Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
6027. forrest2010 (válaszként erre: 6021. - 55Judit)
2018. nov. 19. 10:11
...akkor nagyon szorítok a fámnak , h elkerülje az a dög !!!! a férjem olyat szokott csinálni , h a vakond lyukába beleteszi a slagot és félórákat engedi rá a vizet , dehát azt csak nyáron !
6026. forrest2010 (válaszként erre: 6022. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 10:05
igen , mert ők nem Webárúház , ezt mondta a pasi ők nem szállítanak ki / mindegy , megvan az a lényeg / :)
6025. forrest2010 (válaszként erre: 6023. - 55Judit)
2018. nov. 19. 10:01

...tegnap a férjemnek facebookon volt 1 tündéri kutyás kép , 2 kutyus a falhoz állítva , büntibe , és 1 rakás bűnjel

papucs volt lefényképezve a büntetés indoklásául :(


Mikor a gyerekeink még kicsik voltak , a lányom barátnője kint levette az ajtó előtt a cipőjét / nemtom miért ? lehet otthon úgy szokták ? / de nekünk akkor volt az első kis tacsink és az bizony megkóstolta a cipőt !!! szegény kislány , mikor meglátta sírvafakadt , h otthon mit fog ezért kapni ?!!! a lányom odaadta neki a saját nagyon hasonló cipőjét , h ne kapjon ki ! egyforma méretű volt a lábuk is szerencsére ! a szülei + észre se vették :) :)

2018. nov. 19. 09:54
...pedig még csak fél órányi távolságra lenne tőlünk az a kertészet , igazán nem távolság Bundy járgányával , de inkább behúzom fülem farkam , mert nekem ne ordibáljon !!!
6023. 55Judit (válaszként erre: 6020. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 09:54

Ha kertészkedtem, a kutya mindig jött velem. Folyamatosan mutattam és mondtam, hogy ezt nem bántod. Nem szabad bántani. Csak az úton megyünk.


A kutya értelmi szintje megfelel általában egy 3 éves gyerekének. Ezzel együtt folyamatosan feszegeti a határokat, ezért kell mindig mondani mit szabad, mit nem. Ha szót fogad, meg kell dicsérni. Az én kutyámmal 13 évig csináltam ezt.


Amit nagyon féltesz, be kell keríteni. Eleinte körbe lehet fújni kutyariasztóval is, ha nincs türelmed folyamatosan tanítani.


Egyébként meg vagy kutya, vagy kert.

6022. Százas Evelin (válaszként erre: 6019. - Forrest2010)
2018. nov. 19. 09:52

Olyan drágán postáznak? Nem semmi. Hát mostmár nincs mit erről eldönteni. :-) Van az úgy.

Hát szerintem egész más lehet egy netes reklámfotó, mint a valóság, de én láttam azt a bizonyos valóságot, már nem bánom, hogy kicsivel drágább talán az a hely.

6021. 55Judit
2018. nov. 19. 09:48

Az egyedüli probléma a vakond lehet, mert a fa gondozása nem nagy dolog. Nálam az első kis fáma karógyökerét a vakond törte el. nagyon könnyen törik, valósággal elpattan.


Később mikor nagyobb fát vettem e helyett, úgy ültettem, hogy egy körbe több helyen megfurkált csövet tettem le úgy, hogy a gyökerének a végénél legyen a cső vége. Ezen keresztül adtam a vizet közvetlen a gyökérhez és alá, hogy ösztönözzem a gyorsabb növekedésre. Kis idő elteltével járatot készített a vakond a cső alatt, így az öntöző vizet elvezette jó messzire a fától. Rohaggyonmeg! Ki is vettem a csövet.

6020. Százas Evelin (válaszként erre: 6016. - Forrest2010)
2018. nov. 19. 09:48

Ne is mondd, most meg én nézegetem sorra az esetlegesen még szóbajöhető helyeket. :-)

Egyszer már eldöntöttem, aztán most mégis elbizonytalanodtam.

Nekem ugyan nem vakonddal kell szembenéznem, de egy szintén mindent megrágó kutyával igen. Na és kotorni is imád, mert eredetileg nyúlvadász szakképesítése van. Gondolom, prímán kikotorná a nyulakat az üregből. Itt nekem a jóég tudja, mit szándékozik kikotorni, vagy talán csak a játszani kapott csülökcsontjait naponta több helyen rejteni el - mindenesetre ipari méretekben termeli a gödröket. :-)

Azt hiszem, ér ez a kutyuka is annyit, mint néhány vakond. :-)

6019. forrest2010 (válaszként erre: 6017. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 09:47
...felhívott egyik nap a kertészetből valaki , h csomagolják , küldik , ha nem gondoltam meg magam , mert a postaköltség a fele annak , amibe a növény került :) / nem néztem aznap bele az e-mail-be , pedig addig naponta 5x is odakukkantottam :) / dehát ha mondom a férjemnek , tuti , h leordibálja a fejem :( így + hozzák , ha tetszik neki ha nem :( akkor már itt van :D láttam a neten gyönyörűek a növényeik :) és tuti , h fogok még találni nekem valót :D
2018. nov. 19. 09:42
...látom a liliomfákon mennyi virág lesz tavasszal :D de igazán sokat a tavaszi bangita fog virágozni 2x akkora lett a bokor , mint amikor vettem :) 2 ? éve ? szép nagy labdái voltak :) idén is :) kár , h nem olyan fincsi illatos , mint a szomszéd kerítése előtt volt és nem sikerült belőle szaporítanom :(
6017. Százas Evelin (válaszként erre: 6005. - Forrest2010)
2018. nov. 19. 09:39

Ott vettem, igen. Remek kis hely. Tényleg rengeteg mindenük van, és szépek a növények, láthatóan egészségesek, semmi bajuk, nincs megfonnyadt, csoffadt kis "valami" aranyárban, mint amilyet elég sok helyen látni lehet.

Hát nehéz lesz azoknak a pawpaw banánkáidnak a Bundy kívánalmainak megfelelni. Ne csak termést hozzon, cső lerakat árnyékot is adjon... :-)

A vakondok ellen nem tudom, mit kellene tenni. Nekem nincs olyan állatom. :-) De talán érdemes lenne ott a kis banánfák körül közvetlenül valami védelmet kitalálni, sajnos fogalmam sincs, mi lenne az.

Nade remélem, hogy mindkettőnknek több lesz (majd) ebből az öröme, mint most talán a gondja. :-)

6016. forrest2010 (válaszként erre: 6015. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 09:37
:D kinéztem 3 helyet a kertbe , ahova tehettem volna , itt , ahova végül ültettem előtte van a lilaakác v 3-4 méterre / ami tavasszal úgy nézett ki , h vége !!! de hálistennek a nyáron magához tért :) / oda voltak ültetve a tökeim :D de már 2 éven át , jövőre túrok nekik új helyet :) és nagyon remélem , h a vakond is tekintettel lesz a banánomra :) végül is a tök is szép volt és jó sokat is termett , vakond ide v oda :)
6015. Százas Evelin (válaszként erre: 6012. - 55Judit)
2018. nov. 19. 09:26

Ajvé. Már én is gondoltam rá, hogy az a fránya karógyökér az szeretne lefele nőni. Hezitáltam, hogy akkor mégiscsak az új edény felszínéhez illesztem azt, ami most is a felszín, és majd ahhoz képest kupacolok, valami ideiglenes oldal-magasítással. Az is jelentene vagy 20-30 cm-t.

Kutyamentes kamrám az végülis van. Nem is túl sötét.

Nade ha ezt a növénykét még a végleges helyre kerülése után is árnyékolni kell, akkor meg ezzel az ide-oda pakolgatással nem túl sok mindent oldottam meg...

Igazán nem szeretném megnyekkenteni őket, köszi az eligazításod. :-)

Mégiscsak az lesz a jó, ha rögtön a végleges helyére teszem, és ott oldom meg a kutyamentesítést, később a napsütésben meg az árnyékolást. :-)

6014. forrest2010 (válaszként erre: 6012. - 55Judit)
2018. nov. 19. 09:07
:D na ez a karógyökér az akadálya h a rengeteg júdásfát kiszedegessük fűnek , fának :( Bundy inkább levagdossa őket , mert már nincsen energiája kiszedni :( pedig gyönyörűséges fa lesz/lenne belőle :)
6013. 55Judit (válaszként erre: 6003. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 08:45
A fény a fotoszintézishez kell. ha ez levél hiányában nincsen, akkor fény sem kell. :) Megfelelne egy sötét kamra is, de legjobb a kiültetés.
6012. 55Judit (válaszként erre: 6001. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 08:42

A Paw banánnak lételeme hogy a karógyökere akadálytalanul haladjon lefelé. Ha konténerben tartod, visszafogod a fejlődését. Alig vannak oldalgyökerei, és ha megtörik a karógyökér ültetéskor, el is pusztul. Ennek nem olyan gyökérzete van mint más fának.

Másrészt ha 2 év múlva kiülteted napra, ugyanúgy takarni kell majd, mert intenzív növekedésnek indul ahogy szabad utat kap a karógyökere. Hajtásai gyengék lesznek és érzékenyek a napra. Pont mint egy frissen oltott növénynek.


Ülted ki, és túlságosan nem is muszáj kupacolni. 1 vödörnyi föld, mint egy vakondtúrás, elég bőven.

6011. 55Judit (válaszként erre: 5996. - Syria)
2018. nov. 19. 08:33

Több oka is van. A kenyérsütőm sok hőt veszít, ezért a kenyér éppen fogyasztható, de nem sül meg rendesen. Ezen kívül kocka alakú kenyeret süt,a szebb szeletelés miatt jobban szeretem a hosszúkásat. Ráadásul újabban 4 fele osztom a tésztát, és bagetteket sütök.


Fagyasztóba teszem a bagetteket, nem sok fogy. Mindig csak egyet veszek ki, így mindig puha kenyerünk van. :)

6010. forrest2010 (válaszként erre: 6009. - 0e40d7eb14)
2018. nov. 19. 07:34
:) igen a kacsasütőbe sütöm / kukkants oda Limara.... sütéseire , ha még nem nézted eddig , rengeteg fincsiséget tud :) / ráteszem a tetejét , de nem mindig , próbáltam már így is , úgy is :) 1x láttam valahol h a tepsi aljára káposztaleveleket rakott valaki és arra a kenyértésztát és úgy sütötte meg :) külön jó kis ízt kap a kenyér a káposztától , annyi jó ötlet kering a neten :)
6009. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 6007. - Forrest2010)
2018. nov. 19. 07:25

Ezt vegyük át mégegyszer..kacsasütőben kenyeret?

Elmondod hogyan? A kenyérsütőt sokat használom, főleg dagasztásra, de néha kenyeret is sütök benne, azonban valóban jobb lenne igazi kérges kenyeret sütni.A kacsasütőben lehet? Rá kell tenni a tetejét? Van vas és kerámia kacsasütőm is, jénai nincs.

6008. forrest2010 (válaszként erre: 5991. - Syria)
2018. nov. 19. 07:11
...dehát a kenyérsütőnek csak a tartályt + a 2 keverőt kell elmosni ! sőt ! a tartályt sokszor elég kitörölni papírtörlővel , ha csak dagasztok vele / 1 ismerős sütés után odaadta valakinek a kenyeret , de benne felejtette a dagasztó biszbaszt ! amit nem kapott vissza , mert az az észlény kidobta !!!!! azóta se sütött benne kenyeret ! az enyémhez 2 keverő van :)
6007. forrest2010 (válaszként erre: 5996. - Syria)
2018. nov. 19. 07:06
én is jobban szeretem a sütőben sültet , hajdanán Lima.ra ötlete után vettem én is 1 nyolc literes kacsasütő jénait , abba szeretem sütni , de a kenyérsütőgéppel dagasztom + / ha sütök :D / nem ízlik annyira a gépbe sültnek a héja :(
6006. forrest2010 (válaszként erre: 6002. - Guruljka)
2018. nov. 19. 07:01
...ha ez a banán -30-ig télálló , akkor tök fölösleges bevinni valami nem nagyon hideg helyre :( Judit pl nem is takarta az ő fele ekkora se banánjait :)
6005. forrest2010 (válaszként erre: 6001. - Százas Evelin)
2018. nov. 19. 06:58
:D ott vetted ? ahonnan én is kaptam ? / az árából gondoltam :D / le lettem bacva érte ! nem is annyira az ára , hanem ahova ültettem , az nem tetszett Bundynak / és lehet , h jogosan , mert ott is van néhány vakond túrás !!! de hát az egész kertünk tele vele :( :( a csirkeudvartól a virágoskertig :( / na + ott van a fácska mögött a vízmelegítő csövei tömkelege :( mikorra lesz akkora a fa ? h árnyékot csinál a csöveinek ? sohanapján ! nyáron magasan süt a nap ! nem ilyen laposan , mint most és nem fog ez 5-6-10 m magasra se nőni !
6004. Guruljka (válaszként erre: 6003. - Százas Evelin)
2018. nov. 18. 20:38

De nem nagy tömegű föld védi, hanem csak annyi, amennyi az edényben elfér.

Ha nincs levele, nemigen kell a fény szerintem, mert nem fotoszintetizál.

6003. Százas Evelin (válaszként erre: 6002. - Guruljka)
2018. nov. 18. 20:30

Már mért hiába? Van akkora füles műanyag, alul lyukas virágos edényem, hogy abban vagy 20-25 cm-rel lejjebb kerülhet a fácska, mint ahol most van. Ott az eladó csaj is kb. ennyit mutatott, hogy odáig érdemes télire földdel takarni a gyökeret, meg a szárat. Na és azt az egész hóbelevancot, edénnyel együtt ott alul meg körbebugyolálom. Vagy edénnyel együtt a földbe süllyesztem, az is jó. Attól tavaszra még mobil marad.

Szerintem kell neki a fény. Nameg odakinn csapadékot is kap.

6002. Guruljka (válaszként erre: 6001. - Százas Evelin)
2018. nov. 18. 18:19

Az edényben hiába kupacolod fel! Edénnyel együtt is átfagyhat a gyökérzet.

Inkább vidd valami nem nagyon hideg helyre, nyilván úgyis "alszik" már és nincs levele, a fény most nemigen kell neki.

6001. Százas Evelin (válaszként erre: 5982. - Forrest2010)
2018. nov. 18. 18:10

Nekem is pilinckáim vannak, darabonként tízezerért. :-) Az egyik pilinkca már elágazott, az kb. 80 centiske. A másiknak lényegében egy hosszabb ágacskája van csak, és az olyan egy métereske. Derék növények. :-)

Én is nagyon örülök nekik. Még nem csináltam velük semmit tegnap óta, ma nem értem rá.

De én egyenlőre csak egy nagyobb edénybe ültetem majd át, a mostani földlabdájával együtt, hozzá sem érek a kényes gyökeréhez.

Majd abban az edényben felkupacolom őket. Így tudom csak biztosítani azt, hogy az első két évet félárnyékban töltsék, na meg hogy olyan helyen lehessenek, ami "kutyabiztos".

A nagyobb növényekkel már elvan a kutyus, kikerüli, nem bántja, de a kicsi akármikkel vigyázni kell.... :-)

Vettem a pawpawokkal együtt egy magastörzsű köszmétét is, az már szép nagy, van vagy hüvelyknyi vastag törzse, és kb. 1,5 m-es, felül kicsi lombozattal. Ezt már csak azért, mert ekkora növény létére a pawpawokhoz képest ez szinte ingyen volt (1990 pénz), nameg szeretjük a piszkét, nameg ez kutya kompatibilis. :-)

6000. Guruljka (válaszként erre: 5999. - Syria)
2018. nov. 18. 17:53

A fiam itta, neki igen.

Aztán isteni volt a szomszédasszonynak húsz kiló ribizlit megpucolni és áttörni, meg a Józsi bácsinak a paradicsom-eltevésnél.

Aztán anyám irigységből visszakérte, és nyomtalanul eltűnt.

Pedig szerettem, habár biztosan férfi tervezte, mert a belseje tele volt sarkokkal és csücskökkel. Viszont kivehető volt, beáztattam, üvegmosó kefe hosszú pamacsa és slussz...

5999. syria (válaszként erre: 5997. - Guruljka)
2018. nov. 18. 17:41
És megérte a fáradtságot?
5998. Guruljka (válaszként erre: 5996. - Syria)
2018. nov. 18. 17:35
Sokan jobban szeretik maguk formázni a kenyeret.
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook