Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
38640. zsuko84 (válaszként erre: 38639. - Lombikozunk2023)
nov. 1. 17:14
Sajnálom, hogy nem sikerült. 😔
38639. Lombikozunk2023 (válaszként erre: 38637. - Zsuko84)
nov. 1. 16:43
Sziasztok, sajnos nekünk sem sikerült. Ma már meg is jött. A folytatást még nem tudom, a november nekünk most elég sűrű, meg nem is tudom mit javasolnak ilyenkor. 1 fagyasztottunk van, a koordinátor azt írta egyeztet aztán majd jelentkezik. Lehet december, ha akkor még szóba állnak velünk az ünnepek miatt.
38638. Hannelore (válaszként erre: 38636. - Zsuko84)
nov. 1. 11:46
Abbahagyhattam, igen, tegnap megérkezett a Reprofit jóváhagyása. Elfogadták szerencsére a 8. napos vérvételi eredményt. Pár napon belül várhatóan küldik a következő protokollt. Aztán meglátjuk, hogy mennyire összeegyeztethető az egyéb dolgainkkal még egy idei próbálkozás.
38637. zsuko84
nov. 1. 09:01
Lombikozunk2023 nálad megvolt már a vérvétel? Bár lehet rosszul emlékszem és most csütörtökön vagy pénteken esedékes.
38636. zsuko84 (válaszként erre: 38635. - Hannelore)
nov. 1. 08:58

Te már abbahagytad a gyógyszereket vagy használod még a hivatalos vérvételig?

Igen, megvolt tegnap a beültetés és megkezdődött a két hetes - kissé idegtépő - visszaszámlálás. 😊

38635. Hannelore (válaszként erre: 38633. - Zsuko84)
nov. 1. 07:52
Nagyon köszi Zsuko, neked is a plusz infókat! Alkalomadtán ez is nagyon hasznos lehet nekem és másnak is. Mi mindenre volt tegnap kapacitásod! ;) Gondolom megvolt tegnap a beültetés, most jön a napok számolása.. Valakinek most már ideje lenne, hogy sikeres beültetése legyen a csoportban. :)
38634. Mancs75 (válaszként erre: 38632. - Hannelore)
okt. 31. 18:48
Nagyon szívesen és sok sikert és szerencsét!🍀
38633. zsuko84 (válaszként erre: 38630. - Hannelore)
okt. 31. 17:29

Én még annyit tudok a Th1/Th2 és az NK vizsgálatokhoz hozzátenni, hogy Fülöp Angéla doktornő a Medicovernél és a G1 intézetben készített vérvételeket javasolja. A Medicoverben talán 3-4 ezer Ft-tal drágább a kettő vizsgálat, mint a G1-ben. A Synlab ilyen vizsgálatait valami miatt nem szereti. És egy másik immunológiával foglalkozó orvosról, Fülöp Vilmosról is tudom, hogy ő például csak a G1 vizsgálatát fogadja el, azt mondta, hogy a Synlabost ne vigyem, azt nem hajlandó megnézni.

Ahogy Mancs75 írta, a ciklus 17-25. napja között kell a vérvételt megcsináltatni. Még annyival egészíteném ki, hogy nem csak beteg nem lehetsz, antibiotikumot nem szedhetsz a vizsgálat előtt minimum 1 hónapig, hanem hormonkezelést sem kaphatsz előtte minimum 1 hónapig.

38632. Hannelore (válaszként erre: 38631. - Mancs75)
okt. 31. 17:03
Köszi ezt a tanácsodat is!!
38631. Mancs75 (válaszként erre: 38630. - Hannelore)
okt. 31. 16:14
Még annyit tennék hozzá a teljesség kedvéért, hogy az első beültetésnél nálam sem volt megtapadás, utána jött a vetélés-missed ab-vetélés, és igazából egyetlen hasznos tanácsot kaptam, a legutolsó alkalommal, amikor én kezdtem el gondolkodni a hogyan tovább-on. Nekem márciusban volt utoljára Th/NK vizsgálatom, de bevallom, nem emlékszem a ciklusnapokra. Talán a 17-25. nap közt…? Én mindig a G1 Intézetben voltam (többen írták itt, hogy a G1 Labor valamivel olcsóbb, az ott van a G1 Intézet mellett), a jelentkezéskor úgyis elmondják a tudnivalókat. Én azért javasolnám a G1-et, mert ha esetleg kell immunológiai kezelés, akkor ott a doktornő a saját intézményben végzett vizsgálatot preferálja. A Synlabnál is van hasonló vizsgálat, arról, ill. az elfogadottságáról viszont nem tudok mit mondani, de hátha másnak van velük tapasztalata.
38630. Hannelore (válaszként erre: 38629. - Mancs75)
okt. 31. 15:50
Igen, bennem is pontosan így állt össze az eddig olvasottak alapján, ahogy te a két hozzászólásodban összefoglaltad. Tökéletesen osztom a gondolatmeneteidet. Köszi hogy a magadra vonatkozó kitérőket is hozzátetted! Érlelem magamban a dolgokat, aztán szerintem nekiindulunk most amint lehet megint. Az immunológiai laboron gondolkodom egyedül. Azt ciklusfüggően mikor kell csinálni, tudjátok? Beteg nem voltam különösebben az utóbbi hónapokban, így remélhetőleg az nem lenne akadály.
38629. Mancs75 (válaszként erre: 38623. - Hannelore)
okt. 31. 15:25
Én valószínűnek tartom, hogy pontosan ugyanazt a protokollt fogják adni, akár Bagócsi, akár a helyettesítő kolléga. Egy sikertelenség után (ami valóban a statisztikák szerint is teljesen reális, és abszolút nem ad okot kétségbeesésre) szerintem nem fognak mást javasolni, sem pedig újabb vizsgálatokat kérni, legalábbis ha magamból indulok ki. Nálam két vetélés és egy missed ab volt, de a klinika válasza mindig az volt, hogy mivel voltak megtapadások, egyszer pedig szívhang is, így nagyon jó a prognózis, mindenképpen érdemes folytatni. Semmit nem javasoltak, én próbáltam ötletelni, felsoroltam a nálam levő eltéréseket és hogy ezekre milyen kezelést kaptam, és végülis mindet kizártam mint vetélési okot. Mikor az utolsó vetélés után megelégeltem a dolgot, és új vizsgálat irányába indultam el, akkor már adtak konkrét javaslatot, hogy ezen belül melyik a legpontosabb eredményt adó, és ez nagyon hasznos tanács volt, de ez volt az egyetlen. Ahogy korábban is szóba került, a kinti klinikák nem meddőségi intézmények, leegyszerűsítve felénk annyi a dolguk, hogy beteszik az embriót. Ha valaki úgy érzi, hogy ez nem elég, mert azért az a ritkábbik eset, amikor elsőre sikerül, akkor bizony érdemes egy magyarországi meddőségis orvost keresni és vele megkonzultálni a dolgokat.
38628. BeBa77 (válaszként erre: 38624. - Tumbo2)
okt. 31. 13:24
Tőlünk kértek fényképet. A donort mi sem láttuk.
38627. Mancs75 (válaszként erre: 38626. - Hannelore)
okt. 31. 13:09
Hát igen, ez nehéz kérdés. Mert lehet, hogy csak épp az embrió nem volt jó, vagy valami más nem klappolt, de a következő alkalommal meg rendben lenne minden, akkor nyilván sajnálnád a vizsgálatra kidobott pénzt, meg a Th/NK-nál azért ciklusfüggő a vizsgálat, előtte bizonyos ideig nem lehetsz beteg, és hát nem olcsó. Másfelől meg ha valaki több sikertelenség után megy el kivizsgáltatni magát, és így valószínűsíthető az ok, akkor meg az ember kb. a fejét veri a falba, hogy miért nem ment hamarabb. Lehet, érdemes lenne egy második próba, viszont ha esetleg az sem sikerülne, akkor mélyebben utána menni. Ideális esetben elég lehet a kinti orvos, de sokunknál sajnos nem elég, majd a továbbiak fényében ezt is érdemes lehet átgondolni.
38626. Hannelore (válaszként erre: 38625. - Mancs75)
okt. 31. 12:24
Leidenről nem is kérdeztek, de negatív. TH/NK nem volt vizsgálva, ezen gondolkodok, hogy rászánjam-e a máris a pénzt. Petefészek endometriózisom van, de az elvileg nem akadály, és a miómám se, mert nem olyan helyen van, hogy zavarná a beágyazódást. Az alapvizsgálatok voltak csak, azok a pajzsmirigy hormonjaimmal együtt rendben vannak. Itthon nőgyógyásszal nem konzultáltam a meddőségi témáról mélyebben senkivel. Eddig azt reméltem, hogy elég lesz a kinti doki.
38625. Mancs75 (válaszként erre: 38623. - Hannelore)
okt. 31. 12:17

Eddig milyen vizsgálataid voltak? Esetleg ezeket kellene átgondolni, mert valóban egy lombik nem lombik, de ha esetleg valami netán nem lett megfelelően kivizsgálva, akkor ugyanazon el lehet csúszni a következő alkalommal is…TH/NK vizsgálat, Leiden mutáció vizsgálata pl.

megvolt?

38624. tumbo2 (válaszként erre: 38622. - BeBa77)
okt. 31. 12:10
fényképet ugyan nem mutattak,de egyetemi hallgató,barna hajú.mint a lányomék,túrázni szeret,zongorázni,és elég magas is.
38623. Hannelore
okt. 31. 12:01

Egy dilemmában kérném a segítségeteket. A sikertelen első próbálkozásunk után abban kell döntenünk, hogy várni akarunk-e Bagócsi válaszára a hogyan továbbról, ami kb. 3-4 hét, vagy megfelel az általa felkért orvoskollégájáé, aki a Bagócsi feljegyzései alapján tud protokollt készíteni pár napon belül. Ilyenkor várható, hogy átgondolják, kell-e valamilyen vizsgálat még, hátha megtaláljuk a sikertelenség okát, vagy úgyse foglalkozna vele Bagócsi se (mondván egy lombik nem lombik), csak írna egy ugyanolyan protokollt, mint a kollégája? Mert a kolléga nem érti a leleteinket, a feljegyzésekből fog tudni csak kiindulni, tehát tőle csak egy protokoll várható, úgy veszem ki a koordinátor szavaiból.

Köszi a javaslatokat!

A párom szeretné akár máris folytatni, ha lehet, szóval ez esetben a kolléga segítségének elfogadása lenne a jobb megoldás. De azt se szeretnénk, ha végül egy fontos dolog elsikkadna, amivel foglalkoznunk kéne a köv.lombik előtt. Főleg hogy csak 2 embriónk van.

38622. BeBa77 (válaszként erre: 38614. - Honey38)
okt. 31. 08:33
Ha a német vagy angol kommunikáció játszik,akkor Prágában a Gennet- nél tőlünk kértek fényképeket,valamint azt is le kellett írni,hogy természetileg milyen legyen. Mi így kaptunk donort./ hogy van-e magyar koordinátoruk,azt nem tudom,nálunk nem volt kérdés,mert mi németül is akartuk a párom miatt.
38621. zsuko84 (válaszként erre: 38616. - Hannelore)
2023. okt. 30. 19:19

Köszönöm szépen!

Sajnálom, hogy nem sikerült a beültetés. :(

38620. Honey38 (válaszként erre: 38618. - Hannelore)
2023. okt. 30. 19:09

Nagyon köszönöm a tanácsot, nem is gondoltam h magyar dokik is vannak kint. Már csatlakoztam is a fb csoporthoz :)

Köszönöm a jókívánságokat is! Egyenlőre 2 hét múlva sajátot próbálom, ha ez se lesz eredményes akkor most már nem szeretnék tovább várni így 43 évesen... Gondolom mèg te is benne vagy ebben, Neked is a legjobbat ;)

38619. Hannelore (válaszként erre: 38617. - BeBa77)
2023. okt. 30. 18:57

Jujdejó, hogy meg lehet oldani a külön felolvasztást! Köszi az infót!

Nem tudom még, hogy megyünk-e tovább. Vannak akadályozó külső tényezők, úh lehet hogy már csak januárban. Még nem tudom érzelmileg se hogy mit akarok. Nem ütött nagyon pofon a mostani kudarc, lehet érnie kell még bennem is ennek az anyaság dolognak. Persze szomorú vagyok, de kettős bennem ez. Köszönöm mindenesetre az együttérzést!

38618. Hannelore (válaszként erre: 38614. - Honey38)
2023. okt. 30. 18:52

Szia!


Én csak a reprofitot ismerem, azt se olyan régóta, de rám jó benyomást tettek. Elképesztő oldott, kellemes, pozitív a hely légköre, azonnal oldotta a szorongásomat amikor a megtermékenyítésre mentünk. A beültetéskor már sokkal nyugodtabb voltam. A személyzet nagyon kedves, segítőkész, egymással is derűsek, jókedvűek. Az első koordinátorunkkal nem voltunk nagyon elégedettek, őt leváltottuk, az új viszont teljesen rendben van, személyesen is nagyon kedves volt. A doki szintúgy, csak vele közvetlenül kevés a kapcsolatunk. 2 hónapot vártunk az első konzultációra az egyetlen magyar dokihoz. Több magyar koordinátoruk van. A Reprofitban szó sem volt arról, hogy fotó, érdeklődési kör alapján keressenek donort. Mondjuk bennem fel se merült, hogy rákérdezzek, mert szerintem ez bejósolhatatlan, hogy kinek milyen génje fog átörökítődni, és mi nem. Erről a "melyik klinikát válasszam?" témáról nagyon sok szó volt ebben a fb csoportban: [link] Sok kérdésedre találhatsz ott is választ. Sok szerencsét, eredményes beültetést! :)

38617. BeBa77 (válaszként erre: 38615. - Hannelore)
2023. okt. 30. 18:40

Sajnálom nagyon!

Mentek rögtön tovább,vagy tartassz szünetet?

A tárolóedényből,hiába vannak együtt lefagyasztva,ki tudnak venni egyet. A másik marad.

38616. Hannelore
2023. okt. 30. 18:36
Zsuko, hajrá holnap!! :)
38615. Hannelore (válaszként erre: 38612. - BeBa77)
2023. okt. 30. 18:33

De kedves vagy! :)

Sajnos nem sikerült. A tesztek is negatívak lettek, úgyhogy ma vérvételt csináltattam, és a hcg-m 0.5 alatti. A progeszteronom 48.6, azon vsz. nem múlt.


Arról mit tudtok, hogy ha összesen 2 embriónk van egy tároló edényben lefagyasztva, akkor a köv. beültetésen mindkettőt kiolvasztják, és ha csak egyet akarok beültettetni, akkor a másik elvész? Vagy visszafagyasztják? Mi van ilyen esetekben? Köszi a válaszokat!

38614. Honey38
2023. okt. 30. 11:02

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni h melyik brno-i klinikát válasszam. Igazából jó lenne olyan ahol akár fotóval/érdeklődési körrel is összenézik az embert a hasonlóság érdekében. Nem tudom milyen hosszas a várakozási idő, van-e magyar konzuláns ott amit javasolnátok.

Illetve nem tudom ha lenne itthon rokon donor az mennyire lenne bonyolult és hosszadalmas, mert lehet mèg ez ez is szóba jöhet.

Előre is köszönöm az infókat!! :)

38613. zsuko84 (válaszként erre: 38612. - BeBa77)
2023. okt. 30. 09:51
Köszönöm szépen! 😊
38612. BeBa77
2023. okt. 30. 09:14

Zsuko84 minden jót holnapra!


Hannelore hogy vagytok? Sokat gondoltam rátok!

38611. Klaudia550 (válaszként erre: 38610. - Zsuko84)
2023. okt. 29. 19:55
Annyira durva, hogy erre nincs garancia es biztos recept hogy mikor sikerul es mikor nem :(
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook