Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rendszeres sportolás, nincs kifogás, heti életmód jelentő... fórum

Rendszeres sportolás, nincs kifogás, heti életmód jelentő... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. dec. 23. 16:15

Jajnekem, lányok...


Tegnap Tatarek guggolós 2.sz.), hát azt a tíz percet se bírtm rendesen végig, ma meg nyögök-röhögök kínomban felváltva! Fááááj! Ennyire leromlottam!

2014. dec. 17. 07:07
El is szégyelltem magamat, megcsináltam a 10 perces Tiffany riszálósat. :D
2014. dec. 3. 04:25

Köszi, a hajnalomat mindenesere megvidámítottad.

Az ülepen taszajtást is köszönöm! :D


Fiam egyelőre nem tud dolgozni, mert bár imádná ezt a melót, a szomszéd faluból este 6 után nem tud hazajönni, mert nincs buszjárat. Valaki autós emberkét kellene bérelni, ha lenne ismeretség.

Majd holnap (azaz nemsokára) telefonálok párat, sokszor kap az ember segítséget, ha kér. És abban a faluban segítőkészek az emberek.)

78. 993dda84ef (válaszként erre: 77. - Guruljka)
2014. dec. 3. 01:40

Örülök a jelentésnek, már hiányoltam a társaságod.


Hűha, azért a beszámolódból úgy veszem ki, hogy igen klassz kalandban van részed, nem volt rossz döntés visszaülni az oskolapadba. Mondjuk a sör az többet fogy, de az élmények is intenzívebbek. Hajrá, az egyetemista lét kötelez. :))


Remélem a fiúcska azóta megfelelő munkahelyen gályázhat!


Én is elhagytam a következetes edzésmunkát az utóbbi időben, de most lépni köllött. Ön dönt, kötélen lóg vagy felemeli látványosan párnásodó ülepét.:) Éppen azért jelentettem ide egy jóízűt nagy mellénnyel, mert visszatértem a ringbe, gondoltam áthagyományozom a lendületet elhanyagolt fórumomba, hátha akad fórumtárs, akinek éppen ez a löket hiányzott.


Guruljka, ezennel a rendreutasító lökés ünnepélyesen is által adományozásra került. Várjuk mielőbbi jelentésed! :)


A legjobbakat!:)

77. Guruljka (válaszként erre: 75. - 993dda84ef)
2014. dec. 3. 01:23

Jelentem, talán lassacskán utolérem azt az elszaladt lovat.


A nyár végén hazaköltözött a fiam, azaz végzetta suliban, kinyaralta magát és egy rosszul választott munkahelyen túl vagyunk.

Én aug, végén gólyatáborban voltam, az tökéletesen megzavart, mert mindig éhesek voltunk, de több volt a sör, mint a fogyis kaja. :D


Azóta a fiamnak is főzök, azaz jóval kevésbé fegyelmezetten eszem, gyakrabban sörözök, mert vannak egyetemirendezvények, amikor kötelező (balek lettem a Miskolci Egyetemen) sört inni. Az utazások miatt sokszor én is útközben veszek valamit.


Az edzést hamarosan újrakezdem, mert eddig nem volt tüzelőnk, és gusztustalanul hideg volt ahhoz, hogy oda-vissza átöltözzek. Most már melegszünk, és a sok tanulni való és a fordítási munka miatt muszáj is leszek mozgással feldobni az agyműködésem.

Felszaladt 3-4 kg, mind zsír és mind a derekam körül, no majd tenni kell róla. :D


Te viszont remekül haladsz, szép munka!

2014. dec. 3. 00:20

Erre a hétre ugyanez a terv, bár kit tudja. Egy biztos, Télapóra benyomok 1 egész tábla Milka LU-t, rohadjak meg!

Persze jobban örülnék, ha inkább a kaszás jönne, de ne legyünk telhetetlenek, a LU sem rossz.

2014. dec. 3. 00:17

Szasz Főnök, jelentenék egyet!


2014, október utolsó hete:


Hétfő: 1.)HIIT - Fittness Blender

[link]


2.)"Method Yoga" program / Jóga / Alapozó

[link]


Kedd: Fenék nap (Hát, rája is fér, valljuk be. Nem kicsit, de nagyon. Mondjuk ezen a testen néha úgy érzem kár dolgozni, de muszáj.)


1.)Fegyenc gugg.

2.)Súlyzós saját összeállítású gyakorlatsor / 16kg-val(Ez nekem már kevéske sajnos, de itthon jelenleg ennyi áll rendelkezésre, a ruhásszekrény meg túl nehéz. Próbáltam, eskü'!:))

3.)Péntek Enikő: Kőkemény popsi(Jaj, ezt a szót még leírni is fájt, de mit tegyek, ha ez a címe.) [link]



Szerda: 1.)HIIT (Uaz, mint hétfőn)

2.)"Method Yoga" program / Erősítés/Alap

[link]


Csütörtök: 1.)Fegyenc fekvő

Fegyenc híd

Fegyenc vádli


2.)"Method Yoga" program /Törzsedzés

[link]



Péntek: 1.) HIIT - Christine Salus(Gyilkos fenék!)

[link]


Szombat: pihenő


Vasárnap: 1.)HIIT (Ezt már lusta vagyok kikeresni, szintén CH. Salus)

2.)Jóga(szokásos)



Na, ezt hívják profi jelentésnek, fél órája írom, és keresem hozzá a linkeket. Ötös. Leülhetek.



Guruljka, olyan régen hallottam felőled, hogy állsz az edzéssel, sulival, sikerült felvenned a tempót?

74. Guruljka (válaszként erre: 73. - Flora1245)
2014. jún. 8. 21:16

Hát azért mégis az izomfejlesztés miatt csináljuk nem??? Örülök, hogy tetszik!

Nekem ma pihenőnap van, a tegnap esti 60 perces Tatarek után itt-ott húzódik. :D

2014. jún. 8. 21:08
Ma is megcsináltam egyet fitnessblender-ből, elvileg nem nehéz,azt írja, hogy ideális, ha nem akarjuk kihajtani magunkat... azért én elfáradtam:-)
72. Flora1245 (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2014. jún. 7. 20:48
Köszi!
71. Guruljka (válaszként erre: 69. - Flora1245)
2014. jún. 7. 14:14
Az adatlapodon levő címre küldtem mailben linkeket.
70. Guruljka (válaszként erre: 69. - Flora1245)
2014. jún. 7. 14:10

Örülök, hogy tetszik!


Én feliratkoztam náluk, és így a "Favorite workouts", a kedvenc edzéseket elmenti nekem, és nem kell mindig újra kikeresgélni. Időtartam szerint tárolja, így hamar ki tudom választani, éppen melyik legyen az mára. :D

Időnként kapok tőlük hírlevelet, azt nem bánom.

2014. jún. 7. 13:56

Hali!


Megcsináltam az elsőt, tök jóóóó:-)


[link]

(Calorie Burning Low Impact Cardio Workout for Beginners )


És az egész fél óra, nem kell elmenni itthonról, semmi nem kell hozzá...


Szuper!! :-)

2014. jún. 6. 22:07
Köszi mindenkinek a tippeket, elkezdem, majd beszámolok:-)
67. Guruljka (válaszként erre: 65. - 993dda84ef)
2014. jún. 5. 13:10
Köszi, ennyit se tudtam eddig. Nem volt türelmem az angol szöveget bogarászni.
66. 993dda84ef (válaszként erre: 63. - Flora1245)
2014. jún. 5. 10:45

Örülök, az klassz, ha értesz angolul, akkor a legjobb választás.


Különben nem tudom pontosan mi a célod, de első nekifutásra(csakhogy stílusos legyek) választanék heti 3 napra cardio edzést, mondjuk 30-40 perceset, mellé pedig erősítő edzést, legalább 2-őt, mondjuk egy olyat, ahol a felső testet, és egy olyat, ahol az alsót veszik kezelésbe.

Később, ha belerázódsz, akkor a cardio edzéseket( a videók címében ez szerepel, szóval könnyen rá tudsz keresni a csatornájuk főoldalán a nagyító ikonra kattintva)lecserélheted intervallum edzésekre, amiket HIIT néven találsz meg, ezek rövidebbek, 20-30 perc, de nagyon intenzívek, és nemcsak az elvégzett munka közben igényelnek energiát, hanem akár 24-36-48+ órával az edzést követően is munkára fogják a testet, felpörög az anyagcsere, aminek a normalizása kemény meló a testnek, O2 köll, ehhez a folyamhoz pedig rengeteg elégetett kalória.

Nem mellesleg itt az izmok igénybevétele is erőteljesebb.



Szóval 3 cardió majd HIIT, és min 2-3 erősítés. 1 pihenőnap szerintem bőven elég, a titok abban rejlik, hogy minden nap mást csinálj, így az élvezeti faktor magas mutatójú marad.



Hajrá!

65. 993dda84ef (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2014. jún. 5. 10:33

Én sem tudok sokkal többet, csak amit a honlapjukon olvastam. A leányzó szociológia és pszichológia szakon végzett, úgy rémlik, a srác talán táplálkozástudományt tanult, és már jó ideje a fitness iparban tevékenykedik. A lánykáról mintha valahol olvastam volna, talán egy kommentben utaltak rá, hogy modellkedik.


Hirtelen ennyi jut eszembe.:)

2014. jún. 5. 07:03

Annak a keresője remek.

Ha ott feliratkozol, akkor a kiválasztott edzéseket el lehet menteni.


Tatareket addig is tudod csinálni, online.

2014. jún. 4. 22:12
Valamiért Tatarek Rezső oldalán a letöltés nem ment, de a yt-on megtalálam a Fitnessblendert :-)
62. Guruljka (válaszként erre: 61. - Flora1245)
2014. jún. 4. 21:26

Szia!


Tatarek Rezső honlapjára ha ellátogatsz, ott találsz letölthető 10 perces videókat, amelyek elég hatékonyak. (Fel kell érte iratkozni, de tedd nyugodtan, mert nem küld semmit.)


Most megyek aludni, mert elfáradtam, de holnap benézek, most már nincs erre agyam meg kezem! :D Ne haragudj!

2014. jún. 4. 21:17

Sziasztok!


Köszi szépen a rengeteg választ! :-)


Az, hogy "abbamarad", az abból áll, hogy pl pár éve jártam 3-4 hónapig spinningre, aztán a lányom elsős lett, és sokat kellett vele foglalkozni, és így szeptembertől már nem tudtam hétköznapokon eljárni, ... meg közben a hely is bezárt.. Aztán tavaly megcsináltam cca szintén 2 hónap alatt egy 5 km-es futóprogramot (első 5 km-em), de aztán nagyon recsegett és fájt a térdem, és abbahagytam.. edzőterembe már mondjuk cca 5-ször kezdtem el járni, kardió + erősítés, (bérletet vettem stb)... de pár hónap után vagy unalmassá vált, vagy sajnáltam az időt nem itthon tölteni, miközben a gyerekeket alig látom... szóval ezer és egy "oka" volt, hogy abbahagytam. Azt hiszem - ha egész őszonte vagyok - leginkább alábbhagyott a motivációm. Pedig amikor mozgok, fogyok, fittebb vagyok, láthatóan erősödök..


Itthon lenne a legkényelmesebb edzeni, de így este 9-kor tudnék hozzáfogni, amikorra elég fáradt vagyok.. de lehet, hogy ez lesz. (Reggel már hatkor megyek dolgozni, esetleg ha mondjuk 5-5:30-ig ráveszem magam..)


De más is dolgozik, szóval inkább a tippek érdekelnek, szeretnék meríteni ezekből. :-)


Ha konkrét linkeket vagy tornákat javasoltak, azt is megköszönöm:-)


Meg hogy tapasztalat szerint mi az, ami már jelent valamit (heti hány alkalom x hány perc, stb)


Köszi:-)

60. Guruljka (válaszként erre: 58. - 993dda84ef)
2014. jún. 2. 14:17

Úgy sejtem, nálamnál jobban értesz angolul. :D

Mit lehet tudni erről a házaspárról? Kíváncsi lennék kicsit rájuk, mert én is nagyon hálás vagyok nekik.

59. Guruljka (válaszként erre: 58. - 993dda84ef)
2014. jún. 2. 12:25
Róluk bizony! :D
58. 993dda84ef (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2014. jún. 2. 12:21

Én is egy házaspár által üzemeltetett YT csatornának köszönhetem az edzéseim jó részét, a heti 3-4 intervallum edzés az ő ingyenesen letölthető anyagaikból választom, amiért nehezen tudnám kifejezni mennyire hálás vagyok, többet segítenek velük, mint azt képzelnék, de ahogy olvasom a videóikhoz fűzött megjegyzéseket, ezzel nem vagyok egyedül.


A YT csatorna neve: Fittness Blender, lehet, hogy te is éppen róluk beszélsz, mert a leírásod pontosan illik az ő tevékenységükre is.


Gratulálok az életmódváltáshoz!:)

57. Guruljka (válaszként erre: 56. - 993dda84ef)
2014. jún. 2. 12:09

Igen, én is a kezdetre gondolva taglaltam az otthoni lehetőségeket. Én a nagy túlsúly mellett elszörnyedve láttam, hogy az izomzatom már leépülésnek indult, hiszen 40 fölött már kell(ett volna) erre figyelni. De vissza lehet hozni ezt is valamelyest. :D


Utána már bizony, hajjaj...tegnap a heti egy pihenőnapot alig bírtam ki, pedig tudom, hogy az kell az izomzatnak.

Én valamicskét értek angolul, és találtam olyan oldalt, ahol remek keresőt építettek be, és az a házaspár saját maga mutatja be a gyakorlatokat, 5 percestől 100 percesig, más és más "műfaj"-ban, több erősségi fokozatban, sokféle segédeszközzel...hihetetlen önzetlen munkát végeznek. A kereséshez kellett kevés szótárazás, és túlvállalni nem szabad, de szépen végezhető otthon.

Tatarek azért is jó, mert magyar is, végig követhető, együtt végezhető is, Tatarek sokat segít közben szóban és mutatással is.

56. 993dda84ef (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2014. jún. 2. 12:01

Igen, rám sem jellemző, hogy online anyagra költsek, talán egy Callanetics DVD volt az egyetlen ilyen jellegű beruházásom korábban - na, azzal egy jókorát mellé is lőttem -, de azért egy életmódot megváltoztató fenékbebillentésre szerintem 2ezer forint nem nagy összeg. Magyar nyelven azért nagyon behatárolt mennyiségben, és minőségben érhetőek el ingyenes anyagok, és ha valaki nem beszéli az adott nyelvet, én nem ajánlanám, főleg nem edzetlenül, hogy csak szolga módon lekövesse, amit lát, mert a sport egy tudatos mozgás kell legyen, minden egyes mozdulatnak, levegővételnek szerepe van, ha ez rosszul rögzül, mert nem értetted mi lenne a cél, akkor több kárt okozhatsz, mintha fel sem keltél volna az ágyból.:)


Azért egy igazán fitt testnek a házimunka intenzív elvégzésén kívül nagyobb kihívásokra, és igénybevételre van szüksége, de a semminél 5 perc is éppen 5 perccel több, szóval az is előrelépés, igaz nem túl nagy, de ha ez vezet a későbbi aktív életmódhoz, akkor nem lebecsülendő. :)


Valahonnan el kell indulni, éppen azon mosolyogtam, amit az indító bejegyzésben írtam heti "edzésterv" gyanánt, hiszen a jelenlegi rutinommal még köszönő viszonyban sincs. :)Csak bele kell kezdeni, és közben megjön az étvágy...ajaj, de mennyire.:)

2014. jún. 2. 11:32

Én személy szerint még megvásárolható DVD-re sem költöttem, nem találtam annyira szimpatikusat és számomra is követhetőt, amelyre rászántam volna pénzt.

Igaz, régebbről voltak-vannak a saját edzésekre vonatkozó tapasztalataim.

Én 1500-ért vettem megfelelő erősségű latex szalagot, és azzal erősödtem eleinte. A neten kikutakodott, vagy mások tippje alapján talált edzésekre csak később lettem képes.

Én Tatarek Rezsőt is tipp alapján találtam meg, csak a honlapjáról érhetőek el az edzései, onnan viszont ingyen letölthetőek (Fel kell iratkozni a hírlevelére, de nem küld semmit.)

Ez 10 db tíz perces edzés, csak az elején a bemelegítés azonos mindnél. Mind más izomcsoportot dolgoz meg, és akár többet is össze lehet válogatni egy napra, ha úgy érzi az ember. Viszont már egyetlen 10 perces is remekül megdolgoztatja az izmokat!

Saját tapasztalatom, hogy mozogni mindig lehet. Lehet a port is intenzívebb mozgással törölni. A hűtőhöz lehajolást lehet mondjuk 5x ismételni, az nem sok idő.

Ha valamiért le kell hajolni, lehet párszor hajolgatni is. :D Azaz, a házimunkában is lehet kicsikét erősíteni. Végül is a lényeg az, hogy a testet kicsit kibillentsük a napi megszokott létezésből, és ráébresszük a mozgásra.

54. 993dda84ef (válaszként erre: 51. - Flora1245)
2014. jún. 2. 11:19

Sziasztok!:)


Jellemző, egyetlen fórumot indítottam itteni pályafutásom alatt, azt is magára hagytam pár naposan, még szerencse, hogy nem vagyok anya, a saját törpémen is továbbadnék vajon??:))


No, viccet félretéve, csak arra nincs időd, amire nem akarsz szánni. Ha napi fél órát sportolsz, persze a megfelelő mozgást és intenzitást választva, akkor pár hónap múlva elmondhatod magadról, hogy átlagon felül fitt vagy. Ehhez még egy jól megválasztott étrend, és többet tettél magadért, mint képzeled!


Ha könnyen feladod, akkor első körben csatlakoznod kellene egy programhoz, vagy beszerezned egy komplett anyagot, ami napi bontásban előírja mit kell megtenned, változatos, és mivel előre elkészített, "csak" be kell tartanod. Persze ezek nem személyre szabottak, de amíg nem kezdesz el intenzíven, napi rendszerességgel sportolni, addig úgysem derül ki, mire van szükséged, melyik a te utad, addig jól jön egy térkép.


Nekem saját összeállítású "anyagom" van, amit folyamatosan testre szabok, így azt most nehezen tudnám követhetően leírni, de ha most kezdeném, és a legfontosabb a hosszútávon kitartó lendület lenne, akkor szerintem megvásárolnám Péntek Enikő Zóna DVD-jének letölthető változatát, ami 2000 forint, és a leírás alapján 5 napra kínál "elfoglaltságot", nem hosszabbakat, mint 30 perc. 3 intervallum, 2 erősítés. Kezdetnek, betartandó alapnak szerintem jól hangzik.


Ha beszélsz angolul, akkor még jobb helyzetben vagy, mert magad is összeállíthatsz hasonló tervet, ingyenesen letölthető videók anyagokból, de szerintem azzal elsőre sokan mellényúlnak, mert csak halogatják az összeállítást, mert nem tudnak választani, hiszen nem ismerik a saját szükségleteiket, a különböző mozgásformák ill. azok intenzitásának változtatásával járó "következményeket" sem.


Azt nem írod, hogy miért marad abba rendre a sporttevékenységed, és egyáltalán mit jelet a belekezdés, de általában elmondható, hogy egy kész anyag mentén kitartóbbak mindenki.


Az említett anyag itt érhető el:(Hozzáteszem nem ismerem a konkrét videóanyagot, de éppen most tervezem, hogy meglepek vele valakit, aki szintén rendre megreked a tervezés szintjén, hátha...:))


[link]

53. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - Flora1245)
2014. jún. 2. 07:54

Én simán megcsináltam, pedig még suliba is jártam.

Nekem akkor volt kisgyerek+munka+háztartás+főiskola is.

Én erre szoktam mondani, hogy mindenkinek arra van ideje amira akarja, hogy legyen.

A férjemet sosem zavarta, hogy a gyerekkel kell lennie, ha én tornáztam.

Ha nem tudsz eljárni otthonról, akkor van fél órád biztosan, hogy tornázz egyet.

2014. jún. 1. 21:05

Szia!

Néha idenézek, de nincs újdonság.


Otthon végezhető, rövidebb edzésekből is szépen össze lehet szedegetni izomlázat. Már nincs itthon pici gyerekem, de volt, nem is egy. :D

A sport nem feltétlenül órákon át tartó, házon kívül végzett tevékenység! :D

Hozzak linkeket?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook