Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Esmya tapasztalatok fórum

Esmya tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
2015. szept. 3. 23:55
Köszönöm a válaszokat Mackóbandi, Sylvie, Nünüke, és mindenkinek sok-sok egészséges babát kívánok. :)
689. Sylvie0513 (válaszként erre: 678. - Bubble15)
2015. szept. 3. 15:21
Szia, én többször is írtam erreől a témáról,keress utána,gondolom a névre kattintva meg lehet nézni.Üdv.
688. Sylvie0513 (válaszként erre: 683. - Icus)
2015. szept. 3. 15:18
Szia,én is Esmyiás vagyok,írtam is erről korábbanNekem véletlenü derült ki a miómám egy nőgy.-i vizsg.-hüvelyi uh után.Már többször mondta a dr.hogy nagyobb a méhem, s így utólag belegondolva voltak tüneteim, bőséges, darabos vérzés,vérszegénység stb.De nem gondoltam rá, hogy akár ez is lehet.Mivel a miómám nagysága 3 cm alatt volt a dr.javasolta az Esmyát.2*3 havit szedtem be, szünet nélkül.Ennyit írhat csak fel támogatással, azt mondta sajnos a köv.3 havit már nem.Az első 3 havi gyógyszer beszdése után 1/3-al majd 3 hó múlva össz.3/4-el csökkent a mióma mérete.Most eltelt bő 1 hónap,most jött meg a mensesem,majd januárban megyek co.-ra, kíváncsi leszek maradt-e a mérete?.Szóval nekem bejött, ahogy itt olvasgatom,szinte mindenki azt írja hogy nem használt,úgy látom én a ritka kivétel vagyok, sok sikert, szorítok neked.Üdv.
687. Icus (válaszként erre: 684. - Mackóbandi)
2015. szept. 3. 07:14
Na igen én is az "elmúlikban" reménykedem. Nekem is meg van nagyobbodva a méhem. A miómák kisebbedésével a méhemnek is kellene zsugorodnia, hogy könnyebb legyen a műtét. De, a doki azt mondta, ha esetleg elmaradna a mensim, megszűnne a vérzésem, olyankor már a miómák is zsugorodnak.... és akkor nincs szükség a műtétre...
2015. szept. 2. 19:54
Valaki próbálta már az Anwar-módszert (torna + makrobiotikus étrend) akár Esmyával, akár anélkül?
685. viva70
2015. szept. 2. 17:49
Én is az Esmya kapcsán kerültem ide. Aztán másképp alakultak a dolgok, amit megbeszélünk menet közben. Egyébként van olyan ismerősöm, aki szintén szedi a gyógyszert. Neki négy miómája van, de úgy tűnik nem válik be neki. Állítólag növekedtek, meg rosszul is érzi magát tőle. Elő van jegyezve műtétre. De, előtte még ráfordul az embolizációs témára is.
2015. szept. 2. 16:49
Nem egészen ment át műtétesbe a fórum, illetve a kettő összekapcsolódhat. Én beszedtem a 3 havi adagot, aztán műtét. Ha jól emlékszem a használati utasításra a gyógyszer a műtét előkészítésére szolgál. Igaz én szerettem volna hinni hogy el is múlik tőle a mióma.
683. Icus (válaszként erre: 637. - Kanga7)
2015. szept. 2. 14:50

SZia Kanga!



Látom, te "esmyas" vagy, ezért téged kérdeznélek, mert sajna ez a fórum már átment műtétesbe :(

Nekem már csak fél levél van hátra az első hármasból. Nagyon bejött, jól érzemmagam, alig van egy kis barnás pecsételésem. A myómáim mérete nem tudom hogy változott, de nekem ugye a hátsó fal amúgy tele van 1-2cm-es meszes göbbel, meg egy jó pár élő különböző méretűvel. Én szeretném szedni még három hónapig, mert nekem nagyon jó, az hogy nem önt el a vér, illetve, nem fáj örökké a hasam alja. Akkor most jól értettem, nem csak még három hónapig szedhetem hanem tovább is? Folyamatosan lehet szedni vagy kell az 1 hónap szünet három havonta??

682. viva70 (válaszként erre: 679. - Bubble15)
2015. szept. 1. 18:43

Szia Bubble!


Az én embolizációm január 9-én volt. A miómám 55 mm-es volt akkor és a húgyhólyagon helyezkedett el. Illetve most is ott van, csak jóval kisebb méretben.

Az embolizáció elején éreztem egy pici fájdalmat az injekció beszúrásakor. Magát az embolizációt viszont már nem éreztem. Csak egy enyhe feszítés volt a jobb karomban, meg időnként melegségérzetem lent alhasban. Akkor ment le az anyag. Utána, már a szobában kaptam egy bódító injekciót farba, majd bekötötték az infúziót a bal karomba. A jobb karhajlatra nyomókötést tettek, ami estig rajt volt. Addig nem volt szabad behajlítani a könyökemet. Az injekciótól kábult voltam délután, de aludni nem tudtam. Csak kellemesen ellazultam. Hasi görcseim nekem nem voltak sem ott, sem később, csak alhasi diszkomfortérzésem pár napig. Rosszullét az volt később, sőt el is ájultam, mert levitte a vérnyomásomat az az intravénás szer, amit görcsök ellen adtak be. De, hamar rendbejöttem utána. Szombaton volt a beavatkozás, szerdán már dolgoztam. Ami nekem rossz volt, az a kézfájdalom. Nagyon nehezen akart a jobb karom rendbejönni. Másfél hónap után éreztem, hogy kezd javulni. Mondjuk nekem az alapból is problémás.

Embolizáció előtt nem próbálkoztam semmiféle más módszerrel, mert nem érdekelt. Amikor kiderült, hogy van miómám még eléggé kicsi volt. Másfél év múlva még szintén ugyanakkora volt. Az utána következő egy évben nőtt meg valamikor több, mint duplájára. Akkor írta fel a nőgyógyász az Esmyát. Amit ki sem váltottam. Helyette írtam a pécsi dokinak, akire az inteneten találtam rá még korábban, csak várni akartam az embolizációval még. Ezt kicsit bánom, mert, ha egy évvel előbb elmegyek, akkor nem kizárt teljesen eltűnt volna a miómám. De, most már mindegy...

A korom nem titok, jövő hónapban töltöm a 45-öt. Annak meg szintén a jövő hónapban lesz 23 éve, hogy szültem. Több gyereket nem tervezünk már. Én most elégedett vagyok az embolizáció eredményével. Vérzésproblémáim persze akadnak..., de azt nemcsak a mióma befolyásolja szerintem. Majd kiderül mi, merre, hány méter lesz. Egy ideig most nem foglalkozom vele, de kb. egy év múlva újra ránézetek majd.

Ha van még kérdésed tedd fel nyugodtan.:)

681. Nünüke Hungarica (válaszként erre: 678. - Bubble15)
2015. szept. 1. 09:03

Szia Bubble,


A kúra 3 hónapja alatt egyáltalán nem volt mensesem, a következő hónapban egy pecsételős, barnázós, majd attól kezdve visszatért rendesen.

Nekem csökkentek a méretek, a legnagyobb miómáé 1/3-dal, a többié csak kis mértékben, de azok hátsó faliak, nehéz mérni. Ahány orvos, annyi mérés, úgyhogy pontosan nem lehet tudni. Az egyik orvos szerint azért, mert nem szabályos alakúak, a képernyőn két dimenzióban látjuk, de a "befelé", a harmadik dimenziót csak sejteni lehet.

680. kanga7
2015. aug. 31. 08:57
Megírtam a naplómban, hogy állok most és hogyan harcolok az "alienek" ellen :)
679. bubble15 (válaszként erre: 662. - Viva70)
2015. aug. 31. 00:44

Szia Viva!


Mikor volt pontosan az embolizáciod?

Neked mekkora volt és hol helyezkedett el?

Amikor túl voltál a műtéten,voltak fájdalmaid , esetleg vmi féle rosszulét?

Milyen más dolgokat probáltál ki előtte,h meg szabadulj amiómádtól? pl.Aviva tornát probáltad már vagy teákat?

A pécsi dokit ki ajálotta?

És a korodat is elárulnád és ,h szültél-emár?


Köszönöm

2015. aug. 31. 00:37

Sziasztok!


Az Esmya gyógyszer szedédésével kapcs.an szeretnék kérdezni.

Aki beszedte első alkalommal felírt3havi adag gyógyszert ,utána milyen tapasztalatai voltak?

Zsugorodás ,talán csak nem nőt a miómája....

A mensi az ,h változott?

Megjött rendesen vagy kimaradozott?

Mennyi idő után volt ujból normális mensie,aki tól volt ezen a kúrán?

677. kanga7 (válaszként erre: 676. - Viva70)
2015. aug. 28. 08:18
Köszönöm, jól esik kiírni magamból :)
676. viva70 (válaszként erre: 673. - Kanga7)
2015. aug. 27. 22:12
Tetszik a naplód, szépen összeszedett.:)
2015. aug. 27. 20:10

Szép estét.

2 mensinél alkalmaztam a várható idő előtt 2 héttel, hogy palástfű teázom. Mensi alatt, pásztortáska tea, de azt biza 3 csésze tuti lecsúszott / nap.

Fájdalom csillapító kellett. Nem volt darabos kopkop.

Erős volt, mert kb 3 óra alatt 6 cseppes átázott, cseréltem... előzőekhez képest elmegy.

Ultrahangra szeptember elején...

674. micimacko62 (válaszként erre: 673. - Kanga7)
2015. aug. 27. 12:24
Most olvastam,nagyon részletes ,jó irás.Sok mindent meg tudtam belöle.
673. kanga7
2015. aug. 27. 08:09
Most írtam meg a kórházas, természetgyógyászos élményeimet a naplómban :)
672. viva70 (válaszként erre: 668. - Kanga7)
2015. aug. 26. 17:26
Nekem küldd el, érdekel.:)
671. micimacko62 (válaszként erre: 668. - Kanga7)
2015. aug. 26. 14:16
azért nem találtam,pedig kerestem .
670. Mackóbandi (válaszként erre: 660. - Andyca73)
2015. aug. 26. 12:09
Ha nincs más megoldás, adni kell a hülyét. Visszamenni a főorvos úrhoz, bocsánat elmagyarázná Mégegyszer, mert itt van eez a két lelet és nem igazodok el rajta. Persze nem azt mondani hogy a főorvos úr benézte, nehogy levegye a fejedet.
669. Nünüke Hungarica (válaszként erre: 667. - Kanga7)
2015. aug. 26. 10:25
Egyetértek. Nekem is úgy magyarázta az egyik orvos, hogy teljesen pontosan nem lehet még ultrahanggal sem mérni, mivel nem szabályos méretű. A hátsó falon lévt/lévőket pedig még nehezebb ezzel a technikával mérni.
668. kanga7
2015. aug. 26. 07:58
Látom, hogy levették azt a hozzászólásomat, ahol a naplómat említem... nem értem, hogy miért probléma, ha egy blogot ajánlok... kíváncsi vagyok ezt a hozzászólásomat leveszik-e. Akit érdekel a naplóm, annak privátban szívesen elküldöm a címét...
667. kanga7 (válaszként erre: 656. - Andyca73)
2015. aug. 26. 07:56
Szerintem az lehetetlen, hogy nőtt. Nekem úgy magyarázta a doki, hogy a mióma nem egy egyenletes gömb, hanem olyan, mint egy krumpli, összevissza alakja van. Nekem 2 hét különbséggel mértek tök más méreteket még tavaly. Szerintem szedd be a gyógyszert, ártani nem árt és legalább nem gyengülsz le.
666. viva70 (válaszként erre: 665. - Mackóbandi)
2015. aug. 25. 19:26
Biztos jönni fog. Csak vannak, akiknek sajnos nehezebben...
2015. aug. 25. 18:21
Sajnos még semmi.
664. viva70 (válaszként erre: 663. - Mackóbandi)
2015. aug. 25. 18:14

Az jó. Olyan kicsivel nem is érdemes foglalkozni. Nekem már akkor nagyobb volt, amikor először kiderült. Legalább egy évvel korábban kellett volna elmenni embolizácira, de most már minegy...


Babaprojekt halad?

2015. aug. 25. 18:08
Ez nagyon jó hír! Örülök! Tesómé is szépen stagnál több éve 12 mm-esen.
662. viva70
2015. aug. 25. 18:06
Megvolt ma a kontroll. Most 24 mm-es a miómám. Januárban 55 mm-ről indultam, áprilisban 31 mm-es volt. Várható még, hogy tovább fog zsugorodni, de teljesen eltűnni nem fog. De, ezt tudtam a kezdetektől fogva. Nekem már ez is elég, ha ekkora marad, és nem növekszik tovább. Meg remélhetőleg újabbb sem lesz. Vérellátása továbbra sincs és ez a lényeg. Ha nem lesz gond, akkor több kontrollra már nem kell menni. Csak a szokásos éves nőgyógyászati vizsgálatra, rákszűrésre. Összességében véve nekem megérte bevállalni az embolizációt. Szülni én már nem akarok, a többit meg majd eldönti az élet...
2015. aug. 25. 17:09
De ha állami kórházban műt a magánorvos, szerintem nem kérhet pénzt a műtétre. Többiek véleménye?
❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook