Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te döntöd el vagy a környezeted? fórum

Te döntöd el vagy a környezeted? (beszélgetős fórum)


1 2
39. Derengő (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2014. okt. 4. 14:00

Én is így gondolom.

Bár nagyon-nagyon sokan lennénk, akik így gondolják!

Sajnos kevsen vannak.

38. kriszta773 (válaszként erre: 28. - Derengő)
2014. okt. 4. 14:00
bocsi, de szerintem azért nem mozdul, mert unalmas a téma és rosszul is fogalmaztál az elején :) az ember naponta millió döntést hoz, kicsit és nagyot, mit kell túlragozni? a környezete is a döntései során alakul, formálódik ;)
37. spinneli (válaszként erre: 2. - Ildi992)
2014. okt. 4. 13:57

Érdekes szempont, nekem arról, hogy magam irányítom a sorsom még véletlenül sem az jut eszembe, hogy ezt csak másokon való átgázolással lehetne elérni.

Mások megbecsülése, és az alkalmazkodás egy természetes belső dolog, pontosan ezek a dolgok azok, amik egy jó és önálló életvezetéshez hozzájárulnak, nem pedig fordítva...


Én így gondolom.

36. spinneli (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. okt. 4. 13:54
Az én kezemben van a gyeplő, persze vannak rajtam kívülálló dolgok,de az életemet elsősorban én alakítom...én nagyon igaznak tartom azt a mondást, hogy ha "valamin nem tudsz változtatni, akkor változtass azon, ahogyan gondolkodsz róla..."
35. Derengő (válaszként erre: 34. - Kilimcs)
2014. okt. 4. 13:39
Ok, ez is egy szempont. Jó szempont.
34. Kilimcs (válaszként erre: 33. - Derengő)
2014. okt. 4. 13:03
de ha csak annyit írok, akkor akik idetévednek, és olovassák, nem értik feltétlen ;)
33. Derengő (válaszként erre: 32. - Kilimcs)
2014. okt. 4. 12:47

Ez kissé hosszúra sikeredett.

Ha azt írtad volna, hogy nem vagyok komformista, teljesen fedte volna ezt.

32. Kilimcs (válaszként erre: 31. - Derengő)
2014. okt. 4. 12:35

Serdulő korban van egy időszak amikor valaminek meg akar felelni mindenki, felerősödik a sordaszellem. ami max azoknak kikerülhető, akik vezető tipusok, és ők viszik a csordát maguk után. ztán ki emlyik csordához tartozik, vagy melyikben irányít, az egyénfüggő.


de felnőttkorban már szerintem önazonosság a fontos. Hogy összetevődjön a stabil értékrend. De ezt persze a szülők felől, vagy a közvetlen környezet felől építik be a legtöbben tudattalanul.


Én amúgy pont letojom a borotválás, nemborotválás a divat. += éves vagyok, volt már minden divat ennyi idő alatt is életemben. Ami nekem kényelmes az van és pont.


Mondjuk én kamaszként se gyujtottam pl rá, még akkor se, amikro midnen ismerős, tényleg midnenki dohányzott. Ebből ma már többen nem dohányoznak, De én pl rá se gyujtottam sose, pedig én voltam épp az egyetlen.


Amikor meg aztmondták egyszer élünk, mindent ki kell próbálni, azt mondtam , hogy hja, de a gyilkos galócát se kóstolom meg, pedig akik ettek azok aztmondták finom volt. De attól még írtó veszélyes. Nem nem kell midnent kipróbálni. De ezt én is otthon szívtam magamba. Hogy mérlegelni kell, mi az amit csak megfiygelünk, mi az amit ki is próbálunk.


Ez olyan köryezet által átadott tudás. Ahol senki se mer kilógni a szűk mikrokörnyezetben, és erős a megfelelnivágyás, ott nyilván ez vagy nem adódik t, vagy kivülről csak nehezen a fiataloknak, És akkor folytatódik a kör. Lesznek irnyítók, akik viszik maguk után a többieket, a többiek meg dogmaként elfogadják a szabályaikat. mert KELL. holott sokszor nem kell, az irányító se kéri, csk erős a megfelelési kéyszer.


De ezt nehéz kimondani, hogy csak azért csináltam, emr mindenron meg akartam felelni, és nem kéynszerített senki. Vagyis akik ezt hozzák magukkal nekik nehéz.

31. Derengő (válaszként erre: 29. - Kilimcs)
2014. okt. 4. 11:32

A fórumcímre hivatkozva teljesen igazad van.

Én úgy gondoltam a kérdés feltevésekor, hogy mennyire határozza meg a környezeted azt, hogy te az önmagad értékrendje szerint élj.

Mondok példákat, úgy könnyebb lesz, ok?

A környezetedben gyakori a tetoválás - neked ez ellenedre van, de mégis tetováltatsz valamit, hogy "terendi" legyél.

Mobil telefon mánia - te mész az idióta "megveszem a legújabb telót" után?

A nemi szőrzet borotválás szinte kötelező - befolyásol?

Sokat kell dolgozni, hajtani, hogy pénzed legyen és megvehess mindent, amit csak kínálnak (kínából - jó, ez csak egy szóvicc volt) - vagy azt mondod, a sírba úgy sem vihetek egy fillért sem, csak annyit dolgozok, hogy a jövedelmem a nyugis életemet biztosítsa.

Stb.

Így gondoltam, hogy mennyire állsz bele a divatba?

Jó, a fiatalok, serdülők jobban, az éltesebbek kevésbé.

2014. okt. 4. 10:06
A felhasználó már nem tagja a Hoxának.
29. Kilimcs (válaszként erre: 27. - Derengő)
2014. okt. 4. 08:53
igen, mindenre rá lehet fogni... az emebr a környezeti hatások figyelembe vételével dönt. szerintem így helyes. De a döntés a miénk.
2014. okt. 4. 02:43

Tudjátok, hogy miért nem mozdul ez a fórum?

Mert mindenki úgy gondolja, hogy többnyire a környezete dönt, ez meg nem kellemes vita téma az érintetteknek.

27. Derengő (válaszként erre: 26. - Ildi992)
2014. szept. 27. 23:00

Ez így van, és általánosítani is lehet ebből.

Mindig te döntesz.

A környezeted soha.

Ha a környezeted hatására döntesz valahogy, azt is te döntöd el.

Végül is: mindig te döntesz.

Ezt meg azért nem szeretik kijelenteni, mert ha valaki rosszul dönt, egyből elkezdi keresni a rajta kívül álló okot, ami miatt úgy döntött.

Na, erről kell leszokni!:)

26. ildi992 (válaszként erre: 24. - 7e137d638c)
2014. szept. 27. 22:16

El kell fogadni, hogy másnak más a véleménye, de nem kell velük egyetérteni.

Ha valaki kidobja a nem sikerült ételt, akkor valószínüsítem nem fog örülni annak, ha azt írod, meg lehetett volna menteni.

És ha nem is akarta?

bizony van úgy hogy kuka.

Ha nem értesz egyet, az a te jogod. De az én jogom is megvan.

Nem sértésnek írtam amit írtam, de különböző ház, különböző szokások.

25. unom (válaszként erre: 24. - 7e137d638c)
2014. szept. 27. 17:16

Túlreagálod, újra, mint anno a régi nickeden.

Magadat látod szegény áldozatnak, a saját stílusodban semmi hibát nem találsz. Úgy látszik, tetszik ez a szerep.

Egy nyilvános fórumban természetes a vita, fogyókúra témában meg az hitelesebb akinek sikerült.

2014. szept. 27. 17:13

Tetszik, amiket itt írtok, és sok hsz-szel mélységesen egyetértek, ezért most nem írok külön-külön hivatkozást.


Most velem éppen az a baja az "itteni környezetemmel", (hoxás fogyókúrások!), mert nem vagyok hajlandó úgy tenni, úgy cselekedni, ahogyan ők azt már ezerszer megmondták nekem.

Éppen ezért pont most folyik a "végső kivégzésem".

Legalábbis én pillanatnyilag így érzem, így élem meg. Bár a gondolatok teremtő ereje, stb. stb. mint módszer-tanítás, stb. stb. dologgal én is maximálisan egyetértek, azért ami hadjárat most folyik ellenem, azért ilyet nem hiszem hogy akárki teremtene magának.


[link]


Úgy érzem, nincs más választásom, mint távozni a hoxáról, mert az én tűrőképességemnek is van határa.

És akkor ez esetben mi van???

2014. szept. 26. 17:12
Attól függ,mit. A nagyobb döntéseket együtt,a kisebbekben mkinek van szabadsága
22. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. szept. 26. 15:56

Én döntöm el.

De azt hogy hogyan döntök, a környezetem határozza meg, amely folyamatosan hatással van rám, formál engem.

21. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. szept. 26. 14:50
rosszul fogalmaztál :) azt nem (csak) te döntöd el, hogyan alakulnak a dolgaid. de arról te dönthetsz, hogyan éled meg ezeket a dolgokat, mit hozol ki belőlük, jót vagy rosszat
20. ina87
2014. szept. 26. 11:25
csak ugy fogalmaznék amenyire tudom én irányitom,na igen az sose kizárt h a sors közbe szol
19. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. szept. 26. 11:18
A saját életem én irányítom. Pont.
18. Tücke (válaszként erre: 10. - Kilimcs)
2014. szept. 26. 09:36
A saját magamról alkotott véleményt vállalom nem vetítem ki másra nem vagyok negatív semmilyen esetben sem úgy gondolom mindig a jó oldalt nézem ... Ellenben rám mind a 3 kategória érvényes amit leírtam s azért mert épp a nagyon egoista korszakomat élem nem gázolok át másokon mert van gerincem és az egoizmusom nem azt jelenti h gátlástalan vagyok csak annyit h nagy ívben nem érdekel más véleménye mert én úgy gondolom h abban a pillanatban én vagyok a világ legbölcsebb embere s annak úgy kell lennie mert én azt mondtam vagy gondolom.... Igyekszem ezek mellett is reálisan szemlélni az eseményeket a saját életemben s a környezetemben is..
2014. szept. 26. 08:03
Persze ! az embernek a kezében a sorsa , de a lehetőségek amiből választhat az ember , valahol végesek . Valaha azt hittem h egy többdiplomás emberke képes magának teremteni pl munkahelyet , aztán rájöttem h nem képes ! pénz híján , ötlet híján ! v csak lehetőség nincsen ? v mások kapják azt a lehetőséget ? akik tehetségtelenebbek de közel vannak a zsírosbödönhöz ?! pedig talán sose volt ebben az országban ennyi tanult emberke ! mégis ! hova jutottunk ?!
16. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - 6b006fc769)
2014. szept. 26. 07:37
pajzsmirigyem, az enyém:)
2014. szept. 26. 07:37

Én döntök, de a környezet befolyásol. Ez nem feltétlenül erőszakos beleszólást jelent, hanem azt, hogy ahogy alakulnak a dolgaim, ahhoz képest kell döntéseket hoznom. Pl, amikor kezdtem a szakmát, teljesen más irányba szerettem volna menni, de ez jutott, s most már nem mennék abba az irányba, mert ez a része varázsolt el, de arra is van annyi rálátásom, hogy ne akarjam (pedig közben kaptam lehetőséget arra az irányra is, szóval nem a szőlő savanyú)

A másik: Két gyereket szerettem volna, de sem a férjem, sem a pajzsmirigye nem támogatja az ötletet. Szóval úgy kellett döntenem, hogy nem erőltetem a dolgot. Persze feszülhetnék bátran a másik irányba, értelme nem sok lenne.

2014. szept. 26. 07:32
Szerintem meg minden ember sorsa a saját kezében van. Mindenki a saját életét saját maga irányítja! Régen rossz, ha valaki úgy fogja fel, hogy kivülálló, hogy mindig mindenkihez alkalmazkodni kell. Persze vannak olyan helyzetek, ahol muszáj alkalmazkodni és érdemes is, de a komoly élethelyzetekben, az igazi életben mindenki sorsa a saját kezében van!!!
13. feb96fdf3a (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. szept. 26. 07:06

Én cáfolnám ezt.Szerintem inkább azt mondják az emberek ,hogy Igen ,"naná ,hogy én irányítom!"...persze ezt akkor elfelejtik ,amikor kiderül ,hogy a döntéseik miatt rossz irányt vett az életük,és a döntéseikért felelősséget kellene vállalniuk.

Én azt gondolom ,sok minden befolyásol minket ,de bármiféle befolyás is ér ,a döntéseinket mi hozzuk.Egyedül ,és kizárólagosan ,csak az "én" dönt.:)

12. rinike (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. szept. 26. 06:46
Érdekes, én meg éppen azt gondoltam volna, hogy mindenki rávágja majd, hogy igen, én irányítom... És azon kell majd elgondolkodni, hogy nem így van, nem csak magunk irányítunk. Velem legalábbis ez a helyzet.
11. fef1fd74b5 (válaszként erre: 7. - 342402de6d)
2014. szept. 26. 06:45
Teljesen eggyetértek veled.Valóban mi vonzzuk be a negatív dolgokat.De ez ellen sokat tehetünk megfelelő hozzáállással.
2014. szept. 26. 06:31

itt mindenki milyen negativ! :o Az hogy valaki dont es mer donteni az nem azt jelenti hogy a tobbiek ellen tesz valamit. vagy hogy szembemegy. az ego meg nem rossz. es nem keverendo az egoizmussal.


ha mindenki csak masok tanacsa szerint el es senki se mer maga iranyitani akkor kitol indulnak a tanacsok? ;)


az hogy mi dontunk. vagy felvallaljuk a donteseket nem azt jelenti hogy szellel szemben pisal vki. hanem azt, hogy a szamara adott lehetosegekbol valaszt az adott helyzetben. onalloan merlegel, felelosseget vallal, egyedul is kepes felmerni a korulotte folyo dolgokat adott esetben.


ez nem azt jelenti hogy a tobbiek karara fog donteni. hiszen az erkolcs is a reszunk. az dont mas karara akinek ebbol az erkolcsbol keves vagy nem jutott.

erdekes hogy itt hirtelen mindenki mintha abbol indult volba ki ami belso ertekbol jon az csak karos lehet... hmm... sajat magatokrol vagytok ilyen velemennyel? ha tehetnetek barmit akkor masoknak artani akarnatok??? vagy miert gondoljatok ezt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook