Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy mondtátok el, és hogy reagált az első gyermek, hogy anya pocijában kistesó növekszik? fórum

Hogy mondtátok el, és hogy reagált az első gyermek, hogy anya pocijában kistesó növekszik? (tudásbázis kérdés)


2014. nov. 29. 13:33

10-11.hét körül mondtuk el. Nem ragoztam túl, bár mi tervezgetésnél is említettük... Nyáron költöztünk, itt van egy plusz szoba, az eleve a kistesó szobájának lett bemutatva, Levi is úgy hívja. Van egy mesés könyv: Kistesó születik, ha ezt olvastam, akkor is beszélgettünk róla, hgy majd anya hasában is lesz kistesó. Aztán mikor 10-11 hetes lehettem (ekkor mondtuk meg a nagyszülőknek is), mondtam Levinek: "Képzeld, most már van kistesó anya pocakjában!". Most is feljön témában, de nem firtatom nagyon, nem akarom stresszelni, hogy majd ő lesz az okos bátyó, meg hogy segíteni kell... Az majd alakul magától. Viszont ami aktuális, hogy Levi nagyon bújós, puszilgatós, ölben fekvős... És hát ha nem figyel, megrúghatja a pocim, így ha felül az ölembe, szólok neki, hogy jöjjön nyugodtan, de vigyázzon öcsire. Szoktunk együtt szívhangot hallgatni... Válogattunk babás játékokat a fiókjából, hogy ez már nem kell, ezt elrakhatjuk kistesónak (ő mondta)... Szerintem ennyi pont elég, úgy is látni fogja, ha majd festjük a szobát, válogatjuk a rucikat, szereljük a babaágyat, elővesszük a babakocsit. Meg kell lennie egy folyamatnak, amit ő is végig követhet. Nem akarok plusz felelősséget és elvárásokat a nyakába akasztani, azt szeretném neki mutatni, hogy ez természetes, és attól még őt is nagyon szeretjük... És akármilyen előkészület is van a kistesó érkezése körül, szerintem erre úgysem lehet felkészülni senkinek teljesen...


Na jó hosszú lett :D

18. anya4005 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2014. nov. 24. 21:06
Nekünk 9 hónapos volt a nagy,mikor kiderült,hogy jön a kicsi! Azt hiszem,az első trimeszter végén el is mondtuk,aztán ahogy nőttem,nehéz volt már a nagyot cipelni,lovagoltatni,stb,de jól vette a dolgot. 1,5 éves volt,mikor megjött a kicsi,és nagyon csodálta,mindig körülötte volt,de ez idővel elmúlt. Most ölik egymást! :-)
2014. nov. 24. 13:36
Nálam a "nagyok" 8 és 9 évesek voltak, mikor Dorkát vártam! Én nem mondtam el, csak a 12. hét után (szűk családon kívül személyes ismerős senki nem tudta, hogy jön a kis jövevény). Én babonás vagyok kicst, 12. hét pedig egy választóvonal minden várandóságnál!
2014. nov. 24. 00:13
Nekem még pici volt, nem is volt másfél éves. De egyébként a gyerekek ezt valahogy érzik. Az én kisfiam is simogatta a pocakomat, meg 17 hónaposan rámutatott, hogy baba. Később, mondta, hogy lány. Még akkor nem is tudtuk az ultrahang alapján sem a nemét. És tényleg lány lett. Valahogy annyira érezte. Kb. 20 hónapos volt, amikor már beszélgettünk tesóról. Próbálta mondani a nevét, mutatta a pocakomat, hogy hol van tesó. És a második trimesztertől már be is vittük az uhukra. :) (Mármint a magán és 4D-re)
2014. nov. 23. 15:05
Nálunk pár hónap híján 4 éves volt ankislányunk,mikor kiderült,hogy végre érkezik a tesó.8-9 hetes voltam,mikor elmondtuk neki,egyrészt azért,mert hónap óta vágyott a tesóra (imádkozott is érte,h beköltözzön a pocimba :-) ),másrészt mert előtte rengeteget cipeltem kézben,amiről le kellett szoknunk,és miután megtudta,hogy jön a tesó,nem is akarta már,h vigyem.
14. d1e807c461 (válaszként erre: 9. - Szandus19)
2014. nov. 23. 14:47

biztos én is kérdeztem mindenfélét ezzel kapcsolatban, de nem emlékszem semmire.

igazából azt akartam mondani, h nem kéne emiatt stresszelje magát már most, h mit s hogyan fog a gyereknek mondani.

majd jön az magától.

megkérdezi, h miért nagy a hasa, s akkor lehet mesélni. :)

de úgyis csak akkor fogja fel igazán, h mi van, amikor meglátja a kistesót.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Szandus19)
2014. nov. 23. 14:45
:D Nagyon édesek tudnak lenni, néha tökéletes mini felnőttek, aztán jönnek ezek a cuki kérdések. :)
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Szandus19)
2014. nov. 23. 14:44
Teljesen igazad van, én mindig mondtam, Ő mennyire okos nagy fiú, és remélem tud segíteni nekem, mert nem is tudom mi lenne, ha nem segítene, és nagyon büszke volt magára. Segített fürdetni, öltöztetni stb.
11. szandus19 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2014. nov. 23. 14:44
Ez jo :D nalunk a nagy kerdes: Ha úszik a tesó anya pocakjaban akkor hova pisil es lakik? Es miert nincs uszopelusa? Rs ha eszek o is eszik? :)
2014. nov. 23. 14:41

Az én fiam 2 éves múlt, amikor vártuk a második babát.

Akkor mondtam el, amikor már látszódott a hasam. Megvettem a Sehány éves kisleány című könyvet, a kérdéseire innen kapott választ.

Nagyon boldogan várta. Teljesen nem értette a dolgokat, mert egyszer megkérdezte, most mit csinál a baba a hasamban, mondtam alszik. Erre az volt a kérdése, hogy tettem a hasamba a kiságyat? :D Tehát hidd el jön majd magától, korától, értelmétől, kérdéseitől függően a kellő válaszod. :)

9. szandus19 (válaszként erre: 8. - D1e807c461)
2014. nov. 23. 14:41

Hat szerintem meg igenis el kell es fel kell ra keszulnie a gyereknek is.

Sokkal konnyebb neki is ha tudja hogy esetleg varnia kell majd vagy kevesebb idő jut valamire mert a tesó meg picike mintha egyszer csak hazaesik az anya egy új babával

En minden nap elmondom hogy o az életem értelme es akkor is nagyon fogom szeretni ha meglesz a tesó csak akkor a tesora ia kell majd figyelni es ot is kell szeretni. Egy 3-4 evessel mar nagyon jol meg lehet ezt beszelni szerintem. Es miert ne erthetne hogy higy került oda? El lehet szepen mondani ugy hogy o is megértse es vannak szep könyvek is, pl A sehany eves kislány, amik a témával foglalkoznak. Ha nem beszélget a gyerekével az ember akkor mit csinal? El sem hinned olyanokat kérdez a mibdjart 3,5 eves fiam, egészen megsertodne ha nem valaszolnank neki. :)

8. d1e807c461 (válaszként erre: 5. - Nikletty)
2014. nov. 23. 14:31

nem úgy értettem.

nem hiszem, h el kell mondanod neki, úgysem értené, h került a baba a hasadba.

én pl nem emlékszem, mit mondtak nekem, amikor az öcsémet várták.

arra emlékszem, h egyszer csak megvolt. :)

7. szandus19 (válaszként erre: 5. - Nikletty)
2014. nov. 23. 14:29

En ha gond lett volna akkor is elmondtam volna, hogy sajnos most a tesó meg egy kicsit varat magára.


Amugy tok egyszeruen mondtam el neki, semmi gond nem volt belole.

2014. nov. 23. 14:28
Akkor mondtuk el mikor már kezdett látszódni a pocakom,olyan 16-17 hét körül.De ő akkor még másfél éves se volt nem tudom mit érthetett akkor belőle.
5. nikletty (válaszként erre: 3. - D1e807c461)
2014. nov. 23. 14:27
Jò jò értem az íróniat, vegül is barmikor lehet baj... De azert elesben ez nem olyan viccea
2014. nov. 23. 14:24
Nalunk 3 mult a nagy 1 hónappal amikor kiderult es mi akkor el is mondtuk. Most 17 hetes vagyok, nagyon örül, kérdezget, érdeklődik, puszigatja neg simogatja a pocakot. Egyebkent fiú a nagy es kislány lesz a tesó. Nagyon örül neki. :)
3. d1e807c461 (válaszként erre: 2. - Nikletty)
2014. nov. 23. 14:20
ha megszületik, elmondhatod, h van kistesó. :)
2. nikletty (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2014. nov. 23. 14:19
Azert egy 3-4 evest nem kene olyannak kitenni hogy lesz kisteso s esetleg megsem, nem de?
2014. nov. 23. 14:17
Kíváncsi vagyok kinél hogy volt; mekkora volt a terhesség mikor a picit beavattatok? S ő mennyi idős volt? Meg csak tervezgetjuk de mar kivancsi vagyok, ill volt egy vetelesem is nem tudom mikor lenne majd jo a kicsit beavatni, csak 11 het felè?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook