Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor lehet aggódni egy kamasz viselkedése miatt...? fórum

Mikor lehet aggódni egy kamasz viselkedése miatt...? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
116. 74eb6f8385 (válaszként erre: 114. - Dina2)
2016. febr. 29. 08:46

"Az a típus aki folyamatosan nevel,és kioktat..."


Ezen a poroszos szigorúságon, a folytonos kioktatáson enyhíteni kéne. Inkább válasszátok azt a lehetőséget, hogy bevonjátok a munkába, példát mutattok. Játszva, együtt játszva neveltek.

Ha nagyok és következetesek az elvárások, és a gyermek úgy érzi, hogy nem tud megfelelni neki... összeroppanhat.


Mindezek előtt azonban szakembert keresnék fel vele. Iskola pszichológus lehetne a kezdet.

115. IzaHold (válaszként erre: 111. - Dina2)
2016. febr. 29. 08:33
Hmm..akkor ezen szerintem lehet javítani. Beszéljétek meg, és próbálj meg bizonyos dolgoknál, amikor ő szólna, te szólni, és akkor ő ne szóljon. Egy anya azért máshogy mondja. Nálunk ez bevált. De beszéljetek a férjeddel, ha csak ez a gond, meg tudjátok oldani könnyen, hidd el! Egy jó beszélgetés nagyon sokat változtathat. Menni fog ez.:)
114. Dina2 (válaszként erre: 113. - Ekonine)
2016. febr. 29. 07:34
Ahogy mondod: nem ő a gyerekek apja, és egyedül a nevelésben ütközünk. Mások az ő elvei és teljesen mások az enyéim. Ami nem jelenti azt hogy kizarólag ez vagy az a helyes, nem állítom hogy én mindent tökéletesen csinálok a nevelésben.
113. Ekonine
2016. febr. 28. 23:22
Akkor miért élsz vele? Ráadásul ő nem is a gyerek apja,ha jól értem! Vagy csak a nevelésben nem értetek egyet?
112. Dina2 (válaszként erre: 110. - IzaHold)
2016. febr. 28. 19:57
Van az a szint amikor túlzásba visszük a nevelést és már fojtogatásnak tűnik.
111. Dina2 (válaszként erre: 110. - IzaHold)
2016. febr. 28. 19:55
Milyen szempontból? Az a típus aki folyamatosan nevel,és kioktat...
110. IzaHold (válaszként erre: 97. - Dina2)
2016. febr. 28. 10:07
Ó, jaj, hát nem irigyellek. Amúgy mennyire vesz részt a nevelésükben?
109. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Dina2)
2016. febr. 28. 08:04

Szia, most tanulok a tesztoszteron hatásairól. A fiúknál pont 13-14 éves korban többszöröse termelődik napi szinten is mint egy felnőtt férfinél. Mindez egy gyerektestben. A lányoknál is termelődik egy egész pici mennyiség, ezért náluk a kamaszodás alatti hiszti kisebb méreteket ölt mint a fiúknál. A fiúknál viszont drámai változások történnek, és a tesztoszteron ilyen nagy mennyiségben bizony fokozott agresszivitást okoz, ők se nagyon tudják ezt kezelni, rosszul visszaszólnak vagy káromkodnak, felkapják a fost mindenre, stb. Mutál a hangjuk (ez tök vicces), izmosodnak mint az állat.


Kicsit éld bele magad a helyzetébe, gondolom, sokat nőtt, meg a tesztoszteron felelős a fiatalkori pattanásokért is.


Amiket leírtál, hogy tág érdeklődési kör meg minden, nagyon pozitív. Az, hogy nem jár falkában, hanem egyedül jobban érzi magát, ő egy magányos farkas, más meg falkában jár, nem vagyunk egyformák, teljesen belefér. Az enyém nagyon falkás, de együtt is ilyenek, sőt, a többi anyuka is dettó ezt mondja a gyerekéről. Ezen az időszakon túl kell esni, esetleg beiratnám sportra mert az egy kicsit "átvezeti", lefoglalja a tesztoszteront az izmaiban, lenyugszik, nem mondom, hogy nem fog rosszul visszaszólni soha, de jóval kevesebbszer mert fáradt is lesz;)))

108. Ekonine
2016. febr. 27. 16:38

Én megmutatnám egy szakembernek a fiút. Bocsánat, hogy ezt mondom, de inkább derüljön ki, hogy van valami, amire esetleg nem is gondoltál, mint, hogy a fiú esetleg még "mélyebbre" zuhanjon.

13 éves... ilyenkor tetszik meg az első lány, az első randik ideje ez a kor. Intelligensebb az átlagnál a fiad, ami jó, viszont én úgy érzem, hogy más téren viszont talán megsegítésre vár ott belül. Nem lehet, hogy ő is érzi, hogy nincs egy igaz barátja, bizalmasa és ezért feszült? Hm! Persze, rossz apa kép nélkül is felnőni ill. több apa mintát is látott és egyik sem volt igazán jó. Ez tovább bonyolítja a lelkivilágát.

Nem egyszerű az ügy, az biztos! :(

107. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 103. - Dina2)
2016. febr. 27. 15:54
Szomorú. Ha a sajátjával sem, akkor a tiéddel miért tudna "bánni??" Ôt zavarja, idegesíti, irritálja a fiú kamaszodása. Pedig tudhatná, hogy akkor minden baja van a tinédzsernek.
106. Dina2 (válaszként erre: 104. - Lusza)
2016. febr. 27. 15:49
Minden szavaddal egyetértek ☺
105. Dina2 (válaszként erre: 101. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 27. 15:48
Igen, ez így van. De ez kevésbé aggaszt, mint az ahogyan viszonyul pl hozzàm, hogy kiabál rám és morog a végtelenségig.
104. lusza (válaszként erre: 102. - Dina2)
2016. febr. 27. 15:48
Nem úgy értettem, hogy negatívumként gondolnál rá. De látod, nem úgy éltél, mint például most. De mintha már eldöntötted volna, hogy a gyerekeddel komoly gondok vannak. Ami egy kamasz szülőjénél természetes dolog. :))) Én ezért javasoltam, ha kétségeid vannak, menjél el te egy pszichológushoz, mesélj neki a dolgokról, és kérjél tanácsot, vajon szükséges-e bármilyen beavatkozás, vagy ez normális. Akkor megnyugszol, és még jó tanácsokat is kaphatsz ahhoz, hogyan kezeld a gyerekedet. Ha meg azt mondja, az kóros, ahogyan a gyerek viselkedik, akkor javasolhat szakembert.
103. Dina2 (válaszként erre: 98. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 27. 15:46
Van, de nem tartja velük a kapcsolatot...
102. Dina2 (válaszként erre: 95. - Lusza)
2016. febr. 27. 15:45
Az én kamaszkorom artól szólt, hogy vagy naphosszat ültem a szobámban, vagy lógtunk a barátnőkkel. A szüleim pedig ezt hagyták, és ezért ma nagyon hálás vagxok nekik. Egyáltalán nem gondolok negatívumként a kamaszkoromra!
101. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 100. - Dina2)
2016. febr. 27. 15:41
Õ a "magányos farkas" típus, aki jól elvan a saját kis világában az érdeklôdési köreivel.
100. Dina2 (válaszként erre: 92. - Ekonine)
2016. febr. 27. 15:39
Olyan értelemben szólt pl az óvónő, hogy kilóg a kortársai közül. Soha nem voltak közeli barátai, mindig jól elvolt magában. Szerepléssel nincs gondja. De mindig is ilyen "kilógós" volt. Én úgy szoktam jellemezni, hogy ő már kamasznak született.
99. Dina2
2016. febr. 27. 15:35

Lehet nem írtam le sehol egyértelműen: élettársam van, a gyerekek apja az elmúlt három évben asszem kb háromszor látta őket.

Az élettársammal is gond van...

98. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 96. - Dina2)
2016. febr. 27. 15:35

Mi az a 40 év korkülönbség... :D

Neki van saját gyermeke?

97. Dina2 (válaszként erre: 91. - IzaHold)
2016. febr. 27. 15:33
Vannak programok, de többnyire 3asban megyünk pl erdőbe-a két gyerek és én.
96. Dina2 (válaszként erre: 89. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 27. 15:30
53
95. lusza (válaszként erre: 67. - Dina2)
2016. febr. 27. 12:42

Nem tudom, a te kamaszkorod milyen volt, de nálunk nagyon sok balhé volt a szülőkkel, és ezt láttam a barátaim többségénél is. Később ez elmúlt. :) Amit most látok szülőként, a kamaszoknak van olyan időszaka, amikor senki és semmi nem érdekli őket, mindenhez és mindenkihez ellenségesen állnak hozzá (ok nélkül), romlanak a jegyeik, felhagynak az addig szokásos külön programokkal (sport, egyebek). Ez egy átmeneti időszak. Azoknál a szülőknél, akik szigorúak, azok keveset látnak ebből, mert ott a kamasz máshol éli ki ezt, hazudozik a szüleinek, akik persze nem veszik észre, mert csak az a lényeg, hogy a gyerek otthon rendes legyen, azt hiszik, a szigorral helyes úton tartják a gyereket.


Akkor kezdjél el aggódni, ha úgy érzed, a gyerek depressziós, kárt tenne magában. Próbálj vele többet lenni, beszélgetni, programot csinálni. Nem baj, ha morcos és hirtelen haragú, ez benne van a kamaszkorban, elmúlik. :)

94. Magdalénia (válaszként erre: 78. - Dina2)
2016. febr. 27. 12:32

Ilyen esetekben sokszor fordul elő kamaszkorban, hogy a gyerek vagy kimondja, vagy nem: nem vagy az apám, ne nevelj. Az anya ilyenkor kerül a kettő közé. Ha csak a gyerek okozza a kettőtök vitáját és nincs más probléma, akkor a gyerekkel kell megértetni, hogy rá is, de a párodra is egyformán szükséged van és neki is mindkettőtökre.


A "mittudomén" válasz azt is jelentheti, hogy haragszik, de téged nem akar megbántani.


Jó, ha a gyerek megismeri a párod életét, az akkorit, amikor még nem ismertétek. Nehéz elfogadni a gyereknek egy idegen embert, aki csak úgy belecsöppen az életünkbe és dirigál.

93. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 92. - Ekonine)
2016. febr. 27. 12:19
Nem végeznék közvéleménykutatást az ismeretségi körben! Visszaütne az információ, hogy problémás a fiú. pedig nem az, csak a felnôttek nem tudják kezelni a helyzetet.
2016. febr. 27. 12:15

Dina!

Szóltak neked valaha, hogy "más" a fiad (oviban, iskolában)? Tehát kérdés, hogy mikor kezdődött az említett viselkedés?

Az, hogy ilyen az érdeklődési köre a másik furcsaság. Nem olvastam el minden hozzászólást, de azért azt igen, hogy a párod szerint sincs minden rendben.

Szerintem első körben kérdezz meg ismerősöket, tanárokat, esetleg osztálytársakat arról, hogy mit gondolnak a fiadról. Lehet, hogy otthon viselkedik másképp.

Az, hogy nincsenek igazi barátai... voltak kisebb korában? Mióta jár abba a közösségbe, ahol most van? Én szociálisan nagyon érdekesen alakultam gyerekkoromban. Valahogy ovi körül kezdődött, hogy utáltam szerepelni, visszahúzó voltam, viszont kis barátaim mindig voltak (akár az "utcánkban élő lányok", tesóm, oviban, iskolában). Viszont "szerepleni", kiállni a többiek elé utáltam. :D

2016. febr. 27. 09:28
Még egy, ha lehet, tervezzetek több közös programot, állatkert, tropicárium, lassan itt a tavasz, lehet erdőt járni stb. stb. Vagy akár csak egy közös családi séta, akár a városban, vagy bárhol. Amikor lehet társasozzatok, vagy csak barkóbázzatok együtt. Nagyon sok vidámságot lehet becsempészni ilyen programokkal, nálunk legalábbis sokat töltekezik ezekből az én kiskamaszom.:)
90. IzaHold (válaszként erre: 20. - Dina2)
2016. febr. 27. 09:16
Hát szerintem ez felnőttekkel is előfordulhat, hogy rossz a kedve és nincs kedve beszélgetni, főleg, hogy inkább bent oldja meg a dolgokat. Egyébként szerintem teljesen normális ez a fiúcska, bár még nem olvastam végig az összes hozzászólást, de szerintem nincs szükség külső segítségre. Beszélgess vele sokat, pozitív dolgokról is, a jövőről. Az én fiamat, és az osztálytársait is érdekli a mai migráns helyzet, stb. Szerintem ez azért nem olyan kis dolog, hogy ne kapnák fel a fejüket ők is rajta. Szerintem a motivációt kellene valahogy benne erősíteni, hogy igenis van értelme tanulni, és persze, ha meghalunk elvész, de addig még annyi víz folyik le a folyón, hogy csoda! Ha tanul ki fogja tudni élvezni annak a hasznát, boldog lesz, boldogul, és erősítsd meg benne, hogy milyen okos, értelmes. Főleg, hogy valószínűleg nem sok kortársa ilyen, mint ő! Kell, hogy ezekről tudjon veled beszélgetni. Ha nem is érted mindig, hallgasd meg őt, ez nagyon fontos. Nekem 12 éves a fiam most.
89. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 77. - Dina2)
2016. febr. 27. 09:05
Hatvanas pasid van?
2016. febr. 27. 08:25
:)
87. 4df82302c4 (válaszként erre: 66. - Dina2)
2016. febr. 27. 07:35
Szeretnék gratulálni, h a pár soros hsz-omból sikerült levonnod ezt a messzemenő következtetést. A gratuláció az önbizalmadnak szól és nem a logikádnak, az eszednek. Belefáradtam már abba, hogy hülye félreértések miatt magyarázkodjam. Nem tudom, hogy jutottál erre a téves következtetésre, de nem is érdekel. Remélem, sikerül itt megfelelő tanácsokat kapnod a te és a családod problémáira.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook