Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
39270. csilla15381 (válaszként erre: 39269. - Mancs75)
márc. 14. 14:13

Lehet kapni, csak a Reprofit nem írta fel, itthon kell felírnom a protokolluk alapján, de ahol eddig 4.000 fizettem, most 15.000 Ft lett, szóval ezen egy kicsit kikészültem. Meg menet közben nyilván még egyszer biztosan kell íratni...

Norcolut, Estrofem, Diphereline 0,1/ Gonapeptyl, Pergoveris 375

39269. Mancs75 (válaszként erre: 39268. - Csilla15381)
márc. 14. 12:41
Milyen gyógyszerekre gondolsz? Olyanokra amit itthon is lehet amúgy kapni?
márc. 14. 11:59

Sziasztok!

Van esetleg valakinek javaslata, hogy/hol lehet külföldi lombik gyógyszereket felíratni Bp-n 15.000 Ft-nál olcsóbban?

Reprofitból semmi válasz recept ügyben...

Nyilván ma.

Köszi

39267. Ani1020 (válaszként erre: 39266. - Csilla15381)
márc. 14. 05:48

Szia!

Ciklus és a menstruáció időtartama nem lett rövidebb, csak a mennyiség kevesebb. Miómát nem találtak eddig, pedig megszámolni sem tudom az elvégzett uh-ok számát az elmúlt 3 évben. Beteg én sem vagyok, igaz az NK érték magas. 38 éves vagyok, persze nem fiatal. Mondjuk nekem furcsa, hogy a műtét óta csökkent és azóta ugyanazon a szinten maradt.

39266. csilla15381 (válaszként erre: 39265. - Ani1020)
márc. 13. 19:13

Szia!

Nekem rengeteg miómát szedtek ki nagyműtéttel, épp hogy nem kukázták ki a méhemet. Azóta hasonló arányban csökkent a mennyiség mint nálad, a menzi időtartama is rövidebb lett, de a ciklus nem. Előtte sokminden másképp volt a testemben, lényegében sosem voltam beteg, elég egészségesen léteztem. Aztán lett a műtét és egy azutáni állapot, amivel borult egy-két dolog tartósan. De lehet, hogy együtt a korral változtak meg a dolgok és már előtte is...

39265. Ani1020
márc. 13. 17:59

Sziasztok!

Valakinek volt olyan, hogy a méhsövény műtét után csökkent a menstruációja?

A 27-30 nap közötti ciklusom megmaradt, de szeptemberi méhtükrözés után csökkent a mennyiség. Novemberben nézettem UH-val, ott menstruáció előtti napon 6,96 mm volt. Azóta januárban volt egy laparoszkópos átjárhatósági is, doki körülnéztek bent, és minden rendben van szerinte. Ha össze kell hasonlítani akkor tavaly szeptember előtt mondjuk 5-ös volt a mennyiség, most 3,5 körül van.

Tavalyi beültetésnél 12 mm volt. Szóval nem értem. Imre Rubennél szeretnék erre rákérdezni.

39264. Babszi76
márc. 13. 05:30
Tegnap sikerült kapni este időpontot egy Pécsi lombikos nőgyógyászhoz. Csak 3 mm a nyálkahártya. Annyit mondott hogy biztos nem fog megjönni és ő napi 3 Estrofemet gondolna 2 hétig. Arra hogy a Norcoluttól sem jött meg nem tudott magyarázatot adni. Covidot nem mondtam neki. AZ ERA tesztet kifejezetten ellenezte. Szerinte felesleges pénzkidobás🤔
39263. Zsizsi2 (válaszként erre: 39252. - Cuki20)
márc. 9. 18:37
Nemtudom milyen vizsgálatait voltak eddig,de anno én is mindent megcsináltattam,és nálam az EMMA , ERA, ALIZ hozták meg a sikert!! Húzós vizsgálatok,de hátha!! Sok sikert🤞🏻🙏🏻
39262. Ani1020 (válaszként erre: 39258. - Babszi76)
márc. 9. 17:25

Szia!

Próbáld meg nyomkodni a bokacsont és a sarok közötti mélyedést nyomkodni. Nekem talpmasszázson azt nyomkodják.


[link]

39261. Mancs75 (válaszként erre: 39259. - Hannelore)
márc. 8. 17:18
Írok.😊
39260. Miri5 (válaszként erre: 39258. - Babszi76)
márc. 8. 17:17
Szia Probálj meg tornázni vagy meleg fürdöt venni...Aviva torna is jó..
39259. Hannelore (válaszként erre: 39254. - B8311)
márc. 8. 16:54
Ez engem is érdekelne. Meg hogy a donorembriók genetikai szülei milyen korúak általában, van-e valami felső határ, mint a petesejtek donorai esetében.
39258. Babszi76
márc. 8. 15:51
Sziasztok! Hát el vagyok keseredve. Norcoluttal sem jött meg. 8 napig kellett szednem és semmi. Ma vagyok utána a 8. Napon. Klaudia azt írta várjunk hétfőig. Volt valaki ilyen cipőben? Találtak rá megoldást?
39257. nikki16 (válaszként erre: 39248. - Cuki20)
márc. 8. 12:46

Szia!


Megértelek, mi is már 8 éve próbálkozunk.


Nekem ezek a vizsgálatok voltak még pluszban:


- Infertilitás (autoimmun) panel, ez a Synlabba a III. panel,

- D vitamin szint mérés (nekem mindig alacsony),

- NK-sejt vizsgálat + sejtes immunitás, (feltétele: jó D-vitamin szint, 18-25.ciklusnapon legyen a vérvétel, és ne legyen semmilyen fertőzés azt megelőző 2 hónapban, mert fals lesz az eredmény)

- Th1/Th2 citokinek aránya,


Igen, vérvétel mind. Igen azért érdekes, hogy olyan gyógyszert javasol amit terhesen nem is lehetne szedni.


Ezeket értékeli ki az immunológus. Az intralipid előtt pedig kell majd egy allergia panel (szója, halolaj, és társai), plusz az engedélyeztetés 2 hét kb.


Amúgy még a trombózis panel is nagyon hasznos.


Remélem hasznos lehet. :)

39256. Ani1020
márc. 6. 05:53

Sziasztok!

Most akkor picit elkeseredtem, bár teljesen egyetértek Veletek! Az ember igyekszik, küzd, mindent megtesz, sőt azon túl is. Aztán csak csalódik, és nem (csak) abban, hogy nem sikerült a beültetés (persze abban is), hanem, hogy nem figyelnek ránk.

Nekünk is Nyitrát ajánlották Istenhegyen. Saját lombikra mennénk, először indulnánk külföldre.


Nyitráról van valakinek tapasztalata?

39255. Mancs75 (válaszként erre: 39254. - B8311)
márc. 5. 21:34
Írtam.😊
39254. B8311
márc. 5. 20:18
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy donor embrió al sikerült valakinek a teherbeeses?
39253. Mara77 (válaszként erre: 39252. - Cuki20)
márc. 5. 16:11

Sajna az a helyzet, hogy csak mi, páciensek, gondoljuk, hogy ez a sok pénz fedezi a külön odafigyelést, személyi tanácsadást, sikertelenség okának specifikus keresését. Valójában nem ez a helyzet. A szlovák, cseh klinikák két beültethető embriót garantálnak ezért a pénzért, semmi mást. Reprodukciós központok, nem meddőségiek. Nagy pofon ez sokunknak, akik nem járunk náluk azonnali sikerrel. Persze így is óriási az általuk nyújtott lehetőség - máshol honnan kapnánk donoros

embriót? Az egyedi finomhangolásra meg szuper hely ez a fórum - sokunk innen szedte össze a tudást, amivel végül összejött a baba.

39252. Cuki20 (válaszként erre: 39250. - Babszi76)
márc. 5. 15:52

Szia kedves Babszi!


Természetesen mindannyiunkra értettem azt amit írtam.


Nem csodát várok, csak azt ,hogy mondjanak valamit. Mondják azt ,hogy mi ennyit tudtunk tenni, de ha gondolod menj el ilyen és ilyen vizsgálatokra. Javasoljon a doki! Ezek olyan nagy elvárások lennének?


Mindannyian lelkileg kifacsarva kerülünk már az ilyen helyre és pont ezért fizetünk irdatlan mennyiségű pénzt, viszont cserébe várok is valamit. :(


Hát úgy tűnik azt várhatom...


Már keresem, kutatom mit is tehetnék még, ugyan ott tartok ahol eddig. 😪


Lányok, mindnyájunknak sok-sok erőt még a továbbiakhoz. 🙏❤

39251. Miri5 (válaszként erre: 39249. - Lombikozunk2023)
márc. 5. 14:31

Kedves Lombikozu..

Én elmultam sajnos 49 eves.igy automatikusan Pozsonyi Reprofit áttvessz..

Nekem maradt Bagócsi meg Emese is

Igy Emesének küldök mindent..egy vagy maksz 2 nap a leveleimre a válaszadás..

Nekem nincs gond..egyszer egy kicsit kiosztottam Emesét es Bagocsit..Azóta nekem hamar jött válasz..

A protokokom most máss lesz mert megcsináltatuk az Era tesztet..

Szerintem a kordínátorodal beszéld meg hogy ti Pozsonyba szeretnéttek menni..

Én szóltam Emesének és ő intézet mindent .ő kezdte el intézni az embriók áttszállítását is..

Ha van embriótok Brnoba..

Akkor arra számoljatok jó sok időt...

Mi szeptember elején intéztük az embrók áttszállítását Pozsonyba...És December 17 szóltak Pozsonyi klinikáról hogy utalhatjuk a pénzt mert az embriók ki érkeztettek...

39250. Babszi76 (válaszként erre: 39248. - Cuki20)
márc. 5. 14:14
Szia sajnos ezen mindannyian átestünk és felettük ugyanezeket a kérdéseket. ~ennyi pénzért miért mi kutakodjunk miért nem sikerül stb. Hát ez van itt sem lehet csodát várni. Mindent neked kell magadnak kivakarni kipróbálni tapasztalni néha titokban orvossal szembemenni... 😢
39249. Lombikozunk2023 (válaszként erre: 39247. - Miri5)
márc. 5. 11:27

Kedves Miri!

Láttam, hogy a Pozsonyi Reprofitba mentetek át Brnoból. Én is ezen gondolkozok a következő körnél. Azt szeretném kérdezni, hogy vettél e észre valami különbséget a két hely között például válaszadás gyorsasága protokoll alatt, várakozási idő stb. Meg mondjuk én Bagócsinál vagyok, akkor kérhetem, hogy Pozsonyban is ő kezeljen, mert így nem kellene mindent “elölről kezdeni”. Ezt majd meg akarom persze kérdezni tőlük csak gondoltam, hátha van tapasztalatod.

39248. Cuki20 (válaszként erre: 39244. - Nikki16)
márc. 5. 10:29

Szia :)


Immunológiára is csak azért szeretnék menni, mert itt tőletek es egyebb csoportokban olvasom, hogy ajánlott.

Deee könyörgöm,azert mentünk egy ilyen intezmenybe, hogy ne nekünk kelljen kutatni a lehetőségeket. Az esélyt a sikerességre. Elvileg ezért vannak, ezt hirdetik...


Valamit tennem kell különben a következő kör is így végződik.

Rengeteg energia,a szervezet terhelése a gyógyszerekkel,a belefektetett idő és a végén a csalódás. Nem beszélve az

anyagi részéről.


Kedves Niki, leírnád nekem nagyvonalakban, hogy az immunológián mit, hogyan vizsgálnak?

Vérből néznek vmilyen értékeket, ugye?

A gyógyszerre amit nem szedtél be arra azt írják, hogy terhesség alatt nem ajánlott.


Csajok én már elvesztem ebben az egészben!!! 😪

39247. Miri5
márc. 5. 08:09
Szeretném kérdezni aki Pozsonyba Reprofitba jár..az tud a közelbe szállást?köszönöm..
39246. csilla15381 (válaszként erre: 39243. - BeBa77)
márc. 4. 21:26

Szia!


Prága nekünk messze van, de azért köszi, más is ajánlotta őket.

Lehet hogy Nyitrán kötünk ki a Gyncare-nél, az Istenhegyin őket ajánlották és rájuk szeretek hallgatni. Csak új hely újabb csúszás...

39245. csilla15381 (válaszként erre: 39242. - Zsuko84)
márc. 4. 21:22

Szia!


... csak unnom már, hogy nekem kell helyretennem dokikat... és attól sem leszek előrébb...


Egyébként ma délután sikerült válaszolniuk, hogy elvileg holnap kapok protokollt... eddig mit csináltak? És miért higgyem el, ha heteken keresztül ugyanezt írták, csak türelmesen vártam...? Mindenki megőrült? Kint is? Rájuk borult fél Magyarország? Akkor mondják, hogy tele vannak, most nem tudnak velem/velünk foglalkozni... csak tudjunk haladni!

39244. nikki16 (válaszként erre: 39239. - Cuki20)
márc. 4. 15:59

Hát igen nem nagyon javasoltak további vizsgálatokat.


Én immunológusnál a G1 intézetben voltam a Doktor nőnél. Mondjuk ő a szteroid és a lipid mellett Sandimmunt is adott volna (ezt nem szedtem be, és nem is szeretném szedni), de azt se tudni, hogy az utolsó ezért indulhatott e el.

A beültetés napja is fontos, az utolsónál a 18. napon volt, előtte meg mindig a 21. napon.

39243. BeBa77 (válaszként erre: 39241. - Csilla15381)
márc. 4. 15:31

Kedves Csilla!

Én a Gennet klinikát ajánlom Prágában,de nekik nincs magyar kordinátoruk. / angol,német/

39242. zsuko84 (válaszként erre: 39241. - Csilla15381)
márc. 4. 15:12

Szia!


Nagyon sajnálom, hogy ez történt. 😔 Én tavaly ősszel jártam majdnem így. Össze is vesztem velük. Ráadásul iszonyat pénzeket kérnek el és utána még nekünk kell könyörögni, hogy figyeljenek ránk. Én tavaly gondolkodtam az embriók átszállíttatásán, csak már fél éve vártam, hogy végre kezdhessünk. Utána nagy nehezen kitapostam belőlük, hogy tudjunk októberben kezdeni. Most annyi a különbség, hogy már van a következő körre protokollom, ezért én csak közölni fogom velük, ha kezdek és kész.

Remélem a következő körben tudsz indulni.

márc. 4. 11:07

Sziasztok!


Gondolkodtam rajta, hogy írjak vagy inkább hagyjam a francba, de lehet hogy jobb, ha más nem jár ugyanígy...

Ma befejeztem a Reprofittal, lap fordít...


Hónapok óta leálltam a lombikkal, hogy meglegyen egy csomó vizsgálat, hetek óta elküldtem mindent leletet, többször írtam nekik a tervezett kezeléssel kapcsolatosan, többek között azt is, hogy mikortól szeretnék indulni... csak húzták és húzták az időt, ma miattuk nem tudtuk elkezdeni a kezelést... nem elérhetők, nincs orvos, b...djak meg bárhogy is...

Sok részletet nem is írnék le...

Nem kell rá reagálnotok, nem vetéltem el... és nem a világ legnagyobb katasztrófája... csak hónapok óta készülök rá, mindig van valami ami miatt csak gyűlnek a plusz hónapok és fogynak az éveim... és tudom, mindenkinek itt közülünk.

Azzal is tisztában vagyok, hogy én is csak egy vagyok a futószalagon és hogy semennyi millió nem elég ahhoz, hogy az embert komolyan vegyék...

Nem tudom, hova menjek gyereket gyártatni?!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook