Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az új életem, avagy éljen az életmód váltás! fórum

Az új életem, avagy éljen az életmód váltás! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az új életem, avagy éljen az életmód váltás!

1 2 3
2015. jún. 30. 14:51

Gratula a fogyáshoz! Jó látni, hogy van akinek tényleg sikerül :)

Én mostanaban ezt az oldalt olvasgatom, sok jó cikk van az egészséges táplálkozással kapcsolatban. [link]


Tudtok még ilyen oldalt ajánlani?

62. EsztyMorgan (válaszként erre: 60. - Ágibaba03)
2015. jún. 6. 21:58
A csodaszerekben nem szabad hinni! Sok folyadék, és odafigyelés!
2015. máj. 21. 16:40

[link]


Egy cikk, hogy miért NE.

2015. máj. 21. 16:16
gratulálok a sikerhez! nekem is sürgősen fogynom kellene, de nem megy, hiába nem eszek lisztes dolgokat, csak stagnál a mérleg :( most valami segítségen gondolkozom, a nidorán akadt meg a szemem, de nem tudom, meg merjem-e rendelni?
59. EsztyMorgan (válaszként erre: 58. - Mandulacska2)
2015. máj. 18. 17:13
1,5%-os tej esetében egy deci tej kb 44kcal-t tartalmaz. Mondjuk egy 3in1 esetében 2,5 deci esetében ez már közel 100kcal.. és igyon az ember mondjuk hármat (reggel, ebéd és délután). Csak a tej 300kcal!
2015. máj. 8. 17:19
A tej miért baj? Én sok tejjel iszom a kávémat.
57. kata218 (válaszként erre: 56. - EsztyMorgan)
2015. máj. 8. 08:04

Köszönöm szépen. :)

Nemvakon követem az Updatet, csak a módszert építettem bele az életmódomba. Számomra ez a legjobban betartható, és mellette kell a mozgás is, hiszen 30%-ban az segít hozzá a fogyáshoz...

56. EsztyMorgan (válaszként erre: 55. - Kata218)
2015. máj. 7. 21:39
Gratulálok <3 én az update semmilyen formáját nem szeretem de neked tényleg grat! :)
2015. máj. 7. 15:59

Sziasztok!

Én is gratulálok a fogyáshoz. Szívesen csatlakoznék hozzátok.

A véleményem, hogy mindenkinek más módszer válik be, és ezt tiszteletben kell tartanunk...

Én sose voltam nádszál kisasszony, de volt egy időszak, amikor normál súlyom volt (165 cm-es magassághoz 63 kg.), tehát nem szabad belenyugodnom a túlsúlyba.

Van egy 8 hónapos gyermekem, és terhesság/szoptatás alatt nagyon sokat szedtem fel.

kb 3 hónapja kezdtem újra jobban odafigyelni, amikor sajnos elfogyott az anyatej és nem tudtam tovább szoptatni... 102 kg voltam akkor... pffff, rengeteg! :(

Nálam az Update életmód vált be, így 3 hónap alatt sikerült 10 kg-ot leadni, jelenleg 92 kg vagyok.

A CÉL 65-70 kg.

Nem vásárlok Update termékeket (kivéve a pudingot, mert az a nasim), csak a módszert követem. Kenyeret csak reggelire eszem, és abból is tk. csíráztatott búzából készültet.

54. EsztyMorgan (válaszként erre: 53. - Mandulacska2)
2015. máj. 7. 12:41
Édesítővel iszom a kávét. 3in1, a kcal tartalma amúgy így nem vészes. Ha tejjel iszod, akkor igen. A folyadék az fontos, a minimum 2 liter az általában mindig megvan de általában több. Én nem szeretem a palackos vizeket. Én a sima csapvízre esküszöm, esetleg zöld tea.
2015. máj. 7. 10:07
Szia. Először is gratulálok a fogyásodhoz. Nekem is anno PCO-t mondott az orvosom, de csak egy oldalit. Aggódtam, hogy nem jön össze a baba, de 2. próbálkozásra összejött. Igaz nekem nem voltak ilyen ciklusaim. A maximum 35 volt. Eleinte fogamzásgátlóval kezeltek, amikor abbahagytam, barátcserjét szedtem, illetve gyógyteákat. Rendeződött a ciklus. Igaz akkor csak 162 cm-el max 67 kg voltam. Szülni én is 85 kg-val mentem, pedig nem ettem csokikat, ilyesmit terhesség alatt se, tornára jártam gyógytornászhoz. Mindig is magvas, rozsos kenyeret edtem, fehéret csak minimálisat. Most megint híztam, sajnos a mozgást nem tudtam beiktatni munka mellett és gyerek mellett . Mi is szeretnénk most tesót. Remélem, összejön. ÉN csak azt szeretném tőled kérdezni, hogy pl. kávét (én barna cukrot teszek bele) te cukorral iszod, ha egyáltalán iszod? Munkahelyen csak 3az 1-ben tudom, az tudtommal jó sok cukrot tartalmaz. Nekem a szendvicsekkel van gondom, mert azt többet eszek. A folyadék tényleg sokat számít? Azt is általában mentes vizet iszok.
52. EsztyMorgan (válaszként erre: 51. - Bibity)
2015. máj. 6. 16:37
"Teljesen mindegy". A mennyiség nem minddegy és hogy mikor viszi be az ember a szervezetébe. Ch kell, csak nem mindegy hogy mennyi. Ez olyan mintha úgy akarna fogyni az ember, hogy "null kalóriás" ételeken él (ami ugye nincs).
51. bibity (válaszként erre: 47. - EsztyMorgan)
2015. máj. 6. 09:59
Szerintem sokan itt azt sem tudják, mi a ch... A keményítő is Ch. Elárulom, a borsó is egy nagyon jó keményítőforrás.
50. 4975ebdc2f (válaszként erre: 49. - Doctor58)
2015. máj. 5. 16:05
még mindig két malomban örölünk,nem vagyok hive a ch csökkentett lisztnek és használok tönköly lisztet,de az alternativa az amaranttól a kölesig a mák gesztenyeliszten át még lehetne sorolni.Én pl nem tudtam, de a gesztenyelisztet régóta használják az alpokban mert a búza magasabban nem terem meg.Amúgy rengeteg legetőség van, mű dolgok nélkül is. Részemről végeztem.
2015. máj. 5. 15:22
Itt már tényleg mindenkinek saját nézete van, én nem ismerek el semmi mesterséges dolgot. Nem kell gluténmentes kenyér, a csökkentett szénhidrát tartalmú liszt meg ilyen olyan feldolgozott termék. A nézetem az, hogy minden a maga természetes formájában a jó, nem véletlenül úgy terem, ahogy. A sok betegség is mind a feldolgozott élelmiszereknek köszönhető. A gyümölcs levét sem szabad kifacsarni, mert változik a glikémiás indexe. Szerintem ha úgy volna jó, akkor úgy teremne, literes papirdobozokban :)Nekem ez a "természetes" elméletem a gyakorlatban is tökéletesen bevált, így megint a tönkölybúzánál, a tönkölylisztnél kötök ki, ez a természet, vagy Isten ajándéka, ki hogyan gondolja, de egy csodálatos ajándék.
48. 4975ebdc2f (válaszként erre: 46. - Doctor58)
2015. máj. 5. 14:50
Ebben igazad van. Kipróbáltam a ketogén diétát, borzalmas következménye volt nálam ideges és dekoncentrált voltam. A paleó azonban ahogy én tudom, mutat alternatívákat a búzakenyér helyett. Isteni sütiket lehet találni a receptjeik közt....
47. EsztyMorgan (válaszként erre: 40. - 4975ebdc2f)
2015. máj. 5. 14:42
Azt hiszem egyet kell hogy értsek veled :) a ch szükséges rossz, hogy pl finomított, attól még nem feltétlen lesz jobb. Sokan írnak nekem a cikk óta, hogy adjak tanácsot, mi a titok? Nos, nincs titok :) azzal értem el a legtöbb eredményt, hogy no fehér cucc. Még a levesből is kihagyom a tésztát, sokszor inkább borsóval sűrítem. Amúgy sok diétát próbáltam már de nagyon hamar feladtam. Ez a mód bejött. Mindenkinek rá kell találni a saját útjára.
46. Doctor58 (válaszként erre: 45. - 4975ebdc2f)
2015. máj. 5. 13:46
Még mindíg nem érted a lényeget, senkitől nem akartam elvenni a paleót, nem én akartam paleóst lebeszélni a diétájáról, éppen ellenkezőleg, a paleós akart valakit lebeszélni arról, amit én ajánlottam egy másik személynek. De hogy válaszoljak kérdésedre: a nem jó benne, hogy nem kiegyensúlyozott étrend, vagy a hús, vagy a zsír lényegesen több benne, mint amire szükségünk van, ugyanakkora probléma a szénhidrát hiánya, ami többek között az "agy üzemanyaga". Azért annyit igazán el kell fogadnunk, hogy van egy meghatározott arány a bevitt tápanyagokban (szénhidrát, fehérje, zsír), ami mindenki számára az egészséges táplálkozást jelenti. Ettől az aránytól komolyabb eltérések már semmi esetre sem szolgálják az egészségünket.
45. 4975ebdc2f (válaszként erre: 44. - Doctor58)
2015. máj. 5. 13:27
Legyen , én elismerem ha valaki tud....de az évek alatt arra is rájöttem ,senki nincs az én bőrömben. Ha valakinek jó a paleó...mondjuk mi abban az egészségtelen?
44. Doctor58 (válaszként erre: 43. - 4975ebdc2f)
2015. máj. 5. 12:53
Nem akarok itt újabb vitát nyitni, de valószínűleg az előzményeket nem olvastad. Valaki tanácsot kért, megpróbáltam segíteni neki. Gondolom ez nem erőszakosság, utána valaki a paleót ajánlotta, mire én annyit reagáltam, hogy azt nem ajánlanám, mert egészségtelen, ez utóbbit alá tudom támasztani. Na erre kaptam egy "hozzáértő" letolást. Ha az erőszakosság, hogy ezt nem vettem jó néven és próbáltam érvelni, amit a másik fél nem tudott megtenni, akkor tényleg erőszakos vagyok. Annyit még megjegyeznék, miután nem vagyunk egyformák, nyilván minden szervezet másképp működik, de azért alapnak egy KIEGYENSÚLYOZOTT TÁPLÁLKOZÁS mindenképpen és mindenki számára egészséges. Abban egyetértünk, hogy kevesebb kalóriát kell bevinni a szervezetbe, mint amennyit elfogyasztunk, ez a fogyás lényege. Ami nem mindegy, hogy miből tevődik össze a bevitt kalória. Annak ellenére, hogy mindenki más, nem tíz és nem húsz embernek segítettem a fogyásban, elárulom, hogy minden jelentkező lefogyott, kivétel nélkül, éhezés nélkül és különösebb "szenvedéssel járó" korlátozások nélkül. Mellékhatásként megszabadultak a betegségeiktől is, tehát az "erőszakosságomnak"azért van némi valós alapja. Ennek ellenére soha nem én tolakodtam, hogy meggyőzzek valakit, eszem ágában nincs lebeszélni valakit sem a paleóról, sem másról, ha neki az a meggyőződése, hogy jót csinál. De ha valaki segítséget kér, akkor segíteni szoktam. Hozzáteszem, még mindig nem teljesen értem, miről beszélsz, ugyanis egy szóval sem említettem a módszerem lényegét, így nem értem, hol voltam erőszakos, hol van a sok butaság, amit írtam.
43. 4975ebdc2f (válaszként erre: 42. - Doctor58)
2015. máj. 5. 10:17
A hozzáállásodra gondoltam. Mindent és annak ellenkezőjét lehet olvasni hallani még szakemberektől is.Te épp annyira erőszakosan próbálod a magad igazát bizonygatni.NINCS EGYEDÜL ÜDVÖZÍTŐ MÓDSZER AMI MINDENKINEK BEVÁLIK.Évek alatt rengeteg minden volt amit olvastam, amit hallottam kipróbáltam.Csak az működik hogy kevesebbet egyél mint amit felhasználsz. Fogyás ügyben. A gyógyító ételek, meg mit lehet és mit nem:))))) a férjem annyi tojást eszik hetente mint máshol egy család, a 48 éve ellenére a koleszterinje normális, sok sok húst és zöldséget eszik. A sok hús az sok húst jelent.Nincs köszvénye, nincs magas koleszterinje mert mozog sokat, munkájából adódóan is.Mindenkinek magának kell kitapasztalni számára mi a jó. Ha valakinek a paleo akkor a paleo.
2015. máj. 4. 22:31
Nerm teljesen értem, mire gondoltál a "sok butasággal". Egy kiegyensúlyozott táplálkozásról beszélek, na már most ha az butaság, akkor nem tudok nyilatkozni. A finomított szénhidrátot soha nem ajánlottam, hanem tiltottam. De szükségünk van a "minőségi" szénhidrátra, például gyümölcs és tönkölykenyér formájában. Cukrot 15 éve nem fogyasztok, amiket itt butaságnak soroltál fel, azok olyan dolgok, amiket én sem javasoltam soha senkinek.Lehet számodra ez butaságnak tűnik, érdekes módon akik egy ilyen étrend betartásával meggyógyultak szinte minden betegségből, többek között cukorbetegek is, ők nem valószínű, hogy butaságnak tartják. Visszaolvasva írásodat már abban sem vagyok biztos, hogy a hozzászólást nekem akartad írni. A finomított szénhidrát fogyasztását nem ajánlom, a túlzott húsfogyasztást sem. ha jól olvasom, ugyanezt írtad, légyszi áruld el, hol írtam a butaságokat.
2015. máj. 4. 20:28
ja igen és 4 éve tartom a súlyom:)
40. 4975ebdc2f (válaszként erre: 20. - Doctor58)
2015. máj. 4. 20:27
ne haragudj , de egy sor buta dolgot írtál.Nem paleózom, nem paleóztam.De, a fiomított ch kihagyása csak javára válhat mindenkinek.SOkat fogytam kalórai számolással. De be kell valljam , 3 év alatt akkor volt a legkönnyebben tartható a diéta ha fehérkenyér cukor és társai kimaradtak. A ketgén diéta nekem egy kínzással ért fel( kipróbáltam, tudom miről írok). VOltam vega hónapokon átt, egy egyszerű hévégéből nöttk ki. ELhatároztam csak zöldség gyümölcs és gabonakása lesz a kajám. Nagyon jól éreztem magam. Hónapokig éptelen voltam a húst a szába venni, volt hogy megkorstoltam a családnak sütött csirkét.Kiköptem , pedig finom volt. Addig míg ne éreztem hogy húúúúússsst akarok nem ettem.Nem vagyunk egyformák.
39. loncibébi (válaszként erre: 33. - Regina.)
2015. máj. 1. 10:41
Üdv.! Hogyan készíted a banánfagyit? Köszi.
38. bibity (válaszként erre: 11. - Doctor58)
2015. máj. 1. 00:09
Hű, de jó ki leírás!nem is tudtam ezeket! Hadd tegyek hozzá valamit: legyen a kenyér kovászos, nem sima élesztős, akkor a legegészségesebb. A kovászos kenyerek idejében a glutén probléma nem merült fel, mert az élesztővel szemben a kovászos kelesztésnél ez átalakul.
37. bibity (válaszként erre: 4. - EsztyMorgan)
2015. máj. 1. 00:01
A paleo a PCOS hajlamnál nem jó, sőt káros! IR diéta körül kéne nézelődnöd :) bár, szerintem kb. Most is azt csinálod.
2015. ápr. 29. 18:43
Gratula, így tovább:)
2015. ápr. 29. 10:37
Gratulálok!!!! Csak így tovább!!
34. c0f1ddd69c (válaszként erre: 33. - Regina.)
2015. ápr. 28. 11:10
Én szoktam eperből meg ananászból is gyártani. Felszeletelve lefagyasztom, utána joghurt hozzá, max kicsi édesítő és kínzom vele a botmixert. Isteni! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook