zabot dióval, fahéjjal, ehhez szintén tettem egy pár cseppet bele.
2414. gribedli*** (válaszként erre: 2412. - Arón1)
2017. ápr. 2. 17:41

Igen, értelek. De aki nagyon szegény, ott még ezek sem fedezik a napi energiaszükségletét, szôval bőven elégeti az utsó kalóriáig az olajat,a ch-t, és nem mondom, hogy egészséges, de ha nem hízik el tőle,legalâbb azt a részét megúszta.


Meg azért persze, hogy olyanok, mint apukám, bizony babfőzeléken, babletykón nőttek fel, mert nem volt "sütőbe helyezni osztjóvan", ugyanannyi erőfeszítésbe telne anyukának ilyeneket IS az asztalra tenni, meg a költség is, csak nem akar vitázni a finnyás gyerekkel vagy nem akar/tud főzni, gyerek örül, anya meg nyugodt, pedig tőle függ a gyereke egészsége. Fasírtot zöldségekből is lehet csinálni, és a gyerekek szeretik akár a sárgarépát ropogtatni sült krumpli helyett, szóval vègtelenek a lehetőségek, kell egy kis fantázia.


Aztán akinek meg többre telik, az se változtat ám a rossz szokásokon, ismerek én is anyukát, aki nagyon sokat költ kajàra, de nem minőségi cucc,hanem lecseréli az olcsó fagyasztott pizzát a drágább fagyasztott pizzára. Komoly. Pedig én azt hittem, hogy ezeket a szarokat külföldieknek gyártják, akik nem tudják, hogy milyen a jó olasz pizza és beérik ennyivel. Jó, a többség ismerőseim sütnek, főznek a családnak de akad ilyen készételre szoktatott. Namost még a gagyi pizzánál is olcsóbban lehet házilag megsütni, de oké, nincs kedve. Szar a mirelit de olcsó. Viszont mikor a 3x annyiba kerülő mirelit pizzát veszi mint a gagyi, akkor vajon nem jut eszébe, hogy jé, ennyiből már minőségi kaját is tudok főzni,extraszűz olívaolajat venni, gyümölcsöt, jófajta cuccokat, ez nem jut eszébe? Nem. Mert addigra a szokás győzött és már csak abban a kombóban tud gondolkodni, tehát az lesz, hogy ahogy te mondod,a gagyi fasírtot felváltja a gordon szelet, a gagyi sült krumplit meg a csavart formâjù. Tápanyag szempontból sehol a zöldség,sehol a rost, de jó zsíros,ropogós mindkettő. Vagy éppen továbbra is marad a gagyi, de nagyobb mennyiség,így jól meg is hízik az egész pereputty.

2413. helena66
2017. ápr. 2. 16:44
Sziasztok, jó sok érdekes és hasznos dologról esett szó, addig amíg én újra feladtam az új életem kezdését. a tavasz ráébresztett újra,hogy nem fogyózni kell hanem egy új táplálkozásra áttérni. jönnek a friss zöldek, gyümölcsök, a spájzom pedig tele van hülye szószokkal. Nem dobom ki de újat nem veszek bele. Valahogy a felvágottakról kellene még leszokni. erre nincs válaszom.Van ötletetek?
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook