Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készül az estike? fórum

Hogyan készül az estike? (tudásbázis kérdés)


5. Yudy (válaszként erre: 4. - Era06)
2008. márc. 23. 22:55
Köszi, ezt a változatot hallottam, én sem próbáltam. A tegnapelőtt sütött, kissé "hibás" estike azért husvét estéjére már elfogyott. Irány a második adag.
2008. márc. 22. 16:13

Estike

3 egész tojás, 22 dkg kristálycukor, 2 dkg vaníliás cukor, 22 dkg

liszt, 5 dkg mazsola.

•Az egész tojást a cukorral 50-60°C-ra melegítsük és verjük fel,

majd addig keverjük, amíg teljesen kihûlt. Ezután hozzáadjuk a lisztet.

A felvertbõl vékonyan zsírozott, lisztezett sütõlapra félgömb és

piskótaformákat alakítunk, tetejére mazsolát rakunk. A süteményeket

szárítóba tesszük, amíg felületük megszárad. 180-190°C-os gõzmentes

sütõben világossárgára sütjük.

(nem próltam)

3. Yudy
2008. márc. 22. 14:28
Köszönöm, a sütése elsőre nem sikerült, nem lett "kalap". Csak közepes hőfokra mertem berakni. Még egy hiba: robottal kevertem, nem kézzel. Remélem most már jó lesz.
2008. márc. 22. 06:56

Hozzávalók:


4 tojás, 29 dkg porcu­kor, 27 dkg rétesliszt; a tepsi kike­néséhez vaj vagy zsír; a tetejére tört ánizs vagy mazsola, esetleg birsalma­sajt-darabka.


Fél óráig keverjük (nem verjük!) a cukrot az egész tojásokkal, majd tovább verjük fehéredésig a liszttel. Ki­vajazunk vagy kizsírozunk egy nagy tepsit, és egymástól jó távol kis lapos csókokat csurgatunk a tésztából rá, ügyeljünk, nehogy a tésztakorongok összefolyjanak Mindegyikre csipet­nyi durvára tört ánizst, esetleg jól megmosott, megszikkasztott mazsola­szemeket vagy apró birsalmakocká­kat rakunk, és legalább négy óráig állni hagyjuk; hogy a tetejükön hár­tya: képződjék. Legjobb este kikever­ni, és reggel sütni, nevét is ettől kap­ta. Forró sütőbe toljuk, de a tüzet azonnal mérsékeljük, mert nem sza­bad megpirulnia: akkor szép, ha szép sárga marad a sütemény. Sokáig eláll.

1. Yudy
2008. márc. 21. 23:52
Hogyan készül az estike?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook