Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


213. Tégl@
2007. máj. 3. 18:36

Helló mindenkinek!

a héten letört afogszabályzóm, meg kijött drót. tök ideges voltam hogy ilyen hamar (2 hét alatt) tönkre tettem, és féltem hogy dfoki is nagyon leszúr.

De nem volt semmi baj, felhívtuk a dokit, és egy pár óra múlva már ott űltem a fogorvosi székben.

Egy fél óra alatt megcsinálták, és mehettem is haza. Most újra feszes, és egy kicsit megint fájnak a fogaim, de örülök hogy megint jó!

212. .Lilla. (válaszként erre: 211. - Tasa)
2007. máj. 3. 18:22
Jajj hát nemtudok mást mondani csak hogy jobbulást ;)
211. Tasa
2007. máj. 3. 14:48

Fogívtágító felkerült. Nem annyira vészes, de hogy fogok én ezzel enni, azt el nem tudom képzelni. :) Dehát ügyes kis teremtmény az ember, mindenhez hozzászokik idővel, ha muszáj.

Bölcsességfogam fááj még mindig. :( Azt mondta a doktornő nagyon csúnyán be van gyulladva. Ki kell húzni valószínű, mert nincs helye kibújni. Holnap megyek egy általa ajánlott szájsebészhez, de azt mondta nem valószínű, hogy tud vele valamit is csinálni míg így be van gyulladva. Szóval szabival semmi gond, csak az a fránya bölcsességfog!

210. Tasa (válaszként erre: 208. - Cskata)
2007. máj. 3. 06:16
Ma úgyis megyek a dokinőhöz, majd megkérdezem, hogy mit tanácsol. Mára már úgy nézek ki, mint egy kis hörcsög, úgy feldagadt a bal felem. :( Időpontot már kaptam 19.-ére a szájsebészhez, dehát addig nem maradhatok így. Max. akkor kihúzza a másikat. Igaz, hogy az még nem fáj, de egyszer úgyis túl kell lennem rajta.
209. negerne (válaszként erre: 207. - .Lilla.)
2007. máj. 2. 18:51
a belsőm pont azért van, nehogy visszamásszon. egy fém vacak, ami ott tartja a fogam, és valami tömő szerűvel ragasztották fel. ez tartja. de ez sokkal jobb. furi, ezt is szokni kell.
208. cskata (válaszként erre: 204. - Tasa)
2007. máj. 2. 15:10

:(( húú, ez durva..:( mármint hogy alig bírtál aludni, annyira fájt..:( biztosan ki kell húzni? Nem adsz még neki időt, hátha csak nagyon ki akar nőni és ha végre sikerül neki, akkor abbahagyja..?!:)

Nekem is ferdén nőnek, az egyik kb. 45 fokban borul az alsó fogsorom felé és szépen toligálja össze a többi fogamat.. igaz, nem fáj - de biztosan nem úszom meg én sem majd a húzást..

207. .Lilla. (válaszként erre: 205. - Negerne)
2007. máj. 2. 14:48
ez a belső ív milyen? :) "ragasztott"? mert nekem is lesz amjd vmien ív miután leszedik a rendeset (vicces hogy már ezen gondolkozom,mikor még a rendes sincs fent:P) kb 5 éveg... mert tesómnak is visszamásztak a fogai,tehát engemis nagyon ez a veszély fenyeget..:S
206. .Lilla.
2007. máj. 2. 14:47

na ma nemvoltam huzáson.. :S közbejött pár doga és inkább nem lógtam el.. :P majd pénteken. .:S

Remélem is hogy minnél hamarabb kapom a fogszabit,csak ez TB,lehet h csigatempós..:S

Tasa: jobbulást,rám is nölcsifoghuzás(3-4) vár a nyáron :S

205. negerne (válaszként erre: 203. - Cskata)
2007. máj. 2. 12:51
hát nekem is nagyon ronda voll. és azt mondták 1- 1,5 év aztán lett belőle ilyen rövid. amit nem bánok:)
204. Tasa
2007. máj. 2. 12:50
Nah, csak hogy nekem se legyen olyan jó: elkezdett fájni az egyik alsó bölcsesség fogam! De ráadásul nem is az, amelyik, mint a panoráma röntgen után kiderült nem felfele nő, hanem fekve oldalra és mindenképp el kell maj távolítani, hanem a másik, amelyik felfele nő, csak még nem nőtt ki teljesen. Éjjel alig bírtam aludni. :( Úgyhogy időpontkérés a szájsebésztől és irány bölcsesség fogat húzatni!
203. cskata (válaszként erre: 202. - Negerne)
2007. máj. 2. 11:44

ilyen rövid ideig volt csak fent Neked az állandó..?? vagy nem volt nagyon vészes a kiindulási helyzet?

Nekem 1,5 évet mondott a dokim az állandóra - de akár hol hallok, olvasok a témáról, mindenhol min. 1 évet hallottam, láttam eddig.. Persze biztosan ezt is orvosa válogatja..:)

202. negerne (válaszként erre: 200. - Cskata)
2007. máj. 2. 09:41
köszi nekem tavaj 11. hóban rakták fl, és most vették le. a belső van éjszakai hejett, mert ez bistos rajtam van, az éjszakai meg kitudja:) kb 1 év. de ez nem fáj, nem húz belül van felragasztva de csak a középső 6 fogamra. olyan mintha rágóumi lenne rajta belül:)
201. cskata (válaszként erre: 198. - Tasa)
2007. máj. 1. 20:39

Ezek nagyon jó hírek!!:)) akkor ezek szerint Te jobban bírod, mint én bírtam az elején..;)

Nekem szerencsére még nem jött le brekettem..asszem én is azonnal riasztanám a dokimat, hogy most mi legyen..?!:)


Fogsor-figyelés: dettó!:) Vasárnap voltunk egy össz-családi ebéden, ahol volt pár (számomra) idegen ember is.. amikor már a kb. a második vendég fogsoráról magyaráztam sógornőmnek, hogy mi a baja, akkor ő csak ennyit mondott: "Úristen, ez már beteges!:))" Háát, lehet..:DDD


Velem egyébként minden OK, igaz, ma eléggé megküzdöttem egy pár melegszendviccsel egy McCaffe-ban (nem tudtak nekem kést adni, így kicsit fura látvány lehettem, ahogy falatonként tépkedem darabjaira a melegszenyót..)

Ma a metszőim eléggé fájtak egyébként - tök fura, hogy egyik nap fáj, másik nap nem, harmadik nap újra.. de ezek szerint legalább történik valami a számban!:DD De ezek nem vészes fájdalmak, csak ha megnyomkodom a fogaimat, akkor vehető észre, hogy érzékenyek.. Jövőhéten szerdán (máj. 9.) megyek a 2. aktiválásra, már várom nagyon!:) + szerintem kapok szeparációs gumikat alulra..


Lilla, sok sikert a következő akciókhoz!;))

Nekem húzások előtt vették a lenyomatot. Lenyomatvétel után 1 héttel első húzás, 1 hét múlva második húzás, újabb 1 hét múlva fogszabi ragasztás - nálam ez volt a sorrend.. Szerintem nálad lenyomat vételhez képest max. 1 hét és ragasztják a fogszabidat (gondolom)..

200. cskata (válaszként erre: 197. - Negerne)
2007. máj. 1. 20:23

húú, gratula Neked!:) meddig volt fent a fogszabid?

éjszakait nem is kaptál, csak ezt a belsőt? ez az a fajta, ami csak egy ív, és belülről fel van ragasztva a fogaidra? meddig lesz fent?


..bocs, ha sokat kérdezek..:)))

199. .Lilla. (válaszként erre: 198. - Tasa)
2007. máj. 1. 17:35
Wow : ) Akkor aztán bennevagy már, továbbra is ien jól viseld ;) ezek szerint remélem télleg nemlesz gáz 18-20évesen a fogszabi .. :PPPP
198. Tasa
2007. máj. 1. 15:17

Helló csajok! Boldog május elsejét! :)

Szóval eddig semmi fájdalom! Szeparációs gumik miatt picit érzékenyek a hátsó fogaim, de csak akkor érzem, ha összekocogtatom a fogsorom. Ezért a rágást inkább nem is próbáltam eddig, mert akkor ugye összekoccanak a fogaim. De olyan kajákat kreáltam, hogy csuda! Krumplipüré véres hurkával összepépesítve, ill. véreshurka helyett tehetünk hozzá párolt ill. rántott husit. :) Vadas tésztával sima ügy, rántotta is tuti.

Bográcsozás megvolt! Nem zavart a fogszabi, ugyanolyan lökött voltam, mint mindig. :) Gulyást is ettem, persze csak a levét, kenyeret beletunkolva. Ekkor mondtam, hogy bocsi, de csak ezt tudok enni, mert fogszabim van. Erre azt mondták, milyen bátor vagyok, hogy ennyi idősen bevállaltam! És igen büszke voltam magamra! Meg persze kiderült, hogy volt akinek 19 éves korában volt fogszabija, sokaknak meg kellene, de félnek felrakatni. Egyébként ez télleg fogszabis betegség lehet, de mindenkinek megnéztem a fogait. És hát igencsak ráfért volna pár emberre a szabályozás.

Az egyetlen negatívum, hogy lejött az egyik brekettem!!! Még pénteken és most ott pörög az ívemen. Felhívtam a dokinőt, azt mondta, nem baj úgyis megyek most csütörtökön, majd felragasztja. Úgyhogy holnapután megkapom a fogívtágítót is. Az lesz kemény menet szerintem. Viaszt eddig nem is használtam, nekem nem sebesítette ki a számat a fogszabi. Majd a fogívtágító a nyelvemet!


Lilla ügyes legyél holnap, meg pénteken, meg hétfőn! :)


Kata Veled mizújs?

197. negerne
2007. máj. 1. 11:38

szép napot mindenkinek.

nekem 2 napja vették le. kaptam belsőt de már csak a tartás miatt. nagyon élvezem De azért meg kell említsem ez is olyan fura. az ember megszokja hogy ott van, azt egyszercsak nincs. olyan, mintha nem is a saját fogaim lennének. de a mosolyom szép lett. szóval kitartás.

196. .Lilla.
2007. máj. 1. 08:55

igen a másik fórumon beírtam az összes fogszabis fórumba h ki mit tud és írtak h csak fém.. na mindegy.. FOGÉKSZERként tekintek majd rá :PPP


Foghuzás: elvilegholnap, pénteken, meg remélem hétfőn, május14mintavétel.. :)) neked intavétel után mennyi idővel rakta fel? :)


Tasa: volt már bográcsozás? :D H mennek a dolgok fogszabival? :)


Kata: te hogy vagy? : ) te már megszoktad?

195. cskata
2007. ápr. 30. 21:15

sziasztok csajok!


Tasa: mizujs? hogy vagy? hogy bírod a szeparációs gumikat? kajálás hogy megy? még biztosan fájdalmas..:(


Lilla: mikor húzzák a többi fogad? tudsz már valamit arról, hogy lehet-e TB-re műanyag fogszabid?

194. .Lilla.
2007. ápr. 25. 15:34
Hát igen hiányzok,de nemsokáig!! : ) REMÉLEM :) Akkor minden jóót még mindig, fájdalommentes további hetet mindenkinek ;)
193. cskata (válaszként erre: 187. - Betty16)
2007. ápr. 25. 08:54
szia Betty! Olvass vissza, jó páran leírtuk a foghúzós élményeinket - mindenki retteg tőle előtte, aztán kiderül, hogy nem is olyan vészes..:)))
192. cskata (válaszként erre: 190. - Tasa)
2007. ápr. 25. 08:52

:))

én is folyton vigyorgok (-tam..:))), aztán amikor felrakták, akkor pár napig nem igazán (volt, aki meg is jegyezte, hogy miért vagyok ilyen szomorú..:D), de azóta valahogy már ez is elmúlt.. néha még észreveszem magamon, hogy a szám elé kapkodom a kezem, ha nagyon vigyorgok..

Felül nekem sem nagyon látszik normál beszéd közben, majd ha alul is fent lesz, az biztosan jobban fog látszani..

írtam Neked a másik helyen is..:)

191. Tasa (válaszként erre: 187. - Betty16)
2007. ápr. 25. 06:51
Betty, Neked is csak azt tudom mondani, hogy kérjél szuri előtt lidokaint! Nekem azzal kente be a dokinő a szúrás helyét, így még azt sem éreztem! Pedig nekem aztán olyan tűfóbiám van, hogy csak na.
190. Tasa
2007. ápr. 25. 06:11
Fogszabi fenn van! :) Legalábbis a brekettek meg az ív. Fogívtágító jövő hét csütörtökön, addig szeparálógyűrűkkel tágítja a hátsó fogaimon a gyűrűk helyét. Ragasztás tényleg nem volt gáz, abszolút nem fájt. Utána sem kaptam sokkot,mikor tükörbe néztem, pedig készültem rá. Mikor beszélek nem is látni, csak ha vigyorgok. :) De mostanában max. nem fogok annyit vigyorogni. (én, aki eddig egyfolytában vigyorogtam, nah mindegy) Egy idő után meg biztos nem is fog érdekelni. Azóta sem fáj, beszélni még jobban tudok most, mint húzás után. Mert a lyukak helyén ott az ív. Azt mondta a dokinő, hogy ma meg holnap lehet, hogy fog fájni. Azért remélem nem lesz durva. Hát ennyi. Most már csak Te hiányzol a klubból Lilla! :)
189. .Lilla.
2007. ápr. 24. 20:37

Tasa!!

Dolgok? Fogszabi??? :) SZTORIIIT : ) Remélem jóól vagytok csajok ;)

188. .Lilla. (válaszként erre: 187. - Betty16)
2007. ápr. 24. 18:25

Szia


ne tudd meg mennyire féltem,olvass lejebb : ) Én őszintén mondom h nemfáááj (annyira amennyire hittem,de inkább absz nemfáj..:P) nekem még 3 huzás van hátra, amugy igen, ált mindig huzatnak,szoval valszeg neked is fognak.. :S

187. Betty16
2007. ápr. 24. 17:12
Sziasztok!Jövő héten megyek még csak megnézetni, meg röngeneztetni a fogam.Valószínű, hogy kell majd kihúzni is.Már előre félek a szuritól.Nem igazán bírom az ilyen dolgokat.Mennyire fáj?Nagyon rossz?Légyszi írjatok
186. .Lilla.
2007. ápr. 24. 16:12
HAJRÁ ám télleg ;)
185. Tasa
2007. ápr. 24. 08:44

Köszi cskata, ari vagy! :)))

Reggel óta fogszabis képeket nézegetek a neten. Izgulok ám nagyon!

184. cskata
2007. ápr. 24. 08:32
Hajrá Tasa!!!:)))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook